Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Gofer

Konfigurator a la CD-Action - Twój obecny komputer II

Recommended Posts

Druga edycja tematu Twój obecny komputer - Konfigurator a la CDA :D. W temacie tym prezentujemy swoje obecne komputery od strony technicznej i wydajnościowej. Na podstawie tego tematu powstał kolejny, w którym znajdziecie rankingi waszych komputerów w różnych kategoriach. Najlepsze maszyny w swoich dziedzinach otrzymają przechodni puchar (w formie .png), który umieścić będziecie mogli w sygnaturkach, profilach i blogach.

Zasady są proste - posty piszemy według poniższego wzoru, wszystkie wpisy z nim niezgodne zostaną usunięte. W poście musi znaleźć się wynik przynajmniej jednego testu. Dyskusje na temat konfiguracji i wyników są jak najbardziej mile widziane :)

WZÓR

Procesor: Producent i model procesora [standardowe taktowanie]@[taktowanie po OC]

Chłodzenie procesora: BOX lub producent i model chłodzenia, oraz wentylator, jeśli zastosowano inny niż oryginalny

Karta graficzna: Producent karty, producent chipu, model karty [standardowe taktowanie rdzenia, standardowe taktowanie pamięci, taktowanie shaderów]@[to samo, ale po OC]

Chłodzenie karty graficznej: BOX lub producent i model chłodzenia, oraz wentylator, jeśli zastosowano inny niż oryginalny

Płyta główna: Producent, model, rewizja i opcjonalnie wersja BIOSu

Chłodzenie płyty głównej: BOX lub producent i model chłodzenia, oraz wentylator, jeśli zastosowano inny niż oryginalny

Pamięć: Producent, model, rodzaj, ilość kości i ich pojemność, tryb działania [standardowe taktowanie i timingi]@[taktowanie i timingi po OC]

Chłodzenie pamięci: Brak, BOX lub producent i model chłodzenia, oraz wentylator, jeśli zastosowano inny niż oryginalny

Dysk twardy: Producent, model, pojemność, prędkość obrotowa talerzy, ilość pamięci cache i interfejs

Napęd optyczny: Producent, model i interfejs

Obudowa i wentylatory: Producent i model, oraz marka i wielkość wentylatorów

Zasilacz: Producent, model, moc

Inne: Mysz, monitor, pady, głośniki, słuchawki, mikrofony, karty dźwiękowe itp.

O co chodzi?

Krótki opis historii komputera.

Do czego?

Opis czynności, jakie na komputerze wykonujemy.

Jak się sprawdza?

Wiadomo.

Najbliższe zmiany według autora?

Wiadomo.

Wyniki testów:

 • SuperPI - program, który mierzy wydajność pojedynczego jądra procesora licząc liczbę PI do wybranego miejsca po przecinku. W rankingu znajdą się próbki 1M i 16M. Aby próbka została zaliczona na screenie musi znaleźć się otwarty notatnik z wpisanym nickiem z Forum Actionum, program CPU-Z z otwartą zakładką CPU i Memory, oraz okno programu SuperPI z widocznym wynikiem.
 • 3DMark03 3.6.0 - program mierzący wydajność naszego komputera w grach. Uruchamiamy go z domyślnymi ustawieniami. Aby test został zaliczony na screenie musi znajdować się okienko z wynikiem, otwarty notatnik z wpisanym nickiem z Forum Actionum, program CPU-Z z otwartą zakładką CPU i Memory, oraz program GPU-Z z otwartą kartą Graphics Card.
 • 3DMark06 v110.0906a - najnowsza odsłona programu testującego wydajność komputera grach, która działa w systemie Windows XP. Uruchamiamy go z domyślnymi ustawieniami. Aby test został zaliczony na screenie musi znajdować się okienko z wynikiem, otwarty notatnik z wpisanym nickiem z Forum Actionum, program CPU-Z z otwartą zakładką CPU i Memory, oraz program GPU-Z z otwartą kartą Graphics Card.
 • 3DMark Vantage v1.01.0906a - najnowsza wersja benchmarka firmy Futuremark, jeszcze bardziej wymagająca niż poprzednicy, jednak dużo mniej popularna ze względu na brak wsparcia dla systemu Windows XP. Uruchomić mogą go tylko posiadacze Windows Vista i Windows 7. Testy przeprowadzamy w ustawieniach standardowych. Aby test został zaliczony na screenie musi znajdować się okienko z wynikiem, otwarty notatnik z wpisanym nickiem z Forum Actionum, program CPU-Z z otwartą zakładką CPU i Memory, oraz program GPU-Z z otwartą kartą Graphics Card.
 • Crysis demo (Cover CDA 146) + Crysis Benchmark Tool 1.05 - jedna z najbardziej wymagających gier wszech czasów. Test przeprowadzamy za pomocą narzędzia Crysis Benchmark Tool, wybierając ustawienia jak z obrazka [http://img341.imageshack.us/img341/9862/ustawieniacbt.png] (wszystkie ustawienia medium, brak AA, rozdzielczość dla 1280x1024). Wyniki wrzucamy jako plik w załączniku, albo w tagach
 • .
 • World in Conflict (Cover CDA 144) - jedna z gier wciąż wykorzystywanych przez CDA do testów sprzętu komputerowego, która bardziej niż karty graficzne lubi mocne procesory. Benchmark uruchamiamy w rozdzielczości 1280x1024, a wszystkie ustawienia ustawiamy na medium. Aby test został zaliczony robimy screena wyników.
 • Furmark 1.7.0 - program testujący wydajność karty graficznej poprzez renderowanie puchatej oponki. Program uruchamiamy w ustawieniach 1280x1024, fullscreen, MSAA none, time-based - 60000. Aby test został zaliczony na screenie musi znajdować się okienko z wynikiem, otwarty notatnik z wpisanym nickiem z Forum Actionum, program CPU-Z z otwartą zakładką CPU i Memory, oraz program GPU-Z z otwartą kartą Graphics Card.
 • HDTune 2.55 - znakomity i darmowy program diagnostyczny przeznaczony do pracy z dyskami twardymi. Na potrzeby testów wykorzystamy wbudowany w niego benchmark. Aby test został zaliczony na screenie musi znajdować się okienko z wynikiem, otwarty notatnik z wpisanym nickiem z Forum Actionum, program CPU-Z z otwartą zakładką CPU i Memory.
 • Cinebench R10 - program do testowania wydajności procesora poprzez rendering ładnego obrazka. Program potrafi mierzyć wydajność zarówno jednego, jak i wielu rdzeniu, z obu testów skorzystamy. Benchmark uruchamiamy w ustawieniach domyślnych i przeprowadzamy testy Rendering (1 CPU) i Rendering (x CPU) [tego testu nie muszą wykonywać posiadacze procesorów jednordzeniowych bez wsparcia technologi HT]. Aby test został zaakceptowany wymagany jest otwarty notatnik z wpisanym nickiem z Forum Actionum.
 • Into The Pink - wywodzący się z demosceny benchmark kart graficznych. Podobno jest to filmik, ale ja zobaczyłem jedynie pokaz slajdów. Ustawienia programu: Quality - Full HD, Multisampling - none, Benchmark. Aby test został zaliczony na screenie musi znajdować się okienko z wynikiem, otwarty notatnik z wpisanym nickiem z Forum Actionum, program CPU-Z z otwartą zakładką CPU i Memory, oraz program GPU-Z z otwartą kartą Graphics Card.
 • Jak widzicie w niektórych testach nie ma 'zabezpieczeń' autentyczności, ale uwierzcie, jesteśmy na tyle doświadczeni, że wyłapiemy fałszywe i podkręcone wyniki.

  Jeśli ktoś nie ma możliwości pobrania programów testowych niech napisze na PW, jakoś się dogadamy w sprawie podesłania płytki/płytek pocztą.

