Jump to content
Rankin

Trine (seria)

Recommended Posts

Czy ktoś się orientuje, jak można pobrać rzekomo darmowy dodatek do Trine - "Path to New Dawn"? W jednym z dawniejszych newsów na stronie głównej cdaction.pl była wzmianka o tym patchu/DLC, wnoszącym do gry nowy poziom, zupełnie nowe efekty wizualne oraz 10 nowych przedmiotów. Podobno ściągnąć można go było ze Steama, ale ja nic nie znalazłem :sad: Jakieś wieści?

Jakby co, macie tu odnośnik do newsa (klik, klik).

Szczerze mówiąc pierwsze słyszę (chyba nie zauważyłem newsa) niestety nie jestem w stanie pomóc :(

Trine 2 zapowiada się bardzo obiecująco :) Czytaliście zapowiedź w CD-Action? To może być znakomita gra. Jeśli multi będzie, to biorę w ciemno :)

No ja czytałem:) też czekam z niecierpliwością:) na ps# przeszedłem jedynkę dwa razy. Najpierw sam, a później z żoną, muszę powiedzieć, że w grze na dwie osoby Trine nabiera nowego wymiaru:D Beka na maksa:D

Gra rzeczywiście przednia, ale mi na win7 nie działa :(

A ja wierzę, że wyląduje to cudeńko w tym roku w CD-A na coverku i wszyscy bezproblemowo się w tym zakochają, po czym pobiegną po dwójeczke !)

@tymikolo - Wielkie dzięki! Już dawno nachodziła mnie ochota żeby jeszcze raz odgrzać tą cudowną gierkę, a w tym temacie dowiedziałem się jeszcze, że jest dostęny nowy dodatek. No i faktycznie - "Ścieżka do Nowego Świtu", bo tak się nazywa, jest zawarta w patchu 1.07. Ten patch oraz inne, poprawiające niektóre rzeczy jest dostępny całkowicie za darmo i legalnie z oficjalnej strony CD Projekt, tutaj: http://www.cdprojekt.pl/game/2952/TRINE. Wszystkie łatki do pełnej, polskiej wersji gry. Właśnie zacząłem tę przygodę, ale zostawię sobie ją na przyszły tydzień.

Oczywiście czekam też z niecierpliwością na drugą część gry, bo z tego co pisali w CDA zapowiada się jeszcze bardziej fantastycznie ;) .

Edited by Sonne

Akurat dzisiaj widziałem w Extra Klasyce za niespełna 20zł i nie wiedziałem czy brać bo obczajałem tylko tytuł. Jutro wracam do sklepu :D

GRA WYMIATA!!!

Muszę przyznać że było z nią wiele frajdy, a najwięcej w grze na dwóch... i jeszcze jedno .... moja ulubiona postać to ... łuczniczka

Naprawdę świetna gra już mogę to powiedzieć choć dopiero zacząłem w nią grać :) Ale ta baśniowa grafika, głos narratora, świetne charakterystyczne postacie i ta muzyka na miarę growego oscara! już nie mogę się doczekać dwójki.

No ja cie pier... to już szczyt xfire pokazuje trzy godziny a już koniec gry plus ten dodatkowy poziom! skończyłem dwie gry w dwa dni pieprzony rekord którym nie należy się chwalić! brzydka moda na krótkie gry trwa! Ale dobra... już koniec lekarz mówił żeby się nie nerwować. Gra jest naprawdę dobra choć drażniło mnie ta "różnorodność" przeciwników czyli kościotrupy, nietoperze, pająki i znów kościotrupy! Walki z bossami też nuda sprowadza się do napieprzania aż padnie. Ale co do reszty to nie zmieniłem zdania grafika wprost baśniowa etap świetlista puszcza jest naprawdę przepiękny! Muzyka to po prostu cud, miód itd. A zakończenie też jak z baśni... a teraz co mi się podobała i nie w skrócie.

+Przepiękna muzyka

+Baśniowa grafika

+Zdolności maga

-Długość gry do kur...!!!

-Same szkielety do lania!

-Walki z bossami

Ocena z mojej strony to osiem.

Edited by Disturb

Gra bardzo fajna. Super Grafika, wciągająca fabuła i niepowtarzalny klimat-to wszystko ta gra zawiera. Może nie jest zbyt trudna, ale twórcy zrekompensowali nam to ostatnim poziomem. Jest jeden minus, dla mnie ważny: bossy w tej grze to nie bossy! Można je załatwić dwoma uderzeniami młota! Gdyby bardziej się postarali pewnie jeszcze bym nie przeszedł tej gry. Ale ogółem gra godna polecenia, idealna gdy nie mamy w co grać.

Cudowna gra! ukończyłem ją już chyba z trzy razy i nie mogę się doczekać tej drugiej części! Grafika, muzyka! baśniowy klimat no po prostu bajka tylko szkoda że taka krótka ta bajka :(

Grę widziałem u kumpla, pograłem. Cud miód i orzeszki. :) Tylko jak to jest, że gdy na moim kompie działa BF:BC 2 prawie na full, Crysis 2, wszystkie CoDy a takie Trine nie chce działać na ustawieniach wyższych niż 800x600 z niskim rozdzielczością tekstur?! Nie ogarniam tego... O.o

Może się ktoś podzielić wrażeniami z drugiej części? Warto kupować? Szczególnie interesuje mnie coop online, którego bardzo brakowało mi w jedynce.

