• Ogłoszenia

• wies.niak

Regulamin działu Ogólnie o Grach   22.03.2016

Dział Ogólnie o Grach został stworzony do szerszych rozmów niż Dyskusje o Grach. Jeśli chcesz podyskutować o konkretnej grze, szukaj jej właśnie w Dyskusjach. Tematy umieszczone w tym dziale pozwolą Ci prowadzić dyskusję np. o przewadze jednej gry nad inną, o najlepszej grze w gatunku itp. Obowiązuje tutaj taki sam regulamin - KLIK. Zapoznaj się też z pozostałymi ogłoszeniami.
    • mateusz(stefan)

Szukam gry   22.03.2016

Jeśli poszukujesz pewnej gry, której nazwy nie znasz bądź nie możesz sobie przypomnieć, ten temat jest dla Ciebie ratunkiem Zapomniałeś tytułu gry? Napisz w tym temacie.. Zakładanie tematów w stylu "Jak nazywała się gra" skończy się ich zamknięciem, gdyż tego typu pytania zadajemy tylko w tym temacie.
    • mateusz(stefan)

Czy x gra mi pójdzie?   22.03.2016

Jeśli masz wątpliwości i chciałbyś się dowiedzieć czy dana gra uruchomi się bądź będzie płynnie chodzić na Twoim komputerze, to ten temat >>>Czy pójdą[LINK]<<< rozwiąże Twój problem. Zakładanie tematu "Czy x gra mi ruszy" w każdym innym miejscu skończy się jego zamknięciem, gdyż tego typu pytania zadajemy wyłącznie w tym miejscu.
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Ze strategii czasu rzeczywistego dziejacych sie w kosmosie najlepszy bedzie Homeworld z dodatkiem. :)

0

Witam. Poszukuje gry. Mam ochotę w coś pograć, ale nie za  bardzo wiem w co. Lubie gry z mrocznym klimatem, trudne, najlepiej, żeby nie opierały się tylko na zręczności (czyli preferuje głownie rpg i stategie, ale coś ciekawego w innym gatunku też będzie spoko). Gra nie może mieć jakiś kosmicznych wymagań (taki wiesiek 3 to raczej nie przejdzie) bo mam lapka lenovo z50. Lapek znośny, ale wszystkich gier nie uciągnie. Ostatnio namiętnie pogrywałem w darkest dungeon. Co poradzicie, co powinienem kupić?

0

Beholder, Neo Scavenger, Project Zomboid maja ciezkawy klimat i raczej niskie wymagania. 

0

Witam. Co polecacie w pierwszej kolejności ograć Assassin's creed & reszta części do Black Flag , czy dragon age origins & inkwizycja ? Lubię gry gdzie jest dobry klimat, nie wieje nudą . 

0

Ogranie czterech Asasynow pod rzad grozi przedawkowaniem, a szkoda by byla, gdybys sie nimi znudzil zanim dotrzesz do Black Flaga. Z drugiej strony uwazam, ze AC jest ciekawszy od DA...

0

zacznij od asasynów (lub liczba pojedyncza)

0

z mrocznym klimatem, trudne, najlepiej, żeby nie opierały się tylko na zręczności

Mi to bardziej pasuje do serii Dark Souls. Do tego masz jeszcze promocję na Shadow of Mordor (4euro) na steam w którym też rozwijasz skille.  A jeżeli chcesz rPega z krwi i kości to może Vampire: Bloodlines

1

@Bale myślę że to zależy od tego czy lubisz taktyczne rpgi z wyborami moralnymi czy raczej gry nastawione na zręcznościowe walki. W Assassyny grałem wszystkie do Black Flaga i bardzo mi się podobały natomiast Dragon Age męczę od kilku miesięcy przez system walki właśnie gdyż bardziej kręcą mi gry zręcznościowe. Co do Assassyna jeszcze to myślę że może troszkę Cię znudzić pierwsza część. Osobiście grałem najpierw w drugą część i jedynkę kupiłem dopiero gdy okazało się że Unity mi nie pójdzie. Przyznam że byłem wtedy nieco rozczarowany zadaniami w których próżno było szukać jakiejkolwiek różnorodności. Dopiero druga część wprowadza w tym temacie spore rozwinięcie. Jednak jeśli nie grałeś do tej pory w żadną część to może nie będzie Ci to aż tak przeszkadzało. Ja grałem zaraz po przejściu kapitalnego Black Flag więc może przez to tak dotkliwie to odczułem.

