Skocz do zawartości

Tanie gry w dystrybucji elektronicznej


alexiej

Polecane posty

Jak jest w przypadku świątecznej wyprzedaży steam? Coś na wzór tej wakacyjnej?

Jest nawet zdecydowanie lepiej, bo świąteczna została stworzona (najpewniej) do walki z fizyczną dystrybucją (wiadomo, większość chce kupić prezent, który da się włożyć pod choinkę) - więc promocje są sporo lepsze i tak, jak napisał Vagrant, na Shanka było już kilka przecen, więc będzie i następna (choć o ile mnie pamięć nie myli, to żadna nie była szałowa - poniżej 5-6 ojro chyba nigdy nie zszedł - ale może już najwyższy czas). Nawiasem mówiąc, gra genialna :)

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja twierdzę, że... nie była przeceniana. ;p Sam na nią poluję od jakiegoś czasu i ok. 3-5 ? z chęcią bym na nią wydał, ale nie przypominam sobie by kiedykolwiek gra była w jakimś "deal".

Co do wyprzedaży świątecznych, to znów może Steam pozamiatać. W tamtym roku trwały one całe 2 tygodnie, a tyle dobrych gier za grosze się tam przewinęło... A ja akurat miałem brak gotówki. ;( Na podobną akcję ze strony Valve liczę w tym roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puzzle questa mam z cda ale chętnie bym 2 lub galactrix kupił ale ich nie przecenili szkoda. W ogóle to te moje 4.61 euro jest bardzo pechowe. Już kilka razy brakło mi tych 0.39 do fajnej gry. Minimalna stawka na doładowanie konta w steam to 5 euro. Czy może o czymś nie wiem? Bo nie mam aż 5 euro by wpłacić. W takim razie chyba poczekam na grudzień i wtedy kupię tyle gier że hej:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PuzzleQuest: Challenge of the Warlords za 3,33?. Chociaż radzę poczekać do świąt, rok temu kupiłem Puzzle Quest za 1,50?.

Jesteś pewien, że za 1,50?

To byłoby obniżką o 85%, a takie chyba rzadko są na pojedyncze gry na Steamie? Chociaż może i tak warto poczekać do świąt, bo a nuż będzie Puzzlequest 2 <3

Nie wiadomo czy ta obniżka na cyfrowego Dragon Age jest tymczasowa, czy może permanentna? Na Steamie mam NWN 2 (czyli inny RPG) ale inne gry póki co zajmują jej czas i nie potrafię się zdecydować..

Edytowano przez Redspirit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja twierdzę, że... nie była przeceniana. ;p Sam na nią poluję od jakiegoś czasu i ok. 3-5 ? z chęcią bym na nią wydał, ale nie przypominam sobie by kiedykolwiek gra była w jakimś "deal".

To ciekawe, bo sam ją kupiłem za 8,70? (wtedy jeszcze nominalnie kosztowała koło 13 euro) ;)

Ale tak, jak napisałem - nie było na nią dużej przeceny, pamiętam, że raz kosztowała trochę mniej, niż ja zapłaciłem, ale poziomu 5? jeszcze nie osiągnęła :)

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon Age Ultimate Edition po 3 dyszki

KLYK

Niestey brakuje 10 plnów..

To oznacza pierwszą "Steamową" promocję na Origin. Nie wiecie, czy EA nadal sprzedaje wersje GOTY w ten sposób, że po prostu daje punkty na DLC? I czy jeśli tak, to można za ta punkty redeemnąć DLC do innych gier bez ryzyka bana? Ciekawe też, czy save'y z polskiej wersji bez problemów działają z amerykańską.

Zauważyliście, że aplikacja Origin nie widzi tej promocji?

Edytowano przez buggeer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electronic Arts nie daje punktów na DLC, tylko konkretne klucze, które (w przypadku Dragon Age: Origins) "redeemujemy" na stonie BioWare Social. Wpisujemy je tylko raz, po czym zostają one na zawsze przypisane do naszego konta BioWare. Co ciekawe, gdy raz zakupimy wersję Ultimate wyżej wymienionej gry, to w przyszłości możemy instalować grę ze zwykłej wersji podstawowej, a po zalogowaniu się w głównym menu, to i tak wszystkie DLC dociągną nam się automatycznie, tak jakbyśmy posiadali Dragon Age: Origins - Ultimate Edition. Fanowskie spolszczenia są również do pobrania (legalnie) z oficjalnej strony.

