Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

acy

Komputer do 1000pln

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Proszę o konfigurację komputera.

Chcę zakupić komputer do 1000pln (bez monitora). Przeznaczenie: internet, prace biurowe, niewielka obróbka zdjęć, od czasu do czasu filmy. Często czynności te wykonuję jednocześnie. Grać nie będę.

Wybrałem obudowę Gigabyte GZ-X1 (prosta obudowa bez fajerwerków, jednocześnie z 12cm wiatrakiem), bez zasilacza.

Zależy mi głównie na wydajności oraz możliwie cichej pracy i aby wytrzymał z 10 lat :wink:

Karta muzyczna może być zintegrowana, grafika niekoniecznie ale z pasywnym chłodzeniem. Przydałoby się wyjście DV-I do monitora oraz jeśli to możliwe HDMI.

W najbliższym czasie pracować będę z systemem Windows XP, później przesiądę się na W7.

Kwota jak już wspomniałem do 1000 nie licząc obudowy, systemu, myszy, klawiatury.

Pozdrawiam

Procesor:

AMD Athlon II X2 240 /2.8GHz, 2x1MB, 65W, BOX, AM3/

200 zł

Płyta główna:

Gigabyte MA785GMT-UD2H /AMD 785G, DDR3 1333/

295 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 2GB 1333MHz CL9

155 zł

Dysk twardy:

Western Digital Blue 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII

169 zł

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223B SATA (black)

110 zł

Zasilacz:

Fortron FSP350-60GLN 350W 80 Plus

139 zł

Suma: 1068 zł brutto

@Paprykaz

Pamięć : GoodRam 2GB (2x1GB) 800MHz CL5 150zł

przecież to jest DDR2 a ty mu poleciłeś płytę z DDR3 więc ten zestaw nie będzie działał ... patrz co polecasz bo ktoś może wydać niepotrzebnie kasę

@acy

mój zestaw jest ze zintegrowaną grafiką HD4200 która do takich zastosowań jak podałeś wystarczy w zupełności

i jest wyposażona w DVI i HDMI :

Cechy dodatkowe: 1 x slot PCI-E 16x, 1x HDMI, 1x DVI, 1x D-SUB

To jeszcze jedno pytanie, dla uspokojenia. Czy faktycznie zasilacz Fortron FSP350-60GLN 350W 80 Plus dla proponowanego zestawu wystarczy? Moi niektórzy znajomi kręcą nosem, że 350W może być za słaby?

Hmmm, lepszym rozwiązaniem z dwóch podawanych przez Ciebie byłby netbook, ewentualnie notebook w okolicach 13" tak aby miał napęd optyczny. Świetna mobilność, można podłączyć do monitora. Niestety wychowałem się na dużych pudłach i mam obawy co do trwałości notebooków, np. ich zawiasów itp. Jak już pisałem potrzebuję sprzętu na ok 10 lat. Przynajmniej na tę chwilę myślę, że tyle lat wytrzymam bez nowego. A że młodzikiem nie jestem to za 10 się zobaczy ;-)

Pewnie macie rację, bo jak teraz obliczyłem to mniej więcej co 4 lata zmieniam PC. Z tym tylko, że moje zmiany były zawsze malutkim kroczkiem w stosunku do ogromnych skoków postępu w tej dziedzinie. Co prawda na pierwszy komputer wydałem (a właściwie rodzice wtedy wydali) 5 tys. zł, super komputer PIII 450MHz. Sprzedałem po killu latach za 15zł. Teraz nie gonię przysłowiowego zajączka, nawet go nie widzę na horyzoncie :-) Tyle OT

Ja bym zmienił płyte główną na ASROCKA A770DE+ z gniazdem AM2+. Mój Tata to ma (polecił GIEREK, podziękowania). DObra płyta za około 190 zł. Niezłe możliwości OC. Możesz próbowac odblokować naniej 4 rdzeń w phenomach x3

Monitor

Dell 2209WA 22'' 16:10 e-IPS 1680x1050 DVI(HDCP) 4xUSB 90° Rot 3YPPG

za około 1000 zł. Matryuca E-IPS.

np w sklepie kirk http://www.kirk.pl/pricelist/item.aspx?PID=C0424356

zmiana tego gigaszita na asrocka to był by nie wypał

Przepraszam, czy kolega ma dostęp do jakiś danych na temat awaryjności wymienionych płyt głównych? DDR 2 są jeszcze tańsze niż ddr3 a różnicy pomiędzy ddr 2 a 3 nie zauważy użytkownik w zastosowaniach do jakich ma być ten komputer. Ma być do 1000 PLN, nie składamy tutaj maszyny do gier. Do filmów, internetu i mniej wymagających gier wystarczy.

Guest michi93

ale czy ja powiedziałem ,że ten asrock jest awaryjny?

to poprostu jest nie wypał jak się kupuje nowego kompa pchać się jeszcze w AM2+ i ram ddr2 który tańszy nie jest.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...