0

9 godzin temu, Doman18 napisał:

Mi to bardziej pasuje do serii Dark Souls. Do tego masz jeszcze promocję na Shadow of Mordor (4euro) na steam w którym też rozwijasz skille.  A jeżeli chcesz rPega z krwi i kości to może Vampire: Bloodlines

Dark souls 2 ogrywałem, a trójka już nie chodzi. Macie jeszcze jakieś pomysły na coś fajnego?

0

A co powiecie o tym project zomboid? Ciekawe nawet, ale nie wiem czy przyjemnie się w to gra. I na ile czasu taka gierka.

0

Hej, szukam gier o śledztwie, gdzie łączymy poszlaki i ew. łączymy wszystko w sądzie. Znalazłem serię Danganronpa, ale jest tu może ktoś kto w to grał i może podzielić się doświadczeniami? A może znacie inne ciekawe tytuły? Z góry dzięki za pomoc :) (o innych grach o jakieś ciekawej mechanice i tematyce też chętnie usłyszę)

0

@andzej157 osobiście nie jestem fanem tego typu gier ale mój kumpel kiedyś zagrywał się w Sherlock Holmes i Tajemnica Srebrnego Kolczyka gdzie właśnie trzeba było łączyć poszlaki. Podejrzewam że system ten został również wykorzystany w innych grach o Sherlocku więc polecam Ci zapoznać się z nimi może akurat coś przypadnie Ci do gustu :)

0

Dnia 5.07.2017 o 13:03, andzej157 napisał:

Hej, szukam gier o śledztwie, gdzie łączymy poszlaki i ew. łączymy wszystko w sądzie.

L.A. Noire idealnie pasuje. Kilka sledztw do przeprowadzenia, szukanie dowodow zbrodni, przesluchiwanie swiadkow, obserwowanie ich mimiki i zgadywanie, czy mowia prawde, czy tez moze cos ukrywaja, podejmowanie na tej podstawie decyzji, do tego glowna linia fabularna i troche aktywnosci pobocznych.

Ewentualnie konsolowy Heavy Rain, ktory ma kilka zakonczen, w zaleznosci od tego, jakie decyzje sie podjelo w czasie przechodzenia watku fabularnego. 

0

Heavy rain już ograny, l.a. noire właśnie się ściąga ze steam. Teraz sobie ogrywam phoenixa Wrighta i system sądowy jest tam akurat taki na jakim mi zależy. Dzięki za scherlocka, na pewno sprawdzę. Znalazłem jeszcze jedną grę "Danganroppa". Miał ktoś z was może z nią doczynienia?

0

Witam

Czy poleciłby mi ktoś ciekawy tytuł z głęboką i wciągającą fabułą? Chodzi mi raczej o gry z przedziału 2000-2009 rok. Może to być jakikolwiek gatunek, oby fabuła wciągała. Dla przykładu gustu dodam, że bardzo podobała mi się fabuła w takich grach jak Max Payne 1,2 ; Bioshock ; To The Moon ; Gothic. 

Pozdrawiam ;)

0

@Debonair Enslaved : Odyssey to the west - bardzo przyjemna zręcznościówka z fajną historią i zakończeniem dającym nieco do myślenia wyszła co prawda w 2010 roku ale nie ma jakichś powalających wymagań.  Jeśli lubisz rpgi to spróbuj pierwszego Wiedźmina, Fablea i o ile nie straszne Ci uniwersum Star Wars to obie części Knights of the old republic.

0

@Debonair

Ja polece Spec Ops: The Line, Firewatch, The Walking Dead (zwlaszcza pierwszy sezon) i trylogie Mass Effect. 

0

@Debonair  Polecę absolutną grową klasykę: Planescape Torment, Baldur's Gate I/II, Icewind Dale. Kwestią gustu będzie fabuła w pierwszych dwóch częściach Diablo, ale moim zdaniem pierwsze cztery pozycje to perełki, które po prostu trzeba ograć. :)

0

Dnia 5.07.2017 o 13:03, andzej157 napisał:

Hej, szukam gier o śledztwie, gdzie łączymy poszlaki i ew. łączymy wszystko w sądzie.

Jeśli interesuje Cię gra z świetnym wątkiem prawniczym, jednak z perspektywy przestępcy to polecam nasze rodzime Bohemian Killing. Może graficznie nie powala, jednak klimat wprost wylewa się z ekranu. Brak liniowości, Twoim zadaniem jest takie manipulowanie swoimi zeznaniami by z sądu wyjść z jak najmniejszą karą (a najlepiej jako niewinny). 