Nadal czekam na polską pudełkową premierę, która rzekomo ma nastąpić jutro. Trine 2 zostanie od razu wydane w serii Ubisoft Exclusive, ale za to w bogatym wydaniu z pierwszym Trine i soundtrackiem na czele. Już się nie mogę doczekać, bo jedynkę wspominam naprawdę ciepło, a tutaj dochodzi do tego co-op.

@up,

Jeśli Ci chodzi o dwójkę to jak najbardziej. Było o tym głośno w wielu newsach. Złożyłem dziś zamówienie na grę, zatem koło wtorku-środy rozpoczynam zwiedzanie baśniowej krainy lukrem ociekającej.

Hej, Yaper, miałbym prośbę - czy mógłbyś na PW albo w odpowiednim temacie wstawić zdjęcia tegoż wydania Trine 2 z Ubisoft Exclusive? Bo nie wiem, czy kupować, czy też czekać na steama i jego wyprzedaż :).

Grę ukończyłem - jest kapitalna! O niebo lepsza od poprzedniczki. Dosłownie każdy element został poprawiony lub rozwinięty. No i największa przewaga - multi. Współpraca jest bardzo wskazana i bez niej często bardzo ciężko przejść dany etap.

Ogolnie jestem bardzo zadowolony nie tylko z samej gry, ale również z wydania, jakie zaserwował nam Ubisoft (!). Otóż polscy gracze dostal;i kolekcjonerkę Trine 2 w cenie 50 zł! W Niemczech to samo wydanie (bez tekturki Ubisoftu) kosztuje aż 20 ?. Naprawdę warto grę kupić - świetny przykład wzorcowego sequela.

Trine jest świetną grą, taką gdzie i trzeba się zastanowić za nim coś zrobimy. Grafika, pomysł, wykonanie - kapitalne. Ale dzisiaj zagałem w Trine 2, i aż chce się grać, coś niesamowitego. Spodziewałem się po prostu kontynuacji jedynki, a tu grafika z fizyką to cud i miód. Naprawdę wielki postęp, poprawili dosłownie wszystko. Lewitacje magiem są teraz lepsze. Ogólnie te paczki lepiej się czaruje. I dobrze, że nie ma już szkieletów na każdym kroku tylko raz na jakiś czas gobliny. Polecam, gra przednia.

Mnie obie części się podobały, z lekkim wskazaniem na drugą część. Największe wrażenie zrobiła na mnie szata graficzna- jest...cudowna i taka bajkowa! Do tego kooperacja, znakomite projekty etapów, wymagające niekiedy ruszenia głową zagadki. Gra warta każdej wydanej na nią złotówki.

Gra jest dobra, ładna grafika i rozgryfka trzyma dobry poziom jedna wada to czas potrzebny na przejście gry, mi zajeło 7h.

heh. Powiem tak, dla mnie to najlepsza platformówka ostatnich lat, bije np Braida. Po prawdzie, spędziłem w Trine sporo czasu, bo gra ma coś w sobie...

[ciach] - tutaj mała recenzja, mojego autorstwa.

@666gonzo666:

Zdajesz sobie sprawę z tego, że to nie jest miejsce na reklamę, prawda?

Zgadzam się jednak odnośnie samej gry - odpaliłem ją z ciekawości, jak raz trafiła do pewnego pisma. Coś tam niby widziałem w telewizji, ale nigdy nawet się nie przyjrzałem. A potem... wsiąknąłem. Sympatyczny tytuł z przepiękną grafiką... i możliwością bujania nie na linie. :trollface: Mistrzem nie jestem, ale swoje sztuczki znam. A dzięki zakupieniu Trine 2 mam jedynkę podpiętą do Steama, so... achievements, here I come!

Trine, to (jak to ładnie ujął któryś z redaktorów CDA) jedna z nielicznych, ukazujących się dzisiaj perełek. Ma bardzo specyficzny klimat, pozwala się fantastycznie odprężyć i zrelaksować, co jest ułatwione przez piękną, baśniową grafikę, charakterystycznych bohaterów i cudowną oprawę dźwiękową. Tytuł ma swoje mankamenty, ale w czasie grania, człowiek nie zwraca na nie specjalnej uwagi, ponieważ plusów jest zdecydowanie więcej niż minusów.

Jeszcze nie miałem przyjemności wypróbować Trine 2, ale kiedyś z pewnością to nadrobię.

Jakieś 3 dni temu ukończyłem Trine i jestem wniebowzięty. Piękna kolorystyka i cudowna muzyka. Swoją drogą, czy słyszeliście o soundtracku z tejże gry ?

Słyszeliśmy. Skomponowany przez Fina Ari Pulkkinena, dostępny do posłuchania na YT. Kapitalny, jak i cała gra. Oby wyszła część trzecia.