Jump to content
mateusz(stefan)

Referale

Recommended Posts

Referalami są linki do gier, stron, których celem jest osiągnięcie pewnych korzyści przez autora zamieszczanego linku. Są to najczęściej surowce, punkty czy różne bonusy występujące w grach sieciowych, które umożliwiają rozwój bohatera, miasta itp. Wszystkie referale możemy podzielić na dwie zasadnicze grupy: te, które dają korzyści od razu po odwiedzeniu strony jak i również te, które umożliwiają uzyskanie bonusów dopiero po rejestracji odwiedzającego.

Na Forum Actionum zezwalamy na referale:

1. W dziale Gramy w Sieci, w temacie danej gry, gdzie będą one występować w odpowiedniej postaci oznakowanego linka. Oto ona: "To jest link polecający do gry (tu nazwa). Klikając w niego, pomożesz mi."

2. W sygnaturkach, w profilu, na stronie "o mnie" oraz na własnym blogu* w postaci oznakowanej.

3. Których celem nie jest zarobek autora bądź robienie głupich żartów (umieszczanie linków do stron przekierowujących do innych serwisów, których treść może zostać uznana za obraźliwą).

4. Które zapraszają do gry i nie dają korzyści, bez uprzedniej rejestracji osoby odwiedzanej. Tego typu refy nie muszą być oznakowane.

*-W przypadku spamowania cudzych blogów, profili komentarzami zawierającymi referale, spamujący zostanie nagrodzony ostrzeżeniem.

Za brak odpowiedniego oznakowania, ukrywanie oraz złamanie któregoś z punktów 1-3, użytkownik również otrzyma ostrzeżenie.

Posty z referalami, które będą w innych miejscach niż powyżej wskazane, będą usuwane, a sam autor otrzyma co najmniej ostrzeżenie. Recydywa skończy się banem.

Przykłady serwisów wykorzystujących referale:

www.bitefight.pl

www.minicity.com

www.gladiatus.pl

www.ogame.pl

www.mybrute.com

Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...