Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agenttom

Procesory

Polecane posty

Jak ja mogę podkręcić mój procesor? w sensie do ilu?

Pentium 4 2.8 s478

płyta główna: ASUS

pamięć: kingston 400mhz DDR 1.5 GB

w spoczynku proc ma 38 stopni a w akcji rośnie do 45

No w necie to nawet 5Ghz osiągali na P4... no ludzie ileż mozna powtarzać, że kazdy proc kreci się inaczej. Kupisz dwa i jeden pójdzie 50% a drugi 5% - nie ma zasady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu strasznie głośno "chodzi" mój komputer, dżwięk wydobywa sie z okolic procesora. Możliwe jest, że cos z nim nie tak? Ewentualnie co to i jak z tym walczyć? Moja konfiguracja: intel pentium 4, 3 GHz; radeon gigabyte'a HD 4670 515 mb; płyta ASUS'a P5LD2-X/1333; 2 gb RAM'u Kingston'a; zasilacz 400 W Tracera. Problem pojawił sie niedawno, wówczas gdy wymieniłem karte graficzną z GeForca 6600. Bedę wdzięczny za dobrą poradę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opcji 2 to przysłuchiwałem sie dość dokładnie i to raczej z tamtąd. Co do opcji 1 to byłbym wdzięczny za choćby krótką instrukcję jak oczyścić ten wiatrak przy radiatorze. Karta graficzna chłodzona jest wiatrakiem, jednak wątpię by dżwięk dochodził z niej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wątpisz, to odepnij kartę graficzną i sprawdz, jeśli będzie cisza to znaczy że wiatrak od grafiki się tłucze.

Jak chcesz przeczyścić wiatrak dokładnie, to go odkręć od radiatora, przedmuchaj odkurzaczem, i usuń syf z żeberek radiatora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie oczyściłem wiatrak wraz z radiatorem. Dalej pojawia się dźwięk. Mam jednak wrażenie, że dochodzi on z samego wiatraka, a nie gdzieś głębiej - w procesorze. Ponad to, chciałbym dodać, iż dźwięk pojawia się gdy komputer jest włączony 10-15 minut. Czy jest to możliwe, że to prędkość wiatraka jest zbyt wysoka i to przez to pojawia się burczenie, pomimo tego, że nic nie zmianiłem w tej prędkości to się nagle pojawiło? Jeżeli to związane z tym to prosiłbym o nazwę prostego programu, którym można zmienić tą wartość na mniejszą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema ;]

Szykuję mojego starego kompa dla siostry (pokój obok...xD) i mam pewien dylemat.

Płyta Solteca na Soc. A Procek to Duron 850MHz, pamięć jakiś noname SDDR 133MHz 512MB, zasilacz C..C...Codegen ! xD Ale nie bijcie wymieniam w Sobotę ;]

Teraz pytanie :P Jaki procek będzie najlepszym wyborem na Soc. A ? Zastanawiałem się nad jakimś Sempronem x<3000, ale może wy macie jakieś sugestie ? Po drugie... Sempki i wasze proposy mają odblokowany mnożnik? Da się go odblokować tak jak w duronie przez połączenie mostków ? Zależało by mi na tym, bo jedyne co będę robił na tym kompie to grał w BIOSa ;] Na kodach oczywiście ;)

pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy:

1. Jeśli płyta działa z SD RAM to musi być naprawdę stara, więc o Sempronach możesz zapomnieć. Nawet moja (względnie nowa) MSI z chipsetem KT333 obsługująca już DDR-y nie wspiera Sempków.

2. Procki pod Soc. A (te szybsze ok. 3000+) są absurdalnie drogie, do 350 zł - normalnie paranoja. W twoim przypadku jakiś Athlon XP Palomino 1700 - 1800 za co najwyżej 50 zł to max co się jeszcze opłaca. Tylko najpierw się upewnij, że BIOS go obsłuży.

No i na koniec - AMD w Athlonach XP i późniejszych ukróciło niestety możliwość takiego modowania.

PS.

Nie wstyd ci przyznawać się, publicznie, do tego Codegena? Fee :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz też właśnie myślałem sobie o Ahtlonie..

No nic, jak trafię okazję to kupię jakiś procek.. W końcu ja nie będę używał ale nie włożę siostrze shitu.

Z Ahtlonem 3000+ to normalka.... Zawsze wysokie modele AMD były dosyć drogie, szczególnie że w tamtych czasach nie było C2D itp..

Kupię jakiś 1800+, możliwe że któryś z 2xxx+ jak nie będę miał co zrobić z kasą, chociaż to bezsens pakować takiego procka.

Dokupię drugie 512MB ramu to do, naszej-klasy i winampa będzie dla mniej aż za szybki :P:P

No ale pisałem przecież, że zmieniam tego codegena czy inny generator kodów..! :P

Chyba jakiś wadliwy egzemplarz mi dali bo działa przez 10lat już xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opcji 2 to przysłuchiwałem sie dość dokładnie i to raczej z tamtąd. Co do opcji 1 to byłbym wdzięczny za choćby krótką instrukcję jak oczyścić ten wiatrak przy radiatorze. Karta graficzna chłodzona jest wiatrakiem, jednak wątpię by dżwięk dochodził z niej.

No chyba żarty stroisz? Nie wiesz, jak oczyścić zwyczajny wiatrak? Wstyd, wstyd, wstyd. Już to pisałem, napisze po raz enty... silne płuca + odkurzacz + opcjonalnie sprężone powietrze w sprayu. Ostatecznie przyda się też mały pędzelek, dobrze się nim czyści małe wiatraki i radiatory z kurzu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem przedluzyc zywot swojego pc podkrecajac procesor. Moim celem bylo 2,8 GHz ze standardowych 1,8 (wczesniej procek byl podkrecony, ale nie az tak). Cel udalo mi sie prawie uzyskac (2,7 GHz - na wiecej juz plyta glowna mi nie pozwolila - komp nie ladowal systemu operacyjnego). Aby to osiagnac musialem niestety zmniejszyc taktowanie pamieci w biosie (Phoenix ver. 1013) z 333 na 266. Spowodowalo to, ze zmuszony bylem zmienic wartosc timingow (wiecej na zdjeciu). I teraz mam pytanie: czy owa zmiana (chodzi mi o pamiec) ma znaczacy wplyw na wydajnosc kompa? Fakt faktem, wyniki w Crysis i 3DMark mowia same za siebie - jest o niebo lepiej, ale zastanawiam sie czy rezultat bylby lepszy gdyby pamiec pracowala chociaz na standardowych ustawieniach? Dlaczego bylem zmuszony zmienic ustawienia ramu? I czy jest sposob, by zmienic jego taktowanie i timingi bez utraty stabilnosci - jak do tej pory mi sie to nie udalo, a walczylem z biosem i googlem przez kilka dobrych dni (co ja sie na roznych forach za cudow naczytalem, ho ho :))? Istnieje nieoficjalny bios do mej plyty glownej umozliwiajacy jeszcze wieksze podkrecenie procka i prawidlowe ustawienie pamieci? A oto screeny:

Procesor

Pamiec

Sprzet:

Asus A8N-E

AMD Ahlon64 3000+

2GB DDR Kingstone

PSU: Jeantech Arctic 650W

Sapphire Radeon 4850HD 512 GDDR3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...