Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KicerK

Reggae

Polecane posty

Ja staram się słuchać wszystkiego co nowe na rynku- choćby na youtube. Natomiast mam swoich ulubieńców. Ostatnio słucham płyty "Distant Relatives". Połączenie muzyki Damiana Marleya i Nas'a naprawdę przypadło mi do gustu. Poza tym polecam LSM juniora stress'a, Mo' Better Rootz vavamuffina, Szanuj starguardmuffia i Korzenie i Kultura Bas tajpana . Z tego zestawienia najbradziej polecam z danych płyt:

Distant relatives- Strong will continue, Africa must wake up.

Mo' Better Rootz- Alladyn, African Dancehall.

Szanuj!- I, Tears in Heaven.

Korzenie i Kultura- Historia pewnego dębu, Mój świat, Czy bardziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trafiłem na płytę Distant Relatives . Bardzo ciekawe połączenie hip hopu i reggae, więc polecam każdemu, kto lubi któryś z tych gatunków. A dla kogoś kto szuka mniej znanych i wyjątkowych zespołów reggae to myślę, że Rastasize będzie dobre. Naprawdę coś wyjątkowego ;)

dla tych co chcą recke tej płyty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham niemieckiego reggae i naprawdę zajarałem się tym klimatem, wcześniej rzadko słuchałem w ogóle reggae, to raczej nie moje klimaty. Ale odkąd kolega pożyczył mi płytę Seeed, Music Monks, zacząłem częściej słuchać tego rodzaju muzyki. Chłopaki mają to coś w sobie czego nie mogłem odnaleźć w innych grupach. Później wybrałem się na koncert Petera Foxa w Kolonii, to był zarazem mój pierwszy taki wyjazd na koncert poza Polską no i było [beeep]iście. Później zakupiłem moją pierwszą płytę z tego typu muzyką Stadtaffe, szczerze polecam. I teraz jestem takim jazzmanem-rasta-rockowcem :D. Cóż poradzić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem otwarty na kilka gatunków muzycznych. Słucham : Metal, Punk, Hardcore, Hip-Hop i Rap oraz właśnie Reggae. Reggae słucham tylko polskiego (z wyjątkiem Boba Marleya), a moim "Królem" z tego gatunku jest Bas Tajpan.Moje ulubine utwory to :

- praktycznie wszystkie pieśni wyżej wymienionego Basa

- EastWest Rockers - W jedności siła

- NDK - Rasisci

- Mesajah - Każdego dnia

- Junior Stress & Selecta SS - Propaganja 2012

- Jamal - Słońca Łan

- Jamal - Policeman

- Grubson - Przestań się bać

I to by było na tyle z utworów naj naj naj. Pozdrawaim słuchaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w klasie, jest przyjęta taka dziwna ( nie wiem, zasada? ), która mnie drażni, że jak słucham rapu i to reggae pewnie mi się bardzo podoba. A tak nie jest, choć kilka piosenek mogę posłuchać, raz na jakiś czas. Taki Grubson, czy Jamal mi nie przeszkadzają, ale też ich muzą się zbytnio nie jaram. Za to Boba Marleya już tak. Zaciekawiłem się jego muzą po... filmie Jestem Legendą, bodajże, bo bohater go ubóstwiał i naprawdę dobra muza to jest.smile_prosty2.gifwink_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich ulubionych wykonawców najlepszymi są:

Natural Dread Killaz i ich nuty: NDK ft Wice Wersa- Bakacje ; Politycy ; NDK ; Pusta Kiermana (GPD Remix też) ; Good Sensi ; Nie!Legalna ; Muzyki, Światy, Piękny ; Muzykalna Dzielnica i wiele więcej.

Mesajah: Cała Płyta "Jestem Stąd", Nowy dzień ; Nie krztuś się ; Ludzie prości ft. GrubSon ; Wojny ft. Paxon & Yanaz ; Tak musi być; Każdego dnia ; System ft. O.M.A. ; Możesz być kim chcesz

Bas Tajpan: Moje dziewczyny ; Poczuj To ft. Bob One ; Cała płyta " Korzenie i kultura" i "Wszystko na sprzedaż" z udziałem Bob One'a ; i wiele więcej

East West Rockers: Kawałek szczęścia ; Łap Oddech ; Dotknąć Cię

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reggae ma coś w sobie. Nie jest to mój ulubiony gatunek muzyczny, niektórych kawałków słucham jednak od lat. To chyba przez ten pozytywny przekaz. Człowiekowi aż chce się żyć. Czego słucham najchętniej? Obecnie Ras Lutę, Mesajaha. Jednak moim ulubionym zespołem jest zdecydowanie Vavamuffin. Ich Bless, Poland Story są jak dla mnie genialne. Wiele piosenek (choć nie wszystkie) mają niebanalny tekst. O tak, reggae to coś, co lubię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...