Skocz do zawartości

Procesory


agenttom

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Granice znajdziesz sobie sam... nikt ci nie powie jaka ona jest bo procesory podkrcają się rożnie, nawet te same modele.

Bedzie ci potrzebne:

-troche czasu.

-podstawowa wiedza o podkręcaniu.

-program do mierzenia temp procesora.

-i program obciążający cpu, np : prime 95.

Teraz bedziesz podnosil taktowanie i sprawdzał czy procesor pracuje stabilnie w programie prime 95, niestety nie wiem jaka jest bezpieczna temp, dla rdzeni i procka. Ale mysle ze jak bedzie pracowal stabilnie to jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam teraz Athlona 750 MHz i nie mogę go podkręcić. Wiem, że procesor ma odblokowany mnożnik ale niestety w moim BIOSie po prostu nie ma opcji zmiany mnożnika, można tylko zmieniać FSB. Nie mam pojęcia jak się nazywa moja płyta główna, nic na niej nie jest napisane, AIDA32 wyświetla mi "Nieznane", tak więc nie mam pojęcia jak zmienić BIOSa. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak zwiększyć mnożnik w tym totalnie złomiastym kompie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo bios robi to automatycznie, albo możesz powalczyć zworkami, jeśli je posiadasz. Brak oznaczeń sugeruje, że nie jesteś w posiadaniu zbytnio dobrego sprzętu. Przy starcie komputera, na ekranie, gdzie wykrywane są dyski itd, u spodu masz długi ciąg znaków. Podaj go, zwykle można w ten sposób zidentyfikować płytę główną.

Masz do tej płyty płytę ze sterownikami albo instrukcję? Jeśli tak, to na tej podstawie też możnaby spróbować zidentyfikować płytę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz do tej płyty płytę ze sterownikami albo instrukcję?

Instrukcji nie mam, nie kupowałem tego komputera, dostałem go w prezencie bo poprzedniemu właścicielowi nie chciało sie go nawet sprzedawać...

Ale numer to 10/19/2001-8363-686B-6A6LMHJ9C-00, wklepałem go w Google i po poszukiwaniach odkryłem, że producent mojej płyty głównej to Sono Computer, chipset to VIA VT8363 (KT-133), a model to prawdopodobnie VK2208 HAWK lub VK2208A FALCON. Wszystko to spisałem z www.wimsbios.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Pentka Dual core(ten c2d z 1 mb kaszy)

Ab9 pro i zrobiłem 3000Mhz na 1.375V. temp max stress(30* w cieniu i komp stoi na słońcu) po 4h orthosem wyniosła 49*:0 Wynik w smarku '06 z 8560 podskoczył do 9983(8800Gts 320mb).

Pytanie Gdzie w Abicie AB9pro jest zworka do resetowania Cmosu. Czy trzeba się może bawić bateryjką 0.o

pytanie 2 Jaki program najlepszy do monitorowania temperatur płyty, proca,grafy(a używam guru od abita)

pytanie3 Czy w moim abicie też trzeba blokować pci(pcie mam na 100mhz stałe) i te spready??

--

chodzi mi o to:

... wyłącz spreed spectrum, C1E, virtualizacje.

u mnie też trzeba?

Posty scaliłem.

Używaj przycisku "zmień".

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procesor Intel Core2Duo e4400 2Ghz podkręciłem na 3.2Ghz na chłodzeniu Scythe Ninja, vcore podniesione aż do 3,875V , pamięci geil ultra na timigach 4-4-4-12 , 800Mhz ich napięcie na 1,95V , odpaliłem SpeedFana ten temperature w idle wskazuje na 40* :o mam pytanie czy to przypadkiem nie za dużo?? testowalem za pomoca prime95 stabilnosc ,

temperatura CPU 50* Core 1 58*, Core 2 59* . Sprawdziłem radiator Scythe Ninja ma on 6 ciepłowodów które nawet nie są ciepłe, ;/ sugerujecie złe założenie ? używalem pasty dołączonej w zestawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanko:

Moj wuja poszukuje dodatkowej mocy na procku i stara sie podkrecic...

Sprzet: EVGA nForce 680i SLI , Corsair 2x1GB 800Mhz cl5 ,procek Core Quad Core 6700 - z chlodzeniem wodnym + zasilacz Tagan 1100W.

Narazie stara sie podkrecac fabrycznym nTunem i automatycznie z 266 fsb robi 293 ale komp pracuje niestabilnie... Zaznaczam ,ze komp chodzi 24h na dobe z 100%obciazeniem procka(F&H). Co radzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że procesor w starym kompie spowalniał pamięć podkręciłem go z 1800 Mhz do 2200 Mhz zwiększając FSB. Przedtem pamięć pracowała jako ddr266 teraz jako ddr325. Mobo obsługuje maksymalnie ddr333. Temperatura na procku w obciążeniu nie przekracza 40 stopni.

Mogę spróbować podkręcać dalej? Pytam się bo ktoś mi powiedział, że z tego procka ( Celeron 1,8 pod S478) nie da się więcej wyciągnąć niż 2000Mhz. Nie chcę go spalić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...