Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agenttom

Procesory

Polecane posty

Ile mógłbym w miarę bezpiecznie wycisnąć z Athlona XP 2000+? Obecnie podkręciłem do 2400+ 2,01Ghz i temperatura w stress utrzymuje się w granicach 51-52 C. Aha, jak to jest z synchronizacją pamięci? mam pamięć 256 MB Kingston 333mhz, a FSB ustawione chyba na ~157mhz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby bylo synchronicznie musisz ustawic fsb na 166. a co do podkrecania to ci nic nie powiem bo sie w podkrecaniu 2000+ nie orientuje. ale jesli juz masz 51 stopni to nie radzilbym bardziej krecic. mozesz sprobowac dobic do 166fsb i ew. zmniejszyc mnoznik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkręcałem go już wcześniej do 2600+, ale "odkręciłem", bo nie znam się za brdzo na napięciach itp. i wolałem nie ryzykować. Co do FSB 166 i zmniejszeniu mnożnika to próbowałem, ale na starcie kompa pokazuje się "overclock failure" i taktowanie spada do 1250mhz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy Thermaltake Silent Boost wystarczy do podkręcania procka - w tym wypadku do A2500+ Barton Mobile - tak, żeby podnieść FSB z 133 MHz do 150 lub 166?

A jeśli nie, to czy znacie jakiś tani do ok. 150 zł zestaw chłodzący, który poradziłby sobie z tym zadaniem?

Aero 7 będzie idealny według mnie :) A może jakiś Zalman co ty na to?:D

Aero 7+ jest głośny :P

Polecam Zalmany CNPS7000A-Cu, Zalman CNPS7000A-AlCu, Thermaltake Extrema Volcano 12, Thermaltake Venus Silent Boost K8 A1838, Thermaltake Silent Boost K7 A1889 a z tańszych to Pentagramy :)

A najlepiej to do podkręcania to założyć chłodzenie wodne :P

Zalmany są za duże i pewnie nie zmieściły by mi się, w obudowie, bez dotykania zasilacza :(

Thermaltake Extrema Volcano 12 jest głośny, no i ciężki (ponad 0,7 kg) i chyba bym się trochę bał go zakładać (w końcy ceramiczna obydowa Athlonów do najtwardszych nie należy), bo mugłby mi się procek ukruszyć lub pęknąć.

Co do Thermaltake Venus Silent Boost K8 A1838, Thermaltake Silent Boost K7 A1889, to jeszcze takich nigdzie nie widziałem, ale poszukam i sprawdzę 8) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BoguS--->> Zalmany pasują - tylko nie do wszystkich płyt głównych :P po prostu trzeba sprawdzić czy akurat pasuje do tej co mamy.

Volcano ---> Przy minimalnych obrotach jest prawie niesłyszalny :P

A te pozostałe Thermaltake to po prostu SilentBoost tylko podałem całą nazwę :)

A tam boisz się zakładać ciężki radiator z wentylem :P kupi tą podkładkę (Coppershim? czy jakoś tak 8) ), albo daj specjaliście :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalman to pewnie nie zmieści mi się, bo stnadardowo wyglądające chłodzenie (coś CollerMastera) ma do zasilacza 2-3cm, a nie chcę zamawiać czegoś co i tak potem będę musiał odsprzedać (bo u mnie w mieście sklepów jak na lekarstwo, i choć do Wrocka tylko 30km, to i tak nie chcę specjalnie się tam kilka razy wybierać dla zestawu chłodzącego).

Amatorem to nie jestem i specjalisty nie potrzebuję (sam składałęm swoje ustrojstwo, zresztą i kilka razy rozbierałem), ale zawsze ma się lekki strach przed uszkodzeniem czegoś za takie pieniądze, cztery stówy piechotą nie chodzą. Co do urzywania podkładki, to odpada, bo trudniej schłodzić taki procesor, a to problem przy o/c.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze nic sie nie popali :D w kompie nie mam chlodzenia boxowego to tegoi pentium 4 tylko Pentagrama QC-80 AlCu :D

P4 to jest trudno spalić :P

Ma zabezpieczenie - jeśli temperatura wzrośnie to wtedy procek automatycznie zmniejsza swoje taktowanie - jednocześne zmniejszająć temperaturę. Gdy temp. powróci to akceptowalnego poziomu wtedy procek zwiększa swoje taktowanie do normalnego poziomu.

Warto też w BIOS-ie ustawić temperaturę po której komputer się wyłączy.