Podsumowując: jeżeli ktoś jeszcze nie grał w tą pozycję, to za taką cenę, to nawet nie ma co się zastanawiać, tylko brać :happy: .

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując: jeżeli ktoś jeszcze nie grał w tą pozycję, to za taką cenę, to nawet nie ma co się zastanawiać, tylko brać :happy: .

Jest nad czym się zastanawiać, bo DA: Ultimate Edition potrzebuje w tym wypadku spyware EA pod nazwą Origin. Dlatego właśnie na tę ofertę się nie skusiłem choć na wersję UE Dragon Age'a poluję od dawna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując: jeżeli ktoś jeszcze nie grał w tą pozycję, to za taką cenę, to nawet nie ma co się zastanawiać, tylko brać :happy: .

Jest nad czym się zastanawiać, bo DA: Ultimate Edition potrzebuje w tym wypadku spyware EA pod nazwą Origin. Dlatego właśnie na tę ofertę się nie skusiłem choć na wersję UE Dragon Age'a poluję od dawna...

Mam Origin i jak na razie żadna z moim gier nie wymaga go do uruchomienia. (Posiadam MOH, Dragon Age, Battlefield BC2 oraz Crysis2). Pobieram gry przez niego, ale potem wyłączam i uruchamiam je przez skrót. Sprawdzałem kilka dni temu i nawet w tle nic podejrzanego nie chodziło ;)

Dopiero BF3 ma wymagać koniecznie Origina do uruchomienia i gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Potrzebuje w tym wypadku", użyte w mojej wypowiedzi oznacza ni mniej ni więcej jak, konieczność samej instalacji tego spyware na dysku. Również mam na koncie EA Dead Space, Mass Effect 2 i Bad Comapny 2, ale było to jeszcze za czasów nieszkodliwego EADM, który ostatnio przeobraził się w tego całego Origina, którego u siebie nie zainstaluję. ;) Więc gry tak jakby... przepadły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się bać Origin bardziej, niż na przykład Windows Update. DA:U warto kupić za taką cenę. Origin można wyłączyć bez problemu. Chyba nawet nie trzeba przestawiać niczego w Services ani MSConfig.

Poza tym zmieniła już się EULA Origin i nie szpieguje ruchu sieciowego + kilka innych rzeczy zmienili na korzyść klienta. Większym problemem jest to, że mają obowiązek udostępniania gier tylko przez rok od daty zakupu.

Edytowano przez buggeer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nad czym się zastanawiać, bo DA: Ultimate Edition potrzebuje w tym wypadku spyware EA pod nazwą Origin. Dlatego właśnie na tę ofertę się nie skusiłem choć na wersję UE Dragon Age'a poluję od dawna...

Nie ma się nad czym zastanawiać, ponieważ sam kiedyś kupiłem tą grę z EA Store (dzisiejszy Origin) i nie wymagany jest żaden program ich autorstwa działający w tle, aby sobie zagrać. Nie jest nawet potrzebne połączenie z Internetem - najwyżej nie zalogujemy się na nasze konto BioWare, ale grać, JAK NAJBARDZIEJ można. Po prostu wszystkie pliki zgrywane są na dysk twardy i instalujemy sobie z nich grę kiedy i gdzie chcemy.

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większym problemem jest to, że mają obowiązek udostępniania gier tylko przez rok od daty zakupu.

Rzecznik prasowy EA już komentował, że to jest jedynie prawne zabezpieczenie z ich strony. (pewnie w przypadku gdyby Origin się nie przyjął)

Podobno nie mamy co się bać o nasze gierki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electronic Arts nie daje punktów na DLC, tylko konkretne klucze, które (w przypadku Dragon Age: Origins) "redeemujemy" na stonie BioWare Social. Wpisujemy je tylko raz, po czym zostają one na zawsze przypisane do naszego konta BioWare. Co ciekawe, gdy raz zakupimy wersję Ultimate wyżej wymienionej gry, to w przyszłości możemy instalować grę ze zwykłej wersji podstawowej, a po zalogowaniu się w głównym menu, to i tak wszystkie DLC dociągną nam się automatycznie, tak jakbyśmy posiadali Dragon Age: Origins - Ultimate Edition. Fanowskie spolszczenia są również do pobrania (legalnie) z oficjalnej strony.

Podsumowując: jeżeli ktoś jeszcze nie grał w tą pozycję, to za taką cenę, to nawet nie ma co się zastanawiać, tylko brać :happy: .

