Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ZNiKo

Rozwiązany: Modern Warfare 2: multiplayer - Typ NAT: ograniczony

Polecane posty

Witam

Mam problem z grą multiplayer do modern Warfare 2. Otóż po chęci dołączenia sie do gry widnieje napis:

Typ NAT: ograniczony

Przez to nie mogę dołączyć do żadnego serwera. Było tam również napisane, że muszę w swoim routerze włączyć usługę UPnP

http://www.infinityward.com/nat.php oto link do tej informacji

No w tym tkwi problem, że nie mam żadnego routera tylko kartę sieciową i brak jakiejkolwiek opcji włączenia tej usługi.

oto nazwa mojej karty- Edimax IEEE 802.11g turbo mode

Mam windowsa 7.

Podsumowując: nie moge grać przez neta bo mam ograniczony NAT :huh:

Bardzo proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten problem tylko że ja posiadam router :P

A przy twoim wypadku to możesz wyłąnczyc firewalla w antyvirus oraz w windowsie być możliwe że masz ustawione na najwyższy poziom bezpieczeństwa . Jeśli to nie pomoże to spróbuj wyłanczyc kartę sieciową

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przekierować porty, co do firewalla systemowego. Tam też jest opcja przekierowywania portów. Poszukajcie w google port forwarding.

Kompletnie w niczym mi to nie pomogło co jeden to inna odpowiedź, może powie mi ktoś CO MAM WPISAĆ I GDZIE.

Dziękuje i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak, czy ktoś już znalazł sposób w jaki można by rozwiązać problem z ograniczonym NATem?

Pytam się, bo ja również sobie z nim nie radzę. W poszukiwaniu odpowiedzi przekopałem chyba z pół internetu i niestety każda z nich miała jakiś związek z konfiguracją routera. Ja niestety nie posiadam takiego urządzenia... Czy to oznacza, że aby odblokować NATa, muszę sobie owy kupić :laugh:?

Będę wdzięczny za każdą formę pomocy, tylko ostrzegam, że w "tych" sprawach to ja raczej zielony jestem, tak więc proszę wyrażać się najjaśniej jak się da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak, czy ktoś już znalazł sposób w jaki można by rozwiązać problem z ograniczonym NATem?

Pytam się, bo ja również sobie z nim nie radzę. W poszukiwaniu odpowiedzi przekopałem chyba z pół internetu i niestety każda z nich miała jakiś związek z konfiguracją routera. Ja niestety nie posiadam takiego urządzenia... Czy to oznacza, że aby odblokować NATa, muszę sobie owy kupić :laugh:?

Będę wdzięczny za każdą formę pomocy, tylko ostrzegam, że w "tych" sprawach to ja raczej zielony jestem, tak więc proszę wyrażać się najjaśniej jak się da.

po prostu musisz dodać/otworzyć porty/przekierować:

UDP 28960

TCP 28960

UDP 1500

UDP 3005

UDP 3101

http://forum.programosy.pl/call-of-duty-modern-warfare-2-forward-portow-vt115155.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniemam, że te porty mam dodać/przekierować/etc. w ustawieniach routera, a jak pisałem już wcześniej ja takiego czegoś nie posiadam. Istnieje jeszcze możliwość, że źle cię zrozumiałem, jeśli tak to mnie popraw.

Próbowałem coś kombinować i je dodać w panel sterowania > zapora systemu Windows > wyjątki > dodaj port... ale niestety nie poskutkowało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% metoda na wasze problemy.

Żeby rozwiązać ten problem, trzeba odinstalować dotychczasowy WINDOWS i zakupić ORYGINALNY. Po zainstalowaniu oryginału problem powinien zniknąć. To o czym mówicie, to nic innego, jak efekt współpracy ACTIVISIONa z MICROSOFTem. Tak więc zarówno gra, jak i windows MUSZĄ być oryginalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% metoda na wasze problemy.

Żeby rozwiązać ten problem, trzeba odinstalować dotychczasowy WINDOWS i zakupić ORYGINALNY. Po zainstalowaniu oryginału problem powinien zniknąć. To o czym mówicie, to nic innego, jak efekt współpracy ACTIVISIONa z MICROSOFTem. Tak więc zarówno gra, jak i windows MUSZĄ być oryginalne.

Czlowieku..weź zastanów się co Ty wygadujesz...Gdybyś nie wiedział, UPnP JEST ZALEŻNE TYLKO I WYŁĄCZNIE OD SIECI I INTERNETU a nie systemu operacyjnego. Jeszcze jeden podobny post i zgłosze, bo mam dość dzisiaj takich prowokacji u innych.

Albo też od konfiguracja modemu, co sprowadza się do SIECI.

@Xakers

Tylko absolutnie to się pojawia? Może napisz meila do polskiego dystrybutora, jak można przekierowywać porty/dodawać, albo wygoogluj, może ktoś z takim samym sprzętem miał problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skoczek

Dla pewności powiem, że posiadam oryginalnego Windowsa, oraz grę, tak więc twoja 100% metoda zawiodła.

@CampersHunter

Absolutnie. Właśnie dlatego wysłałem screena. Cóż... pozostaje mi tylko dalsze szukanie pomocy u innych osób. Może kto inny będzie w stanie mi pomóc.

W każdym razie dziękuję za poświęcony czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanówcie sie

@Xakers masz tam podany IP. W przeglądarce wpisz ten IP adress i powinny tam być ustawienia routera. Podejrzewam, że sam nie ustawiałeś routera tylko robił to informatyk. Ostatnio jestem po przejściach z routerami i co nieco wiem. Sugeruję sprawdzić swój IP, który wysyła router i wpisać go w przeglądarkę. Z reguły żeby dostać się do opcji trzeba znać hasło i użytkownika. Jeżeli nic tam nie zmieniałeś powinno brzmieć tak: admin hasło admin. Każde routery są tak ustawione. Jak już znajdziesz sie w ustawieniach proponuję znaleźć to UPnP i z disable ustawić na enable. Powinno zadziałać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wyłączonego firewalla, więc to chyba nie tutaj znajduje się problem.

I jeszcze jedno. Mam internet z airbites. I tutaj mały cytacik, który wyszperałem na temat tej sieci.

"Acha no i w airbites nie odblokują wam żadnych portów a do routera tez nie dadzą dostepu pod groźbą grzywny."

Czy to oznacza, że moge się pożegnać z odblokowaniem NATa? :sad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki to dostawca ale przy wyłączonym firewallu powinno Ci chodzic bez żadnego problemu... Nie masz routera to nie potrzebujesz konfiguracji. Wklepujesz na sztywno IP i bramki i masz dostęp do MW:2 i internetu. Jeżeli wpisanie na sztywno nie da to naprawdę nie mam pojęcia

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, proszę o kontakt przez PW. - Lord Nargogh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...