Jeśli ktoś nie wierzy w to że nawet bez coolera P4 nie da się spalić to zapraszam na Tom"s Hardware Guide i tam w dziale "Filmy" pokazane jest jak poszczególne procki reagują na zdjęcie coolera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do moich poprzenich postów :) chciałem się dowiedzieć, czy można bezpiecznie zwiekszyć FSB do 166mhz przy athlonie 2000+ i 350-W zasilaczu (bez zmiany noznika, tj. x12,5). Nie znam sie na napięciach i byłbym wdzięczny, gdyby ktoś to chociaż pobieznie wytłumaczył :) Z góry dzięki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do moich poprzenich postów :) chciałem się dowiedzieć, czy można bezpiecznie zwiekszyć FSB do 166mhz przy athlonie 2000+ i 350-W zasilaczu (bez zmiany noznika, tj. x12,5)

To zależy od 2 rzeczy:

-jakie masz pamięci Ram? (bo jak DDR333 to powinno się udać, ale jak 266 to trudno będzie je tak podkręcić)

-jaką masz płytę główną? (bo jeśli nawet pamięc da się przetaktować to brak ustawień dzielników AGP/PCI na płycie głównej uniemożliwi Ci przetaktowanie procka - szyna PCI/AGP będzie taktowana szybciej - i będzie wieszać kompa no chyba że użyjesz dzielników to wtedy szyna AGP/PCI pozostanie taka sama jak wcześniej a procesor i pamięć będą działać na zwiększonej szybkości - trochę to zagmatwałem? :) )

Z zasilaczem nie powinno być problemów.

Aaaa. jeszcze pytasz czy bezpiecznie? najwyżej system nie wystartuje poprawnie, albo będzie działać niestabilnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dzielniki są automatyczne? -wiem że to totalnie lamerskie pytanie - pytam bo albo ja nie umiem szukać, albo dzielników nie ma na aususie a7n8x delude ... ale powinny być, tylko gdzie... puki co się nie bawie w podkręcanie, bo o zgrozo, cooler z athlona box doprowadza mi procka do temperatury 50 stopni w bardziej cieplejsze dni...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do moich poprzenich postów :) chciałem się dowiedzieć, czy można bezpiecznie zwiekszyć FSB do 166mhz przy athlonie 2000+ i 350-W zasilaczu (bez zmiany noznika, tj. x12,5)

To zależy od 2 rzeczy:

-jakie masz pamięci Ram? (bo jak DDR333 to powinno się udać, ale jak 266 to trudno będzie je tak podkręcić)

-jaką masz płytę główną? (bo jeśli nawet pamięc da się przetaktować to brak ustawień dzielników AGP/PCI na płycie głównej uniemożliwi Ci przetaktowanie procka - szyna PCI/AGP będzie taktowana szybciej - i będzie wieszać kompa no chyba że użyjesz dzielników to wtedy szyna AGP/PCI pozostanie taka sama jak wcześniej a procesor i pamięć będą działać na zwiększonej szybkości - trochę to zagmatwałem? :) )

Z zasilaczem nie powinno być problemów.

Aaaa. jeszcze pytasz czy bezpiecznie? najwyżej system nie wystartuje poprawnie, albo będzie działać niestabilnie

Tak, ramy mam DDR 333 (kingston), a płyta główna - epox 8rda3I (słyszałem że jest dobra do o/c).

chodzi mi o to, żeby pamięc była synchroniczna z FSB, bo to podobno jest dobre :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dzielniki są automatyczne? (...) albo dzielników nie ma na aususie a7n8x delude ... ale powinny być, tylko gdzie...

Ta płyta jak się nie myle jest na nForce2 czyli szyny AGP/PCI ma stała częstototliwość (zmiana fsb nie ma wpływu na AGP/PCI) - dobrze mówie?

Tak, ramy mam DDR 333 (kingston), a płyta główna - epox 8rda3I (słyszałem że jest dobra do o/c).

chodzi mi o to, żeby pamięc była synchroniczna z FSB, bo to podobno jest dobre :D

Pamięci i płyta główna są w porządku - więc tylko podkręcać :D

Zwiększ FSB procesora na 166 (niewiem czy pamięci też się zmienia, ale jeśli tak to tam w pobliżu też powinno być :) )i pamięci - tak aby procek pracował synchro z RAM-em.

