Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agenttom

Procesory

Polecane posty

...podkręcić ? :twisted:

Kręć biosem albo (bezpieczniej) wyżej wymienionym programem NV System Utility(www.nvidia.com)

PS.masz wypas pamiątki do kręcenia...

Wysoko pójdzie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W NVSU można zmieniać tylko FSB(przynajmniej na nforce 2, bo w 3 jest ponoć znacznie więcej opcji), za to w biosie sprawdzić możesz czy masz odblokowany mnożnik(niewiem jaki ma 2600xp normalnie, więc sprawdź i powiedz), ale wiedz, że lepiej podkręcać przez FSB, bo wtedy zwiększa się równierz taktowanie pamięci...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek ja mam pytanko odo ciebie:

mam p4 1.4ghz wilamette(?) 400x3.5

plyte ECS P4VXASD

ramy 256mb (chyba 128sdr i 128ddr :) )

wysoko to sie podkreci??

EDIT::..

mam boxowe chlodzenie na procku dosc wydajne radiator jest zimny jak sam sk******* (tzn. bardzo zimny :wink: )

a jeszcze jeden offtop maly:

mam karte graficzna PowerVR KYRO2 64mb sdr ram taktowanie 175/175 i nowy wiatraczek na niej tez niezle chlodzi :wink: , i ile cos takiego daloby sie podkrecic? i jakim programem najlepiej??

..::EDIT2::..

Dżisus glupi profil najpierw nie moge wyslac posta przez miesiac a teraz sie 2 wyslaly :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten P4 willamette 1,4 za dobrze nie pójdzie bo będzie ograniczany przez ten ram na Sdr`ach chyba że na tej płycie jest możliwa praca całkowicie asynchro pomiedzy prcem a pamiątkami wtedy może się nieco ruszyć ale nie liczył bym na więcej niż 1,8 zresztą popróbuj sam bo na każdym kompie będzie szło inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten P4 willamette 1,4 za dobrze nie pójdzie bo będzie ograniczany przez ten ram na Sdr`ach chyba że na tej płycie jest możliwa praca całkowicie asynchro pomiedzy prcem a pamiątkami wtedy może się nieco ruszyć ale nie liczył bym na więcej niż 1,8 zresztą popróbuj sam bo na każdym kompie będzie szło inaczej.

>>> tzn ja sprawdzalem w obudowie na plycie mam jedna kosc z pamieciami po jednej stronie laminatu a na drugiej kosci po obu stronach

a jak sprawdzic czy plyta ma synchro ramu??

aida pokazuje cos takiego??

ps moja plyta ma chyba magistrale max fsb 400 wiec chyba to bedzie kolejna przeszkoda :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra z ostatniej chwili:

wlasciwosci procesora:

Typ procesora intel pentium 4, 1400MHZ(3.5x400)

nazwa kodowa p68, wilamette, A90528

seria C1

oryginalne taktowanie 1400mhz

L1 śledzenia 12K instructions

L1 danych 8KB

L2 256KB(On-die, ATC, Full-speed)

PLYTA

Własciwosci magistrali FSB

typ magistrali Intel NetBurst

szerokosc magistrali 64 bitowa

rzeczywista czestotliwosc taktowania 100MHz(QDR)

efektywna cz. taktowania 400MHz

przepustowosc 3200MB/sek

Wlasciwosci magistrali mikroukladu

typ magistrali VIA V-Link

szerokosc mag. 8-bitowa

Informacje fizyczne plyty glownej

liczba gniazd procesora 1

liczba gniazd rozszerzen 4PCI, 1AGP, 1CNR

liczba gniazd pamieci 2SDR DIMM, 2DDR DIMM

urzadzenia zintegrowane audio AC'97

wspolczynnik postaci ATX

rozmiar 2400mm x 300mm

mikrouklad plyty glownej P4X266

pierwsza kosc pamieci

Właściwości modułu pamięci

Numer seryjny Brak

Rozmiar modułu 128 MB (2 rows, 4 banks)

Typ modułu Unbuffered

Typ pamięci SDRAM

Szybkość pamięci PC133 (133 MHz)