  Rankingi możecie znaleźć tutaj: Ranking Gwiazd(?)!

Link to comment
Share on other sites

Procesor: Intel Pentium 4 516 HT Prescott @ 2947MHz

Chłodzenie procesora: AVC?ALEXANDER-CRYSTAL? + 80mm CoolerMaster Fan ZDJĘCIE

Karta graficzna: Inno 3D Nvidia GeForce 7300GS PCI-E 128MB DDR2 64bit 550MHz/810MHz@644MHz/956MHz

Chłodzenie karty graficznej: BOX + wentylator 92mm z zasilacza Codegen, który przymocowałem opaskami do śledzia od starego GF4 MX440 i przykręciłem pod kartą.

Płyta główna: Gigabyte GA-8i915P Duo Rev2.0 BIOS 03/30/2006 FF

Chłodzenie płyty głównej: BOX

Pamięć: Patriot 1x2GB 800MHz 4-4-4-12 @ 536MHz 4-4-4-8

Chłodzenie pamięci: BOX

Dysk twardy: Samsung SV0411N (40GB) 5400RPM ATA

Napęd optyczny: LG HL-DT-ST GSA-H55N ATA

Obudowa i wentylatory: XPower P4 moded + 2x80mm CoolerMaster fans and 2x20mm fans

Zasilacz: Jou Eye Electronic CO., Ltd. 300W

Inne: Mysz kulkowa Chic, bardzo stara chińska klawiatura z nadrukami z Francji, głośniki 2.1 Manda/Samsung(hybrid technology), Philips 170C 17" 4:3 LCD D-SUB, ALPS ELECTRIC CO., LTD + Verbatim 1,44MB disc [ultimate flashbios kit], taśmy HDD i FDD Asus, gaśnica proszkowa Mercedes 1KG

O co chodzi?

Zasilacz dostałem już dość dawno w prezencie z Radeonem 9000Pro, który teraz robi w innym domowym PC. Dziesiątego października dostałem płytę główną + pamięci PQI 2x256MB + chłodzenie procesora + sporo innych rzeczy. Płyta miała pierwotnie pogięte piny, które SwisteK dzielnie wyprostował i wszystko działa. Pamięci pożyczył mi trzynastego listopada kolega z klasy. Obu panom jestem niezmiernie wdzięczny, wreszcie mogę w coś pograć. Do tego karta graficzna ze ściany (nieudany prezent). Jak widzicie procesor nie jest podkręcony, a pamięci mają niskie taktowania. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje (podejrzewam zasilacz i nie do końca proste piny), ale po zmianie jakichkolwiek wartości w BIOSie komputer resetuje się jeszcze przed testem pamięci i następnie przywraca ustawienia domyślne. Mimo wszystko maszynka fajna i grać się da :)

Do czego?

Generalnie do odtwarzania muzyki MJ i przeglądania internetu przez moją siostrę, ale gdy już się do sprzętu dopcham, to gram, forumuje, piszę i robię dużo innych rzeczy.

Jak się sprawdza?

Bardzo dobrze, chociaż słaba karta graficzna często daje o sobie znać.

Najbliższe zmiany według autora?

Na początek przegląd całego sprzętu w poszukiwaniu uszkodzenia, które uniemożliwia mi OC. Potem dokupię zasilacz i lepszą kartę graficzną (prawdopodobnie coś ok. GeForce 9600 GT/GSO) i jakieś pamięci, bo obecne będę musiał oddać koledze (chociaż może mi odsprzeda). W późniejszym terminie płyta główna + procek na AM3 + pamięci DDR3, ale to raczej dość odległa przyszłość. Całkiem możliwe, że wcześniej jakieś dobre chłodzenie, jak np. Scythe Mugen 2, albo Pentagram Karakorum. Obecne nie jest złe, jednak procek bez oc potrafi rozgrzać się do ok 65*C. Po OC może być bardzo gorąco, a oba wspomniane chłodzenia bardzo dobrze z odprowadzaniem takich temperatur sobie poradzą, a i podstawka AM3 im nie straszna. Nie wykluczam też zmiany myszy, kulka bardzo mnie denerwuje.

Wyniki testów:

Jak to mówią - igrzyska czas zacząć! =D

Link to comment
Share on other sites

No to teraz ja...

Procesor: Intel Core2Quad 2400 MhZ @ 3350Mhz

Chłodzenie procesora: Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum

Karta graficzna: Powercolor HD5850 @ 1000/1280 (775/1125 24h/7)

Chłodzenie karty graficznej: BOX

Płyta Główna : MSI P45 NEO2-FR MOA /intel P45/

Chłodzenie płyty głównej: BOX

Pamięć: G.Skill 2x2GB 1000MHz PQ 5-5-5-15

Chłodzenie pamięci: BOX

Dysk twardy: Hitachi 500GB

Napęd optyczny: Samsung DVD

Obudowa i wentylatory: Enlight EC-DGF Tacens Aura 12cm 9dB, oryginalny z Karakoruma z tyłu plus jeden 9cm z przodu

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W

Inne: Logitech G11, Logitech MX 1000 Laser Gaming Cordless, Creative T6200, Creative Fatal1ty Gaming, Razer Goliathus

O co chodzi?

Kupiony w lipcu 2007 roku. Płyta, chłodzenie i zasilacz dokupiony we wrześniu 2009. Karta- listopad 2009.

Do czego?

Głównie do gier. CoD'ów, GTA itp.

Jak się sprawdza?

No praktycznie nie miałem z czym porównać(wcześniej 8600 GT)-także wyśmienicie.

Najbliższe zmiany wg autora

Już zakupione wszystko. Przynajmniej dwa lata pochodzi na tym configu.

3dMark06: 18637

3dMark03: 48936

3dMark Vantage: 13290

Furmark 1.7.0: min-105, max-189, avg-139

Cinebench: 11329

Into the Pink: 21997

Link to comment
Share on other sites

Procesor: AMD Phenom II X4 Black Edition 955, 3200 MHz @ 3523 MHz

Chłodzenie procesora: BOX.

Karta Graficzna: ZOTAC GeForce GTX 260 AMP Edition (core 216) 896MB - 650/2100/1400 @700/2200/1500 (testy robione przed O/C karty)

Chłodzenie karty graficznej: BOX.

Płyta główna: Gigabyte GA-MA770T-UD3P.

Chłodzenie płyty głównej: BOX.

Pamięć: Goodram, 4GB (2x2GB) DDR3 1333MHz, 9-9-9-24.

Chłodzenie pamięci: Brak.

Dysk twardy: Samsung HD502HJ 500GB 16MB SATA II 7200obr/min

Napęd optyczny: Samsung SH-S223L LightScribe SATA Black OEM

Obudowa i wentylatory: Modecom B22 + SilentiumPC Zephyr 92mm.

Zasilacz: OCZ StealthXStream 600W

Inne: Monitor LG W2261VP-PF 21,5"

O co chodzi?

Kupiony dość niedawno. Jeszcze przed OC. Będą fundusze -> będzie OC : P

Do czego?

W zasadzie do wszystkiego. Od nauki, przez grafikę, po gry.

Jak się sprawdza?

Bez zastrzeżeń, póki co. Nie mam mu nic do zarzucenia.

Najbliższe zmiany według autora?

Dokupienie chłodzenia na procka i OC procesora, do granicy 4GHz może. Prócz tego mały OC karty graficznej, która powinna trochę wykręcić.

Wyniki testów:

Link to comment
Share on other sites

Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600 2,4 GHz @ 3357 MHz

Chłodzenie: procesora: BOX.

Karta Graficzna: ZOTAC GeForce 9800 GT 600 / 1500 / 900 @ 665 / 1750 / 995

Chłodzenie karty graficznej: BOX.

Płyta główna: Gigabyte GA-P35-DS3L

Chłodzenie płyty głównej: BOX.

