Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agenttom

Procesory

Polecane posty

Już wcześniej pisałem ale nie dostałem odpowiedzi więc...

Jak myślicie: czy udałoby się podkręcić mojego Athlona 4200+ x2 z 2.7 GHz z chłodzeniem PENTAGRAM KARAKORUM do 3.0Ghz? ;]

Bo już z 2.2 na 2.7 poszło i tak myślałem o podkręceniu do 3.0 ale nie wiem czy da radę.

I do ilu warto spróbować podnieść napięcie RAM i procka żeby podnieść FSB na więcej niż na 250Mhz ?

Bo jak ustawię 252-254 to już komp nie chce się podnieść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artus1992 procesory na socket A są drogie, dasz 100zł, i nie uświadczysz większej poprawy wydajności.

za 100zł to masz semprona 2.8, wydaje się lepszą propozycją niż ten athlon jeśli chodzi o cenę. Osobiście to odradzam kupno, bo jest to strata pieniędzy, ceny athlonów x2 zaczynają się już od 150zł, a ty za starego xp chcesz 100zł dać. Lepiej się wstrzymaj jeszcze z kupnem, bo zrobisz bezsensowny zakup.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xandi

Zależy od płyty. I od tego na jakim rdzeniu oparty jest twoj procesor. Windsor dochodził do 2.9, Brisbane'a nawet na 3.2 widziałem:) Ale to tylko na płytach DFI Lan Party widziałem:]

I do ilu warto spróbować podnieść napięcie RAM i procka żeby podnieść FSB na więcej niż na 250Mhz ?

Bo jak ustawię 252-254 to już komp nie chce się podnieść.

Tu juz może być problem w płycie, mozliwe np; ze ma dziury w fsb i juz na 270 bedzie pracowała, ale moze sie okazać, że nie. Do tego nie wiem jak podkręcałeś, jezeli nie obniżyłeś mnoznika HT Link tu moze byc przyczyna.

Z napięciem bym sie wstrzymał na razie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie podkręcałem przez podnoszenie FSB ;p

Ale teraz ustawiłem mnożnik HT do x3 i na razie ładnie chodzi ;]

Ale na 254 już nie wstaje. Zmniejszyć dzielnik HT? Czy kombinować z RAM-ami?

EDIT:

ustawiłem DDR Clock na 533

timingi na 195ms i FSB na 272MHz i wszystko na razie śmiga :)

Tak to u mnie wygląda:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wazna sprawa. HT Link na 800MHz obniza wydajnośc. Twoim celem jest:

Podkręcić jak najwyzej CPU.

Otrzymać HT Link na 1000MHz (albo w okolicach tej wartości)

Podkręcić RAM, przy czym, u AMD ważniejsze od timmignow są jej takty. Lepiej poluzować timingi na 6 czy nawet 7, ale pojechać ostro z MHz niz na odwrót:)

Najlepiej przeprowadzić symulacje na kartce ;) Powyzej HT LINK 1GHz nie rusza najczęsciej, dlatego wiele problemow z OC AMD tutaj widzimy:]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkręcić RAM, przy czym, u AMD ważniejsze od timmignow są jej takty. Lepiej poluzować timingi na 6 czy nawet 7, ale pojechać ostro z MHz niz na odwrót:)
Że tak zapytam: czy to się odnosi również do starszych amdeków i zwykłego ddr ? np przy kręceniu A64 3000+ na s939 też lepiej luzować timingi i dodawać megaherców ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można spokojnie DDR Clock ustawić na 667 albo 800MHz? ;]

A z prockiem wieczorem będę się bawić.

A jeszcze przed chwilą miałem dziwny problem z CCC. Jak się system uruchomił to wyskakiwał błąd, i nie można uruchomić i tak w kółko. W końcu odinstalowałem stery i zainstalowałem jeszcze raz i teraz problemu nie ma.

Od czego to mogło być?

I jeszcze jak ten błąd był to 3dmark pokazywał jakieś błędy że akcelerator3D nie jest aktywny itp. i w metinie były artefakty, a inne gry nie chciały chodzić ;p

EDIT:

ale jak przywróciłem ustawienia i dojechałem na 2.9 z HT x4 to HT Link wynosi 1057MHz i nie ma już tego błędu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie w AM2 wystepowały problemy z pamięciami. Przede wszystkim, długo lepiej było (tak twierdzono na forach), ze to AMD, potrzebuje niskie timmingi, a u intela nie ma to znaczenia, w tedy ludzie, masowo wybierali OCZ Reaper CL3, jak sie okazywało był to błąd, wiekszosc platform i tak lepiej wypadała na wyzszych opóźnieniach i wyzszej częstotliwości. Do tego okazało się, że pod AM2 są problemy z SPD pamięci :] Ja słyszałem tylko o tym, z s939 nie słyszałem o żadnych problemach ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc platform i tak lepiej wypadała na wyzszych opóźnieniach i wyzszej częstotliwości.