9 godzin temu, Debonair napisał:

Czy poleciłby mi ktoś ciekawy tytuł z głęboką i wciągającą fabułą? Chodzi mi raczej o gry z przedziału 2000-2009 rok. 

Mafia 1 i 2, Far Cry, Morrowind, GTA 3, VC, SA, IV, Epizody do IV, seria Metal Gear Solid.

0

4 minuty temu, Glockens napisał:

Mafia 1 i 2, Far Cry, Morrowind, GTA 3, VC, SA, IV, Epizody do IV, seria Metal Gear Solid.

Z calym szacunkiem do Far Cry, to ta seria stoi raczej grafika i otwartym swiatem, a nie fabula. Nawet czesc trzecia ze swietnie zagranym antagonista Vaasem obok glebokiej fabuly nawet nie stala.

Co do Morrowinda, jednej z najlepszych gier wydanych w ciagu ostatniego cwiercwiecza w moim prywatnym rankingu, fabula tez jest taka sobie. W zasadzie watek glowny jest sredni. To czym gra najbardziej zachwyca, to rozmach i zroznicowanie swiata (lepsze niz w Skyrim) oraz misje poboczne i brak prowadzenia gracza za raczke - nie ma tu magicznego GPS, ktory wyznacza kierunek do celu, kazde z zadan jest dokladnie opisane w dzienniku i na bazie tego opisu gracz samodzielnie odnajduje droge do lokacji bedacej celem zadania, co bardzo zwieksza imersje. 

0

Akurat w świat FC3 wsiąkałem dzięki fabule. 

Z Morrowindem zależy co kto lubi. Jeśli ktoś szuka gotowej fabuły prowadzącej za rękę to jest to zła gra, bo Morek to trochę kreator własnej historii, jak Skyrim. 

W sumie to dzięki temu opisowi przypomniałeś jeszcze o SW: KOTOR. :)

0

17 godzin temu, Debonair napisał:

Witam

Czy poleciłby mi ktoś ciekawy tytuł z głęboką i wciągającą fabułą?

Pathologic. Ewentualnie Pathologic Classic HD, czyli odświeżona wersja z 2015 roku.

0

Napisano (edytowane)

Dnia 12.07.2017 o 15:16, Debonair napisał:

Witam

Czy poleciłby mi ktoś ciekawy tytuł z głęboką i wciągającą fabułą? Chodzi mi raczej o gry z przedziału 2000-2009 rok. Może to być jakikolwiek gatunek, oby fabuła wciągała. Dla przykładu gustu dodam, że bardzo podobała mi się fabuła w takich grach jak Max Payne 1,2 ; Bioshock ; To The Moon ; Gothic. 

Pozdrawiam ;)

Fahrenheit (grałem w starą wersję, dostępna jest teraz hd, ale nie wypowiem się o niej, bo w nią nie grałem), Valiant Hearts: The Great War, brothers in arms: hell's highway i ew. her story, ale tutaj sposób przedstawienia historii jest dosyć specyficzny plus nie podchodź, jeśli masz problemy z angielskim

Edytowane przez andzej157
1

Hej, przed wyjazdem chciałem zainstalować jakieś dobre (najlepiej darmowe gry) na laptopie. To tak :

Intel Core i3-4030U 1.90 GHz

4 GB RAM

AMD Radeon R5 M330

Co polecacie? P.S Chciałbym to zrobić do końca dzisiejszego dnia :P

0

Powiedzcie, czy ze sterowaniem w NieR: Automata na kombinacji klawiatura z myszką jest naprawdę aż tak źle jak mówią? Myślałem o kupnie i jak ewentualne problemy z płynnością czy rozdzielczością mogą być uciążliwe, tak nie aż tak jak nieprzemyślane sterowanie. Bardzo chciałbym zagrać, ale w grze typu slasher/aRPG złe sterowanie to po prostu wyrok i nie wiem czy zwyczajnie nie kupić sobie tańszej Bayonetty. Jednak wszyscy twierdzili, że takie Tales of Berseria na PC ma sterowanie tak złe, że szkoda to komentować, a...gra mi się dobrze, nie odczuwam żadnego dyskomfortu. Devil May Cry 3 i 4 także skończyłem grając tylko na klawiaturze (tam to nawet nie było wsparcia dla myszki) i bawiłem się świetnie. Co w takim razie radzicie, NieR: Automata i nadzieję, że to wszystko będzie "jakieś" czy Bayonettę, która ponoć jest całkiem fajnie przystosowana do grania na PC?

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.