Skocz do zawartości

Procesory


agenttom

Polecane posty

No i klops, zainstalowałem najnowszy bios do mej płyty, GA k8nf-9, i chciałem zacząc podkręcać swego ATHLONA 3000+(venice), i wchodze w M.B intelligent tweaker (czy jak mu tam) i wiele opcji nowych po aktualizacji ujrzałem, wiec biore sie za OC, na początek zwiekszyłem tylko FSB z 200 d0 230 i zapisałem ustawienia BIOS-u, nastąpił restart, i kiedy wyskakuje komunikat ze moja szyn(k)a ma teraz 230 mhz, po czym znowu go zrestartowalo i tak cały czas, jak przywrócę domyślne ustawienia BIOS-u to wszystko ok, jak podniose szyne o 5 mhz, tyż wszystko ok. ale jak podnoise o 10 to te jaja sie zaczynają, czy miał juz ktos cos takiego? Prosze o pomoc, ja chce sie pobawic OC!!! Sad

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Wgrałem najnowszy BIOS, mam regulacje napięc, ale to nie to(chyba), kiedys pisałem że pecet mi zwalniał nie pomagało nic, nawet format w koncu wyjąłem baterie i od tego czsu wszystko jest ok. poza oc, kiedys dałem rade podkrecac, teraz niet. :D Czytałem na forach i inni tez mają ten problem.

---

W koncu udało mi sie go podktręcic, ht obnizyłem do 3X, tylko teraz sie zastanawiam ile koge wyciągnąc na box-owym chłodzeniu, narazie mam 2,5 GHz, i tem max 52 C, (procesor to ATHLON 3000+).

Posty scaliłem.

Używaj przycisku "zmień".

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy stabilne - to, że Ci winda startuje o niczym nie świadczy. Zapuść Prima na 2 godziny i jak wytrzyma to można założyć że jest OK. No i teraz zostaje jeszcze podciągniecie pamięci :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. C2D E4300. Jakie jest maksymalne napiecie z jakim moze pracowac ten procesor nie notujac uszczerbku na zdrowiu i jaka jest temperatura pracy przy ktorej po jakims czasie nie zacznie smierdziec? Na razie jest 2700MHz@~55 C (chlodzenie boxowe). Pierwszy procesor Intela od czasow Tualatina, ktory mnie pozytywnie zaskoczyl. A czuje, ze moze mnie zaskoczyc jeszcze bardziej, stad moje pytanie.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O. Znowu Ty :-) Nie przekracza 60 C, ale 1.4 to za malo. Wszystko dziala stabilnie dopiero przy 1.41 - z reszta to plyta glowna wybrala takie wlasnie napiecie - gdy kombinowalem recznie (max wlasnie 1.4) - system sie wieszal - teraz dziala bezblednie przy taktowaniu 2700 MHz (magistrala 300), ale cosik mnie korci, bo uzylem magicznego google i wyszlo mi, ze to zadna rewelacja, bo bez problemu da sie 3-3,2 GHz - stad pytanie o napiecie - bo na 1.41 bedzie marudzil, a nastepny sensowny dzielnik pamieci pojawi sie sporo wyzej - wiec napiecie tez sie zwiekszy (niestety mam pamieci firmy krzak - w tym wypadku Kingmax DDR 800 - jak z butami - CCC).

Nie mialem niestety wiecej gotowki, z reszta jak widac po zestawie - filozofia byla taka: kupic w miare tanio i podkrecic. Przesiadlem sie z A3000+ s.754 (genialny procesor, ale juz brakowalo mu mocy - spowalnial karte graficzna - gram malo, ale lubie jak mi wszystko smiga w 1600x1200 (swoja szosa wciaz nie smiga i troche mnie [cenzura] bierze, ale niech sie w rzyc ugryza - wiecej nic nie zmieniam - albo zaczna optymalizowac gry, albo sprzedam jednego kompa, kupiec play'a i kij im w plecy - z reszta jedyne, co mnie dotad powstrzymywalo to brak telewizora, ale jak tak dalej pojdzie to bede zmuszony kupic jedno i drugie, bo to, co sie powoli zaczyna wyprawiac to paranoja - wydajesz w [cenzura] kasy na sprzet, a za pol roku sie okazuje, ze to jak gra moze wygladac w pelnej krasie mozesz zobaczyc tylko na screenach z CDA).

Sie rozgadalem, bo mi sie cisnienie dzwiglo :-)

Pozdrawiam i ponawiam pytanie o napiecie.

Pilnuj tego ciśnienia, bo jak mi skoczy z powodu bluzgów (gwiazdkowanych też), to bonusa przydzielę.

[wies.niak]

---------[edit]-----------

ad. ort. - juz poprawilem, przepraszam, wstyd, <kaja sie>

ad. cenzura 1. - Zawsze wydawalo mi sie, ze "wypowiedz kulturalna" (o takiej jest mowa w regulaminie), nie zawsze musi sie rownac wsadzeniu autorowi kija w cztery litery, a powstaly w ten sposob margines przewiduje podkreslenie emocjonalnego podejscia do wypowiedzi za pomoca slowa mniej cenzuralnego ale z miejscem na dopowiedzenie.

Czy Twoja cenzura ma na celu spowodowanie, by posty na forum zaczyly przypominac herbatke u Krolowej Anglii? Oprocz dobrego wychowania wypadaloby tez pamietac o zasadzie decorum... A co mialo na celu straszenie mnie "bonusem"? Troche za stary jestem, zeby mnie straszyc - chcesz - przydzielaj, bedziem pisac odwolania :-) Nie naruszylem netykiety, ani tym razem, ani w zadnej z poprzednich wypowiedzi na forum (jezeli chcesz - sprawdz). Nigdy na tym forum tez nie probowalem nikogo obrazic. Jak to bylo? Nadgorliwosc gorsza od faszyzmu?

ad. cenzura 2. - Slowo, ktorego nie przytocze, z przyczyn oczywistych, przez Ciebie faktycznie moglo zostac wziete za wulgarne, z racji miejsca zamieszkania - dla mnie to tylko pewnego rodzaju folklor. Mea culpa. Tyle, ze z tego co wiem to po prostu "pracie". A w czym to pracie gorsze od tylka, bo rzyci juz nie ocenzurowales. Dlugie macki LPR? :-) W sumie ich logiki tez nie pojmuje...

Starczy. Pozdrawiam. Kruk_tk

Toś mi kazanie napisał. W jednym poście wyciąłem Ci dwa wyrazy, jak dla mnie to starcza by przypomnieć, że nie powinno się takich wyrazów używać. Możesz mnie nazwać nadgorliwcem i LPR-owcem, ale nie będę tolerował bluzgania. Jeśli nie potrafisz napisać "trochę mnie irytuje" zamiast "trochę mnie *** bierze", to może warto odczekać 10 minut i dać zejść emocjom przed napisaniem posta? Jest coś takiego jak kultura języka i jeśli ma to przypominać herbatkę u królowej, to tak będzie.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem raczej tylko na wyniki i zwykle do 3GHz dochodzili na nominalnym napięciu więc może to nie płyta czy pamięci ale zasilacz nie wyrabia :?: a jak nie to raczej pamięci... skoro nie masz takich do OC to lepiej żeby pracowały z niszszym taktowaniem niż nominalne niż miały się nadmiernie pocić. ja radze przestawdzielnik pamięci.

Moje pytanie: każdy C2D na 99% osiągnie 250MHz na FSB (mówimy tu o tych co mają nominalnie szyne 800MHz) więc czy bezpiecznie jest ustawić odrazu taką wartość czy jednak zmieniać stopniowo :?: I co powinno asystować przy podkręcaniu :?: chodzi mi o testowanie stabilności i pomiar tempertury(słyszałem że niektóre z programów zawyżają lub zaniżają temperature)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Ja czytałem raczej tylko na wyniki i zwykle do 3GHz

Niestety na nominalnym napieciu nie raczylo ze mna rozmawiac. Zasilacz to Chieftec 560W. Wystarczy z okladem. Napiecia stabilne. Plyta to Gigabyte GA-965P-DS3 - zadna rozpusta, ale wydawalo mi sie, ze powinna wystarczyc.

