Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 12/2009 zawartość

Polecane posty

24.11.2009 to zwykły dzień ? ale nie dla fanów CD-Action, którzy już wtedy będą mogli cieszyć się prezentem od świętego Mikołaja. A jest nim grudniowy numer pisma ? zapakowany w srebrny worek, odczuwalnie grubszy niż ostatnio, zawierający dodatkowe prezenty i masę ciekawych tekstów oraz doskonałą pełną wersję gry. Co prawda w efekcie kosztuje troszkę drożej (16.99 zł) ale za chwilę zobaczycie, że będą to bardzo sensownie zainwestowane pieniądze.

Grudniowy CDA to 16 stron więcej, a oprócz samego pisma (i płyty DVD) w opakowaniu znajdziecie też Kalendarz Gracza 2010, będący jednocześnie mousepadem. (Starsi stażem czytelnicy pamiętają zapewne podobny prezent jakieś 2 lata temu, ale ten jest dużo lepszej jakości pod każdym względem). Wygląda to tak, że macie funkcjonalny mousepad (przyczepna guma od dołu, przezroczysta twarda plastikowa okładka od góry), a jednocześnie kalendarz z wyrywanymi (kredowymi) stronami, zilustrowanymi grafikami z nadchodzących w 2010 gier. [PATRZ SCREENY]

Do magazynu dołączamy też dwie karty graficznie ładne. :) Pierwsza to płatnicza, ozdobiona logosem CDA, dzięki której będziecie mogli płacić za zakupy w Necie. Do tego macie szansę wygrać jej doładowanie (kwotą od 50 do 150 zł). Druga karta to starter Heyah z dołożonym abonamentem (7 dni) na sieciową grę Neuroshima.

Pora na cover DVD. A na nim sensacja ? Devil May Cry 4 PL. Znakomity slasher TPP, w polskiej wersji językowej, który miał swoją premierę latem ubiegłego roku ? zatem gra bardzo świeża, nie ?przeczołgana? przez tanie serie, będąca ciągle w sprzedaży ? sami sprawdźcie za ile. Ja powiem tylko ? za sporo. :) Gra miała na tyle dużą objętość, że nie dało rady dorzucić innego ? sensownego ? pełniaka, ale zmieściliśmy tam demo Machinarium, Bonusy, gameplaye, Action Plus oraz muzykę zespołu Skowyt w formacie mp3 (ostry, rasowy rock).

A co w samym piśmie? Duuużo. Zacznijmy od zapowiedzi: pojechaliśmy do siedzib developerów, by sprawdzić postępy w pracy nad Mass Effect 2 (ba, nawet udało się w toto pograć), oraz co szykuje dla nas na rok 2010 Electronic Arts (Saboteur, MMA, APB, Command & Conquer 4, Tiger Woods PGA Tour Online, Battlefield: Bad Company 2, Army of Two: The 40th Day.) Jest też o mocno zmienionym w stosunku do tego, co było wcześniej, Alpha Protocol, oraz o prequelu Drakensanga (Drakensang: The River of Time), czy o bardzo nietypowej hybrydzie (przygodówka + hack?n?slash!) spod ręki twórcy m.in. Monkey Island, czyli Rona Gilberta ? mowa o DeathSpank. A niejaki Minh Lee (fani CS zapewne kojarzą ? on stworzył przecież jeden z najpopularniejszych modów do tej gry) postanowił tym razem zrobić coś, co powinno z CS konkurować ? mowa o Tactical Intervention.

W beta-testach sprawdziliśmy na własnej skórze, że marines jak zawsze mają przechlapane, gdy trzeba zmierzyć się z Alienem i Predatorem. Hut ?poskraczował? też na plastikowym gramofonie w DJ Hero. Jeśli wymiatanie na wiośle w w Guitar Hero cię nie kręci, a wolisz miksować bity i haratać winylowe płyty ? nie przegap tej gry.