Potwierdzam. Miałem podstawkę kupioną w wakacje zeszłego roku, a DA:O UE nabyłem w listopadzie '10 za 15 zł (pamiętacie babola w sklepie EA? to wtedy :tongue: ). Bez opisywania szczegółów napiszę tylko tyle, że była to moja transakcja roku. Za 15 zł dodałem niedziałającą grę (był problem na początku z dodatkami) ale za to dostałem od supportu równowartość 4500 punktów Bioware. Po czym dodatki udało się autoryzować korzystając z porad na forum Social BioWare, a za punkty kupiłem wszystkie DLC do Mass Effect 2 :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecznik prasowy EA już komentował, że to jest jedynie prawne zabezpieczenie z ich strony. (pewnie w przypadku gdyby Origin się nie przyjął)

Podobno nie mamy co się bać o nasze gierki ;)

Właśnie o to chodzi - wydajemy kasę a oni mogą nas zostawić z niczym. Steam będzie udostępniał gry nawet po zamknięciu sklepu. A im wystarczy, że Origin się nie przyjmie? Liczyłem, że chociaż poczekają, aż EA będzie w likwidacji... Nawet PR im nie idzie;p

To nie jest nawet rok od zamknięcia sklepu. To rok od aktywowania gier na koncie EA. Wiele gier może zniknąć z dnia na dzień.

Edytowano przez buggeer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się bać Origin (...). Origin można wyłączyć bez problemu. Chyba nawet nie trzeba przestawiać niczego w Services ani MSConfig.

Poza tym zmieniła już się EULA Origin i nie szpieguje ruchu sieciowego + kilka innych rzeczy zmienili na korzyść klienta.

Nie ma się nad czym zastanawiać (...) nie wymagany jest żaden program ich autorstwa działający w tle, aby sobie zagrać.

Tak jak pisałem - nie wiem, może piszę nielogicznie i sens moich postów trudno zrozumieć? Nie ważne czy program musi działać w tle, czy trzeba go uruchomić tylko raz. Po prostu nie mam najmniejszego zamiaru z własnej woli instalować SPYWARE, które będzie mnie szpiegowało równie dobrze jak najlepsze oprogramowanie hackerskie z tą tylko różnicą, że zamiast jakiegoś pryszczatego nerda, moje dane będą wyciekały do grubasów w garniturach z korporacyjnego EA.

PS. Co do zmian w EULA. Gdzie to widać? Może w tym fragmencie:

2. Zgoda na gromadzenie i wykorzystywanie danych.

Użytkownik wyraża zgodę na gromadzenie, wykorzystywanie, przechowywanie i przesyłanie przez EA informacji technicznych i pokrewnych identyfikujących komputer użytkownika (łącznie z adresem IP) i system operacyjny, danych dotyczących użytkowania Aplikacji (w tym pomyślnej instalacji i/lub usunięcia), oprogramowania i jego użytkowania oraz urządzeń peryferyjnych, które mogą być gromadzone co pewien czas w celu umożliwienia zapewniania użytkownikowi aktualizacji oprogramowania, dynamicznego dostarczania treści, świadczenia pomocy technicznej dotyczącej produktu oraz innych usług, w tym usług online. EA może także używać tych informacji w połączeniu z innymi danymi osobowymi w celach marketingowych oraz doskonalenia produktów i usług. EA może także udostępniać te dane współpracującym usługodawcom zewnętrznym w formie niepozwalającej na identyfikację użytkownika. JEŚLI UŻYTKOWNIK NIE ZGADZA SIĘ NA ZBIERANIE, UŻYWANIE, PRZECHOWYWANIE, PRZESYŁANIE LUB PRZEDSTAWIANIE PRZEZ EA DANYCH OPISANYCH W TEJ SEKCJI, NIE POWINIEN INSTALOWAĆ ANI UŻYWAĆ APLIKACJI.(...)

Czy może:

3. Zasady użytkowania Aplikacji/ustawienia dotyczące prywatności

(...)

EA zastrzega sobie prawo do monitorowania komunikacji w ramach Aplikacji i ujawniania informacji, które EA uzna za niezbędne w celu: (i) zapewnienia przestrzegania przez użytkownika warunków Licencji; (ii) przestrzegania mających zastosowanie przepisów, wymogów lub procedur prawnych; (iii) ochrony praw, własności i interesów EA, personelu EA oraz społeczeństwa. Ponadto EA zastrzega sobie prawo do edytowania, odmowy przesyłania i/lub do usunięcia jakichkolwiek informacji lub materiałów, w całości lub części, wyłącznie według uznania EA.

*źródło: http://tos.ea.com/legalapp/eula/US/pl/ORIGIN/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...