Jeśli system będzie pracował niestabilnie ponieś trochę napięcie procesora (tylko nie za dużo :) )

Jak to nie pomoże to Twój Athlon jest niezdolny do pracy z FSB 166 :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyłem FSB do 166mhz, teraz jest chyba synchronicznie z ramami - w PCmarku'02 przyrost ok 200 pts na CPU i 200 Memory. Vcore przy starcie systemu to 1,58 - dobre? Jeszcze jedno - nie wiem czy to pytanie będzie tu pasowało, ale czemu jak ustawiłem tryb Auto na pamięciach to opóźnienie CL =2 a na pamięciach pisze że są 2,5? poza tym, przy ustawieniach "by SPD" taktowanie pamięci wzrasta do 200mhz. lepsze będzie Auto czy by SPD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu płyta ma możliwośc ustawienia bardziej wyżyłowanych parametrów.

Z tym SPD to niewiem (ale jak jest na 200 to nie będzie synchro :P )

Najlepiej na auto ustaw, żeby system był stabilny.

Jeszcze tylko w programie Prime 95 włącz Torture test - jak się nie zawiesi to już masz podkręcony i stabilny procesor 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł_J > tja, na nForce 2... to fajnie, bo taki wolnokapujący człowiek jak ja woli spytać 3 razy o głupote niż spalić procesor...

Heh... co do podkręcania, to nie wiem co jest u mnie, ale przy zmianei FSB zaczynają się jaja z dyskami, heh, cza było kupić nowem, a nie przekładać stare...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Big, littel problem

Przy podkręcaniu mojego procka athlon 2400XP(thunerblot???- nie wiem czy tak to sie pisze) programem fuzzylogic dostłem (do płyty) ze standardowego FBS133 już przy FBS 138-139, zegar procka wtedy ma ok. 2090Mhz i temp 60 stopni komp się restartuje :( , dlaczego :?:

:?: Może to eina zasilacza Codegen 300W :?:

Thnx for helping me

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nastepujacy sprzet: athlon 2500xp, plyta MSI k7n2delta - L, winfastowy gf5900xt,pamiec 2x256DDR kingmaxa 333MHz, dwa dyski seagate'a 40Gb i 20GB, zasilacz 300W

pytanie czy da sie cos takiego dobrze i bezpiecznie podkrecic a jesli tak to czy ktos moglby w miare szczegolowo to opisac gdyz co prawda jako tako sie na bebechach i biosie znam ale wolalbym nie spalic swojego piecyka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam plyte glowna Shuttle AK32A , procesor AMD Athlon 2000XP+ ,Pamiec 512 sdram Kingstone 133 mhz .Jak w prosty i w miare bezpieczny sposob moglbym podkrecic procesor.Obecna temperatura utrzymuje sie w ok.43C.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam plyte glowna Shuttle AK32A , procesor AMD Athlon 2000XP+ ,Pamiec 512 sdram Kingstone 133 mhz .Jak w prosty i w miare bezpieczny sposob moglbym podkrecic procesor.Obecna temperatura utrzymuje sie w ok.43C.

O widze ze jestesmy z tego samego miasta :D Mozesz podkrecic w BIOSie w mnozniku po przestawiaj o jakie 20 mhz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, nareszcie jakiś mądry człowiek przykleił temat o podkręcaniu, cieszmy się :D

Pencin, twój sprzęt nie wydaje mi się zbyt dobry do o/c...po 1. płyta jakaś taka nie teges, no i pamięci SDR. Jak znam życie, to przy takim konfigu będziesz mial jądro proca Palomino, a procek z owym rdzeniem do podkręcania nie zabardzo się nadaje. Sprawdź w programie AIDA 32 (wpisz w google AIDA 32 i znajdzie ;p) jakie masz jądro proca...

UPDATE

Khornel, masz szczęście, bo w sumie mamy te same płyty i proce(pamięci też porównywalne)...Więc, jeżeli chcesz podkręcać bezpiecznie-ściągnij program NV System Utility(specjalny program do podkręcania proca na płytach z nforce2) znajdziesz go na www.nvidia.com

Jedyną blokadą-tak jak u mnie-może być zasilacz...Jakiej firmy ten 300w ? Powinno pisać na zasilaczu...Gdybyś miał mocny zasilacz, zmieniłbyś w biosie napięcie i proc kręciłby się do 3200+

Co do karty-->to też demon podkręcalności :) Sam z siebie niewiem o ile się podkręci, ale po zmianie biosu karty(troche to ryzykowne, ale słuchaj dalej) na bios od 5950 podnosi się troszeczke napięcie karty, a twoj 5900XT kręci się do poziomu 5950Ultra albo chociaż do poziomu 5900Ultra(zależy od czasu dostępu pamięci-2.8ns--5900Ultra, 2.2ns-5950U)

http://pclab.pl/art9430.html --->tu masz artykół o tym tricku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...