Recenzje... No czuć święta w powietrzu, czuć! Czuć też zapach uranu o świcie, gdy wędrujemy w Zonie, a na horyzoncie majestatycznie majaczy się sylwetka elektrowni w Czernobylu. Tak, mówimy o prequelu Stalkera, noszącym nieco dziwnie brzmiący po polsku podtytuł ?Zew Prypeci?. Mieliśmy okazję to recenzować jako jedna z pierwszych redakcji na świecie (a na pewno pierwsza w obrębie Unii Europejskiej) i swe wrażenia obszernie wam prezentujemy.

Jeśli komuś mało wrażeń, to może ? wedle wyboru ? zasiąść za kierownicą samochodu w Colin McRae Dirt 2, użyć Mocy na niemilcach w najnowszej grze osadzonej w świecie Star Wars (Force Unleashed), albo powalczyć o pokój na świecie do ostatniego naboju w Modern Warfare 2. Z przyjemnością dodam, że choć nie każda z tych gier wbiła nas w podłogę, to każda jest godna uwagi i zagrania. Czego nie można powiedzieć o pewnym nowym i znanym tytule, którego to z kolei recenzent wbił w podłogę. O kim/czym mowa? A zobaczcie w spisie treści poniżej, niech to przez chwilkę będzie niespodzianka...

Do tego sporo gier sportowych ? PES 2010 (uwaga ? gra się zupełnie inaczej niż w demie i to jest dobra wiadomość), NBA2K10. Dwa managery (FIFA Manager 10 i Football Manager 2010), Torchlight? czyli coś jakby Diablo 3 zmiksowane z WoW, ale nie do końca (spod ręki ludzi, którzy pracowali w Blizzardzie). Hut się bardzo grą zachwyca, twierdzi wręcz że to najpozytywniejsze zaskoczenie roku 2009. Czy aby nie przesadza? To już ocenicie sami. A tu jeszcze fajny slasher (Ninja Blade ? też niespodzianka na plus), urokliwe Machinarium (jeśli gra dostaje 9/10, to nie bez powodu!), Dreamkiller, Divinity: Ego Draconis... No i Assassin?s Creed 2. Mamy recenzję! Na Xboksa, ale przecież na gameplay, fabułę itd. wpływu to nie ma, więc jak najbardziej poczytać warto. A skoro już o grach konsolowych mowa ? są też recenzje Uncharted 2 (baaardzo chwalony FPS na PS3) oraz Forza Motorsport 3, który pokazuje, że w samochodówkach na konsole nie powiedziano jeszcze ostatniego słowa.

Będzie też reportaż z finałów World Cyber Games (prosto z Chin), dokończenie artykułu o tworzeniu gier komputerowych i kolejny felieton grającej kobiety (czyli ?Z shotgunem i w spódnicy).

W dziale sprzętowy polecamy wam Megakonfigurator ? nie tylko sporządziliśmy 9 zestawów kompów, które powinny zainteresować każdego gracza, to jeszcze sprawdziliśmy gdzie (i dlaczego) warto je kupić ? tzn. sprawdziliśmy sklepy internetowe, i wybraliśmy te, gdzie nie kantują na cenach, obsługa jest kompetentna, wybór spory itd. Warto poczytać, szczególnie jeśli planujesz upgrade sprzętu w najbliższym czasie. Przetestowaliśmy też nieco akcesoriów dla graczy (od najnowszych kart graficznych, bo ciekawe modele klawiatur) oraz dwa bardzo nietypowe komputerki przenośne (jeden wbudowany w monitor, a drugi który sami możecie zawiesić... na monitorze). Nie braknie też obszernego Na Luzie oraz Action Redaction.

A ponieważ święta blisko, to możecie przejrzeć to, co warto dostać pod choinkę (czyli [Gadżet] Gwiazdka 2009). I nie musiscie tylko patrzeć, bo można praktycznie każde z tych urządzeń wygrać. A jak marzycie o czymś więcej, spróbujcie zagłosować w plebiscycie HIT IT ? samochód Mazda 2 jako główna nagroda to na pewno jest COŚ...

Czyli ? do zobaczenia 24.11.2009. Pamiętajcie, ten numer kosztuje 16.99 zł. Ale jak widzicie ? jest tego warty!

