Jump to content
alexiej

Tanie gry w dystrybucji elektronicznej

Recommended Posts

Obawiam się, że Summer Sale 2012 może być ostatnią tego typu wyprzedażą na Steam. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zadecydował, że użytkownik ma prawo odsprzedać swoją kopię, teraz także w przypadku cyfrowej wersji. Ciekawe jakie Valve znajdzie rozwiązanie. Ceny zapewne wzrosną, a to nie będzie korzystne dla gracza. Pewnie trochę przesadzam i znajdą się jakieś luki w prawie i wszystko będzie jak dawniej biggrin_prosty.gif.

@Salami - no właśnie ciekawe co z tego wyniknie bo obecnie nikt nawet nie wie jakie przełożenie w rzeczywistości będzie miała ta decyzja. O ile odsprzedaż fizycznej kopii wielką filozofią nie jest, to jeśli wersje cyfrowe też będzie można odsprzedawać.... bye bye zniżki 75% na gry, bo niemal wszystkie serwisy dystrybucji cyfrowej mogą sobie pozwolić na tego typu akcje właśnie dlatego że nie dało się odsprzedać kupionej kopii gry. Chociaż akurat handel steam giftami kwitnie na allegro itp... krótko mówiąc, z jednej strony powinniśmy się cieszyć bo decyzja ta zwiększa nasze prawa jako konsumentów. Z drugiej - istnieje ryzyko że ceny pójdą w górę. We'll see....

Kolejne gry walczą aby być 40% off lub 60% off , Dziś Jest to Torchlight kontra ridDICK

http://www.torchligh...old-games-vote/ Torchlight prosi.

Bezpośredni Link :

http://www.gog.com/e...12_summer_promo

@Down

SteamGifts .com

Jest to strona gdzie jest szansa wygrać Steamgifty.

Steamgift = Gra w postaci gifta ( możliwość wymiany z kimś lub podarowanie znajomemu) Jak kupujesz gre na Steamie , Masz możliwość wyboru Albo dla Siebie albo jako Prezent = SteamGift dla kogoś wtedy ląduje Ci w "Ekwipunku"

Edited by AntyPanciak

Mam pytanie. Nie wiem gdzie i kogo o to pytać więc proszę o odpowiedź tutaj albo na PW.

O co chodzi z tymi całymi steam giftami?

Skąd można je wziąć, dostać?

Proszę o odpowiedź kogoś kto wie o co w tym chodzi :)

Steam gift to kopia gry ze Steam którą można podarować komuś (oprócz siebie rzecz jasna).

Są one przechowywane w ''ekwipunku'' Steam, można je wymieniać za inne gry, i posiadać po kilka jednego rodzaju.

Przy kupnie gry na Steam wybierając odpowiednią opcję można ją przenieść do wspomnianego ekwipunku, by potem dodać ją do biblioteki albo oddać komuś innemu.

Uprzedzając pytania- dużo bezpieczniejsza forma zakupu, przynajmniej wiesz, że to nie żadne ruskie klucze.

Nie do końca, ale są 4 rodzaje giveaway'ów:

Publiczne - udział może wziąć każdy i szanse na wygraną są minimalne, bo klucz/gift jest zwykle losowany pomiędzy ponad tysiącem osób

Contributor - dołączyć można tylko jeśli rozdało się gry warte minimum jakąś sumę, którą określa tworzący losowanie (np. rozdałeś paręnaście kopii Cthulhu Saves The World i były warte łącznie 30 dolarów, teraz, jeśli ktoś zrobi losowanie contributor 25, 20 czy dowolną liczbę spełniającą warunek 30 ? x możesz do niego dołączyć)

Grupowe - dostępne tylko dla członków danej grupy na Steamie (bez tego ciężko wygrać cokolwiek, sam jestem w The No i czasem dam coś od siebie, choć nie wygrałem nic od miesiąca to mimo wszystko mam 8 zwycięstw na koncie)

Prywatne - udział biorą tylko ci, którzy znają link (często używane do konkursów dostępnych na forum tego serwisu)

Publiczne - udział może wziąć każdy i szanse na wygraną są minimalne, bo klucz/gift jest zwykle losowany pomiędzy ponad tysiącem osób

Contributor - dołączyć można tylko jeśli rozdało się gry warte minimum jakąś sumę, którą określa tworzący losowanie (np. rozdałeś paręnaście kopii Cthulhu Saves The World i były warte łącznie 30 dolarów, teraz, jeśli ktoś zrobi losowanie contributor 25, 20 czy dowolną liczbę spełniającą warunek 30 ? x możesz do niego dołączyć)

Grupowe - dostępne tylko dla członków danej grupy na Steamie (bez tego ciężko wygrać cokolwiek, sam jestem w The No i czasem dam coś od siebie, choć nie wygrałem nic od miesiąca to mimo wszystko mam 8 zwycięstw na koncie)

Prywatne - udział biorą tylko ci, którzy znają link (często używane do konkursów dostępnych na forum tego serwisu)

Jak można dołączyć do tych grup, a przynajmniej do tej twojej? Chyba że public jest xd

Obawiam się, że Summer Sale 2012 może być ostatnią tego typu wyprzedażą na Steam. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zadecydował, że użytkownik ma prawo odsprzedać swoją kopię, teraz także w przypadku cyfrowej wersji. Ciekawe jakie Valve znajdzie rozwiązanie. Ceny zapewne wzrosną, a to nie będzie korzystne dla gracza. Pewnie trochę przesadzam i znajdą się jakieś luki w prawie i wszystko będzie jak dawniej .

