Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

10-tki w CDA

Polecane posty

20 godzin? Ja tą grę skończyłem w 1 wieczór :) Ale to, że krótkość nie jest jej wadą to masz rację akurat :D

Nie chodziło mi o to, że grę przechodzi się w 20 godzin (choć niektórzy pewnie potrafią :wink: ), tylko że gdyby autorzy wydłużyli rozgrywkę do tych przykładowych 20 godzin, to stało by się to monotonne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę słyszeć, że Crysis ma wymagania z kosmosu!!! To jest wierutna bzdura! W Crysisa można zagrać na komputerze sprzed dobrych paru lat, a poza tym żadna gra nie ma takiej grafiki! Czy naprawdę ten Athlon 3000+ i GeForce 6600GT to jest tak dużo (minimalne wymagania) w porównaniu z oprawą gry ?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 powinna dostać Syberia 2, Wiedźmin i Heroes V. Takie jest moje zdanie, a w każdą z wymienionych gier grałem bądź gram (w Wiedźminie 4 akt).

Heroes V :o? Gralem w ta gre i moge z czystym sumieniem dac tej grze max 8. Niczym specjalnym mnie ta gra nie zachwycila...

no może z tą dziesiątką porzesadziłem, ale gra jest super bardzo dobra fabuła

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CoD 4- bezapelacyjnie 10 się należała. Widzę, że niektórzy uważają, że Wiedźmin zasłużył na wszystkie oczka- :? Jak dla mnie, to nie powinien otrzymać nawet 8. Nie wiem dlaczego, ale mnie ta gra jakoś nie "ciągnie", a o dziwo kocham rpg-i ;/

Cod 4 9+ bo za krótka, ale super klimat, przeszedłem ją dwa razy bo za pierwszym ominąłem ostatnią misję po napisach końcowych :D, a Wiedźmin jak wyżej napisałem powinien dostać moim zdaniem 10/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wiele osób mówiło(w tym ja), to jej długość wcale tak nie przeszkadza.. Tymbardziej, że to co nam oferuje te 5 godzin zaspokaja nasze żądze w 100 %-ach ;] Nawet jak już, to ew. 10- .. Ja choćby uważam, że tdu w żadnym wypadku nie zasługiwało na naj. ocenę(choć gra miodzio), a tu mamy.. zonk! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propios CoD4, polecam ponowne przejscie w trybie zrecznosciowym, fajny "akcyjny" FPSik sie robi, a wciaga nadal.

Ja tam juz pare razy zaliczylem moje ulubione "kabooom!" (kto gral, ten wie), kombinujac, by np. uzywac w calej misi samej 105, czy 40 czy 20 mm. Headshoty ze 105 sa niezle :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja choćby uważam, że tdu w żadnym wypadku nie zasługiwało na naj. ocenę(choć gra miodzio), a tu mamy.. zonk! :D

Zakładam, że grałeś na jakiejś dobrej kierownicy, bo samo granie na joysticku nie oddaje takiego klimatu i przyjemności płynącej z jazdy :). Kiedyś w CDA ktoś napisał, że jeżeli jakiś program szachowy dostanie 10/10, a gra X 9/10, nie oznacza to, że szachy są czymś lepszym. Są najlepsze w swojej kategorii. Tak samo się ma sprawa do TDU i np. Crysisa. TDU jest najlepszą samochodówką na dzień dzisiejszy (samochodówką, a nie ścigałką. Można poprowadzić gdzie się chce i jak się chce auta, które większość graczy nigdy nie będzie miała w rzeczywistości) i 10/10 jej się należało. Crysis natomiast miał duże oczekiwania. Wyszło super, ale jednak w porównaniu z innymi FPS'ami nie jest to taki przełom jak TDU w swojej kategorii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę słyszeć, że Crysis ma wymagania z kosmosu!!! To jest wierutna bzdura! W Crysisa można zagrać na komputerze sprzed dobrych paru lat, a poza tym żadna gra nie ma takiej grafiki! Czy naprawdę ten Athlon 3000+ i GeForce 6600GT to jest tak dużo (minimalne wymagania) w porównaniu z oprawą gry ?!