Pamięć: 2*1 GB Samsung + 2*1 GB GoodRam 800 MHz @ 896 MHz DDR2 1,8 V

Chłodzenie pamięci: Brak

Dysk twardy: Samsung HD 502 HI 500GB

Napęd optyczny: Atapi (nie znam modelu)

Obudowa i wentylatory: Obudowa NTT System + seryjne wiatraczki

Zasilacz: Fortron FSP400-60HLN 400W

Inne: Monitor: Asus VW202SR 20", ,mysz NTT System, Głośniki Genius 5100, pad Apollo GP-3000

OS: Windows 7 Ultimate 64 bit i XP Professional SP3

O co chodzi?

Sprzęcik kupiony trochę ponad rok temu. Po awarii zasiłki w serwisie wsadzono nowy dysk, grafę i zasiłkę, którą i tak zmieniłem.

Do czego?

Gry, internet, muzyka, czasem jakiś film

Jak się sprawdza?

Cudnie. Brak zastrzeżeń. Jedynie czasem karta nie wytrzymuje full detali w niektórych grach i zaczyna prędkość spadać poniżej 20 fps.

Najbliższe zmiany wg autora

Na razie nic. Jeśli już to nowy komp.

Super PI: Super PI 1M SuperPI 16M

3DMark03: 38103

3DMark06: 14702

HD Tune: Average: 59,4 MB/s

Cinebench R10: X CPU 1 CPU

3DMark Vantage: 6647 (na niepodkręconej karcie)

World in Conflict: Average 54 fps

Link to comment
Share on other sites

Procesor:Intel Core 2 Duo E8500 3,16Ghz@3,56Ghz

Chłodzenie procesora: Scythe Mugen II

Karta graficzna: NVIDIA GeForce Galaxy 8800GT 512mb, 256bit, GPU Clock 600Mhz, Memory 900Mhz, Shader 1500Mhz

Chłodzenie karty graficznej: BOX

Płyta główna:Gigabyte GA-P35-DS3L/S3L

Chłodzenie płyty głównej: BOX

Pamięć: 2x OCZ2SI8002G = 2x2GB = 4GB

Chłodzenie pamięci: Brak

Dysk twardy: Seagate 7200.11, 500GB , 7200RPM, SATA,

Napęd optyczny: LG GH20NS

Obudowa i wentylatory: Cooler Master Dominator CM RC-690 (z oknem), 4x Tacens AURA Pro 12cm

Zasilacz: OCZ SXS 600W

Inne: A4Tech XL-750BF, LG L1942S, Logitech Dual Action, Creative Fatal1ty HS-800.

O co chodzi?

Komputer zakupiony we wrześniu 2008 roku. Od zakupu został zmieniony zasilacz, obudowa, kupione chłodzenie na procka.

Do czego?

Głównie do gier, internetu, komunikacji, filmów oraz do turbo pascal, MegaCad, PS, itp.

Jak się sprawdza?

Bardzo dobrze nie mam z nim żadnych większych problemów. Raz zepsuł się dyski twardy no i straciłem wszystkie dane (byłem bardzo, ale to bardzo zły).

Najbliższe zmiany według autora?

Kupno monitora 24' oraz karty graficznej (najprawdopodobniej w najbliższe wakacje), za jakiś rok przesiadka na i7/i9.

Wyniki testów:

* SuperPI - 1M-13s, 16M-7m 14s

* 3DMark03 3.6.0 - 36945

* 3DMark06 v110.0906a - 11933

* 3DMark Vantage v1.01.0906a - już niebawem :wink:

* Crysis demo + Crysis Benchmark Tool 1.05 -

2009-11-21 16:15:00 - Vista 64

Beginning Run #1 on Map-island, Demo-benchmark_gpu

DX9 1280x1024, AA=No AA, Vsync=Disabled, 64 bit test, FullScreen

Demo Loops=3, Time Of Day= 9

Global Game Quality: Medium

==============================================================

TimeDemo Play Started , (Total Frames: 2000, Recorded Time: 111.86s)

!TimeDemo Run 0 Finished.

Play Time: 31.49s, Average FPS: 63.51

Min FPS: 45.82 at frame 1987, Max FPS: 85.13 at frame 1013

Average Tri/Sec: 45163132, Tri/Frame: 711152

Recorded/Played Tris ratio: 1.29

!TimeDemo Run 1 Finished.

Play Time: 29.31s, Average FPS: 68.23

Min FPS: 43.64 at frame 1965, Max FPS: 86.71 at frame 1006

Average Tri/Sec: 49079424, Tri/Frame: 719315

Recorded/Played Tris ratio: 1.27

!TimeDemo Run 2 Finished.

Play Time: 29.33s, Average FPS: 68.20

Min FPS: 43.43 at frame 1950, Max FPS: 91.79 at frame 121

Average Tri/Sec: 49055624, Tri/Frame: 719319

Recorded/Played Tris ratio: 1.27

TimeDemo Play Ended, (3 Runs Performed)

==============================================================

Completed All Tests

* World in Conflict - niebawem

* Furmark 1.7.0 - min=38, max=58, avg=43

* HDTune 2.55 - min=1,6mb/sec, max=105,4mb/sec, avg=80,7mb/sec, Acces Time: 33,5ms; Burst Rate: 178,4MB/sec

* Cinebench R10 - niebawem

* Into The Pink - niebawem

Link to comment
Share on other sites

Procesor: AMD Phenom II x3 720 2.8@3.9GHz

Chłodzenie procesora: Scythe Mugen II + Revoltec DarkBlue 120mm, pasta Zalman STG-1

Karta graficzna: Power Color Radeon 4890 1024MB GDDR5 PCS+ 950/4200Mhz@1000/4400Mhz

Chłodzenie karty graficznej: chłodzenie firmy ZeroTherm

Płyta główna: Gigabyte GA-MA770t-UD3P

Chłodzenie płyty głównej: oryginalny radiator na NB

Pamięć: GoodRam 2GB DDR3 1333Mhz

Chłodzenie pamięci: brak

Dysk twardy: WD Caviar SE 500GB SATAII 16mb cache

Napęd optyczny: LG GH22NS40

Obudowa i wentylatory: Tracer Xeno-X 790

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W modularny

Inne: mysz Razer DeathAdder, podkładka z CDA12/09,głośniki Creative SBS-580 5.1, klawa ModeCom MC-5002, słuchawki Plantronics GameCom 367, Monitor LiteOn 17?

O co chodzi?

Grafika i dysk zostały ze starego sprzętu, a procesor, mobo i ramy kupione pod koniec września 2009 ;]

Do czego?

Gram, siedzę w necie, słucham muzyki, uczę się programowania.

Jak się sprawdza?

Procek podkręcony do 3.7-3.8 GHz sprawa się świetnie w grach. Bez problemu gram na najwyższych detalach w nowe produkcje ;)

Najbliższe zmiany według autora?

Dodanie jeszcze jednej kostki RAM 2gb. Później może zmiana na monitor LCD 22-24 cale.

I jak uzbieram trochę kasy to kupię WC do kompa i może uda się pokonać granicę 4.0Ghz :D

# SuperPI - 1M - 17.940

# SuperPI -16M - 9m 04.381s

# 3DMark03 3.6.0 - 67148

# 3DMark06 - 18239

# 3DMark Vantage v1.01.0906a -

# World in Conflict -

# Furmark 1.7.0 - score: 4309 oMarks

# HDTune 2.55 - Minimum - 2,2MB/sec Maximum 91.9MB/sec Average 64,7/sec AccessTime- 13ms BurstRate- 147.3MB/s CPU usage- -1.0%

# Cinebench R10

# Into The Pink - Wynik

# Crysis demo

Link to comment
Share on other sites

Procesor: Intel Core i5 750 2.66GHz@4.1GHz (195x21) 1.432V

Chłodzenie procesora: Zalman CNPS10X Extreme

Karta graficzna: ATi Radeon HD4850@750/2300

Chłodzenie karty graficznej: Accelero S1 Rev.2 + Pentagram 120mm + SilentiumPC Zephyr 92mm

Płyta Główna: Asus P7P55D

Chłodzenie płyty głównej:BOX

Pamięć: Corsair XMS3 DHX 2x2GB 1333MHz@1564MHz CL8 1.8V

Chłodzenie pamięci: BOX

Dysk twardy: Samsung 320GB HD321KJ

Napęd optyczny: DVD-ROM

Obudowa i wentylatory: ... Qoltek :wink: - kiedyś w końcu trzeba będzie się szarpnąć na jakąś konkretną obudowę...