Steam ma za przeproszeniem wyje**ne bo oni są z tego co wiem z Ameryki, a więc nie zaliczają się do Unii Europejskiej i ich to nie dotyczy.

Edited by Makuran

@Crom3ll jedyne czego wymagają to konto Steam które ma wartość powyżej 50 $, każdy udział w rozdaniu (giveaway) gry kosztuje od kilku do kilkudziesięciu punktów ( w zależności od wartości gry - nowsze to np 60 punktów). Punkty dochodzą co jakiś niedługi okres czasu (za darmo oczywiście). W przypadku wygranej użytkownik, który stworzył losowanie przekazuje zwycięzcy grę, ale wygrana w takim publicznym losowaniu graniczy z cudem smile_prosty.gif. Tak jak powiedział Shortyy są jeszcze grupowe losowania (aby wziąć w nich udział trzeba należeć do odpowiedniej grupy na Steamie) oraz prywatne losowania ( można się do nich dostać tylko przez otrzymanie do nich linka od autora losowania).

Edited by Mike189

Steamgifts już drugi raz robi losowania developerów. Wcześniej dev gry Faerie Solitiare dał tam losowanie na 25 tys. kopii kluczy (wygrałem jako jeden z wielu), teraz dev gry Dwarfs! wrzucił losowanie na tysiąc kluczy ( i tę mam nadzieję wygrać, choć już ponad 6 tysięcy wbiło na losowanie).

Na Steamgifts nie tylko możemy wylosować gifta. Czasem jest to klucz, który wysyłany jest zwycięzcy na email. Ja tak rozlosowałem 3 na 4 gifty dla swojej grupy (jeden kupiłem na promocji i był jako gift).

Wygrana faktycznie graniczy z cudem, ale tylko w tych najbardziej obleganych tytułach. Ja wygrałem spokojnie dwa publiczne losowania, gdzie jedno było oblegane przez 747 osób, a drugie przez 2262 osób. Kwestia szczęścia smile_prosty.gif

Edited by Exclusive

"Nowa" Gra na steam http://store.steampo....com/news/8339/ W którą grałem ponad rok temu ....

A co do steamgifts to wymagane jest 100$ aby móc wbić ;c A ja mam Bana tam za nic :C

@Edit

Dodam że gra Alan Wake American Nightmare w cenie Digital i w Cenie Pudełkowej za 29.99 zł w Sklepie Muve.pl

http://muve.pl/pages...rican nightmare

witcher2_bundle.jpg

http://impulsedriven.com/explore/search/witcher?AFFID=eml_i070512_08&CID=eml_i070512_08

Dodatkowo wyprzedaż na DLC do Call of Duty

http://impulsedriven.com/explore/search/call%20of%20duty?AFFID=eml_i070512_14&CID=eml_i070512_14

Oraz jak na razie na koniec

fs_ESD-IMP-W3264.jpg

http://impulsedriven.com/id/flashsales/spotlight/?AFFID=eml_i070512_09&CID=eml_i070512_09

Edited by AntyPanciak

Jak można dołączyć do tych grup, a przynajmniej do tej twojej? Chyba że public jest xd

Obawiam się, że Summer Sale 2012 może być ostatnią tego typu wyprzedażą na Steam. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zadecydował, że użytkownik ma prawo odsprzedać swoją kopię, teraz także w przypadku cyfrowej wersji. Ciekawe jakie Valve znajdzie rozwiązanie. Ceny zapewne wzrosną, a to nie będzie korzystne dla gracza. Pewnie trochę przesadzam i znajdą się jakieś luki w prawie i wszystko będzie jak dawniej .

Steam ma za przeproszeniem wyje**ne bo oni są z tego co wiem z Ameryki, a więc nie zaliczają się do Unii Europejskiej i ich to nie dotyczy.

No tak, ale oni też sprzedają w Unii Europejskiej i wtedy dotyczy ich jej prawo. Raczej nie zrezygnują ze sprzedaży na tym terenie, bo pewnie by to przyniosło duże straty (albo raczej brak zarobków z tego regionu). Ponoć w Wielkiej Brytanii (chyba ze względu na ich prawo) nie było problemów ze zwrotami pieniędzy, to może teraz w innych krajach też tak będzie.

