Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Paweł "MrJedi" Musiałowski

Polecane posty

Heh, dobra nie będę cię męczył. smile_prosty.gif Przetrzepałem jeszcze trochę googla i udało mi się złapać kilka ładnych rzeczy. smile_prosty.gif Gdybyś jednak miał ochotę jeszcze trochę mnie wesprzeć to ta fotka:

JOF03-01-hotele-milosci-03.jpgprezentuje się bardzo interesująco. Znaczy te dwie fotki. smile_prosty.gif Przede wszystkim zależałoby mi na czymś takim w dużej rozdzielczości i oczywiście bez napisów (najlepiej jeszcze gdyby fotografie były oddzielne i w całości), ale biorąc pod uwagę wielkość twoich zbiorów, nie mam serca cię o to prosić. Jak wspomniałem mam już chyba to czego mi trzeba do pierwszej grafiki. Do kolejnej szukam zaś czegoś czego zapewne nawet ty w swej kolekcji nie posiadasz.

Jeśli jednak miałbyś jakiś namiar na ciekawe galerie internetowych zdjęć, na których Tokio zostało wyobracane na wszystkie strony to byłbym bardzo wdzięczny za linki. smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ogólnie interesują mnie wszystkie zjawiska związane z Japonią. Jedne mniej, inne bardziej. Co do jRPG, to niewątpliwie ciekawe zjawisko, ale generalnie, jeśli chodzi o gry, to... nie mam na nie czasu, a więc właściwie wcale już nie grywam. Gdy tylko mam chwilę, wolę przeczytać książkę, napisać tekst, zrobić film, czyli mówiąc w skrócie, preferuję raczej twórcze spędzanie czasu. Niemniej jednak jestem miłośnikiem "stylu Ghibli", więc Ni no Kuni na pewno się przyjrzę, ot chociażby dlatego, aby nacieszyć się sympatycznym klimatem. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób mogę zdobyć Twoją książkę z Twoim autografem?

Myślę, że ten topik może Ci dać odpowiedź:

http://japoniaoczamifana.frix.pl/temat/226738/spotkania-jof-we-wroclawiu

Poza tym, bywam na wrocławskich konwentach związanych z japońską popkulturą, np. na Love i B.A.K.A. :)

A tutaj info odnośnie zdobycia samej książki:

http://kawaii-mrjedi.blogspot.com/p/ksiazki-o-japonii.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sadzisz o anime: One Piece?

Sympatyczne, ale jak na razie zbyt mało odcinków obejrzałem, aby wypowiadać się o całości.

Powiedzieć mogę natomiast tyle, że w Japonii ostatnimi laty to spory hit, bo gadżety z tej serii są wszędzie. :)

Grałeś w Okami? Wrażenia?

Nie grałem. Ale to co o niej czytałem, brzmi zachęcająco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o seri Chi's Sweet Home ?

biggrin_prosty.gif Jak dla mnie jako wielbiciela kotów pozycja obowiązkowa.

Jest słodka. :) Odkryłem ją zanim zostałem właścicielem kota.

Pozycja uniwersalna i bardzo pozytywna. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mr Jedi !!!!!! Chciałbym ci powiedzieć że czytając zamieszczony na płycie w CD-Action PDF "Japonia oczami fana" to serce mi zabiło mocniej (Doki Doki). Tak samo gdy czytam i oglądam coś o Japonii. Interesuję się tym przepięknym krajem od ponad 2 lat. Moim marzeniem jest chociaż na tydzień tam pojechać, i fakt zabieram pieniądze od jakiegoś czasu ;D Poza tym uczę się Japońskiego. Kocham Japonię, i jej kulturę !! Chciałbym kiedyś się spotkać z tobą osobiście i porozmawiać o Japonii, przecież też kochasz ten kraj, a nawet w nim byłeś :D. Chciałem cię na koniec tego postu serdecznie pozdrowić i życzyć dalszych sukcesów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa. :) Tak, wiem o czym mówisz. Fascynacja tym krajem, zwłaszcza w okresie początkowym, to niesamowite uczucie. :) A spotkać się ze mną nie jest tak trudno, pojawiam się na przykład na wrocławskich konwentach, jak i biorę udział w różnych wrocławskich spotkaniach z miłośnikami Japonii. Zajrzyj na przykład na nasze forum, rozejrzyj się, a z pewnością znajdziesz niejedną okazję na spotkanko. :)http://japoniaoczamifana.frix.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa. smile_prosty.gif Tak, wiem o czym mówisz. Fascynacja tym krajem, zwłaszcza w okresie początkowym, to niesamowite uczucie. smile_prosty.gif A spotkać się ze mną nie jest tak trudno, pojawiam się na przykład na wrocławskich konwentach, jak i biorę udział w różnych wrocławskich spotkaniach z miłośnikami Japonii. Zajrzyj na przykład na nasze forum, rozejrzyj się, a z pewnością znajdziesz niejedną okazję na spotkanko. smile_prosty.gifhttp://japoniaoczamifana.frix.pl