Zasilacz: Chieftec GPS-550AB-A@Fander 120mm

Inne: Myszka, klawiatura (marki pominę...) i Fujitsu CRT 20". Dodatkowo telewizor LCD Sharpa 52" FullHD :wink: .

O co chodzi?

Kupiony... ho, ho... w czerwcu 2007 roku, ale z tego została tylko obudowa :wink: . Kolejne lata przyniosły kolejne modernizacje... Ostatnie: lipiec 2008 - HD4850, wrzesień 2009 - Core i5 + P7P55D + Corsair XMS3 DHX 2x2GB 1333MHz + Zalman CNPS10X Extreme.

Do czego?

Internet, gry, ogólnie przyjemność z dłubania w sprzęcie i oczywiście OC.

Jak się sprawdza?

Po ostatniej modernizacji - jest świetnie, choć teraz ten obraz nieco psuje przeciętna karta...

Najbliższe zmiany wg autora

Oczywiście karta do wymiany, prawdopodobnie w styczniu. Na jaką? Zapewne HD5850, ale nigdy nic nie wiadomo. Niewykluczone, że jeśli trafię na jakąś dobrą okazję, to HD4870X2 lub GTX 285/275. W domowym inwentarzu pojawił się LCD 52" z FullHD, więc przydałaby się karta o dużej mocy...

W dalszej perspektywie wymiana zasilacza i obudowy, choć pewnie na chęciach się skończy... Nie zdziwię się, jak za jakieś pół roku wymienię procesor na i5 32nm :wink: .

Reszta w najbliższym czasie.

Link to comment
Share on other sites

Procesor: DualCore Intel Core 2 Duo E7400,2800 @3500 MHz

Chłodzenie procesora: BOX

Karta graficzna: HIS ATI Radeon HD4890 1GB iCooler x4 256-bit GDDR5 (RV790)GPU: 850 MHz Mem:975 @ GPU: 965 MHz Mem: 1050 MHz

Chłodzenie karty graficznej: HIS iCooler x4

Płyta główna: Gigabyte GA-EP45-DS3L (Intel P45 (Eaglelake-P) + ICH10 Consumer), Rev. A2, BIOS F7

Chłodzenie płyty głównej: BOX

Pamięć: Patriot 6400LL, DDR2, 2x2GB, Dual-Channel, [Taktowanie pamięci 4-4-4-12; 400 MHz]@[Taktowanie pamięci 5-7-7-15; 499.5 MHz]

Chłodzenie pamięci:BOX

Dysk twardy: WD CAVIAR WD5000AAKS, 500 GB, 7200 obr./min., 16 MB cache, SATA

Dysk twardy2: WD CAVIAR WD2500AAKS, 250 GB, 7200 obr./min., 16 MB cache, SATA

Dysk twardy3: WD My Passport Essential 2500BMV, 250GB, 5400 obr./min, 2MB cache, , USB 2.0

Napęd optyczny: LG GH22NS40 SATA

Obudowa i wentylatory: Cooler Master Elite

Zasilacz: PENTAGRAM Silent Force CAV-500-A12S, 500W

Inne: Dźwięk - Creative SB X-Fi Titanium + amplituner Yamaha HTR-6030 + kolumny Sony SS-SFCR600 + Subwoofer Wharfedale WH-208, Myszka - A4TECH X-750 Snake Fire, Klawiatura - Compaq KB-9963, Monitory - Asus VW225N (22 cale, LCD), IBM P275 (21 cali, CRT), LG 32LG5000 (32 cale, LCD)

O co chodzi?

Płyta, ram i procek zostały wymienione w styczniu 2009, grafika została kupiona w maju 2008, razem z zasilaczem, dyski twarde już nie pamiętam kiedy kupowałem, karta dźwiękowa została wymieniona w czerwcu 2009 . Kolumny i wzmacniacz zostały kupione w maju 2009. Wymiana Karty graficznej na HD4890 październik 2009.

Do czego?

Do grania, pracy, jako kino domowe, centrum rozrywki i komunikacji :P

Jak się sprawdza?

Zmiana grafy dała dużo, dużo płynniej chodzi Mass Effect, Assassin's Creed i moge spobie pograć w 1680x1050 bez zacięć

Najbliższe zmiany według autora?

Raczej nic.

Wyniki testów:

* SuperPI - 1 MB - 15,344s, 16MB - 6m 58,593s

* 3DMark03 3.6.0 - 67034 punktów

* 3DMark06 v110.0906a - 15792 punktów

* 3DMark Vantage v1.01.0906a - brak.

* World in Conflict - Average - 72 Minimum - 30 Maximum - 174

* Furmark 1.7.0 - Score 4067 o3Marks, FPS: min=57, avg=68, max=94

* HDTune 2.55 - WD5000AAKS Minimum - 45.7 MB/s, Average - 76.5 MB/s, Maximum - 96.2 MB/s, Access Time - 16.4 ms, Burst Rate - 147.0 MB/s

* HDTune 2.55 - WD2500AAKS Minimum - 38.3 MB/s, Average - 65.3 MB/s, Maximum - 82.4 MB/s, Access Time - 12.3 ms, Burst Rate - 126.1 MB/s

* Cinebench R10 - X-CPU - 7089 CB-CPU 00:02:04, 1CPU - 3755 CB-CPU 00:03:55

* Into The Pink - zmiana sterów i wreszcie poszło :Dwynik 17578

* Crysis demo -

2009-11-26 21:26:38 - XP
Beginning Run #1 on Map-island, Demo-benchmark_gpu
DX9 1280x1024, AA=No AA, Vsync=Disabled, 32 bit test, FullScreen
Demo Loops=3, Time Of Day= 9
Global Game Quality: Medium
==============================================================
TimeDemo Play Started , (Total Frames: 2000, Recorded Time: 111.86s)
!TimeDemo Run 0 Finished.
    Play Time: 31.28s, Average FPS: 63.93
    Min FPS: 50.82 at frame 1972, Max FPS: 107.93 at frame 1668
    Average Tri/Sec: 45382056, Tri/Frame: 709820
    Recorded/Played Tris ratio: 1.29
!TimeDemo Run 1 Finished.
    Play Time: 24.11s, Average FPS: 82.95
    Min FPS: 50.82 at frame 1972, Max FPS: 110.30 at frame 1646
    Average Tri/Sec: 59570236, Tri/Frame: 718106
    Recorded/Played Tris ratio: 1.28
!TimeDemo Run 2 Finished.
    Play Time: 24.04s, Average FPS: 83.21
    Min FPS: 50.82 at frame 1972, Max FPS: 110.76 at frame 1644
    Average Tri/Sec: 59792396, Tri/Frame: 718612
    Recorded/Played Tris ratio: 1.28
TimeDemo Play Ended, (3 Runs Performed)
==============================================================