Co do wyższych opóźnień nie zgadzam się. Ostatnio testowałem 2 rodzaje pamięci tego samego producenta (DDR2, 800MHz)

w wersjach CL6 i CL4... różnica w działaniu kompa była zadziwiająca.. z przeważeniem dla tej drugiej.

Ja słyszałem tylko o tym, z s939 nie słyszałem o żadnych problemach ;)

Miałem Athlona 64 pod s939 i potwierdzam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja mogę podkręcić mój procesor? w sensie do ilu?

Pentium 4 2.8 s478

płyta główna: ASUS

pamięć: kingston 400mhz DDR 1.5 GB

w spoczynku proc ma 38 stopni a w akcji rośnie do 45

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyższych opóźnień nie zgadzam się. Ostatnio testowałem 2 rodzaje pamięci tego samego producenta (DDR2, 800MHz)

w wersjach CL6 i CL4... różnica w działaniu kompa była zadziwiająca.. z przeważeniem dla tej drugiej.

Takie testy są bez sensu. Wez pamięci np CL3 800MHz, po czym ustaw CL4 i 900MHz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja spytam jak to jest z DDR2.

Czy można spokojnie podkręcać proca do FSB 400,przy ramie DDR2 800MHz?Wtedy ram będzie miał dokładnie 800 MHz,więc chyba nic nie powinno się dziać.

Wyżej nie chcę kręcić bo i tak na ruszaniu RAMu się nie znam,jeszcze bym coś zrypał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego w biosie wraz ze wzrostem FSB do 400 podnosi mi się taktowanie RAMU do 800 Mhz?przy standardowym FSB 333 RAM ma 667 MHz.Przy takim podkręceniu jak w podpisie RAM ma 755 MHz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już nic nie rozumiem.Bo w moim umyśle (:P) z tego co piszesz,wychodzi na to,że taki ram jak mój może mieć maksymalnie ustawione 400 MHz bo wtedy będzie miał to efektywne 800.Ale przecież bez podkręcania miał 667 MHz czyli efektywne 1334.więc dlaczego to 667 dla ramu 800 może być a 800 już nie bo taki ram nie istnieje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustalmy 1.

RAM DDR2 Ma 2 częstotliwości taktowania, rzeczywistą i efektywną.

Jeżeli pamięc DDR 2 ma podane 400MHz jak o rzeczywistą wartośc w BIOS, to na prawde masz 800MHz. Przy czym to taki fake. Tak na prawde, to jest 400MHz jednak producenci przez ten trick pokazuja ile dana pamięc DDR2 jest szybsza od DDR ;)

W BIOS masz na 99% pokazane taktowanie rzeczywiste czyli 400MHz a potem masz mnożnik (albo stosunek taktow RAM do CPU)(ronze nazwy w roznych płytach) np RAM/CPU 2:2 czyli taktujac FSB 400MHz otrzymasz 400*2 dla ramu czyli 800MHz ;] Dltaego mozna ustawić ronze wartości, np 1.33/2 czyli 400MHz*1.33 = 532. To tak na prostym przykładzie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no to łapie.Ale w biosie mam raczej efektywne (RAM FREQUENCY -755MHz),bo gdybym chciał mieć w biosiie pokazane 400 MHz musiałbym zbić swojego 8400 do 1.8GHz :P.Czyli mogę podkręcić do 3.6 GHz :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już nic nie rozumiem.Bo w moim umyśle (tongue.gif) z tego co piszesz,wychodzi na to,że taki ram jak mój może mieć maksymalnie ustawione 400 MHz bo wtedy będzie miał to efektywne 800.Ale przecież bez podkręcania miał 667 MHz czyli efektywne 1334.

Jak ustawisz FSB na 400MHz to efektywne taktowanie będzie wynosić 800MHz, jesli natomiast masz ustawione 667 to nie znaczy ze efektywne taktowanie jest 1334 tylko, to 667Mhz jest efektywnym taktowaniem a FSB masz pięknie ustawione na 333MHz (oczywiście przy odpowiednim ustawieniu mnożnika RAM/CPU)

PS. Nie bardzo rozumiem to zdanie M@TH3W:

W tedy RAM bedzie miał efektywną częstotliwość 1600MHz, a takich DDR2 nie ma:)
Kiedy będzie miał częstotliwość 1600? jak ustawi fsb na 400MHz? Chyba nie... z tego co wiem to jeśli ma ustawione FSB procesora na 333MHz, to częstotliwość pracy pamięci wynosi 166Mhz (czyli efektywne 667) a jeśli ustawi 400MHz to pamięć pracuje z częst 200MHz (czyli efektywne 800). Skąd więc bierzesz 1600?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...