Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

mrkATana

Potrawy

Recommended Posts

Witam.

W pewnej gazecie widziałem kilka opisów potraw.Ale takich których w życiu byście nie zjedli. Mnie smieszyły niektóre zmyślne porawy.Jeżeli macie jakieś pomysły na ,,pyszną'' potrawę lub mieliście jakieś doświadczenie kulinarne z taką to piszcie. Mam nadzieję że się wam spodoba :happy:

To może ja zacznę.

Z tych wymyślonych:Truskawki z majonezem posypane solom lub(i) pieprzem. Mniam.

Raz miałem zjeść rosół i mi jakoś nie smakował więc doprawiłem go kompotem i miodem. Mama kazała mi to wszystko potem zjeść. Od tamtego czasu nie lubię rosołu.

Na obozie matematycznym:

Kilka kropel herbaty+przyprawa do dań (maggi)+pieprz+sól+ketchup+jogurt truskawkowy.

Kumpel mówił że kto to wypije/zje (dziwny stan skupienia) dostanie 500 koron :D

Nikt się nie skusił.

Oto "potrawa co mucha nie siada":

Skład:

-kiełbasa mojego dziadka tzw. Kiełbacha co mucha nie siada,

-kapuśniak,

-dżem np. truskawkowy,

-piwo,

-ogórek kiszony,

-miód,

-jajko,

-2 zupki chińskie robione w Radomiu,

-mleko,

-mąka,

-co jeszcze chcecie (nie obowiązkowy punkt)

Sposób przyrządzania:

Do gotującego się kapuśniaku wrzucamy wszystko w dowolnej kolejności. Zdejmujemy z gazu po 20 minutach. Jemy.

Smacznego! :cool:

Edit: To jest najprawdziwsza potrawa. Kumpel zjadł i oddał mi niemal od razu!

Spróbowałem z ciekawości niektóre wasze potrawy i wszystko zwróciłem (nie próbujcie chyba ,że macie blisko do toalety :smile: ).

Pamiętam jak kumpel zgodził być się królikiem doświadczalnym i razem z kolegą zrobiliśmy mu taki oto wywar:

-200 ml wody

-mydło

-proszek do prania

-płyn do mycia naczyń

-sól

-cukier

Naszym dużym błędem było to że stanęliśmy przed nim jak to pił. Pamiętam minę mamy kiedy przyszłem obrzygany do domu.

Budyń z ketchupem!

Na kolonii zrobiliśmy świetnie doprawioną herbatę : do szklanki herbaty wrzuciliśmy całego ziemniaka, prawie całą solniczkę (wtedy małe pojęcie mieliśmy o roztworach nasyconych :/), cukier i majonez. Było pyszne...

Ja radze nigdy nikomu nie próbować takiej mieszanki:

- wanilia;

- tabasco;

- pieprz;

- sól;

- OCET!!!;

- papryka chili;

- kiełbaski (bodajże wieprzowe);

- i inne składniki których nie pamiętam :happy:.

Nie podam okoliczności w jakich to wypiłem bo szkoda mówić :happy: , ale nie dotarłem nawet do kiełbasek :tongue: ogólnie na samą myśl o piciu teraz tego, a zwłaszcza octu napawa mnie odrazą :D

Kiedyś kręciło mi się w głowie po karuzeli (miałem wtedy jakieś 9-10 lat...) i kiedy wróciłem do domu, moja "kochana" siostrunia i jej koleżaneczka zrobiły mi "soczek" z bardzo wyrafinowanymi składnikami... między innymi:

-mandarynki

-ketchup

-sos Tabasco (>.<)

-ogórki

-I NAJGORSZE!!! SEREK DANIO WANILIOWY!!!!! >_<

Wypiłem to i pojechałem do rygi... ale na szczęście zawroty głowy się skończyły ^_^

Dodam coś od siebie:

kanapki z masłem i wegetą, o dziwo nawet zjadliwe.

moja koleżanka jak była w ciąży, jadła ogórki kiszone z bitą śmietaną i śledzie z nutellą. Ja jak patrzyłem na nią, jak to jadła, miałem ochotę iść do ubikacji i zwrócić wszystko co jadłem wcześniej.

Ten temat bardziej by mi pasował do działu Humor. A co do potraw: mieszanka szejka truskawkowego, cheeseburgera i coli. Dobre, ale potem zrobiło mi się niedobrze.

EDIT: O żesz. Przecież to JEST dział Humor. Pomyliły mi się działy. ;)

dobry jest:

turbokisiel- bierzecie jakiś trunek alkoholowy i mieszacie go z kisielem.

turbogalaretka-z grubsza to samo, tyle że zamiast kisielu, bierzecie żelatynę spożywczą albo galaretkę owocową dla smaku.

Ja kiedys na koloni musiałem zjeść zupe z sera topionego !!!

A mój przepis :

- Koktajl truskawkowy

- ogórek kiszony

- Tabasco

- 2 ząbki czosnku

- Budyń waniliowy

- Sok z cytryny

- Kiełbasa krakowska

Szef kuchni : wfx2000 poleca !!! :smile:

Smacznego !!!

Osobiście będąć w Turcji miałem okazję zjeść "coś" co można by było nazwać naszym naleśnikiem tyle, że ten przebłysk geniuszu Tureckich szefów kuchni składał się z sałaty, papryczek jalapeno, tabasco i soku z cytryny.

Ja nie mając pojęcia co właśnie sobie nałożyłem, podszedłem do stołu i pokropiłem moje danie octem winnym (trzeba wam wiedzieć, że jestem wielkim fanem kuchni pikantno-ostrej). Nie wiem jak to możliwe ale przez ten sałaciany naleśnik z piekła rodem podrażniłem sobie przełyk. Najlepsze jest to, że ten ostry smak czuć dopiero kilka sekund po tym jak się to ugryzie. Jak ktoś mi coś takiego pokaże jeszcze kiedyś na oczy to ucieknę z krzykiem jak antyfan na widok Smugglera :)

Może to nie jest do końca potrawa, ale dzisiaj robiąc rano grzanki nie widziałem, żeby się podgrzewał chleb, więc włożyłem palca do opiekacza. Brr, przetrzepało mnie całego, dobrze, że szybko wyciągnąłem rękę!

Z fajnych, smacznych i łatwych do przyrządzenia potraw, polecam tosty. Wystarczy mieć chleb tostowy, ser tostowy i toster :) Oczywiście chleb i ser mogą być zwykłe, lecz te bardziej "przystosowane" do tostów są smaczniejsze. Wkładamy ser między dwie kromki chleba tostowego, po czym wkładamy go do tostera na kilka minut, aż tosty nabiorą ładnego koloru. Wiem, przepis niesamowity :)

Do robienia tostów niekoniecznie musimy mieć chleb tostowy. Można wcisnąć do tostera zwykły chleb i poczekać troszkę dłużej. Dobry sposób na "wczorajszy chleb" (nieświeży) mi zazwyczaj szkoda wyrzucić i kombinuje jak go nie zmarnować.

Świetnym rozwiązaniem jest też zamoczyć kromki w jajkach + mleko, podsmażyć na patelni i pod koniec posmarować majonezem/ketchupem + zimny pomidorek w plasterkach.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...