Beginning Run #2 on Map-island, Demo-benchmark_gpu
DX9 1280x1024, AA=No AA, Vsync=Disabled, 32 bit test, FullScreen
Demo Loops=3, Time Of Day= 9
Global Game Quality: Medium
==============================================================
TimeDemo Play Started , (Total Frames: 2000, Recorded Time: 111.86s)
!TimeDemo Run 0 Finished.
    Play Time: 31.13s, Average FPS: 64.24
    Min FPS: 51.73 at frame 1967, Max FPS: 106.45 at frame 1661
    Average Tri/Sec: 45662620, Tri/Frame: 710827
    Recorded/Played Tris ratio: 1.29
!TimeDemo Run 1 Finished.
    Play Time: 24.25s, Average FPS: 82.47
    Min FPS: 51.73 at frame 1967, Max FPS: 106.67 at frame 1727
    Average Tri/Sec: 59201440, Tri/Frame: 717812
    Recorded/Played Tris ratio: 1.28
!TimeDemo Run 2 Finished.
    Play Time: 24.28s, Average FPS: 82.37
    Min FPS: 51.73 at frame 1967, Max FPS: 110.79 at frame 132
    Average Tri/Sec: 59143880, Tri/Frame: 718026
    Recorded/Played Tris ratio: 1.28
TimeDemo Play Ended, (3 Runs Performed)
==============================================================

Completed All Tests

Link to comment
Share on other sites

Procesor: AMD Phenom II x2 550 BE 3,1 ghz @ odblokowane dodatkowe 2 rdzenie i OC 3,6 ghz

Chłodzenie procesora: Pentagram Freezone HP-120alcu Karakorum

Karta graficzna: Powercolor ATI RADEON HD 3850 Limited edition 512 mb DDR 3 ( RV 670 ) GPU 720 MEM 900 @ GPU 800 MEM 1050

Chłodzenie Grafiki: Zerotherm

Płyta główna: ASrock A780GXH

chłodzenie płyty głównej: radiator

Pamięć: Twinmos Twister 2*1 gb Dual chanel ( taktowanie 5-5-5-15 399 mhz)

chłodzenie na pamięciach: Oba posiadają 2 czarne radiatory

Dysk Twardy: WD AAKS Blue 500 gb/7200/16mb cache

Napęd optyczny: Nagrywarka DVD LG na ATA

Obudowa: Czarna Midi tower MUSTANG bez zasilacza

Zasilacz: 450W Chieftec GPS-450AA-101A (Fan 120mm)

O co chodzi ?

Płyta główna i procek wymieniane w Lipcu , Karta graficzna kupiona we wrześniu 2008r za 250 zł , dysk kupiony na początku roku . Reszta niezmieniana od początku 2008r.

Do czego?

Do gier , internetu , oglądania filmów , prac biurowych itd.

Jak się sprawdza ?

Bosko wszystkie mi nowości chodzą na max detalach w rodziałce 1440*900 ale czasem trzeba wyłączyć AA ale dla mnie to nie problem

Najbliższe zmiany według autora?

Dokupienie 2 gb pamięci i tyle

Wyniki testów:

Super PI - 1M- Wynik

3D Mark 2003- Wynik 39127 pkt

3D mark 2006- Wynik 12704 pkt

3D mark Vantage - Wynik 5321 pkt sorka ze nie dałem tych cpu itd zapomniało sie.

World in Conflict - brak i szkoda łącza na ten 1 test

Furmark - Wynik Fps min=50 , max=76, avg=57

HD Tune 2,55 - Min. 20,7 mb/ Max. 94,5mb/avg 73,8mb/access 12,4ms/ Burst 134,3 mb

Cinebenth 10 - 1 cpu-3162/ x cpu - 11348

Into the PINK - 7900

CRISIS-

2009-11-25 18:57:34 - Vista
Beginning Run #1 on Map-island, Demo-benchmark_gpu
DX9 1280x1024, AA=No AA, Vsync=Disabled, 32 bit test, FullScreen
Demo Loops=3, Time Of Day= 9
Global Game Quality: Medium
==============================================================
TimeDemo Play Started , (Total Frames: 2000, Recorded Time: 111.86s)
!TimeDemo Run 0 Finished.
    Play Time: 41.76s, Average FPS: 47.90
    Min FPS: 37.73 at frame 1957, Max FPS: 75.57 at frame 1654
    Average Tri/Sec: 34060224, Tri/Frame: 711116
    Recorded/Played Tris ratio: 1.29
!TimeDemo Run 1 Finished.
    Play Time: 31.07s, Average FPS: 64.37
    Min FPS: 37.73 at frame 1957, Max FPS: 85.28 at frame 94
    Average Tri/Sec: 46292164, Tri/Frame: 719169
    Recorded/Played Tris ratio: 1.27
!TimeDemo Run 2 Finished.
    Play Time: 31.08s, Average FPS: 64.35
    Min FPS: 37.73 at frame 1957, Max FPS: 85.28 at frame 94
    Average Tri/Sec: 46302008, Tri/Frame: 719554
    Recorded/Played Tris ratio: 1.27
TimeDemo Play Ended, (3 Runs Performed)
==============================================================

Beginning Run #2 on Map-island, Demo-benchmark_gpu
DX9 1280x1024, AA=No AA, Vsync=Disabled, 32 bit test, FullScreen
Demo Loops=3, Time Of Day= 9
Global Game Quality: Medium
==============================================================
TimeDemo Play Started , (Total Frames: 2000, Recorded Time: 111.86s)
!TimeDemo Run 0 Finished.
    Play Time: 40.25s, Average FPS: 49.69
    Min FPS: 37.70 at frame 1960, Max FPS: 75.71 at frame 1662
    Average Tri/Sec: 35350984, Tri/Frame: 711384
    Recorded/Played Tris ratio: 1.29
!TimeDemo Run 1 Finished.
    Play Time: 31.14s, Average FPS: 64.23
    Min FPS: 37.70 at frame 1960, Max FPS: 85.19 at frame 97
    Average Tri/Sec: 46193464, Tri/Frame: 719190
    Recorded/Played Tris ratio: 1.27
!TimeDemo Run 2 Finished.
    Play Time: 31.02s, Average FPS: 64.47
    Min FPS: 37.70 at frame 1960, Max FPS: 85.19 at frame 97
    Average Tri/Sec: 46395428, Tri/Frame: 719657
    Recorded/Played Tris ratio: 1.27
TimeDemo Play Ended, (3 Runs Performed)
==============================================================

Completed All Tests

Link to comment
Share on other sites

Płyta główna: Asus P5K PREMIUM/WIFI-AP

Procesor: Intel Pentium Core 2 Duo E8400 3,00 GHz @ 4,0 GHz

Pamięć: 2x2GB Kingston HyperX DDR2 4096MB PC8500 1066MHz @ 1067 MHz

Karta graficzna: Zotac GTX280 AMP Edition 1024MB DDR3 HDTV/2xDVI PCI-E

Dysk twardy: Seagate 250GB (system) + 1x650GB Seagate w RAID 0

Karta dźwiękowa: X-Fi Gamer

Napęd optyczny: Samsung S-ATA

Obudowa: Tracer TRO-442 Luster ATX

Radiator: Scythe SCINF-1000 Mugen (Infinity) (754,939,AM2,478,775)

Zasilacz: Chieftec CFT-750-14C 750W

Monitor: Gateway w2200 VGA DVI HDMI Component

Klawiatura: Logitech

Mysz: A4tech X-750 Red Fire

O co chodzi?

Komputer składałem sam 24.10.2007 Od tamtego czasu wymieniana Karta Grafiki z 8800GTX na 9800 GTX2 i Teraz 280 AMP i zasilacz z 450 na 750

Do czego?

Komputera używam raczej do grania i nie mam problemu z żadną grą na Full Detalach

Jak sie sprawdza?

Znakomicie Złożyć komputer to nie problem ale złożyć komputer odpowiednio aby była najlepsza wydajność to już trzeba mieć waidomości

Najbliższe zmiany wg autora?