Szerokość modułu 64 bit

Napięcie modułu LVTTL

Metoda detekcji błędów Brak

Szybkość odświeżania Normalna (15.625 us), Self-Refresh

Najwyższe opóźnienie CAS 3.0 (7.5 ns @ 133 MHz)

Własności modułu pamięci

Early RAS# Precharge Obsługiwane

Auto-Precharge Obsługiwane

Precharge All Obsługiwane

Write1/Read Burst Obsługiwane

Buffered Address/Control Inputs Nie obsługiwane

Registered Address/Control Inputs Nie obsługiwane

On-Card PLL (Clock) Nie obsługiwane

Buffered DQMB Inputs Nie obsługiwane

Registered DQMB Inputs Nie obsługiwane

Differential Clock Input Nie obsługiwane

Redundant Row Address Nie obsługiwane

2 kosc pamieci

Właściwości modułu pamięci

Numer seryjny Brak

Rozmiar modułu 128 MB (2 rows, 4 banks)

Typ modułu Unbuffered

Typ pamięci SDRAM

Szybkość pamięci PC133 (133 MHz)

Szerokość modułu 64 bit

Napięcie modułu LVTTL

Metoda detekcji błędów Brak

Szybkość odświeżania Normalna (15.625 us), Self-Refresh

Najwyższe opóźnienie CAS 3.0 (7.5 ns @ 133 MHz)

Własności modułu pamięci

Early RAS# Precharge Obsługiwane

Auto-Precharge Obsługiwane

Precharge All Obsługiwane

Write1/Read Burst Obsługiwane

Buffered Address/Control Inputs Nie obsługiwane

Registered Address/Control Inputs Nie obsługiwane

On-Card PLL (Clock) Nie obsługiwane

Buffered DQMB Inputs Nie obsługiwane

Registered DQMB Inputs Nie obsługiwane

Differential Clock Input Nie obsługiwane

Redundant Row Address Nie obsługiwane

i mikrouklad

Właściwości mikroukładu płyty głównej

Mikroukład płyty głównej VIA VT8753 Apollo P4X266

In-Order Queue Depth 12

CAS Latency 3T

RAS To CAS Delay 3T

RAS Precharge 3T

RAS Active Time 6T

Liczba gniazd pamięci

Gniazdo DRAM nr 1 128 MB (SDRAM)

Gniazdo DRAM nr 2 128 MB (SDRAM)

Właściwości AGP

Wersja AGP 2.00

Stan AGP Wyłączone

Rozmiar pamięci fizycznej dostępnej dla AGP 64 MB

Obsługiwane szybkości AGP 1x, 2x, 4x

Fast-Write Nie obsługiwane

Side Band Addressing Obsługiwane, Wyłączone

Producent mikroukładu płyty głównej

Nazwa firmy VIA Technologies, Inc.

Informacje o produkcie http://www.via.com.tw/en/apollo/chipsetindex.jsp

Uaktualnienie sterowników http://www.viaarena.com/?PageID=2

srki ze nie edytowalem ale sie nie dalo :wink:

jesli za malo napisalem to piszcie to podam ale to chyba wszystko co mi aida pokazala

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotreq, tego willamete dużo nie pokręcisz, z tego co pamiętam to te proce nie byly za bardzo "kręcące", a i płyta ECS, która do podkręcania jest chyba najgorsza :)

Grafa też za dużo nie pójdzie, ale zawsze można spróbować...Dobrym programem do podkręcania jest RivaTuner.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dr. Malcolm

[*]Chciałem się zapytać o nowego Semprona, a dokładniej o model 3100+ pod PGA 754, chodzi mi o jego możliwości podkręcania w defaults ma ustawienia 9x200. Na pewno będzie problem z magistralą przy DDR 400,a czy ma on np. odblokowany mnożnik...

