Skocz do zawartości

Procesory


agenttom

Polecane posty

945 to najtańszy i najsłabszy chipset, oczywiście trafiają się sztuki co zrobią 400MHz ale twoja płyta :arrow: mało popularna więc nic dobrego to nie wróży :]

Po pierwsze komp się na pewno nie skopci. Jak nie będzie chciał się włączyć to go odłączysz z prądu potem włączysz i będziesz mógł ustawić wszystko jak było na początku. Tak bo Auto to najgorsza rzecz jaka może być :] W każdym razie napięcia które podałem nic nie uszkodzą, bo to są standardowe, podane przez producenta. A gdzieś wyczytałem, że na tej płycie na Auto jest 1.25V czyli zaniżone.

Jeżeli, chcesz o sobie wejdź do tematu o modernizacji kompa, tam jest mój screen :)

Edit:

Daj na 33.33MHz może się pomyliłem albo podałem takty efektywne :]

Na razie chcesz sprawdzić maks procka i płyty. Potem zaczniesz zabawę z pamięciami. Gdybyś chciał robić wszytko na raz to byś nie wiedział co nawala.

110MHz na PCIE wystarczy :]

Jaka ta częstotliwość? :D W ogóle jaki masz zasilacz?

Jeśli wszystko OK to bierz się do roboty, nic Ci się nie stanie. Najwyżej zrestartujesz ustawienia :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

cd.. z poprzedniej strony :)

podkręcałem tylko magistrale procesora, częstotliwość pamięci ustawiłem sztywno . 2,7 trochę to mało....zważywszy ze płyta jest na nforce 650 i oferuje nawet fsb równe 1333 mhz. Co do pamiątek to są to tańsze kingstony

nie wiem czy da sie z nich coś wyciągnąć . Może problem tkwi w proporcji częstotliwości taktowania proca do pamieci tj 11:10 . Moze gdyby były to 800 , przy takiej samej proporcji efekt mógłby być lepszy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam procesor Intel dual core 2140, plyte msi p965 Neo, pamieci patriot 800mhz 2x1024mb i zasilaczx 400W. Jak podkrecic procesor do wartosci np. 2,4Ghz? Max udalo mi sie podkrecic fsb do 230mhz a i tak po 0,5h przywital mnie niebieski ekran... Pomóżcie:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shados -> Bierzesz się za podkręcanie, a tak naprawdę nie masz pojęcia co i jak. Proponuję Ci poczytać i zgłębić tematykę.

Taktowanie szyny PCI jest uzależnione od FSB. Podnosisz FSB, to też podnosisz zegar szyny PCI. Urządzenia na PCI mają pewną tolerancję, ale nie są przeznaczone do podkręcania. Jeśli przesadzisz, to komputer nie wstanie z powodu właśnie kart na PCI, a nie z powodu osiągnięcia limitu procesora.

Blokując PCI możesz podnosić FSB i wpływać tylko na procesor (pamięci ustawiasz osobno lub przez dzielnik).

Blokowanie jest trochę mylącą nazwą. Chodzi o ustawienie na sztywno zegara PCI na 33MHz, bo taka jest domyślna wartość (lub 66MHz, w zależności od standardu).

Weź manual do płyty głównej i poczytaj, czy bios coś takiego Ci obsługuje.

Szpunt -> Z tym zasilaczem podkręcanie to trochę rosyjska ruletka, ponieważ to najgorszy złom jaki świat widział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...