Żadne gdy by nie to że na gwarancji były wymieniane karty Graficzne bo były wadliwe i producent się 2 razy poczuł i dał lepszą kartę

* SuperPI - 16 MB 06.03.157s 1 MB 00.12.054s

* 3DMark03 3.6.0 - 58673 Wynik

* 3DMark06 v110.0906a - 17681 Wynik

* 3DMark Vantage v1.01.0906a - Gdzieś mam Oryginalna płytkę tego wiec jak znajdę to sprawdzę

* World in Conflict - 102 FPS Average

* Furmark 1.7.0 - Score 4024 FPS: min=58 max=90 avg=67

* HDTune 2.55 - Min. 51.8 MB/s Max. 113.9 MB/s Avg. 87.6 MB/s AT 13.7 ms Bust Rate 163 MB/s

* Cinebench R10 - CPU 1 4910 CB Time 00.03.00 Min CPU X 9444 CB Time 00.01.33 min

* Into The Pink - 17099 Wynik

* Crysis demo -

2009-11-27 04:41:35 - Vista 64
Beginning Run #1 on Map-island, Demo-benchmark_gpu
DX9 1280x1024, AA=No AA, Vsync=Disabled, 32 bit test, FullScreen
Demo Loops=3, Time Of Day= 9
Global Game Quality: Medium
==============================================================
TimeDemo Play Started , (Total Frames: 2000, Recorded Time: 111.86s)
!TimeDemo Run 0 Finished.
    Play Time: 23.42s, Average FPS: 85.41
    Min FPS: 60.10 at frame 277, Max FPS: 130.32 at frame 1737
    Average Tri/Sec: 60740864, Tri/Frame: 711173
    Recorded/Played Tris ratio: 1.29
!TimeDemo Run 1 Finished.
    Play Time: 19.10s, Average FPS: 104.69
    Min FPS: 60.10 at frame 277, Max FPS: 141.70 at frame 142
    Average Tri/Sec: 75261560, Tri/Frame: 718893
    Recorded/Played Tris ratio: 1.28
!TimeDemo Run 2 Finished.
    Play Time: 19.23s, Average FPS: 103.98
    Min FPS: 60.10 at frame 277, Max FPS: 141.70 at frame 142
    Average Tri/Sec: 74842424, Tri/Frame: 719752
    Recorded/Played Tris ratio: 1.27
TimeDemo Play Ended, (3 Runs Performed)
==============================================================

Completed All Tests

Link to comment
Share on other sites

Czas na prezentację swojego "sprzętu".

Po dość taniej (w sumie z napędem i zasilaczem tysiak), ale poważnej modernizacji, mój sprzęt wraca do łask (i nowych gier).

Procesor: AMD Athlon II X2 250 (nie kręcony)

RAM: Goodram DDR2 1 x 2 GB 800Mhz

Karta: Sparkle 9500GT 1GB/128-bit DDR3

Płyta Główna:GIGABYTE GA-M61PME-S2P

Napęd: Aktualnie brak, zaraz powiem, co się stało się :/ (teraz - Samsung SH-223C Black)

Zasilacz - I-Box 400W. (zmieniony na Cooler Master 460W - choć Fortron, czy BeQuiet byłby lepsze, ten też nie jest zły).

Dysk Twardy: Seagate S-Ata 80 GB + Seagate Barracuda 7200.11 500 GB - zewnętrzny

Obudowa - razem z zasilaczem, ale wbrew pozorom - całkiem nieźle chłodzona)

Monitor: LG L1953S 19' Kont. 5000:1, zamiast 2000:1

Głośniki: Logitech X-540

Myszka, klawiatura: A4tech, zwykłe.

Co się stało?

Mój dawny konfig, dzięki "fochowi" zasilacza podczas zmiany sterowników w moim dawnym Geforce 6600, uległ spaleniu.

A więc prawdopdobnie AMD Athlon 3000+, na pewno MSI K8N-Neo3 i Galaxy oraz Lite-On Lightscribe - nagrywarka, które tak wiernie służyły mi przez 3,5 roku, odpalając, co chciałem (PoP, Wiedźmin, wszystkie CoD z tych najpopularniejszych), poszły do krainy Teraflopem i Cache'm płynące.

Ostał sie ino (!) zasilacz, prawdopodobnie pamięć i dysk.

Zestaw świeżutki, że hej. Z wczoraj :D

Do czego: Domyślcie się, nareszcie odpalę wszystko na wysokich detalach (oprócz Crysisa i GTA IV, które mnie jednakże nie interesują). Poza tym do siedzenia na forum i oglądania filmów.

Jak się sprawdza: Nie wiem, nie odpaliłem go nawet :laugh:

No teraz odpaliłem, i...

Prince of Persia: 1280x1024, 4xAA, Wysokie, Tekstury HD, V-Sync On i chodzi płynnie...

Tylko co zrobić na te piksele na ścianach, jest gdzieś opcja filtr. aniz.??

Call of Duty 4 - 4xAA, Ekstra tekstury, Filtr. aniz. x16 i chodzi płynnie (tylko, ze coś szarpie)

Gears of War - tu marudzić nie mogę, śmiga, aż miło!

Devil May Cry 4 - 1280x0124, 4xAA, Wysokie - w Teście wydajnościowym (dzięki, Capcom) wyszło średnio 40fps.

Resident Evil 5 - tu już trochę gorzej, takie same ustawienia, ale zmniejszona rozdzielczość na 1024x768 i było ok. 26 fps. Ale jak najbardziej grywalnie.

Prototype - jak w RE5, ale hula za to przy tych ustawieniach.

Zmiany: Zasilacz i DVD w ciągu tygodnia ulegną zmianie, zasilacz pewnie na jakiegoś Fortrona, nagrywarka - kto wie, chyba ta sama, co miałem - bardzo dobrze mi służyła, więc wezmę tą samą.

Potem, jako że ten zestaw nie jest kompletny, podkręcę kartę, a później dołożę drugie 2 GB RAm'u, ustawie na Dual channel i dokupię "grafikę z prawdziwego zdarzenia". I tyle ;). Ach, jak będę miał coś na koncie, to zmienię peryferia i dokupię kartę muzyczną.

Testy:

Niedługo przeprowadzę, ale mam pytanko:

Jak zmierzyć ilość FPS'ów w grze??

Link to comment
Share on other sites

Guest michi93

Widzę ,żeGofer dał pozwolenie na czepianie się więc zacznę od ostatniego zestawu

princefan

Co ty kupieś!!!!!Za taki zestaw to masz szczęśćie ,że daleko mieszkasz bo bym Cię pogonił;) czemu nie przyszedłeś poprosić o złożenia jakiegoś zestawu,na tej karcie wiele gier nie odpalisz ,zasilacz no widzę ,żę będzie wymieniany,obudowy i boxa nigdy nie przetrawię(ale to moiże tylko ja)myślę ,zę wyrwał byś za cenę swojego kompa coś na am3 i radkiem 4730 albo czymś do gier się nadającym.

No chyba ,że to zestaw tymczasowy to wybaczam błędy ^^

A swoje wyniki podam jak dotrę do domu.

A swoje wyniki podam jak dotrę do domu.

ilość FPS mieżysz frapsem a potem wyciągasz średnią w exelu

Link to comment
Share on other sites

Płyta główna: Asus P5QL Pro Intel P43 (słabe OC, FSB max 410)

Procesor: Intel Pentium Core 2 Duo E8400 3,00 GHz @ 3,6 GHz (Auras Wave LPT 709 max 60*C stres)

Pamięć: 4x1GB A-Data Vitesta EE 800 DDR2 CL 4-4-4-12

Karta graficzna: Asus GeForce GTX275 896MB DDR3 (GPU 633-Shader 1404-Memory 1134)

Dysk twardy: Seagate 160 GB, 8MB cache

Karta dźwiękowa: Sound Blaster Audigy

Napęd optyczny: Pioneer DV110

Obudowa: Mustang

Zasilacz: Corsair 550 W

Monitor: Samsung SyncMaster 2233bw 22''

Klawiatura: Tracer

Mysz: A4tech X7

O co chodzi?