Dokładnie, handlując na terenie UE muszą stosować się do prawa unijnego. To, gdzie mają serwery, czy siedzibę firmy, nie jest ważne. Valve może natomiast próbować znaleźć jakieś luki w decyzji UE. W końcu właśnie po to takie korporacje mają całe rzesze prawników...:)

Ale, żeby brać udział w losowaniu (na steamgifts.com) wystarczy "wejść" i czekać na farta ? A jak to jest z wystawianiem gier ? Muszę mieć gifta w ekwipunku czy mogę wystawić też grę z "Biblioteki" ?

@maxyman42 - nie możesz wystawić gry ze swojej biblioteki, obecnie steam nie przewiduje transferowania gier z konta na konto. Z tego co pisali poprzednicy wynika jednak, że nie musisz mieć giftu w ekwipunku, skoro ludzie wystawiają też nieaktywowane klucze.

Edited by Crom3ll

Każda grupa ma swoje zasady, które trzeba spełnić i przestrzegać jak już się dostanie. The No ma ich 7 (przetłumaczyłem 6 na polski, 7 jest mniej ważna):

1) Proszę zachować na czacie przyjazny nastrój, bez wściekłości i obrażania innych.

2) Jakbyś mógł, nie bądź pijawką.

3) Członek musi stworzyć giveaway/e o wartości przynajmniej 15P na każde dwa miesiące. Te losowania mogą zostać zrobione w dowolnym momencie trwania tych dwóch miesięcy.

4) Staraj się być aktywnym na czasie, handlowanie jest dozwolony. Bądź wdzięczny w giveaway'ach.

5) Jako członek możesz tylko ogłaszać swoje giveaway'e (wszelkie inne ogłoszenia będą usuwane).

6) Admini mają prawo wyrzucić cię z grupy bez ostrzeżenia.

Żeby dołączyć do grupy musisz spełnić dwa warunki:

1) Musisz posiadać przynajmniej 40 gier na Steamie

2) Musisz mieć zainwestowane minimum 50$ w giveaway'e na Steamgifts.com (czym większa kwota, tym większa szansa na dostanie się)

Do publicznych też można dołączać i też mają swoje giveaway'e, ale skoro są publiczne to zwykle mają po parę tysięcy członków.

@maxyman42 - nie możesz wystawić gry ze swojej biblioteki, obecnie steam nie przewiduje transferowania gier z konta na konto. Z tego co pisali poprzednicy wynika jednak, że nie musisz mieć giftu w ekwipunku, skoro ludzie wystawiają też nieaktywowane klucze.

Tak, ale klucze muszą pochodzić z wersji "retailowych", które działają w każdym regionie albo zakupionych w innych punktach dystrybucji cyfrowej (GamersGate, itp.), klucze z bundli i z Allegro nieznanego pochodzenia nie wchodzą w grę.

Edited by Shortyy

Klucze z bundli wchodzą w grę, ale jako unused url (i to wszystkich gier z danego bundla). Wtedy wchodzisz na stronę HiBa i dostajesz swoje kody. Takie zasady są dla publicznych losowań bundli.

W grupach można wrzucać pojedyńcze kody z bundli [jakbyś miał już daną grę i nie potrzebował duplikatu], ale coraz więcej (w tym moja) grup woli pełne HiBy.

• Upvote 1

Green Man Gaming - kod rabatowy 25% na całą ofertę: 25OFF-ALLTH-EGAME, ważny do końca weekendu (do 9 lipca 2012 do 11:00 UTC). Zapowiadają też "something very special in the near future" (a Gabe śpi (na forsie biggrin_prosty.gif)).

Chciałbym dodać, że na greenmangaming razem z kodem rabatowym można kupić steamowego duke nukem forever za 3.75 dolca :D

Guest

Skusiłem się na Alicję, choć wolałem ją mieć w pudełku... cena jednak kusiła, a pudełko zrobi się samemu. smile_prosty.gif

EDIT:

@ down - klientem, tym samym, z którego pobierasz po raz pierwszy. Logujesz się na uprzednio założone konto tutaj. Część kluczy da się podpiąć pod Origina.

Edited by Prometheus

A jak sprawa ma się przy np. formacie peceta? Jak można tę grę ponownie ściągnąć?

Guest

Czy ktoś mi może pomóc w jednej sprawie? Chodzi o to, że chcę się zapytać EA o możliwość podpięcia Alicji do Origin zakupionej na GOLu przed chwilą. Skoro gry z Amazona podpinali (a ponoc nawet ze Steam - w koncu konkurencja), to czemu i nie tu? Tylko tak: wchodzę na odp. stronę, wypełniam co trzeba i jedyna możliwość to telefon. Pola e-mail i pozostałe są nieaktywne. Pytanie, dlaczego?

Edited by Prometheus

[...] ale wygrana w takim publicznym losowaniu graniczy z cudem smile_prosty.gif.

Zgadza się. Sam kiedyś brałem udział w publicznym losowaniu, gdzie łącznie ze mną zapisanych (nie wiem, jakim cudem) były tylko 4 osoby. Miałem teoretycznie 25% szans na wygranie tego kodu. Niestety, nie udało się :trollface: .