Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

boomerek

Rozwiązany: dobry komputer

Polecane posty

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

190zł

PowerColor Radeon HD5870 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

1599zł

Antec Gamer Nine Hundred (bez zasilacza)

449zł

Corsair 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 XMS3 DHX

369zł

Intel Core i7-860 /2.8GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

999zł

Chieftec 600W [CFT-600-14C] cable management

349zł

Scythe Ninja II rev.B

159zł

Asus Maximus III Formula /intel P55/

830zł

Samsung SH-S223B SATA (black)

110

razem 5054 ale przy tej ilości gotówki można już pokombinować

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielkości monitora zależy, ile RAMu będzie miała karta graficzna, ale przy kupnie komputera za 5000zł moim zdaniem musi być 1GB RAM na karcie graficznej. Jeśli monitor jest zbyt mały, to trzeba rozważyć kupno nowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie pogra w Full HD i panoramicznych rozdziałkach.Najwyższe detale,cenie itp na pewno osiągnie i nie będzie się ta karta tak strasznie marnować.No,ale na zdrowy rozsądek wypada kupić monitor Full HD.Najnowsze produkcje przy konfigu za 5k powinny chodzić przy ładnej liczbie FPS i pięknej grafice.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuję Ci, ze ta płyta nie będzie działała z tymi pamięciami, no i z tym prockiem (bez użycia młotka nie zamontujesz tych pamięci i procesora w tej płycie). Z całego zestawu, który zaproponowałeś od biedy można zostawić płytę główną i kartę dźwiękową, reszta do zmiany. Poza tym lepiej nie kupować części komputera na Allegro (bywają problemy z gwarancją itp.).

[edit]

No dobra, w sumie obudowa też da radę.

Napisz na co ma być przeznaczone te 5 (ewentualnie 7) tysięcy. Czy na samą budę, czy do tego jeszcze jakieś peryferia (klawiatura, mysz itp.).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cos to sie dowiedzialem ze mam 7 k na kompa xD

Mało. Na razie stać cie tylko na to:

http://www.vobis.pl/oferta/komputery_stacj...w7p_i5_pga.aspx

trochę brakuje do porządnego:

http://www.vobis.pl/oferta/komputery_stacj..._lx_i7_975.aspx

Ja żartuję, dokładnie wiem co jest montowane w zestawach Vobis i nikomu ich nie polecam (chociaż mając do wyboru zestaw z Allegro i z Vobisa ... no nie wiem co bym wybrał)

boomerek - przeczytaj uważnie co ci ludzie znający się na sprzęcie proponują, potem zapytaj "gdzie kupić", a potem zamów dokładnie to co polecali. Chyba że faktycznie nie masz co z kasą robić, i nie zależy ci na jakości / wydajności nowego kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE KUPUJ KOMPUTERA NA ALLEGRO

Zestawy z allegro posiadają kiepskie zasilacze, płyty główne, Ram, dysk niewiadomego pochodzenia. Są nieopłacalne, mają słabą wydajność. Można tak wymieniać i wymieniać dlaczego się nie kupuje komputera na allegro.

Jeśli posiadasz te 5k kupuj zestaw, który podał kolega michi93. Na pewno będziesz zadowolony.

Do tego możesz dokupić jakąś dobrą myszkę, klawiaturę, kartę dźwiękową itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. co? Mamy Ci napisać jak bardzo byś przepłacił, gdybyś kupił ten zestaw, czy dlaczego ten komputer, który znalazłeś na Allegro jest do niczego?

Daruj sobie zakupy na Allegro, bo nie warto. Raz, że przepłacisz, a dwa, że nie wiadomo co dostaniesz (zauważ, że nie zostały podane modele pamięci, karty graficznej ani dysku twardego). Pomijam już to, że w przypadku sklepu RESET możesz zapomnieć o gwarancji.

Z wymienionych jak na razie konfiguracji zestaw, który zaproponował michi93 kładzie wszystkie inne na łopatki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michi93, jak go znam, zaproponował Ci komp w oparciu o ofertę sklepu esc.pl. Jeśli po wybraniu komponentów zaznaczysz im w komentarzu, że mają złożyć zestaw, to to zrobią bez żadnych dopłat itp. Przejrzyj przypięty w tym podforum temat "Sklepy internetowe", jeśli chcesz zobaczyć jakie są inne dobre sklepy internetowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sevard

bardzo dobrze -esc.pl

boomerek to ile masz na tego kompa i czy masz zamiar go kupić czy tylko byś chciał bo już był taki jeden co miał coraz więcej kasy i się zmył a kompa nie kupił i straciłem ja i inni forumowicze trochę czasu na niego

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

190zł

OCZ Vertex SSD 30GB (230MB/135MB/s)

739zł

Sapphire Radeon HD5870 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

1649zł

Samsung SH-S222A (black)

110zł

Antec Gamer Nine Hundred Two (bez zasilacza)

539zł

G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 RL

369zł

Asus Maximus III Formula /intel P55/

830zł

Intel Core i7-860 /2.8GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

999zł

Corsair 620W [CMPSU-620HXEU] modularny

435zł

Asus Xonar D1 Asus Xonar D1

255zł

Scythe Ninja II rev.B

159zł

Razem: 6274zł

a te 600zł jak ci zostanie wpakujesz sobie w coś innego chyba ,że coś mi do głowy przyjdzie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...