Od 2 lat przeszedł całkowitą modernizacje, zeby pokazać jak wielką to napisze, ze na poczatku miałem Dual Core E2160, zasilacz Mustang 400Watt i GeForce7300GT. Potem przewinąl sie HD3850 i HD4850. Ostatnio wymieniłem płyte, pamieci, zasilacz, karte. Dodam, ze kupna ostatnich rzeczy nie planowałem, tak jakos wyszło, z nudów.

Do czego?

Głównie do grania, filmów, muzyki, noi internet.

Jak sie sprawdza?

Bez zarzutów, z takimi bebechami, to nie ma na co narzekać.

Najbliższe zmiany wg autora?

Mam nadzieje, ze juz zadne, bo to niestety niesie ze sobą wydatki.

Testy przeprowadzałem jeszcze przed podkrecaniem, wiec dodatkowo dołozyłem wynik oznaczony@3,0 (standardowe taktowanie E8400), tak zeby pokazac czy podkrecanie cos dało. A oto wyniki:

3D Mark wyniki 15977 13868@3,0

Crysis wyniki DX9 AVG FPS 92 AVG FPS 81@3,0

Crysis wyniki DX10 AVG FPS 77 AVG FPS 67@3,0

Furmark wynik@3,6 wynik@3,0

Cinebench R10 wynik@3,6

HD Tune wynik

Link to comment
Share on other sites

Guest michi93

Gofer jeszcze jedna uwaga co do furmarka w miejscu gdzie jest opcja wpisania nicku i emaila to trzeba to zrobić i potem przychodzi na emaila (do 2 min) wynik z linkiem i odrazu na oficjalnej stronie jesteśmy zapisani bo niewidzę na screenach tego wyniku chyba ,że jestem ślepy (napisał bym PW ale niestety ze szkolnego kompa nie ma takiej opcji ponieważ wywala forum\)

Link to comment
Share on other sites

Gi3r3k - kiedy dobiłeś do 4,1? Procesor pracuje tak na stale, czy to tylko wynik maksymalny?

Misieckis - ja tam z nudów gram i czytam książki :P Szczerze mówiąc to na tych wymianach interesu nie zrobiłeś, można to było załatwić wydajniej.

Prince - komputer nie jest tragiczny, ale tu również mogło być lepiej. Zwłaszcza ta karta... Ale pograć będziesz mógł :)

Michi - wyniki Furmarka są wypisane obok tego puchatego pączka.

Link to comment
Share on other sites

Gi3r3k - kiedy dobiłeś do 4,1? Procesor pracuje tak na stale, czy to tylko wynik maksymalny?

Już dawno... To jest wynik maksymalny, na co dzień procesor chodzi na 4GHz, bo jak widać różnica w napięciach jest zbyt duża względem osiągniętego taktowania - po co go męczyć... Dałem takie taktowanie, żeby być konkurencyjnym względem innych kompów w tym zestawieniu - jak widać udało się.

Link to comment
Share on other sites

Tak, to tymczasowe.

Po wymianie zasilacza, podkręcę kartę, potem ją zmienię i dam RAM, trochę posłuży.

Chciałem skorzystać z waszych porad, ale nie miałem dostępu do sieci i wyszło, jak wyszło.

A tak, poza tym - dzięki, za poradę, Michi.

Link to comment
Share on other sites

Guest michi93

Gofer faktycznie przeoczyłem go biorę się za testy

Procesor: Intel C2D e6750 2.66@3,84Ghz

Chłodzenie procesora: ENTAGRAM FREEZONE HP-120 AlCu Karakorum

Karta graficzna: ATI RADEON PCI-Express HD 5850 1GB@775,1125

Chłodzenie karty graficznej: BOX

Płyta główna: Asus P5Q PRO (rev za chwilę) bios 2102

Chłodzenie płyty głównej: BOX

Pamięć: GoodRam PRO 2x2Gb 1066Mhz

Chłodzenie pamięci: BOX

Dysk twardy: SAMSUNG SP2504C 250Gb

Napęd optyczny: DVD+-RW SAMSUNG x22 DL SH-S223L

Obudowa i wentylatory: Antec 300 ,wentylatory 2(120,140) x antec,3(120) x chieftec

Zasilacz: Corsair TX750W

Inne: Monitor SAMSUNG 206BW,mysz a4 tech 750f,klawiatura też jakiś a4 tech,głośniki creative g500,słuchawki creative fatal1ty MK II,k.dźwiękowa jakiś creative z niższej pułki.

O co chodzi?

Komp kupiony jakieś 4 lata temu potem przechodził stopniową modernizację na początku był pentium IV (dokładnie jaki nie pamiętam musiał bym pudełka poszukać)ram 2 gb good ram 667,mobo asus p5b i nie pamiętam jak znajdę papier to poprawię,obudowa jakaś za 30zł ale była lepsza niż mustangi i inne tego typu,w każdym razie cały czas coś w kompie zmieniam w zależności od ilość gotówki.

Do czego?

Do "nauki",grania,oglądania filmów słuchania muzyki no i do wszystkiego co się da.

Jak się sprawdza?

sprawdza się dobrze ale mógł by lepiej

Najbliższe zmiany według autora?

Zmiana dysku bo jak się da zauważyć do najświeższych nie należy,kupno albo przytarganie(z domu na tzw. wsi od 2 kompa) porządnej kalwy i myszki,wymiana k.dźwiękowej,no i przede wszystkim kupno i5/7 mobo pod niego, 4Gb ramu(może już będzie wtedy GoodRam pro w dualu),jakieś chłodzenie,ssd na system i jak będzie kasa to jeszcze jednego 5850 i na sam koniec woda i jeszcze wymiana wentylatorów w budzie i pewnie malowanie jakieś.

TESTY

mała zmiana planów wyniki dopiero po treningu bo teraz muszę jeszcze 3 programy zassać podkręcić pamięci z aktualizować bios na mobo,podciągnąć rocka i grafę i z wynikami do 12 się powinienem wyrobić (będę edytował tego posta)

powoli ale do przodu mam nadzieję ,że odpuścicie mi brak notatnika w Cinebench -widać ,że mój sprzęt

Furmark 1.7.0 SCORE: 7677 o3Marks ,FPS: min=112 max=165 avg=128

SuperPI 1M 13,596 s 16M 6M 17,487 s

HD Tune min34,9 ,max70,1 ,ave56,6

Cinebench R10 single CB 3928,multi 7512

Into The Pink

3DMark03 3.6.0

3DMark06 v110.0906a

3DMark Vantage v1.01.0906a

te 4 podam jak trochę kartę podgonię

Link to comment
Share on other sites

Przyszła pora na telestwora... A tak na serio to na mnie :P

Mój konfig:

Procesor: Intel Pentium Dual Core E2200 2200Mhz @ 2430 Mhz Box Cooler

Płyta główna: Asus P5KPL-CM ze zintegrowaną grafiką+kartą dźwiękową Chipset Intel P35

Pamięć: Kingstone 667Mhz CL5

Twardziel: WD2500AAJS Caviar SE

Grafika: MSI GeForce 8600 GTS 256MB Ram GDDR3 128Bit 690Mhz/1050 @ 720/1070

DVD: TSST CDDVDW SH-S223F

Dźwięk: Zintegrowany z płytą główną 8 kanałowy

DOdatkowe: klawiatura A4Tech LCD-720, mysz NTT System, głośniki Genius SH-HF 6000, czytnik kart pamięci, obudowa NTT Impulse, dodatkowy wentylator na obudowie

Zasilacz: Delta Electronics 400W

O Co Chodzi?

