Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

cacum3

Awaria portu PCI express na GA-M55plus-S3G?

Recommended Posts

Pojawił się problem - mój Tata ma komputer zbudowany na GA-M55plus-S3G (rev2.0 ze zintegrowaną kartą graficzną - na szczęście) z AMD X2 3800, 2x1 Gb adata 800 Mhz i kartę 7900 GS Galaxy, zasilane Modecomem 500 Watt. W ostatnią sobotę zmieniłem Tacie procesor z athlon 64 3000 na swój dotychczasowy x2 3800. Wczoraj jak przyszedłem do rodziców to komputer po włączeniu wydawał jedynie co parę sekund ciche pyk pyk z pc spikera i kręcił tylko wiatrakami. Jak rozkręciłem obudowę to zauważyłem, że karta lekko opadła w swoim slocie (poluzowała się śrubka przy śledziu) i tkwiła pod małym kątem. Po wyjęciu karty system ruszył (chyba, bo tylko standardowe pik było i praca dysku - nie miałem kabla do D-SUB, 7900 GS była połączona przez DVI). Winą obarczyłem kartę ale ta ruszyła u mnie bez problemu. Do sprawdzenia mam jeszcze zasilacz (może coś nie tak z napięciem z wtyczki do karty?). Jak zasilacz będzie niewinny to mogę jakoś sprawdzić stan portu PCI EXPRESS?? Jakimś programem?

p.s Komputer nie był w żaden sposób podkręcany...

Płyta już po gwarancji :(

Link to comment
Share on other sites

U taty. Z tego co napisałeś wynika, że zobaczyłeś, że jest obluzowana i zaraz ją wyjąłeś, nie próbowałeś jej poprawić. Sprawdź na kompie u taty, jeśli karta jest sprawna (a z tego co napisałeś wynika, że jest), to powinna ona działać, chyba, że uszkodzone jest jeszcze coś innego.

Link to comment
Share on other sites

Kartę poprawiałem kilka razy w gnieździe. A i pot wyjęciu odkurzaczem odkurzyłem gniazdo (może jakiś pypeć się dostał). Po czym już nie wkładałem. Dziś włożę znowu, popróbuję, na boku położę komputer (z odłączonym HDD, bo one tego nie lubią - pracy na boku).

Padł port pci express.... Proszę o wskazówki jaką płytę do 200 zł powieniem kupić do tego co mam (patrz pierwszy post).

Konfiguracja:

AMD X2 3800, 2x1 Gb adata 800 Mhz i kartę 7900 GS Galaxy, zasilane Modecomem 500 Watt. Hdd seagate 250 Gb, DVD RW.

Z umiarkowanymi chociaż możliwościami OC... Proszę o przeniesienie do działu zakupy...

I o rady dobrego wujka co do 200 zł kupić. MOże być i na AM2+ (obsłuży CPU na AM2?). Jakieś OC na takiej płycie się przyda... Wiem, że bez rewelacji ale... To nie laptop. Z góry bardzo dziękuję...

Prośba do Moderatora - ZAMYKAMY LUB NAWET USUWAMY TEN TEMAT.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...