Skocz do zawartości
alexiej

Tanie gry w dystrybucji elektronicznej

Polecane posty

Dnia 15.06.2017 o 22:33, SteamPunker napisał:

Jest gdzieś może jakaś ciekawsza promocja na grę do ok. 20zł? Właśnie dostałem bon na PayPala i zastanawiam się gdzie go wykorzystać - termin do 30 czerwca.

Poczekaj na steam sale, ma być od 22 czerwca. Zawsze dało się płacić PP, a od jakiegoś czasu wszystko jest przecenione od samego początku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym uzyskać odpowiedź na temat, który mnie nurtuje od dość dawna. Jeszcze kilka lat temu byłem aktywnym użytkownikiem Paypala. Zazwyczaj kupowałem  gry na przecenach w dystrybucji elektronicznej np. Humble Bundle. Jednak około roku temu,  a może nawet i więcej?, zaczęły docierać do mnie niepokojące informacje jakoby Paypal zmienił operatora swoich usług - na bluemedia czy jakoś tak?  Miało to znacząco zwiększać zagrożenie dla konta powiązanego z Paypalem. Całe fora huczały, by nie robić przelewów Paypalem. Twórcy przebąkiwali, że faktycznie jest to problem i rozważają zmianę tej decyzji. Jak sprawa ma się dziś ? Czy można śmiało powiedzieć, że Paypal jest ponownie bezpieczny? Myślę nad zakupem  Origin Access i bardzo przydałoby mi się wykonanie za jego pomocą transakcji, nie posiadam karty kredytowej :/ 

Macie jakieś informacje na ten temat? 

Edytowano przez shev441
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shev441

Problem był i wynikał on z tego, że przy przelewie, trzeba było podać pośrednikowi swoje dane do banku. Obecnie zmienili ten system, na taki który stosuje m.in. PayU (czyli sam się logujesz do swojego banku i potwierdzasz przelew). Dlatego na chwilę obecną nie ma większych powodów, żeby nie korzystać z PayPala.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shev441

Z tego ci mi wiadomo, problem pojawiał się, jak chciałeś szybko doładować konto PayPal. Wcześniej za tą funkcję odpowiadała firma Blue Media, teraz Trust. Przy normalnym przelewie problem nie występował, przy szybkim Trust wymagał podania danych logowania do banku, co jest niezgodne z regulaminem tych instytucji.  Ale z tego, co piszę TTTr96 widzę, że coś zmienili w tej kwestii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, shev441 napisał:

Czyli można już korzystać z przelewu błyskawicznego? Bo dalej obsługuje je ten cały Trustly. 

Korzystam z PayPala często, więc odpowiem. Obecnie nie różni się to w niczym od tego sprzed wprowadzeniem Trusty, ba, nawet jest lepsze, bo przelew dochodzi praktycznie od razu (kiedyś trzeba było czekać nawet kilka godzin).

Tak jak wspominali przedmówcy, jakiś rok temu przez miesiąc istniał kontrowersyjny system, który łamał regulamin banków poprzez udostępnianie danych autoryzacyjnych stronie trzeciej. Obecny system niczym nie różni się od np. PayU, znanego choćby z allegro, który polega na przesyłaniu do banku danych do przelewu, natomiast Trusty nie ma dostępu w żaden sposób do Twojego konta. Po prostu zostaniesz przekierowany na stronę swojego banku, gdzie dokończysz transakcję.

Odpowiadając więc na Twoje pytanie: tak, system dalej obsługuje Trusty i tak, można z niego bezpiecznie korzystać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na originie wyprzedaż chyba wszystkiego, nowy Mirror's Edge za 15, Mass Effecty i inne takie też.

Warto brać Mass Effect 2, czy też taka słabizna jak pierwsza część?

@DOWN

Zaraz się okaże, że już go posiadam, bo jedynkę mam premierówkę pudełkową, a na origin dawno nie wchodziłem. :P 

Edytowano przez SerwusX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SerwusX jeśli pierwsza część Ci się nie podobała to na twoim miejscu bym odpuścił kupno drugiej. Nie różnią się jakoś mocno poza tym że w drugiej uszczuplono elementy eksploratorskie a większy nacisk położono na akcję. Poza tym to ta sama gra. Mi osobiście bardziej podobała się pierwsza część ze względu na bogatszą warstwę rpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałam, gdzie napisać z zapytaniem, proszę nie krzyczeć, jeśli wybrałam złe miejsce. :P
Zastanawiam się nad zakupem PS Plus, ale nie jestem do końca pewna, jak działa ów usługa. W sensie - jeśli pobierzemy grę, która jest darmowa danego miesiąca, będzie ona dla nas dostępna już na zawsze, czy tylko przez okres tego jednego miesiąca, w którym można ją pobrać za darmo?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pobranie gry masz miesiąc więc nawet przy najwolniejszym łączu dasz radę ją pobrać. Jeżeli nie wyłączasz konsoli zupełnie z prądu to ona cały czas ściąga grę z netu nawet kiedy nie korzystasz z konsoli. Chyba nikt nie sprawdzał opcji pobierania "na ostatnią chwilę".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry z plusa praktycznie będą do ciebie należeć na zawsze jak pobierzesz je w określonym terminie, pod warunkiem, że masz aktywnego plusa. To znaczy, że nawet jak przestaniesz opłacać plusa np. przez kilka miesięcy to "twoje" gry i tak będą na ciebie czekać razem z sejwami i wszytkim co tam zostawiłeś, do czasu aż zapłacisz abonament na następny miesiąc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...