Skocz do zawartości
Gość Jedi_padawan

Rozmowy ogólne

Polecane posty

Ciekawe strona ten Steamspy - podejrzałem sobie parę ciekawych statystyk. Jeżeli chodzi o liczbę użytkowników na pierwszy miejscu są USA (ponad 41 mln kont), drugie okupują Chińczycy (33 mln). Polska jest na 9 miejscu (ponad 7 mln), ale najciekawsze, że platforma Valve obejmuję swoim zasięgiem aż 100 krajów, wśród nich takie państwa, jak Afganistan, Pakistan, Kirgistan, Kambodża, a nawet Watykan. Swoją drogą podejrzałem, co tam grają w tym ostatnim wymienionym przez ze mnie państwie, w czołówce są Counstrike: Global Offensive, GTA V, Rocket League, czy też Skyrim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nigdy tego nie sprawdzałem, ale czytałem coś, że Microsoft chce wbudwować w Windows 10 aplikację, która umożliwy w granie w gry z Xboxa. Mam tne system operacyjny i faktycznie jest tu aplikacja XboxApp, ale nigdy nie uruchamiałem jej. Wiecie coś na ten temat?
Dodam, że nie mam Xboxa, ale na pececie w gierki z tej konsoli bym popykał XD

Edytowano przez Writer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. W ostatnim czasie ponownie zacząłem się interesować rynkiem gier mobilnych, niestety bardzo trudno mi oddzielić od siebie: godne uwagi "perełki" lub porządnie wykonane porty klasyków z PC od morza śmieciowych gierek, które posiadają agresywny model P2W, pełno reklam oraz mizerną jakość. Czy znacie może jakieś media np. konkretne kanały na youtube czy serwisy internetowe, które tworzą materiały wysokiej klasy (podobne do np. arhn.eu czy tvgry) na temat gierek dostępnych na Androida i urządzenia z jabłkiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zakupiłem sobie 14 darmowych dni w Xbox Play Anywhere. No nie zawiodłem się, Microsoft trzyma poziom w działaniu usługi.

Lista gier które chciałem sprawdzić :

- Forza Horizond 3 Edycja standardowa

- Forza Motosport 7 Edycja standardowa

- Halo Wars 2 
- Halo Wars : Define Edition

- Gear of War 4

(wszystkie gry dostępne w usłudze Xbox Play Anywhere) LINK


Gear of Wa 4r: ( można kupić lub zainstalować na komputerze, spoko działa bo włączyłem)

 5aeafad83d2ad_Zrzutekranu(95).thumb.png.d3f038ff7ea142d0e3509bf8f3ca0a81.png

 

Ale już przykładowo Forza Horizont nie ma takiej opcji :

5aeafb2dde836_Zrzutekranu(96).thumb.png.b5bbfbcb937547fca2419dff5a02e1db.png

 

Halo Wars 2 :

image.thumb.png.7c9d4bef8aac7abceac07a383735930b.png

 

Jak kliknę "Kup w przedsprzedaży, to faktycznie jest opcja zainstaluj".

Ale już - Halo Wars : Define Edition, nie ma opcji żeby pograć, to samo  w Forza Horizont 7. 

Czy to ja robię coś nie tak, czy to faktycznie nie działa jak powinno ?

 

Edytowano przez Abrez
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SerwusX

Ja Raptr usunąłem z dysku jakiś czas temu, problem ten sam, co kiedyś z xfire, nie mogłem się zalogować, w dodatku były problemy z wykrywaniem gier ostatnio. Czas w grach śledzę teraz za pomocą aplikacji Gameplay Time Tracker, tylko trzeba własnoręcznie w nim wskazać plik exe z danej gry.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest takie lokalne śledzenie, bez serwisu, prawda? Cóż, lepszy rydz niż nic.

EDIT: W sumie wygląda nieźle i jest tym razem pewność, że mi go nie usuną. Dzięki!

Edytowano przez SerwusX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam grę kingdom: classic (nie pamiętam skąd, chyba steam rozdawał za darmo lub humble jakiś)

Tak czy inaczej - wyszło dlc, a właściwie nowa wersja czyli Kingdom: new lands - doczytałem, że osoby posiadające podstawkę dostały new lands za darmo - czyżby to było tak, że trzeba było mieć przed premierą New lands wcześniejszą wersję już zakupioną by otrzymać nową część? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microsoft szaleję w tym roku z zakupami, już wkrótce ma wykupić studio Obsidian, transakcją dopięta w 90%. Ilość potencjalnych ekskluziwów na przyszłą generację konsol zacznie się robić imponująca od giganta z Redmond.

Z innych ciekawych wieści - ze środków unijnych, jakie wzięli twórcy gier wynikają dwa ciekawe fakty. Otóż studio Frozenbyte pracuję nad czwartą odsłoną gry Trinę, zaś polskie Bloober Team (ci od Observer i Layers of Fear) pracują nad projektem H2O.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i konferencja Microsoftu w stolicy Meksyku za nami. Oto kilka ciekawych faktów z tej konferencji:

1. Crackdown 3 zadebiutuję już 15 lutego 2019 roku (wcale się nie dziwię przyśpieszeniu premiery, gdyż pierwotna data 22 lutego 2019 jest już obsadzona przez Metro i Anthem, a Days Gone ostatnio odpadło z przebiegu i debiutuję dopiero w kwietniu 2019).

2. Do usługi Xbox Gamepass dołączają 16 nowych gier, m.in. PUGB, Hellblade, dwie odsłony z serii Ori i Pathologic 2, poza tym pierwszy miesiąc, jeśli chodzi o kupno to zaledwie 1 dolar!