Jeśli mogę coś zasugerować.

Mój komputer: Celeron 3 Ghz, 1GB RAM, GF 7300GT 256 MB VRAM

Crysis na minimalnych detalach działa bez problemu. Tylko, że na minimalnych detalach, kiedy grafika jest co najmniej przeciętna. Dla samej grafiki wolę sobie odpalić Far Cry na MAX i będzie wyglądal 2x lepiej.

Żeby nie było Offtop. Sama gra moim zdaniem jest średnia. Ot FPS jakich wiele. Żadna z niej 10. Z tego co ugrałem postawiłbym 8 za samą grywalnoś ć, a że oprawa audio-video wypada na 10, 9 jest jak najbardziej słuszne. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama gra moim zdaniem jest średnia. Ot FPS jakich wiele. Żadna z niej 10. Z tego co ugrałem postawiłbym 8 za samą grywalnoś ć, a że oprawa audio-video wypada na 10, 9 jest jak najbardziej słuszne. :)
Po pierwsze nie jest to FPS jakich wiele. To w miarę realistyczna gra, a nie pozycja nastawiona maksymalnie na widowiskowość. A z reguły realistyczne FPSy to gry typu GRAW, które jednak takie przystępne jak Crysis nie są, no i tam mamy całą drużynę.

Po drugie grafiki w grach nie ocenia się na zasadzie jaka jest u mnie, lecz na zasadzie jaka jest w ogóle. Wiadomo, że jak odpalisz Crysisa na jakimś złomie to gra będzie paskudna i będzie klatkować. Jak na czymś trochę lepszym nadal będzie paskudna, lecz bez klatkowania, itd. To, że Twoja maszyna nie jest w stanie wiele z Crysisa wciągnąć, nie znaczy, że to jest brzydka gra.

Jeśli mogę coś zasugerować.

Mój komputer: Celeron 3 Ghz, 1GB RAM, GF 7300GT 256 MB VRAM

Crysis na minimalnych detalach działa bez problemu. Tylko, że na minimalnych detalach, kiedy grafika jest co najmniej przeciętna. Dla samej grafiki wolę sobie odpalić Far Cry na MAX i będzie wyglądal 2x lepiej.

Celeron i GF7300 to nie jest sprzęt do grania. Zestaw podany przez Qbekbear'a, tj. A3000+ i GF6600GT jest jednak mocniejszy od Twojego sprzętu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to jest średni sprzęt, natomiast mój GF jest na DDR3, co podobno go uwydatnia. Nie o tym. W każdym razie na minimalnych chodzi płynnie.

Co do grafiki "jaka jest ogólnie" zgadzam się z tobą, natomiast do tego "ogólnie" potrzebny jest już bardzo mocny sprzęt i tylko to miałem na myśli. Generalnie Crysis nie przypadł mi do gustu, nawet jako sama gra, więc mogłem ocenić tak, a nie inaczej. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kornel T.
Wiem, że to jest średni sprzęt, natomiast mój GF jest na DDR3, co podobno go uwydatnia. Nie o tym. W każdym razie na minimalnych chodzi płynnie.

To nie jest średni sprzęt w żadnym wypadku. On już dawno do gier się nie nadaje. Średni sprzęt to mam na przykład ja (looknij sobie na podpis).

Dlaczego wszyscy są takimi minimalistami i zadowalają się tylko najniższymi ustawieniami? Gra ma chodzić płynnie przynajmniej na średnich detalach, wtedy można odkryć jej prawdziwy "przekaz graficzny". Obserwuję tak ostatnio fora i wszędzie widzę tylko "gram na LOW". Czy czasem technika nie idzie do przodu a ceny nie spadają? Gdzie są gracze z normalnymi konfiguracjami? