Skocz do zawartości

Procesory


agenttom

Polecane posty

mam dziwna jazde z moim c2d6300 otoz walnalem go lekko tylko na 2.4ghz [350x7] i pracuje tak ze siedze na kompie 15 minut i nagla martwica zwiecha, nie wiem co jest grana plyta to gigabyte p965-ds3 z polaczonymi z nimi kingstonami hyperx 2x512 800mhz cl4, powinno co najmniej isc na 3.0, w niektorych przypadkach 3.7 a tutaj zwala na 2.4.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Na moim kompie

Płyta główna: MSI P35 Neo

Procesor: Intel Core2Duo E4300

RAM: 2GB GoodRAM

Zasilacz: Tagan 430W

Mogę max zmienić FSB z 200 MHz do 255 (wychodzi wtedy 2.3 GHz), później przy większym FSB nie mogę już zrestartować kompa i musze czyścić CMOS ;/

Czy to wina płyty głównej czy coś może muszę wyłączyć, zeby sie dalo wiecej podkrecac. Aha mam BOXowy cooler do procesora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pod wpływem "Tipsomaniaka" postanowiłem pobawić się szyną FSB, ale takiej możliwości mój BIOS nie oferuje. Ściągnąłem z internetu dokumentację mojej płyty głównej i na rysunku znalazłem 2 piny; JP8 i JP9. W opisie płyty głównej widnieją one w takiej postaci: "JP8~JP9 CPU Frequency jumper". Dodatkowo obie zworki na mojej płycie głównej zajmują środkowe i prawe piny. W związku z tym kieruję moje pytanie do posiadaczy procesorów AMD i ewentualnych zainteresowanych: do jakich pozycji i które zworki muszę przestawić, aby odblokować możliwość regulowania częstotliwości szyny FSB w BIOSie?

Mój sprzęt:

AMD Sempron 2500+

Płyta główna: ECS KT600-A v1.0

Oprogramowanie w/w: BIOS Award

Proszę o pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dość standardowe, mam problem z podkręcaniem swojego procesora

, z c2d 6320 wyciągam tylko 2,7 . Pytanie brzmi czy pamięć ma duży wpływ na możliwości o/c . Na płycie mam ustawione sztywne taktowanie pamięci. Musze zainwestować w lepsze pamiątki żeby więcej wyciągnąć z procka , czy porostu więcej nie wyciągnę ?

Moja konfiguracja :

Procesor : C2D 6320

Płyta : GIGABYTE GA-N650SLI-DS4

Pamięci : 2 x 1 G 667 Kingstonie CL5.

Grafa : Galaxy geforce 7900gs Zalman edition

Obudowa + zasilacz : RAIDMAX X1N909 450W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem ostatnimi czasy z podkręcaniem mojego kompa ( właściwie to na początku dawało rade, teraz niestety nie). Mianowicie po podkręceniu procesora w BIOS'ie z 9X200 = 1800 Mhz na 9x222= 2000Mhz restartuje kompa.... i napotykam problem. Jeden długi pisk, potem trzy krótkie. 1-3 jak wyczytałem gdzies, dla mojej płyty głównej oznacza błąd karty graficznej, albo pamięci na niej ( ee??) co nie ma praktycznie żadnego związku z podkręcaniem. Z reguły komp podnosi sie po przestawieniu zworki na wyczyszczenie CMOS'u. Reset i hula, ustawiam godzinkę itd.

Teraz tak bardziej sprzętologicznie:

- Procesor Intel Core 2 Duo E4300 @ 1.8 Mhz (ten starszy fsb, nie 1000)

- Płyta główna ASUS P5L-1394, z najnowszym biosem 0601

- Karta graficzna GeForce 7300 Gt 256mb/128bit ( jest to wersja Palit, karta z czarnym radiatorem na którym jest wentylator, sama karta czerwonego koloru, pamięc DDR 2)

- Monitor Flatron L1718S

Jeżeli potrzeba więcej info proszę mówić

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W biosie wchodzę do opcji JumperFree Configuration czy jakoś tak i przestawiam Overclocking z auto na manual. Potem wpisuje fsb i kicha :/

Nawet jeżeli się podnosi to nie ma jak tego sprawdzić, komp nie wstaje po takiej operacji :/ Pamięci, pamięci .... żebym ja to wiedział. Bodajże GoodRam 1024 DDR2 667. Sprawdze może później bo mi się teraz kompa nie chce rozbierać.

