Skocz do zawartości
Turambar

Polecamy/Poszukujemy

Polecane posty

WItam!

Poszukuję dwóch bajek które miałem okazje pooglądać parę lat temu. Nie wiem na jakim były kanale i jak się nazywały.

1- Jest o jakimś młodym chłopaku z czarną rękawicą na ręce. Ma tam ona jakieś dziwne moce. W tej bajce jeździ na motorze który potrafi latać. Dostał go od jakiegoś dziadka który miał psa co wyglądał jak skagi w Borderlands.

2- Bajka opowiada o ludziach którzy walczą z obcymi. Jest ich tam chyba 5. Jeden z nich w takim czarno-pomarańczowym ubraniu potrafi ręce zmieniać w metal.

Wiem, że to mało informacji. W końcu oglądałem te dwie bajki dawno temu. Będę jednak wdzięczny za jakieś informacje dotyczące tych dwóch produkcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej koledzy, dawno temu oglądałem animację (pełnometrażową) o jakiejś dziewczynce i Słoniu, razem tam mieli przygody, pływali batyskafem itd, a na końcu gdy ludzkość atakowała gatunek słoni, ci przemalowali sobie tyłki tak, żeby wyglądały jak twarze jakichś strasznych bestii (yo), szli tyłem i ich wystraszyli i fajno, po desajnie strzelam, że film francuski, anyone?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rastamad, co do pierwszego to nie mam pojęcia. Nie oglądałem, ale druga pozycja kojarzy mi się z:

Bureau Of Alien Detectors BAD Intro

To ja też może się tu dopiszę.

Szukam tytułu takiej jednej kreskówki, którą oglądałem na kasecie wideo.

Opowiada o grupie myszy, które postanowiły zostać muszkieterami. Po nich również koty zostały szermierzami i trwały ciągle potyczki między jednymi i drugimi.

Jest to dość stara bajka. Zdawało mi się, że były to połączone kolejne odcinki, ale równie dobrze mogła to być całość.

Coś mi się kojarzy jak koty grały w karty i przybiega kolejny, który podejrzał jak myszy się bawiły/trenowały na muszkieterów.

Coś mi się kojarzy z myszkieterami, ale wyskakuje mi jedynie Tom & Jerry. I nie jest to wersja ze Zwariowanych Melodii o Trzech Ślepych Myszkieterach (The Three Blind Mouseketeers).

Bardzo bym prosił o pomoc w poszukiwaniach, bo mi zaraz głowę rozsadzi :/

-----------

Po ponownych energicznych poszukiwaniach znalazłem.

To "Trzej Myszkieterowie" -> Foto

Teraz jeszcze muszę ją skądś wynaleźć :P

Edytowano przez Endru
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam takiego jednego serialu... Nie pamiętam, być może było to anime. Na TV4 lub Polsacie w latach 2000-2004 leciała raczej. Było tam coś o ratowaniu monarchii, walce w kosmosie z mechanicznymi pająkami wysyłanymi przez Tego Złego. Głównym bohaterem był czarnowłosy jegomość mający na stanie zbroję z różnokolorowych czworokątów i broń podobną do kija.

Wiele informacji nie ma, ale małym berbeciem byłem oglądając tą kreskówkę. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewis -> No nie wiem... Jedyne, co mi się kojarzy z twoim opisem, to Teknoman, gdzie czarnowłosy bohater - Blade przywdziewał czerwono- białą zbroję i walczył czymś w rodzaju włóczni. W kosmosie m.in. walczył z krabopająkami.

Nie pamiętam nic o monarchii, ale na pewno było ratowanie ziemi przed atakami innych 'teknomanów' razem z załogą jednego ze statków 'obrońców ludzi'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim którzy jeszcze nie widzieli bardzo polecam pełnometrażową kreskówkę Justice league: Kryzys na Dwóch Ziemiach. Mimo iż historia jest nieco wtórna (podobna była wcześniej w serialu Batman: Odważni i Bezwzględni) to zrobiona jest z większym rozmachem i bardzo wciągająca. Dobry Lex Luthor :tongue: z alternatywnej rzeczywistości przybywa na naszą Ziemię aby nasza JL pomogła mu walczyć z ich złymi odpowiednikami z "drugiej strony". Ja to mogę oglądać ciągle i ciągle (jak "Mrocznego Rycerza). Świetne dialogi, sporo humoru (Flash :)), wartka akcja. No i cudownie zgryźliwy Batman i jego zły odpowiednik Ovilman. Po prostu cudo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam serialu anime który leciał na Polsacie. To był serial ala Naruto czy jakieś inne. Pamiętam że główna postać miała takiego duszka nad ramieniem i miecz katanę. I gdy stawał do walki ten duszek zamieniał się w wielkiego samuraja i mieli za zadanie powstrzymać jego brata przed zawładnięciem nad światem. Możliwe że coś pomieszałem ale mam nadzieję że wskażecie mi tytuł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przecież "Król Szamanów". Nie takie nawet stare.

