Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agenttom

Procesory

Polecane posty

No bo to fizycznie nie jest to chociaż może być opisane jako FSB w biosie. Albo bus frequency. Różnie może to się nazywać. ALe faktycznie jest to szyna hyper transport.

Dobra mniejsza z tym jak to się nazywa, powiedz mi tylko co i gdzie mam wpisać i co następnie robić. Najlepiej żebyś wszystko dokładnie podał wyliczone, ponieważ boje się, że się pomylę i spalę procka. Byłbym bardzo wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrób zdjęcie z biosu z zakładki ustawień podkręcania.

Dobra mam fotki i rzeczywiście nie mam tego FSB.

Główne menu Biosa: Menu

A teraz jak wszedłem w Advenced Bios Features, a następnie w Chipset Feature to mam: KLIK!

Możesz teraz na podstawie tych danych to wyliczyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie czego mamy cokolwiek wyliczyć? Tam nie ma żadnych danych. Wchodzisz poza tym nie w Advenced Bios Features ale we Frequency/Voltage Control. Potem szukasz czegoś co się nazywa HT link. i ustawiasz na 3x. Potem szukasz dzielników pamięci. Mogą być wyrażone stosunkiem liczb albo podane jako częstotliwość 800, 667. W pierwszym przypadku będziesz miał prawdopodobnie podaną docelową częstotliwość. Ustawiasz odpowiedni dzielnik, zależnie od posiadanej pamięci. Jak masz 800 to dajesz 667. Bierzesz się za stopniowe podnoszenie FSB. Prawdopodobnie będzie oznaczone jako FSB Frequency, HTT frequency. I testujesz stabilność. Po uzyskaniu największej możliwej częstotliwości proca dajesz HT z powrotem na 4x, ale żeby nie przekraczało 1000MHz (do sprawdzenia w CPUz). I wsio.

Athlon ma odblokowany mnożnik w dół, także można jeszcze zawsze pobawić się mnożnikiem procesora i dopasować do ustawienia pamięci. W architekturze AMD mnożnik procesora wpływa na częstotliwość z jaką pracuje pamięć. Już 2 razy zamieszczałem tabelkę, ale dla przypomnienia wkleję jeszcze raz. Bardzo ułatwia wstępne obliczenia.

post-25819-1232462556_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post na tej stronie i masz specyfikację mojego kompa :F

Od 5h siedzę przed kompem i próbuję podkręcić procka, przeczytałem poradnik, który był zamieszczony w CDA (nr 148), masę poradników z Internetu i wraz mam problemy. Procesor to AMD Athlon 4000+ X2 (2109,8mhz), a płyta główna to MSI K9NE8 v2/v3 (MS-7369) z chipsetem Nvidii.

Screen pokazujący właściwości procesora: Kliknij tu na mnie

Częstotliwość to 2400mhz, mnożnik wyliczyłem, że jest 10,5 (2100/200 i wyszło), a więc FSB 285,7. Mógł by to ktoś jeszcze raz policzyć i powiedzieć czy się nie pomyliłem? I teraz najważniejsze. Gdzie i co (którą z tych liczb) mam wpisać i co następnie robić? I jak zmieniłem ten tryb pamięci RAM z Linked do Unlinked, to po OC muszę to wraz zmienić tak jak było wcześniej przed podkręcaniem?

A może powiedzieć ile miej więcej mam tam wpisywać?

KLIK!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mic_m3

PC Format 1/2009

"... Uwaga! Jeżeli masz komputer z procesorem AMD ale płytę główną opartą na chipsecie innego producenta (np. nforce firmy NVIDIA) aplikacja nie zadziała. Zobaczysz jedynie komunikat informujący, że program nie może być uruchomiony..."

Informacje z własnej biblioteczki :P

Czyli wygląda na to że twoje mobo jest problemem. Zostaje Ci podkręcanie z poziomu BIOSu co jest według mnie lepszym rozwiązaniem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam zamiar zakupic taki oto procesor: AM2 AMD Athlon 64 X2 5600+ 2.9GHz 65W Brisbane BOX. mam plyte MSI K9N Neo (MS-7260). moze ktos wie czy w tej konfiguracji beda ze soba w 100% dzialac bez zadnych problemow?! I o co chodzi z tym rdzeniem Brisbane? bo duzo na jego temat nie znalazlem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkręcałem mojego procka dziś do 2,3ghz, zmieniłem DRAM na 400MHZ (wcześniej było 533 więc wziąłem jedno w dół) i ustawiłem FSB na 219 (201 normal) zapisałem ustawienia reset kompa. Komp nie chciał się włączyć, odłączyłem zasilanie, włączyłem kompa pojawił się błąd, że O/C się nie powiodło. Miałem możliwość wybrać F1 i zapisać ustawienia i F2 żeby cofnąć. Głupim fartme klawaitura mi nie działała i nie mogłem wziąźć F1, ale i tak bym nie wziął bo się bałem po restarcie kompa wszystko było już OK, klaiwatura dziłała (:P) ale nie ma skutków OC nadal mam procka 2,1GHZ. Co robię źle?

Procesor to AMD Athlon 4000+ X2 (2109,8mhz), a płyta główna to MSI K9NE8 v2/v3 (MS-7369) z chipsetem Nvidii.

Screen pokazujący właściwości procesora: Kliknij tu na mnie

Screen: tu ło kliknij

I jeszcze jedna sprawa. Mam pamięci DDr 2 GB 800MHZ, ale w biosie miałem ustawione na 533. Jak zmienię na 800 to nic się nie stanie? I co z tą pamięcią jak robię OC? Muszę wybrać o jeden stopień miejsze (400)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wydajnością procesora otóż jak włanczam kompa jest szysko ok wydajność jest na 0 procent ale od pewnego czasu gdy wlanczam byle jaką gre nawet icy tower to wydajność wzrasta odrazu do 50% a parametry mojego komputera to: AMD Athlon 64 X2 5000+,Płyta Gigabyte M52S-S3p,2giga ramu,karta graficzna GF 8600GTS wiec nie powinno tak byc proszę o pomoc aha i to nie wina wirusów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podkręcić mojego nowego PDC e5300 (200MHz x13), nie jestem ekspertem O/C, chciałbym po prostu dowiedzieć się do jakiej wartości zwiększyć FSB w biosie, żeby niczego nie spalić, żeby było BEZWZGLĘDNIE BEZPIECZNIE, żeby się nie przegrzewał i był wydajny ;) Ot, takie "rutynowe" podkręcanie.

Chłodzenie na procesorze to scythe katana 2, temperatury w stresie jak na razie nie przekraczają 35stopni idle i 50stopni w stresie.

Reszta:

Gigabyte GA-EP43-DS3L

2x2GB RAM OCZ platinium

4850 ASUS

Zasilacz 600W chieftec

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam windowsa viste chwilowo oraz przetaktowanego 5000+, everest, cpu-z pokazuja roznie... raz 1.1GHz raz 2.2GHZ raz 2.9GHz i to tak skacze... może jakaś oszczędność energii? na xp normalnie pokazywało stałą wartość, a tu FSB i mnożnik skaczą jak głupie..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...