[*]Druga sprawa troche mniej dotyczy tematu postu ale nie chciałem zakładać nowego:

Czy wzielibyście ww procek czy Athlona 2800xp+ na jednej z nw płyt:

Abit AN7

Abit NF7-S (v2.0)

Epox 8rda3+

Chciałem wziąść 2500xp+ ale dostałem opinie od sprzedawcy, że są problemy z ich sciągnięciem od dystrybutorów proc AMD, a ich produkcja prawdopodobnie dobiegła końca. Czy to prawda?

[*]I ostatnia rzecz sprzedawca powiedział mi, że jesli zamontuje się inny wentylator na wersje Box to straci sie gwarancję na procka. W co jakoś mi się nie chce wierzyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wzielibyście ww procek czy Athlona 2800xp+ na jednej z nw płyt:

Abit AN7

Abit NF7-S (v2.0)

Epox 8rda3+

Wszystkie płyty które wymieniłeś są dobre.

Ja się np. zastanawiam nad Abitem NF7-S v.2.0

Chciałem wziąść 2500xp+ ale dostałem opinie od sprzedawcy, że są problemy z ich sciągnięciem od dystrybutorów proc AMD, a ich produkcja prawdopodobnie dobiegła końca. Czy to prawda?

Ja na razie w sklepach internetowych są jeszcze dostępne (i nie zanosi się żeby było inaczej)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mialem spory problem z dostaniem 2500+, moze dlatego, bo mieszkam w mallym miescie... ale kuzyn ma sklepk komputerowy i maja kilka znajomych hurtowni, jak patrzyl w internecie w trzech duzych hurtowniach(chyba z warszawy) nie bylo tam ani jednygo athlona od 2500+ do 2800+. na szczescie okazalo sie ze wujek ma w sklepie na stanie athlona 2500+ box. wzialem bez zastanowienia, chodzi dobrze, jest szybki, ale strasznie sie grzeje. :? w stresie temperatura dochodzi do 58st. wczesniej musialem wciagnac zasialcz na wierzch, zeby bylo jeszcze chlodniej(mam jakas 230 noname). teraz zebieram na nagrywarke, a pozniej sobie kupie chyba tego chiefteca 360W. poki co nie podkrecalem mojego sprzetu z trzech powodow:

1. mam slaby zasilacz.

2. bardzo sie porcek grzeje.

3. mam slaba grafike i nie ma sensu gonic procka.

aha, jeszcze jedno. wersji 2500+M i 2600+M w hurtowni tez nie mieli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dr. Malcolm

Sprawdziłem tego 2800xp+ Jego oznaczenie to AQXEA 0401SPMW

Czyli jest po 39tygodniiu 03, ale jest na zielonym laminacie czy jest możliwe że ma odblokowany mnożnik. Słyszałem że mogo zdarzyć sie wersje procesora z odblokowanym mnożnikiem również po39 03

Czy ta seria dobrze się kręci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem tego 2800xp+ Jego oznaczenie to AQXEA 0401SPMW

Czyli jest po 39tygodniiu 03, ale jest na zielonym laminacie czy jest możliwe że ma odblokowany mnożnik. Słyszałem że mogo zdarzyć sie wersje procesora z odblokowanym mnożnikiem również po39 03

Czy ta seria dobrze się kręci?

Zielony Laminat nic nie oznacza, szczerze mówiąc nie słyszałem o egzemplarzach po 39 tygodniu z standardowo odblokowanym mnożnikiem, ale w końcu nie można wszystko wiedzieć :wink: .

A seria AQXEA jest prawdzie mówiąc dość średnia [zdarzają się egzemplarze które chodzą na 2.3ghz].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dr. Malcolm
Zielony Laminat nic nie oznacza, szczerze mówiąc nie słyszałem o egzemplarzach po 39 tygodniu z standardowo odblokowanym mnożnikiem, ale w końcu nie można wszystko wiedzieć.

Nie traktujcie tego jako pewnik sam o tym słyszałem gdzieś w necie

nie pamiętem nawet gdzie

Kain18 a co sądzisz o tym nowych Sempronach 3100+ (PGA754)

oraz w wersji pod sokcet A np 2800+ chodzi mi o podkręcanie

i wydajność

2.3Ghz to rzeczywiście tak sobie :? A ja myślałem ze dobrze z prockiem trafiłem :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony Laminat nic nie oznacza, szczerze mówiąc nie słyszałem o egzemplarzach po 39 tygodniu z standardowo odblokowanym mnożnikiem, ale w końcu nie można wszystko wiedzieć.