#################ZAWARTOŚĆ PISMA##################

Newsy

Gamewalker

Hit IT

Prenumerata

Action Redaction

Action Top

Tipsy

### ZAPOWIEDZI

Mass Effect 2

Drakensang: The River of Time

Tactical Intervention

DeathSpank

Alpha Protocol

####TEMAT NUMERU

EA Winter Showcase

Saboteur

MMA

APB

Command & Conquer 4

Tiger Woods PGA Tour Online

Battlefield: Bad Company 2

Army of Two: The 40th Day

###ZA PIĘĆ DWUNASTA

DJ Hero

Aliens vs Predator

####RECENZJE

S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci

Ninja Blade

PES 2010

Star Wars The Force Unleashed

Machinarium

NBA 2K10

Call of Duty: Modern Warfare 2

Dreamkiller

Torchlight

FIFA Manager 10

Football Manager 2010

Divinity II: Ego Draconis

Colin McRae DIRT 2

Konsole

Forza Motosport 3

Uncharted 2

Assassin?s Creed 2

###O GRACH INACZEJ

World Cyber Games ? relacja

Z shotgunem i w spódnicy

Jak się robi gry cz. 2

>>>>>>>>>>>

##NIE TYLKO GRAMY

Na luzie

Temat Numeru: Megakonfigurator

Newsy

###Testy sprzętu

Karty graficzne DirectX 11:

Sapphire HD 5750, Asus HD 5770, Asus HD 5850, Sapphire HD 5878

Klawiatura Roccat Valo

Kierownica Logitech Driving Force GT

Komputeromonitor BenQ nScreen i221

Nettop Zotac MAG HD-ND01

########################COVER DVD#######################

###Pełna wersja:

Devil May Cry 4 PL

+ poradnik

###Demo:

Machinarium

###Gameplay:

FIFA Manager 10

NBA 2K10

PES 2010

S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci

Star Wars: The Force Unleashed

Torchlight

###Action Plus

Freeware

Galerie

Gamewalker

Modulator

Na luzie

####Bonus:

Action Mag #123

Esensja #90

FAQ

Fotosmuggler 12/09

GTA Center

Skowyt ? MP3

Słownik MMO

Tawerna RPG

###########PEŁNA WERSJA

PEGI: 16+

Devil May Cry 4 PL

Gatunek: akcja

Recenzja w CDA: 08/08

Ocena w CDA: 8+

Średnia ocen w sieci: 80% (18 recenzji)

Wymagania sprzętowe: Windows XP/Vista (obsługuje DirectX 10), procesor 3 GHz, 512 MB RAM, grafika 256 MB, SM 3.0

Prawdziwa perła dla miłośników dynamicznych gier akcji. Znawców gatunku przekonywać nie trzeba, bowiem na PC najnowszy Devil May Cry nie ma w zasadzie konkurencji, na dodatek usuwa wszystkie grzechy poprzednika. Jest nie tylko bardziej przystępny dla niedzielnych graczy, ale i modelowo przeszczepiony na blaszaki (doskonała optymalizacja pozwala na płynną rozgrywkę nawet na słabszych maszynach). Dzięki silnikowi znanemu z Lost Planet oferuje fantastyczną oprawę audiowizualną, doskonałe animacje i kapitalny wygląd lokacji.

Do gry dołączyliśmy poradnik dotyczący głównie (acz nie tylko) walk z bossami.

Na fotkach: okładka, kalendarzopad :), srebrny worek

post-4-1258641147_thumb.jpg

post-4-1258641154_thumb.jpg

post-4-1258641163_thumb.jpg

post-4-1258641174_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie! Tego starego mousepada mam pod mychą nawet w tej chwili, nie mogłęm się doczekać chwili, gdy go zmienię. DMC na płytce też wymiata! A okładka jest zdecydowanie najlepsza w cały roku. Poza tym - ciekawe, jak wygląda i o co chodzi z tą kartą płatniczą. Ale już niedługo się przekonam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopaki pogratulować numeru :) Wiedziałem, że kupię ale teraz jeszcze bardziej przekonany jestem. Okładka prezentuje się super, sam bym lepiej tego nie wymyślił ;)

Co to za karta płatnicza będzie?