Ja próbuję sobie przypomnieć inny serial. To było dość stare, jeszcze z czasów podstawówki. Pamiętam, że serial był o antropmorficznych zwierzętach, chyba w stylu anime ale nie jestem pewien. Głównym bohaterem był chyba pies, który wykonywał jakieś misje. Pamiętam tylko motyw, że w każdym odcinku ten bohater znajdował tajemniczą dziewczynę, po czym następował błysk, czy coś podobnego i dziewczyna znikała, a bohater doświadczał jakichś olśnień albo mądrości. Postacie wyglądały raczej normalnie (żadne "Tajne akta psiej agencji") nie było żadnych szaleństw ani wygłupów (chyba).

Pamiętam jak przez mgłę jeden odcinek, w którym całe miasto było zalewane jakimś piaskiem albo kurzem, który zamieniał wszystkich w posągi. Ktoś coś kojarzy? Na dwójce chyba leciało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję pewnego filmu animowanego, który obejrzałem we wczesnym dzieciństwie i pamiętam, że nie mogłem po nim zasnąć ;] Jest krwawy, lecz nie jest to anime. Jedyne sceny jakie zapamiętałem, to dosyć młoda kobieta o czarnych włosach (chyba) pochylająca się nad ciałami zamordowanych braci (też chyba) - którzy cali są we krwi - całująca ich, oraz postać jakiegoś wojownika (chyba), noszącego jakąś skórzaną maskę (chyba xD), coś na wzór tej, którą nosił Batman, która pokrywała całą głowę i opadała aż na plecy (możliwe, że jest to skóra zdarta z jakiegoś zwierzęcia, może rysia??)... Będę wdzięczny za pomoc (dziś długo tego szukałem i kurtyna nie znalazłem, bo bez tytułu to cięęęęężko....)

Edytowano przez Glovis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko na szybko - jaki film można obejrzeć z dziewczyną? Chodzi o to, żeby jej się podobał a i mnie nie nudził/irytował. smile_prosty.gif

Jeśli jeszcze nie widziałeś, to polecam WALL-E. Jeśli wolałbyś coś w bardziej w treść bogatego, to możesz spróbować z "9", choć tutaj jest nieco cięższa (jak na animkę) atmosfera.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT

tertio: zmieniamy stację na Polsat, gdzie leciała dziwaczna kreskówka, wykonana w technice komputerowej. bohaterowie, o wielce dziwnym (by nie rzec paskudnym) wyglądzie, zamieszkiwali tereny górzysto-pustynne (jak na Dzikim Zachodzie) i byli miłośnikami motoryzacji (ich samochody były trochę w stylu monster trucków). bardzo prawdopodobne, że przed lub po tej kreskówce emitowano na Polsacie Action Mana.

Na 99% wiem o jaki serial Ci chodzi. Nie pamiętam jednak dokładnie tytułu. Po prześledzeniu na wiki ramówki Polsatu, jedyną pozycją, która kojarzy mi się z tą produkcją, to Dziwolągi. Niestety, po wpisaniu frazy w google, nie znalazłem nic na temat tej kreskówki.

Znalezione na innym forum. To "Weird-Ohs" (1999-2000).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim! Rzadko kożystam z forum, więc mam nadzieję, że nie uszczerbię procedury. ;)

Otóż... Wszystko widziałem w latach 90 - 95. Kojarzę, że część należała do gatunku ANIME, który dystrybuowany był w tamtych latach na dziwnej zasadzie (jakby legalne piractwo :P ). Wyporzyczałem je (ANIME) na kasetach VHS , gdzie nagrane było kilka odcinków, katowanych w kółko.

1. ANIME. Z tego co pamiętam opowiadała o tym, że komputery (albo jakaś wirtualna postać) przejeła władzę nad światem i kazała grać ludziom w gry komputerowe, gdzie stawką było ich życie. Pamiętam odcinek, w którym chłopak jechał jakimś wirtualnym pojazdem, niemogącym strzelać i walczył z w pełni uzbrojonym komputerem. Fabuła może mało oryginalna, ale po latach jakie podałem, może ktoś dojdzie. To na 100% była ANIME.

2. ANIME. Rzecz działa się w ciągu jakiejś wojny. Kojarzę zrujnowane miasto i scenę, gdzie spod ziemi atakuja ludzi coś jakby roboty tygrysy (czy inne gepardy). To było na kasecie z Robotechem, ale niestety to nie Robotech. Na 100% ANIME.

3. Akcja miała miejsce na innej planecie, gdzie były roboty mogące istnieć same, albo dać się pokierować przez coś a'la pilota. Był klasyczny podział na dobrych i złych. Nastepnie do tych robotów jakimś cudem (nie pamiętam) przybyli ludzie, kórzy również podzielili się na dobrych i złych (wiadomo kto z kim przystał). W trakcie rozwoju fabuły dowiadujemy się, że te roboty były wczesniej zywymi istotami, ale na planecie trwała wojna, toteż po śmierci (?) przybrali formę robotów. UWAGA. Roboty nie miały krztałtu humanoidalnego, tylko jakiś dziwny, zblizony do maszyny. Być może motytywy zmutowanych zwierząt... Nie pamiętam. Ale to nie Beast Wars ;) . NIE PAMIĘTAM CZY TEN FILM MIAŁ MANGOWĄ KRESKĘ.

4. To leciało w telewizji na którymś z kanałów publicznych (ok 1992).Akcja filmu dzieje się w świecie zwierząt, któe żyją jak ludzie (domy, ubrania, prowadzą samochody, itp. ;klasyczna konwencja) Bajka opowiadała o przygodach kaczorka, którego rodzice zginełi w wypadku samochodowym. Wpadli pod auto prowadzone przez zły charakter, którym był PRAWDOPODOBNIE krokodyl, albo jakieś inne duże zwierzę. Bajeczka raczej dla dzieci i nie anime.

5. To był film fabularny. Grupka dzieciaków przenosi się na wyspę/świat dinozaurów. Oczywiście dinozaury mają ciuchy, mówią, itp. Chodzi o to, że Stado Allozaurów napadło na t-rexy (albo odwrotnie) i ojciec głównego bohatera (dinozaura) był więziony przez tych złych. na końcu się odnajdują, ale ten (ojciec) i tak ginie.

Nie będę ukrywał, że w 1993 miałem 5 lat, toteż mogłem jakieś fakty czy scenki pomieszać. Jestem wdzięczny za pomoc KAŻDEGO RODZAJU, nawet listę anime, kóre ukazały się wtedy w Polsce w taki lub inny sposób, albo listę anime, którą Wy kojażycie. Każda pomoc się liczy!

Przpraszam za literówki i błedy ort. i pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu na MTV leciała dość późnym wieczorem taka kreskówka o dwóch kotach. Ładna kreska i serial tylko dla dorosłych. Jeden z kotów był nienieski i gruby, drugi był szczupły i w paski. To byli koledzy. Te koty umiały mówić i rozmawiali z ludźmi jakby nigdy nic. Była tam też jedna zwariowana różowa kotka. Kreskówka była chyba twórców Family Guya, bo miała podobny styl graficzny, ale pewny nie jestem.

Pamiętam jeden odcinek, w którym właścicielka, tego grubego, niebieskiego kota kupiła sobie króliczka, a kot lunatykując, albo będąc pod wpływem zabił tego króliczka i w całym domu było pełno krwi. xD

Nie pamiętam tylko tytułu. Pomoże ktoś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kojarzy ktoś jakieś dobre kreskówki w stylu i na poziomie family guy'a czy futuramy? Japońskie bajki odpadają, American Dad kojarzę, raczej się nie przekonam.

Polećcie mi coś przy czym będę w doskonałym nastroju mógł marnować swoje życie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kiedyś tj. jakieś kilka lat temu oglądałem pewną bajkę ( na jakieś 90% była japońska ). Ostatnio chodzi mi po głowie, tak że muszę napisać tego posta. Pamiętam niewiele, głównie tyle, że opowiadał o losach dziewczynki, której rodzina została zamieniona chyba w świnie. Były tam jakieś dwie czarownice, pamiętam jak bawiła się z jakimś ogromnym bobasem, był tam również smok, który o ile się nie mylę był również chłopakiem. Wydaje mi się, że koniec był happy endem i jej rodzina została odmieniona. Mam nadzieję, że ktoś będzie wstanie mi pomóc. Dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...