Co do pamieci - DDR800@800MHz... to nie ich wina, ze procesor chce zeby go karmic wieksza iloscia pradu. Rozumiem ze powinienem sie zaczac zastanawiac skad u niego taka pradozernosc, bo za plotem trawa bardziej zielona i inne tyle nie chca. Czy moze byc to wina plyty glownej? A moze taka seria procesora i trzeba sie z tym pogodzic? A jesli tak to do jakiej maksymalnej wartosci moge podniesc napiecie?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam nastepujacy zestaw :

Płyta główna : ASUS P5B IP965 S775 (PCX/DZ/SA/RA/GL

Pamięć : 2x DDR-2 1024 MB 667 MHZ GOODRAM

Dysk : SEAGATE 250 GB Barracuda 7200 SATA-2 16 MB NCQ

Karta Grafiki : GALAXY GeForce 7900GS SUPER 256MB DDR3/256bit TV/D

Procesor : Intel Core 2 Duo E4400 2.0 GHz LGA775 BOX

Zasilacz : ATX 400W PFC MODECOM feel-III

i teraz pytanie :

do jakiej mocy bezpiecznie podkrece procesor ?

chodzi mi o laczna moc z obydwu rdzeni.

Piszcie jesli mam kupoic jakies urzadzenia chlodzace czy cos.

Z góry dziekuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to nie wiem o co chodzi. Jak już wcześniej pisałem podkręcam swój sprzęt(ATHLON 3000+(Venice), GA K8NF-9, DDR 2*512MB(Kingston+OEM)

, i mam następujący problem, przy ustawieniach:

HT Frequency 3X

CPY(FSB/HTT) Frequency 280

DDR speed 464

CPU/DDR ratio 2/1.66 :arrow: PC nie startuje :? pomyślałem że to wina RAM-u, :? Bo teraz przy takim ustawieniu chodzi:

HT Frequency 3X

CPY(FSB/HTT) Frequency 290

DDR speed 374

CPU/DDR ratio 2/1.33

:arrow: no to wygląda że to RAM, ale probuję jeszcze na takim

HT Frequency 3X

CPY(FSB/HTT) Frequency 250

DDR speed 500

CPU/DDR ratio 2/2

:arrow: idzie także :? z tego wynika ze to nie DDR, ale także nie HTT freq. czy to wina dzielnika 1.66??? Czy on jest winny :? Mam BIOS F11-> najnowszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

help!!!!!!!!!!!

Potrzebuję pomocy z podkręceniem procesora Intel core 2 duo E6320 (1,86ghz). Mam płytę główną Asus P5B-VM. Geforce 8800 GTS, 2x1gb ram Geil 800mhz. Jestem w tym kompletnie zielony(a nawet różowy i nibieski i...)

czy tęperatury ok 45 stopni nadają sie do podkręcania i jeśli tak to czy możecie mi powiedzieć jakie mam ustalać napięcia

HELP!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz ujmując jedziesz z szyn(k)ą FSB do góry, że to jest C2D to na początku, tak o 20 podnoś, a potem sprawdzaj stabilność w 3Dmarku, oczywiście po pewnym czasie memki zaczną nie wyrabiać i w tedy ustawiasz w BIOS-ie odpowiednie dzielniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo FSB to mało; wyłącz C1E, virtualizacje, spreed spectrum. Zablokuj PCI na 66MHz. Potem zwiększanie szyny i voltów na nb i mch, później i na vcore ;) 45*C dla C2D to taki standard w idle. Aby procek był stabilny jak skała polecam orthosa. Na początek lepiej włączyć super pi i np.: 16M.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No napisał że jest początkującym oc, to może jeszcze tych funkcji nie znać, radziłbym aby zapoznał sie ze wszystkimi funkcjami oc, np. zapisać na kartce, a potem po kolei w internecie, albo gdzieś sprawdzać od czego dana jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...