Skocz do zawartości

Tanie gry w dystrybucji elektronicznej


alexiej

Polecane posty

Już jakieś 2-3 tygodnie temu New Vegas było na D2D za 41 zeta...

A na amerykańskim steamie oczywiście mają je za 9,99, tylko dolarów...

Ciekawe czy jakieś petycje czy protesty, że "chcemy polskich cen dla Polaków na Steamie" dałyby coś cheesy.gif

Nie martw się, to nie problem Polaków, tylko całej Europy. Na forach Steam już od roku (nie dam głowy) jest temat, w którym owy wątek jest poruszany. Valve to zwisa i powiewa. Założyciel tematu chyba został dodatkowo zbanowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy The Humble Indie Bundle 3 dobije do 2 000 000 dolarów? Narazie mamy $ 1 800 000, a do końca akcji 2 dni. Na swoim Tweeterze twórcy napisali, że i tak na chwilę obecną jest to największy utarg w całej historii tej akcji. Nic, tylko pogratulować pomysłu i klientów zarazem.

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 16 sierpnia, Steam szykuje niezły hiciorek: (...)

Hoho, dzięki za cynk, wygląda to naprawdę zachęcająco :)

Da sie do Fallouta 3 dograc jakies spolszczenie na steamie?

Teoretycznie steamowa wersja nie obsługuje polskiego, ale z drugiej strony na stronce New Vegas też go nie ma, a pudełkową wersję (która też jest ściśle powiązana ze Steamem) można zainstalować w naszym języku. Tak więc strzelam, że się da (ale tu raczej byłby pomocny ktoś, kto ma steamowego F3).

Valve to zwisa i powiewa.

Przyznam szczerze, że trochę denerwują mnie te ciągłe narzekania na przelicznik 1$-1?. Valve chyba nigdy się nie ustosunkowało do tego, dlaczego ceny są wyższe (i nie spodziewam się, że się ustosunkują, bo musieliby ujawnić dość dużo konkretnych danych) i dopóki tego nie zrobi ciężko jest cokolwiek mówić na ten temat. Dużo ludzi natomiast podnosi ciągłe lamenty w tej sprawie, w ogóle nie analizując różnic rynkowych, a jest przecież tyle elementów, które mogą wpłynąć na cenę finalną gry, choćby to,ze europejskie serwery Valve utrzymuje płacąc w euro, więc jest de facto importerem usługi, czyli na wstępie traci na stosunkowo słabym dolarze (słabszym w każdym razie, niż gdy Steam startował), albo to, że w USA klienci nie płacą VATu (jest chyba jakiś inny podatek na podobnej zasadzie, niższy, niż VAT), czy też to, że Valve nie jest usługodawcą z Unii Europejskiej. To są tylko 3 punkty, które wymyśliłem na poczekaniu, a na koszty Valve związane z działalnością europejską wpływa prawdopodobnie jeszcze tysiąc innych rzeczy.

Zresztą, biorąc pod uwagę kurs ustawiony przez Valve i kurs rzeczywisty, gry są dla Polaków droższe o jakieś 25%, czyli i tak o mniej, niż inne produkty importowane z USA, wystarczy popatrzeć na różnice cenowe w produktach Apple'a.

Pozdrawiam,

Edytowano przez Kulik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć, gdzie znajdę klucze do gier Assassin's Creed Brotherhood oraz TDU2 na Steam, nie wliczając w to sklepu Steam? Widziałem na GamersGate Test Drive'a Unlimited 2 za 12 zł ale nie wiem czy to jest klucz pod steam czy tylko pod GfWL, to samo z AC Brotherhood lecz jego znalazłem na Allegro oraz jakimś innym polskim sklepie z grami za około 29 zł, jest to tylko klucz od Ubi.com