Do Wrocławia mam niestety pół Polski xD. Byłem raz w redakcji kilka lat temu ale wtedy nie interesowałem się tak Japonią. Teraz gdybym pojechał do Wrocka, to wytropię cię aby z tobą pogadać XD Tą stronę mam już w ulubionych. Ale nie mogę za długo na niej siedzieć bo mi serce chce wyskoczyć. Jedyne czego chce to pojechać tam na tydzień. Chociaż wiem że będę wracał ze łzami w oczach.

Pozdrawiam. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień to za mało. Jedynie nabierzesz jeszcze większej ochoty i wrócisz z większym niedosytem. Lepiej odczekać trochę dłużej i wyjechać na co najmniej trzy tygodnie. To co prawda i tak za mało, ale pozwoli już zobaczyć i doświadczyć o wiele więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem... jakkolwiek jestem miłośnikiem anime do Japonia jako kraj specjalnie mnie nie fascynuje. Jasne, jest inna, człowiek jest jej trochę ciekawy, ale... tylko tyle. Może to jednak tylko kwestia personalna, bo nigdy mnie korciło żeby zwiedzać świat i nieszczególnie interesują mnie inne kultury (przynajmniej do czasu gdy wiedza o nich nie jest mi do niczego potrzebna). A może to być też kwestia tego, że oglądając te wszystkie anime dorobiłem się pewnej wizji Japonii, która jest w jakiś sposób rozbieżna z rzeczywistością i powstaje dysonans poznawczy, który sprawia, że instynktownie bardziej lubię to co już znam, choćby nawet było całkowicie zmyślone. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień to za mało. Jedynie nabierzesz jeszcze większej ochoty i wrócisz z większym niedosytem. Lepiej odczekać trochę dłużej i wyjechać na co najmniej trzy tygodnie. To co prawda i tak za mało, ale pozwoli już zobaczyć i doświadczyć o wiele więcej.

Tak, ale c tego co pytałem w biurach podróży (mam nawet karteczkę) to na miesiąc bez pełnego wyżywienia 20 000. Ja niestety nie mogę sobie na to pozwolić. Chyba że nocować pod mostem i jeść fast food xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z biur podróży nie opłaca się jeździć do Japonii. Łatwiej, taniej i różnorodniej jest zrobić to samemu. To nic trudnego. Zerknij do tego topiku: http://japoniaoczami...yczace-wyjazdow

Tzn ja chcę tylko nocleg z wyżywieniem i przelot w 2 strony. Atrakcje sam sobie zapewnię (Kartka A4 z Adresami, w tym szkoła z anime K-ON). Wielkie dzięki za ten temat :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to właśnie chodzi - nikt cię nie ogranicza, robisz co chcesz i kiedy chcesz i nie wydajesz pieniędzy na dodatkowe, niepotrzebne rzeczy i usługi. Sama frajda. smile_prosty.gif

Właśnie :D Dobra muszę przystopować na razie bo czuję to dziwne uczucie jakbym miał zaraz teleportować się tam siłą umysłu. Jak mi przejdzie to z wielką chęcią powrócę na stronę :D Ale wyjazd to mój priorytet ;p Może wieczorem jeszcze napiszę. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...