Komp kupiony w Lipcu tego roku za niewielkie pieniądze (ok. 1250zł) bez karty graficznej. W tym samym miesiącu dokupiłem tymczasowo GF8600 Którego używam po dziś dzień. Jest to sprzęt który wystarcza mi do wszystkich gier w które aktualnie gram (NFS:MW, CoD2, CoD:MW,MW2, WiC, TOCA3, Diablo 2,Godfather, Mafia, GTA IV).

Do czego ?

Tak jak wyżej, do grania. Ale nie tylko bo od czasu do czasu coś napiszę na forum, ew. spytam o coś wujka Google, i ogólnie do przeglądania stron www. :)

Najbliższe zmiany?

Wymiana zasilacza i chłodzenia na procku (już wiem co kupić, dzięki Gi3r3k :)) i wymiana karty graficznej na coś szybszego (może się skuszę w końcu na jakiegoś Radeona, mimo że jestem zwolennikiem Nvidii :P)

Testy :

3DMark03:3DMark03

Into the Pink: Into the pink

Super PI PI Mod

CinebenchR10 Cinebench

Furmark: furmark

Pozostałe testy uzupełnię jak znajdę więcej czasu, więc zapewne będę edytował posta :)

Link to comment
Share on other sites

Pierwszy:

Procesor: Intel Core i5-750 2.66GHz @ 4.1GHz (na co dzień jednak defaultowo) downgrade wyłączone 2 rdzenie

Chłodzenie procesora: Arctic Cooling Freezer Xtreme rev.B

Karta graficzna: GeForce Gainward 260GTX GS 625/1100/1348 @ 680/1180/1470 (na co dzień default)

Chłodzenie karty graficznej: BOX

Płyta główna: MSI GD-65

Chłodzenie płyty głównej: BOX

Pamięć: GoodRam DDR3 1600MHz CL9 3x2GB

Chłodzenie pamięci: Brak

Dysk twardy 1: Samsung F3 500GB SATA

Dysk twardy 2: Western Digital 320GB SATA

Dysk twardy 3: Samsung 80GB ATA

Napęd optyczny: Samsung SH-S223B

Obudowa i wentylatory: Antec 300 (4x120mm + 1x140mm) [i dodatkowo 2 w GPU - szczęście, że nie jestem cichofilem]

Zasilacz: OCZ ModXStream 600W

Inne: mysz A4Tech X747, Samsung SyncMaster P2270HD(FullHD 22"), zestaw 2.1 BOSE, klawiatura Microsoft Wired Keyboard 200

OS: Windows 7 Ultimate 64-bit SP1

O co chodzi?

Nowy komputer kupiony pod koniec października 2009 :D

Do czego?

Gry, internet, filmy, pisanie dokumentów itp. itd. Ostatnio zacząłem liczyć Boinc'a (Rosetta@home, GPUGRID).

Jak się sprawdza?

Po o/c proca na poziomie 4.1GHz wyśmienicie.

Najbliższe zmiany według autora?

Uprzątnięcie kabli w obudowie, GPU nowszej generacji , dysk SSD, HDD 1TB zamiast trzech dających ~0,9TB, dodatkowe 2GB ramu, jakieś tanie radiatory na ram.

Wyniki testów:

SuperPI 1M 09.843 s

Furmark

W 3dmarku06 : 20000+ punktów - screen w poprzedniej części

Drugi:

CPU: Athlon 2000+ @ 1700MHz (Palomino) R.I.P. -> Athlon 2000+ (T-Bred-A) @ 1800MHz (po mobile modzie planuję wycisnąć ze 2GHz)

Mobo: Gigabyte GA-7VA (rev. 1.x)

RAM: 1x256mb -> 2x256mb + 1x512mb

HDD: Fujitsu Siemens 20,49GB ATA

GPU: GeForce 5200FX 128MB 64-bit (250/166@320/190) -> Radeon 9550 128MB 128-bit (250/166@350/190)

PSU: Fortron FSP350-60MDN?

Case: Megabajt TRO-585 (1x120mm + 1x 92mm)

OS: Windows XP Professional SP3 (32-bit)

O co chodsssii... ???

A no postanowiłem reaktywować mój wcześniejszy zestaw, który dzielnie służył mi od 2000 do maja 2009 roku, gdy ukruszyłem proca. Teraz powraca w wielkiej chwale!

Do czego?/Dlaczego?

Głównym zamiarem ponownego skompletowania była (i jest) radość płynąca z przywracania starego sprzętu do życia :D. Po nacieszeniu się tym jakże wspaniałym uczynkiem sprzęt oddam/pożyczę.

Jak się sprawdza?

Z racji na 10-cio letni (a może i starszy) HDD komfort użytkowania jest średni (planuję wrzucić tu 80-tkę z pierwszego zestawu)

Najbliższe zmiany według autora?

Mam plan undervoltować proca (z 1,7V do 1,4V albo niżej) i skręcić go do ~1GHz, wsadzić tu dysk 320GB z pierwszego kompa + przejściówka, wsadzić GPU na PCI, wyjąć 2 kostki ramu (wyjme chyba 2x256) aby mieć maszynkę do ściągania z neta.

Link to comment
Share on other sites

Gdy nie gram w GTAIV lub nie konwertuje filmów, wyłączam 2 rdzenie bo po co mają chodzić na marne? 99% gier i tak ich nie obsługuje, a po wyłączeniu jest chłodniej i ciszej. MSI GD-65 ma profile O/C więc ponowne włączenie ich (i automatyczne O/C) trwa 40 sekund?

edyta: Dodatkowo pamięć cache L3 jest współdzielona, więc gdy wyłączam te 2 rdzenie pozostałe 2 mają jej 8MB - więc gry "dwurdzeniowe" działają lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Procesor: Intel C2D E8200 [2,66]@[Obecnie 3,44GHZ, ale max to 4,3]

Chłodzenie procesora: MNP Poseidon + 2 chłodnice

Karta graficzna: EVGA, nVidia, 8800GT/GTX260-2 - obie bez OC (bo po co?;))

Chłodzenie karty graficznej: WC - blok MNP Prison Pro V2 GPU-R / Akimbo

Płyta główna: Asus (NIESTETY!!!), P5K Pro P35

Chłodzenie płyty głównej: MNP Channel Pro V3

Pamięć: A-Data DDR2 2x2048MB Extreme Edition VITESTA 1066+MHz CL5

Chłodzenie pamięci: BOX

Dysk twardy: Samsung SP2504C 250 GB SATA

Napęd optyczny: LG DVD GH22NS50

Obudowa i wentylatory: Z obudowy zbyt dużo nie zostało po zamontowaniu WC, więc samemu mi trudno podać jej nazwę. Ostała się sama rama.

Zasilacz: CHIEFTEC CFT-650-14C

Inne: Mysz z hipermarketu, Gateway FPD1975W, słuchawki Creative Fatal1ty

O co chodzi?

Składany spokojnie komputer do gier i internety - choć to pierwsze powoli odchodzi do lamusa ze względu na Xbox'a. Woda zamontowana własnoręcznie z pomocą Kyńkowej wiedzy i umiejętności rozmowy ze mną przez telefon. Zabawa z tym była, jest i będzie przednia - ZIMA PRZYSZŁA to trzeba pokręcić procka z chłodnicą na dworze :laugh:

Do czego?

Jak pisałem - gry, internet i pisanie (tekstów)

Najbliższe zmiany według autora?

Zmiana przeklętego MOBO (czemu ja nie mogę zmienić napięcia na procesor?! Toż to żal nie móc kręcić:D), zmiana obudowy i dodanie jeszcze drugiego dysku najlepiej 500 - 1000GB

****

Wyniki testów

Super Pi - Super Pi Wynik (3,4GHz)

Link to comment
Share on other sites • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...