3. Rodzina Microsoft powiększyła się nie o jedno, ale aż dwa studia, jak wspominano na początku konferencji. Do oczekiwanego Obsidiana Entertainment dołączyli niespodziewanie twórcy Wasteland 2, Bard's Tale IV oraz Torment: Tides of Numenera i którą dowodzi Brian Fargo, czyli ekipa Inxile Entertainment!

4. Nowy dodatek do Forza Horizon 4 skupi się na niebezpiecznych trasach, zaprezentowano coś w rodzaju terenu bagnistego oraz pokazano pełno serpentyn trasę w górach.

5. Nowy tryb Arena w Sea of Thieves pozwala rywalizować między graczami. 

6. Nowa aktualizacja do State of Decay 2 dodanie nowy sprzęt oraz broń (zaprezentowano coś w rodzaju kuszy), przy okazji wspomniano, że gra ma już 4 miliony graczy.

7. A wracając do Crackdown 3, zaprezentowano tam tryb sieciowy umożliwiający graczom w pięcioosobowyh drużynach eliminację wrogich drużyn oraz możliwość destrukcji otoczenia, jego nazwa to Wrecking Zone.

8. Zapowiedziano oficjalnie wsparcie klawiaturek i myszek, a odpowiedzialna za ten sprzęt będzie firma Razer.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Zagramy kiedys w L4D 3? Dlaczego nie zrobia kolejnej czesci :) W tamtym roku bylo nieoficjalne info o produkcji nowej czesci, ale to chyba jakas sciema byla. 

Z jednej strony dobrze, ze L4D nie jest gra, ktora wychodzi zbyt czesto. Z drugiej minelo ladnych kilka lat. 

Chcialbym, zeby trojka wyszla zanim dowiem sie, ze mam raka. No i poki chce mi sie jeszcze czasem pograc.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dorwałem nową kartę graficzną więc wreszcie nie jestem ograniczony do starych gier :D.  Wszedłem więc na allegro z zamiarem kupienia kilku interesujących mnie tytułów w wersji elektronicznej. W niemal każdym przypadku na pierwszym miejscu wyskakuje mi oferta dostępu do współdzielonego konta steam w bardzo niskiej cenie. Nie mówię, że się do tego skłaniam bo to nie może być takie łatwe, że przykładowo AC Odyssey kosztuje około 200zł a tutaj można mieć za 10zł. Zastanawia mnie tylko gdzie tkwi w tym haczyk? Jedyną niedogodnością jest konieczność grania w trybie offline po pobraniu gry? Sprzedawcy sugerują, że tak ale przecież jest masa ludzi wolących samotną rozgrywkę więc dla nich nie było by to żadną niedogodnością. Jak to wygląda? No i czy w ogóle taka praktyka jest legalna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys o tym pisali w CDA. Nie truj sobie glowy legaloscia bo to jest na takiej samej zasadzje jak pobierania gry neta. Od typka po kupnie dostajesz namiary na konto i pykasz w gry za kilkaset zlotych. To jest dobre jesli zalezy ci na samym przejsciu gry w trybie single no bo offlline. To tak jakbys pobral sobie gre kila lat temu, ogral ja i w zasadzie tyle.

Ja odouszczam tego typu zakupy ale glownie dlatego ze wolalbym dana gre miec na swoim koncie.

No badzmy powazni. Nie masz kasy albo szkoda ci wydac 200 zl na gre a masz mozliwosc ogrania ja za dyszke wiec do dziela. Sprobuj raz i przekonaj sie ja to wyglada

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Arlekin said:

W niemal każdym przypadku na pierwszym miejscu wyskakuje mi oferta dostępu do współdzielonego konta steam(…) Zastanawia mnie tylko gdzie tkwi w tym haczyk? Jedyną niedogodnością jest konieczność grania w trybie offline po pobraniu gry?

Chodzi o "family library sharing"? O udostepnienie biblioteki gier wybranym osobom?

-------

Nie, bo to dziala inaczej… Hmm, w takim razie… Czemu Steam mialby takiego procederu latwo nie wykryc?

  • klient Steam ma dostep do wszelkich informacji identyfikujacych komputer, na ktorym jest zainstalowany.
  • aby zagrac musisz wczesniej pobrac gre na dysk; przy logowaniu, jak i samym laczeniu klienta z serwerem Steama - zapisywany jest adres MAC, adres IP oraz lokalizacja

Czemu Steam nie mialby wykrywac, sytuacji, w ktorych wlasciciel konta Steam laczy sie (np. tego samego dnia) z roznych komputerow, ktorych adresy IP wskazuja na rozne miasta? Wyobrazam sobie, ze przy tak nietypowym zachowaniu moze wymusic aktywacje Steam Guard. W najlepszym wypadku pozwoli na e-maila, wowczas wystarczy wspolna skrzynka pocztowa. Ale, jesli jedyna opcja bedzie apka Steam na telefonie… :-]

Edytowano przez Coenn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja, a zwłaszcza ten niesamowicie klimatyczny cinematic, który otrzymaliśmy wczoraj, o drugiej części legendarnego erpega, Vampire The Masquarade: Bloodlines, prawdziwie mnie zelektryzowała. Od czasu oczekiwania premiery Mass Effecta: Andromedy, nie miałem okazji podniecać się tak bardzo żadną grą i mam nadzieję, że deweloperzy tego nie spieprzą, bo przed nimi ogromne wyzwanie. Już się nie mogę doczekać! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...