Nie traktujcie tego jako pewnik sam o tym słyszałem gdzieś w necie

nie pamiętem nawet gdzie

Kain18 a co sądzisz o tym nowych Sempronach 3100+ (PGA754)

oraz w wersji pod sokcet A np 2800+ chodzi mi o podkręcanie

i wydajność

2.3Ghz to rzeczywiście tak sobie :? A ja myślałem ze dobrze z prockiem trafiłem :(

Semprony jak dotąd nie miałem do testów, ale z tego co czytałem na Guru3D, jako iż w głównej mierze mają rywalizować z Intelowskimi Celeronami, są niezbyt wydajne.

A właśnie, Amd po raz kolejny użyło marketingu, tym razem chodzi o nazewnictwi Sempronów, czyli mowa o Procesor Rating, który jest błędnie odczytywany przez wiele użytkowników. Otóż symbolika których używa Amd w Sempronach, odznacza sie do procesorów z półki Celeron, a nie tak jak w przypadku Athlonów do klasy Pentium ! Cóż to oznacza ? Iż Sempron oznaczony numerem AMD Sempron 2800+ (2000 MHz), będzie naprawdę powolniejszy niż Barton 2500+ (1833 Mhz)!!

Co do overclockingu, jeszcze nic o tym mi narazie nie wiadomo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam farta. Zdązyłem jeszcze kupić tego bartka 2500 i jest wszytsko ok. Nawet nie ma porównania do durona 900:) Myślałem, że wgrach ograniczał mnie gf2, a jednak w takim np. Americas Army mam prawie 2 razy więcej fps:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raven_88

Ja mam takie pytanie:

Jaki Athlon 2500 Mobile jest najlepszy do o/c (bo się do kupna przymierzam)- chodzi mi o serię itp. Do jakiej wartości można go podkręcić na fsb 200 (mam pamiątki 400 od kingstona, ale nie chcę ich ruszać).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Krótko: Kupuje MOBO Epox 8RDA+ SPP, 2x256 DDR 400Mhz Twimost CL 2,5 i .......... mam BIG PROBLEMO!

Nie moge sie zdecydować na CPU.

Czy Athlon XP 2500+ Barton (1800Mhz 333fsb i 512 cach) $ okolo 400

czy Athlon XP 2400+ Thoroughbred (2000Mhz 256fsb i 256 cach) $ ok 332

czy Sempron 2400+ Thoroughbred (1600Mhz 333fsb i 256 cach) $ ok 320

Chodzi mi o cena/wydajność.

Z tego co czytałem różnica pomiędzy 256 a 512 cach jest z rzędu 2%. Z tego wynika że opłacało by się kupić Semprona ale ... nie wiadomo czy da sie go zakręcic chociaz do 2000Mhz. Jak by tak było to byłby wypasik CPU za 300zł! Ale jak nie ... 1600 Mhz ... wiem ze narazie to styka. Ale aby sie zabawić w Doom III to z pewnoscią byłoby lepeij na 2000Mhz CPU.

Help!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMD Sempron 2800+ (2000 MHz), będzie naprawdę powolniejszy niż Barton 2500+ (1833 Mhz)!!

ROTFL ROTFL ROTFL

niby czemu ma byc powolniejszy?

sempron ma wyższe taktowanie więc będzie szybszy.

co prawda bartek ma 512kb kaszy ale nie znaczy że będzie powolniejszy :lol: :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leborg--> dlaczego ty wszystko przeliczasz na mhz? :) pamiec podreczna procka tez sie liczy. a ja jakos nie jestem przekonany do sempronow, wydaje mi sie ze amd zaczyna strasznie krecic, cos jak nvidia z geforce'ami... niedlugo wprowadza athlona xp braton LE z obcieta do 256kb L2, albo 32biotowego athlona64. :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...