Skocz do zawartości
stachumastablasta

"Psy" Władysław Pasikowski

Polecane posty

7190762.3.jpg

Obsada :

* Bogusław Linda (por. Franciszek Maurer, Franz)

* Marek Kondrat (por. Olgierd Żwirski, "Olo")

* Janusz Gajos (mjr Gross)

* Cezary Pazura (ppor. Waldemar Morawiec, Nowy)

* Agnieszka Jaskółka (Angela Wenz)

* Zbigniew Zapasiewicz (senator Wencel)

* Olaf Lubaszenko (Młody)

* Tadeusz Szymków (Jerzyk)

* Zbigniew Bielski (Kaniewski)

* Aleksander Bednarz (major Bień)

* Artur Żmijewski (Radek Wolf, kolega Franza)

[Ciach] Kradniemy opisy z innych stron? Nie znamy regulaminu? [Tur]

Jak dla mnie film brutalny, pełen wulgaryzmów, ale jakoś do mnie trafił. Może dlatego, że mam 15 lat i wszystko co jest 18+ jest cacy. Oglądałem go już rok temu i do tej pory go pamiętam. Cytaty niektóre nawet używam :wink: . Fabuła o esbekach nie jest mojego pokolenia, ale że jestem dobrym uczniem to wiem co było za PRLu i zrozumienie sceny wynoszenia nieprzytomnego kolegi przez pijanych esbeków nie jest dla mnie wyzwaniem. Ogólnie polecam film.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu słyszałem dużo opinii o tym, że jest to film, który się wybił tylko dzięki wulgaryzmom. Nie zważając na krytykę mojej siostry (no co...) obejrzałem ten film z czystej ciekawości. I powiem szczerze, że bardzo mi się spodobał. I to wcale nie ze względu na wulgaryzmy (których wcale tak wiele nie ma, przeciętny, polski, współczesny film kryminalno-sensacyjny ma ich więcej). Dobra intryga, która z czasem się rozkręca. Bardzo dobre zakończenie, które strasznie mi się spodobało. Świetna rola Janusza Gajosa (naprawdę pasuje do roli którą grał, widać że jest uzdolniony i potrafi zagrać wszystko). "Klasykowe" teksty Lindy ("Co jest? Koncert życzeń?"). Zdecydowanie polecam i radzę obejrzeć tym, którzy się nasłuchali o starości tego filmu i jego bezsensownych k_____.

Psy 2 to już nie to samo i radzę sobie podarować. To tak jakby chcieli nakręcić hollywoodzki film bez budżetu i tarantinowski film bez talentu Tarantino. Wystarczy, że obejrzycie sam początek, który jest naprawdę dobry i dla niektórych kultowy. Dalej nie macie się co zagłębiać.

Edytowano przez noniewiem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie film kultowy. Aż się dziwię że tak mało postów do tej pory. Świetnie udało się przybliżyć klimat przełomu lat 80 i 90 w Polsce. Oczywiście fantastyczne aktorstwo nie tylko Lindy, ale i Kondrata, Linde - Lubaszenki itd. No i kultowe sceny, jak z wynoszeniem pijanego SBeka oraz cała masa cytatów, które na pewno większość zna, a młodsi może nawet nie wiedzą skąd one pochodzą. Co do bluzgów to wcale nie jest ich znowu tak dużo :wink: Tym co nie wierzę proponuję oglądnąć jeszcze raz i porównać ze współczesnym filmem tego typu. Jeśli chodzi o polskie filmy to w dalszym ciągu ścisła czołówka. 9/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z lepszych polskich filmów, jakie miałem zobaczyć do tej pory. :thumbsup:

Wspaniała rola Lindy, Gajos nie gorszy chociaż dość śmiesznie wyglądał w tej "szerokiej" marynarce. Te "k****",jak już wspominaliście, nadawały specjalny klimat, mi to nie przeszkadzało, w niektórych momentach potrafiło nieźle rozśmieszyć -

pod koniec filmu Linda z kałachem w rękach i to sławne - Wy****dalać!

Jeden fragment filmu mi się szczególnie podobał-

Ten, w którym mieli sprzątnąć pewnego gościa z mieszkania na piętrze. Zero organizacji, przygotowania, porozumienia(Olaf poszedł po hamburgera a Linda zadzwonić, kiedy to Gajos z kumplem rozwalili połowę ich ekipy. "ale o to chodzi, że nie mogłem się dodzwoonić...)Albo Pazura"Ja nigdy do nikogo nie strzelaaałem" - chciał udać akcent Lindy

;)

Cała ta akcja była moim zdaniem najlepsza z całego filmu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał nawet nie klasyki, a opoki polskiego kina. Teksty które zna każdy (no, prawie każdy), kultowa kontrowersyjna scena z "Jankiem Wiśniewskim". Umówmy się - takiego kina nad Wisłą nie mógł zaserwować nam nikt lepiej niż Pasikowski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...