Jump to content
alexiej

Tanie gry w dystrybucji elektronicznej

Recommended Posts

UWAGA! WAŻNE JAK CHOLERA! (przynajmniej, jeśli ktoś ma zamiar coś kupować przez PayPal przez telefon)

Więc, jeśli ktoś ma zamiar coś kupować przez PayPal przez telefon, to niech przeczyta to: http://gamelidz.blogspot.com/2009/03/paypal-on-mobile-is-it-safe.html

W skrócie: NIE WOLNO używać Opera Mini do PayPal, bo będzie nas traktował jakbyśmy byli z Norwegii (przez jakieś proxy czy coś) i możemy mieć problemy. Do zakupów przez PayPal używajmy wbudowanej przeglądarki w telefon.

Jeszcze tu jest jakieś ostrzeżenie (można poszukać więcej w Google): http://www.aspkin.com/forums/paypal-talk/14324-do-not-use-opera-mini.html

Czyli do przeglądania np. (może) tego forum czy Steam itp. będę używał Opera Mini, a już jak będę chciał coś kupić np. przez Steam przez PayPal (bo przez samą kartę płatniczą jeszcze bardziej się boję), to używając wbudowanej fabrycznie przeglądarki.

Problem chyba nie tyczy się Opera Mobile, ale ona działa chyba tylko na telefonach z systemami operacyjnymi.

PS No, i na szczęście sobie kupiłem w Orange (mam Orange Pop - to na kartę) pakiet na 30 dni - 500MB za 15 zł. Ten pakiet 2012MB już jest nieaktualny, bo dało się go zakupić tylko do 1 lipca (przynajmniej wg regulaminu promocja trwała do tego dnia). Oczywiście tego drugiego już nie kupowałem.

Guest Mlekowygibas

UWAGA! Mega promocja na prawdopodobnie najfajniejsza gre na Steamie.

http://store.steampo....com/app/65800/

Dungeon Defenders za 4 uero. Miodzo smile_prosty.gif Kupiłem 3:p 1 dla siebie i dwa gifty

U ruskich jeszcze lepiej: http://store.steampo...pp/65800/?cc=ru

10 zł za sztukę, 30 zł za czteropak biggrin_prosty.gif

Kupić przez ruski serwer (nie proxy, vpn) i Polską kartę dzięki pośrednim serwisom płatności się da, ale nie wiem jak z wykrywalnością. Teoretycznie nie powinno być bana, bo Gift został legalnie kupiony, a za wysyłanie Rosja > Polska itp. nie dostaje się bana.

Edited by Mlekowygibas

Bana może nie dadzą, ale mogą po jakimś czasie deaktywować grę. Z tego co czytałem, nie zdarza się to zawsze, ale ryzyko jest.

Guest Mlekowygibas

Też o tym czytałem w pomocy Steama, ale dezaktywują jeśli zostanie nielegalnie kupiona, np. z kradzionej karty kredytowej

Ogólnie Steam nigdy nie skasuje konta, na którym jest przynajmniej 1 kupiona gra. Mogą co najwyżej dać:

-stałego VAC bana (za cheaty w grach Source/MW3) - czyli nie pograsz na zabezpieczonych serwerach, na innych tak.

-stały/czasowy ban na trade - za scumming

-skasować nielegalnie kupioną grę/klucz

-dać tylko czasowego bana za jakąś poważną zbrodnie, chyba że wszystkie gry były kupowane za pomocą skradzionej karty/chargeback z banku, to wtedy banują do wyjaśnienia sprawy przez policje.

Jak myślicie, czy na wyprzedaż steam trafi The Binding of Isaac?

Bo na wszystkich listach, które do tej pory wyciekły, nie widać tej gry.

Moim zdaniem trafi, już kilkakrotnie był w daily/weekend deals, a większa sprzedaż podstawki może tylko pozytywnie wpłynąć na zyski z niedawnego dodatku dla developerów

• Upvote 1

Ja z kolei radzę codziennie zerkać na GOGa, wczoraj był "GOG gem promo" (-50%) na Legend of Grimrock, dziś - na Alan Wake - obie gry razem -66%, kupowane pojedynczo -50%.

Tutaj jest przyjemna lista gier, które prawdopodobnie spowodują utratę płynności finansowej sporej części graczy wink_prosty.gif. W związku z tym pytanie: Bethesda Collection (BRINK, Fallout New Vegas, Skyrim, Hunted) aktywuje się bez problemu na polskim steamie?

@niżej

Cóż, taka dola plebsu z zaścianka :(. Dzięki za odpowiedź.

Edited by org

Obawiam się, że paczka Bethesdy będzie niedostępna dla naszego kraju, a szkoda, bo zapowiada się na jeden z najciekawszych pakietów dla graczy. Odliczamy godziny, bo jutro o 19 powinno wszystko ruszyć z kopyta. Już szykuję colę i chipsy i zasiadam przed monitorem :trollface:

Może być tak że paczka Bethesdy u nas będzie bez Skyrima, bo z tego co kojarzę pozostałe gry są dostępne dla nas. Sam z chęcią zapoluję na New Vegas... już dawno miałem chrapkę na tą grę smile_prosty.gif no i chętnie dorwalbym Bioshock 2 jakoś tanio :D

Edited by Crom3ll

Będzię ze Skyrimem, tyle tylko że jego kupno będzie zablokowane, wiecie o co chodzi, jeśli cena nie będzie większa jak 20 euro to wezmę, co tam, dwie godziny roboty....

BTW a wie ktoś czy gry z tych paczek można kupować oddzielnie na promocji, czy trzeba całe paczki brać?

Można osobno, pewnie będą jednostkowe przeceny, ale doświadczenie uczy, że w pakiecie wychodzi jeszcze taniej i taki jest właśnie sens kupowania paczek.

No to jutro muszę się szykować na kupowanie gier ze smartfona xD. Nie ma to jak chodzić po Sopocie i szukać gdzie sprzedają paysafe'y.lol.gif

Co do tematu to zacieram rączki na kilka dużych i ciekawych produkcji m.in. Dirt 3, Mafia II, oba Bioshocki ^^ Portfel tył i tył na tą wyprzedaż to musi teraz biedak schudnąć cheesy.gif

Ano, ale sęk w tym że oprócz New Vegas to wszystkie interesujące gry Bethesdy już mam... no chyba że kupowałbym na gifty. Wszystko rozbije się o ceny ostatecznie... ;)

kurde kupilem PSC juz 2 tygodnie temu (220zl) i czekam i czekam ale jutro to juz chyba pewne ze bedzie. BioShock 2, Neverwinter Nights 2, Risen, Batman Arkham Asylum, Just Cause 2, Sacred 2 Fallen Angel i pewnie dodatki do setki gier ale na 100% (jestem tego pewien) sie na tym nie skonczy. Pewnie jakis Sniper Elite v2 czy Homfront za 30zl mnie porwia i bede musial biegac po nastepne PSC :D

• Upvote 1

Ech, szkoda, bo nigdzie nie widać Alana Waka. Miałem zamiar go kupić na promocjach. :/ Jak tak przeglądam, to chyba ta promocja na steamie będzie jedną z gorszych.

Kupił ktoś ten pakiet Bioschocków na Amazonie? Wszystko się ładnie na steamie podpina?