Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

acy

Komputer do 1000pln

Polecane posty

A ja jeszcze z jednym pytaniem, tym razem odnośnie chłodzenia. Czy chłodzenie box-owe od proponowanego AMD Athlon II X2 240 /2.8GHz, 2x1MB, 65W, BOX, AM3/ oraz wentylator z zasilacza Fortron FSP350-60GLN 350W 80 Plus w zupełności wystarczą do utrzymania odpowiedniej temperatury w obudowie Modecom 207? Obudowa ta nie posiada zamontowanych seryjnie dodatkowych wentylatorów (jedynie jako opcja można założyć na tył obudowy 80 lub 90 mm).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie box wystarczy dla tego procesora, nawet po lekkim OC, ale dodatkowy wentylator [dwa wolnoobrotowe?] już bym założył. Jak zawsze powtarza SwisteK - zasilacz nigdy nie powinien być częścią zestawu chłodzącego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że obudowa komputera w kwestii wizualnej jest dla mnie ważna. Lubię proste formy. Cały czas mam dylemat co wybrać. Skoro zaproponowana została płyta główna mATX to i może obudowa mogłaby być taka: http://www.logicconcept.pl/produkty/obudow...cej.php?co=910j Boję się tylko o chłodzenie i o hałas. Warto wchodzić w ten format obudowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcę odświeżyć mój wątek, ponieważ ostatecznie muszę zakupić nowy sprzęt. Pytałem o komputer do 1000zł, bez wymagań odnośnie gier. Otrzymałem taką propozycję:

Procesor:

AMD Athlon II X2 240 /2.8GHz, 2x1MB, 65W, BOX, AM3/

200 zł

Płyta główna:

Gigabyte MA785GMT-UD2H /AMD 785G, DDR3 1333/

295 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 2GB 1333MHz CL9

155 zł

Dysk twardy:

Western Digital Blue 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII

169 zł

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223B SATA (black)

110 zł

Zasilacz:

Fortron FSP350-60GLN 350W 80 Plus

139 zł

Suma: 1068 zł brutto

Wspomniany zasilacz Fortron FSP350-60GLN 350W 80 Plus już posiadam.

Czy do tego zasilacza mogę podłączyć nieco mocniejszy procesor, mianowicie

AMD Athlon II X2 250 /3.0GHz, 2x1MB, 65W, BOX, AM3/

oraz do płyty głównej pamięć ram

GoodRam 2GB 1600MHz CL9 ?

Czy kupno tych podzespołów zamiast proponowanych wcześniej wpłynie korzystniej na szybkość i stabilność pracy zestawu? Czy pamięć ram będzie współgrać z płyta główną?

Przy okazji czy 65W to max pobierana moc jednego rdzenia czy suma dwóch? :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilacz spokojnie da radę

co do ramu to płyta:

# Dwukanałowa obsługa pamięci

# DDR3:

* 4 złącza 1.5V DIMM obsługujące do 16 GB pamięci DDR3

* DDR3 1800 (OC)/1666/1333/1066 MHz

zresztą tu jest wszystko opisane: http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/g...mt-ud2h_10.html

osobiści jedynie do ramu bym dopłacił a procka sam spokojnie podkręcisz do 3 GHz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...