Wszystkie funkcje blokujące o/c są wyłączone? C1E, virtualizaja, spreed. ?

A co to jest u licha ?

EDIT

-------

Zapomniałem wspomnieć, w momencie jak słychać te piski podczas startu kompa monitor się wygasza - tj. dioda świeci na pomarańczowo i kompletnie nic nie widać.

Czytałem też, że moja płyta ma jakiś system dzięki któremu po złym overclocku bios przywraca ustawienia domyślne. Więc kręcić można, i to sporo ( kiedyś mi na 3.2 chodził) tylko nie wiem właśnie czemu oddziałuje to także na grafikę :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyłączaj podane funkcje, powinno pomóc. Szczególnie spread spectrum, ale resztę też lekkie dowoltowanie nb i vdimm też pomoże Smile

Czyli mam poszukać odpowiednich opcji w biosie i wyłączyć? Ok, spróbuje zaraz. Dam znać czy zadziała.

EDIT:

-----------

Ok, spisałem wszystko dla pewności ( już nie wspominając o tym, że podczas tej operacji komp zawiesił mi się 2 razy w biosie SIC!)

A więc tak w CPU settings są:

:arrow: Microcode Updation [Enabled]

:arrow: MaxCpuid Value limit [Disabled]

:arrow: Execute Disable Function [Disabled]

:arrow: Enhanced C1 Control [Auto]

:arrow: CPU Internal Thermal Control [Auto]

:arrow: Intel® SpeedStep Tech [Enabled]

Po przestawieniu AI Overclocking z Auto na Manual oprócz opcji przetaktowania pojawiają się jeszcze:

:arrow: DRAM Frequency [Auto]

:arrow: PCI Express Frequency [Auto]

:arrow: PCI Clock Synchronization mode [Auto]

:arrow: Spread Spectrum [Auto]

:arrow: CPU VCore Voltage [Auto]

:arrow: Memory Voltage [Auto]

Wole mieć pewność, że niczego nie uwale przy tym :/

Bo resetowanie biosu gdy monitor się sam wygasza jest troszkę trudne.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię, że twoja płyta jest na 945 więc nie ma co spodziewac się jakiegoś wysokiego O/C :] ale 300FSB powinno działać :]

Microcode Updation [Enabled]

MaxCpuid Value limit [Disabled]

Enhanced C1 Control [Auto] :arrow: Disabled

CPU Internal Thermal Control [Auto] :arrow: Disabled

Intel® SpeedStep Tech [Enabled] :arrow: Disabled

DRAM Frequency [Auto] :arrow: Daj jak najniżej

PCI Express Frequency [Auto] :arrow: Daj 110MHz

PCI Clock Synchronization mode [Auto] :arrow: 66MHz

Spread Spectrum [Auto] :arrow: Disabled

CPU VCore Voltage [Auto] :arrow: Ustaw na 1.35V

Memory Voltage [Auto] :arrow: Nie wiem dokładnie jakie masz memki najlepiej sprawdź na naklejce i daj tyle ile tam pisze :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię, że twoja płyta jest na 945 więc nie ma co spodziewac się jakiegoś wysokiego O/C Smile ale 300FSB powinno działać Smile

Mógłbyś jaśniej ? :P

Co do tych ustawień - jesteś pewien na 100 % ? Bo w serwisie nie powiem , a bo mi taki koleś na forum tak powiedział i mi się komp skopcił :P (Mam go na gwarancji jeszcze). Co do napięcia procka i ramu - treba przestawić ?

EDIT

---------

Sprawdzałem, wszystko byłoby cacy tylko w :

:arrow: PCI Clock Synchronization Mode - jest dostępne jedynie 33Mhz

Odnośnie pamięci, to przestawiając z 667 Mhz na 400 obawiam się że utrace troszkę na jej wydajności, a reszta? Tzn. karta graficzna - czy takie ustawienia PCI są mniejsze od domyślnych ( nie mówię, podkręcanie ma u mnie głównie na celu osiągnięcie większej wydajnośći w grach bo narazie jest tak sobie, niektóre działaja zdecydowanie za wolno jak na taki komp).

Pozatym to komp wywala mi się z taką częstotliwością teraz, że szkoda gadać, kilka razy w samym biosie, najczęściej jednak podczas startu systemu na ekranie logowania - może to być wina updatowania BIOS'u? ( updatowałem ostatnio z 0301 do 0601 bodajże), ale nie jestem pewien.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...