Edytowano przez michal13225
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć, gdzie znajdę klucze do gier Assassin's Creed Brotherhood oraz TDU2 na Steam, nie wliczając w to sklepu Steam? Widziałem na GamersGate Test Drive'a Unlimited 2 za 12 zł ale nie wiem czy to jest klucz pod steam czy tylko pod GfWL, to samo z AC Brotherhood lecz jego znalazłem na Allegro oraz jakimś innym polskim sklepie z grami za około 29 zł, jest to tylko klucz od Ubi.com

Nie znajdziesz nigdzie kluczy na steama do tych gier. Jedyna mozliwosc to kupic je poprzez steama. Klucze steamowe znajdziesz tylko do gier ktore wymagaja go do dzialania jak np. Empire Total War, Fallout New Vegas, itp.

Edytowano przez tomekk90
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć, gdzie znajdę klucze do gier Assassin's Creed Brotherhood oraz TDU2 na Steam, nie wliczając w to sklepu Steam? Widziałem na GamersGate Test Drive'a Unlimited 2 za 12 zł ale nie wiem czy to jest klucz pod steam czy tylko pod GfWL, to samo z AC Brotherhood lecz jego znalazłem na Allegro oraz jakimś innym polskim sklepie z grami za około 29 zł, jest to tylko klucz od Ubi.com

Nie znajdziesz nigdzie kluczy na steama do tych gier. Jedyna mozliwosc to kupic je poprzez steama. Klucze steamowe znajdziesz tylko do gier ktore wymagaja go do dzialania jak np. Empire Total War, Fallout New Vegas, itp.

Szkoda, może jednak zakupie sobie AC Brotherhood za te 29 zł :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że trochę denerwują mnie te ciągłe narzekania na przelicznik 1$-1?

Zacznijmy może od tego, że od dłuższego czasu ten przelicznik NIE jest wykorzystywany. Sporo gier dostało obniżone ceny, choćby GMod przed ojrami kosztował 10$, potem weszły ojra na stałe ze złodziejskim przelicznikiem i gra kosztowała 10?, jakiś czas później, w efekcie protestów, spadła do 8?. Podobna kwestia dotyczy wielu gier, ich ceny 'liczbowo' obniżane są o ~20% (zauważcie, że nie ma gier po np. 50?, a po 45?).

Po drugie! Niektóre kraje dostają preferencyjne oferty. Portal 2, który nad Vistulą kosztował 39?, w takiej np. Irlandii liczono sobie za niego 45 orjów. Valve nie krzyczy o tym, ale wbrew pozorom robi coś w tej sprawie.

@serwery w Europie: primo, nie za każdy serwer płaci się w eurach - myślę, że norweskim czy nawet polskim dostawcom tego typu usług (a także samemu Valve) opłacalniej by było liczyć się w dolarach - nie ma wtedy podwójnego przewalutowania, najpierw na erła, potem na np. korony. Secundo, jakoś wcześniej nie wpływało to zbyt drastycznie na ceny gier na Steamie. Ba, nie generowało to absolutnie żadnych różnic! Czy ktoś mieszkał w Azerbejdżanie, na Kamczatce, w Szkocji czy na Słowacji, płacił dokładnie takie same pieniądze za produkcje ukazujące się na tej platformie. A teraz? Przykładowy Portal 2 (któremu cenę obniżyli - wredne, ale i tak nie żałuję preordera) to 29,99 USD (84,832713 PLN), 22,49 EUR (91,187954 PLN) i 19,99 GBP (92,821566 PLN) - różnice już trudno zauważalne. Jasne, nadal są gry takie jak Magicka, gdzie 'liczbowo' ceny są takie same w USD i EUR i różnica wynosi już ponad 12 złotych, ale nie ma ich aż tak wiele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy może od tego, że od dłuższego czasu ten przelicznik NIE jest wykorzystywany(...)

No więc tym bardziej denerwujące jest ciągłe marudzenie ;) Zwłaszcza w Polsce, w której (strzelam) pewnie z 90% gier na Steamie jest kupowanych w wyprzedaży, co mocno niweluje różnice cenowe.