Swoją drogą SMG ty chyba lubisz przekazywać nam dobre wiadomości ;) Wczoraj tak nagle ni z gruchy ni z pietruchy o pełniaku wypaliłeś a teraz pełna zapowiedź grudniowego nr. Nie mogłeś się doczekać jutra? Jeszcze Ghosta z przecieków wygryziesz, jak ci się to tak spodobało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

SUUUUUUPPPPPPPPPEEEEEEEERRRRRRR.

Boże jak ja kocham CDA, dzięki.A co do moich parametrów to powinno pójść na minimalnych chociaż co?Proszę o odp. tym razem Smuggler'a. Please.

Procesor AMD 2800+ 1,61 GHZ

512 RAM

256 Grafika

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wierzę, chociaż po cda można się wiele spodziewać ;)

Szkoda, że DMC 4 na coverze bo dostałem go już na targach PGA, ale mimo wszystko numer odjechany...

Jak tutaj nie wspomnieć o kosmicznej okładce, która jak wiadomo jest najlepsza ze wszystkich w tym roku to jest to po prostu majstersztyk ;)

Mousepad jakby tego było mało i zawartość pisma, która nie odbiega od wysokiego poziomu...

...a wszystko to w pięknym srebrnym opakowaniu no normalnie prezent jakich mało ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej! What the... Recenzja Stalkera...? Mousepad...? DMC 4 (choć to było wiadome już wcześniej;)...? Że napiszę taki skrót - OMG! Święta! Tylko śniegu nie ma... :(

A teraz troszkę poważniej... Można by powiedzieć, że to najlepszy numer CD-A (zauważyłem, że w tym roku każdy CD-A był uważany za najlepszy). I oczywiście tak jest!

Cieszy mnie strasznie recenzja Stalkera.... Naprawdę. Przymierzam się do tej gry, lecz mam problem, czy czekać aż cena spadnie, czy dać te 120 zł.

Pełniak... Cóż, myślę, że DMC 4 będzie fajny (-na?). Musze przyznać, że aktualnie nie mam w co grać za bardzo, a przynajmniej w nic, co pójdzie na mym kompie, heh.

Mousepad... Jako, że podkładkę mam, to będę miał kalendarzyk do powieszenia na ścianie. ;pp Chyba, że okaże się lepszy...

Reszta? Nie będę się już rozpisywał... ;)

PS. Zauważyłem, że przy Stalkerze jest napisane "prequel"... Powinno być chyba "sequel"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna sprawa :happy: Tylko mousepad właściwie nie jest mi potrzebny, bo nadal w służbie jest mój z podkładką na nadgarstek, ale i tak będzie pełnił funkcję awaryjną. Poza tym, święta przyszły wcześniej. Masa bonusów, świetny pełniak (nowy hicior właściwie) oraz masa tekstów :happy: Ciekawe jaką ocenę pewne gra dostała...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jakiej jakości będzie ta podkładko-kalendarz, żeby nie było tak iż jeżdżąc myszką kartki z kalendarza będą się ruszać.... Wogóle jakoś tak nie potrafię sobie wyobrazić jak to będzie wyglądać (pomimo, że widziałem zdjęcia)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kosmosie w takim razie siedzę i głupieję. Poza tym bardzo mnie dziwi fakt, iż DMC4 ma takie niskie wymagania sprzętowe, na kalkulatorze nawet pójdzie, dla mnie szok. Z tego, co widzę na screenach ze starego cda, ta gra jest śliczna.

Sam jej byt na coverze po Dark Sector mnie nie dziwi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podkładka - jeee! stara wciąż używana i dokładnie z 10 min temu myślałem czy by to nowej nie zamówić bo ta stara jest w stanie....no jest ;) Pełniak super, Bóg mnie chronił przed wydaniem 60 zł na to ;PPP Macie moje 17 zł ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...