@serwery w Europie: (...)

Oczywiście masz rację, nie chodziło mi o dokładne przeliczenie, gdzie się płaci w jakiej walucie, ale ogólnie o to, że jest masa czynników wpływających na cenę, to był tylko taki przykład na szybko.

Poza tym, tu nie chodzi o przewalutowanie podwójne, tylko o przewalutowanie w ogóle - nieważne, czy opłata jest w DKK, NOK, czy w EUR, słaby dolar tak czy inaczej nie sprzyja Valve, bo lokalny dostawca serwera określa cenę w lokalnej walucie.

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przypisywania do steam to juz byla o tym mowa ostatnio tutaj. Przypisac mozna tylko gry w ktorych steam jest wymagany do dzialania, np. Metro 2033, Darksiders, Fallout New Vegas, Homefront, itp. Nie ma znaczenia czy kupiles na gamersgate, greenmangaming czy direct2drive. Dodatkowo jest tez informacja przy takich grach, np. "Requires a 3rd party download and account" lub jest wprost napisane ze wymaga steama.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humble Indie Bundle 3 przekroczyło granicę 2 000 000 $, lecz chyba nieco zbyt późno, żeby coś dodać do pakietu :) Albo uznali, że 12 gier plus trial do Minecrafta to dostatecznie dużo. Tak czy siak, dziś o pierwszej w nocy cała akcja zostaje zakończona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twórcy The Humble Indie Bundle sami nie mogą w to uwierzyć. Ta kwota, to dla nich jakaś abstrakcja :) . Napisali o tym na swoim Twitter.

Do zakończenia akcji jest około 8 godzin, więc ci, co się wahają, to nie czaić się tylko brać, póki można.

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kostek941

Co do steama, to już tomek dobrze odpowiedział. Na gamersgate szukaj "requires 3rd party download and account" czy coś w ten deseń, bo nie jest wprost napisane, że to steam.

Co do blue pointów, to jeżeli chcesz kupić grę za 5 dolarów, to potrzebujesz 5000 punktów. Punkty dostajesz za zakupy i kilka innych pierdół, bo wprowadzili ostatnio jakieś achievementy. Jeżeli kupisz coś, to dostajesz jakieś 5% wartości w punktach (np. kupuję coś za 5 dolarów, to dostaję 250 punktów)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszej edycji Midweek Madness pojawia się Terraria za jedyne 5 ojro. Trochę kusi, bo słyszałem sporo dobrego o grze, ale chyba sobie odpuszczę. Na razie mam w co grać, a jeszcze za tydzień z hakiem będzie można ściągnąć From Dust i Bastion które kupiłem w przedsprzedaży :lol2:

No, i jeszcze Sniper Elite w dziennych promocjach. Pewnie bym kupił, gdyby nie to że przed chwilą naliczyłem że mam chyba cztery kopie tej gry z czasopism wszelakich (premierowe wydanie też mam) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj jest lista gier, które można przypisać do Steam, jeżeli kupiło się je w jakimś innym miejscu. Oczywiście trzeba patrzeć, czy jest napis "requires steam" albo "requires a 3rd party download and account" albo coś w tym stylu. Piszę to, bo kilka razy pojawiało się pytanie, czy jakieś gry można przypisać do steam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mafia dzisiaj na Gamersgate za 7,50$ taka trochę cena zaporowa dla mnie, ale chyba się skuszę, bo taka okazja raczej nie prędko się zdarzy. Poza tym, ta wersja jest na steam:)

Edit: chyba gamersgate zmieniło stawki, w sensie, że w Euro ta cena wygląda inaczej (chyba koło 5 Euro), więc już nie mogę się czuć jak the chosen one, któremu wyświetlało ceny w dolarach :( a stalkera to mam nawet drożej:(((

Edytowano przez panmyster
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...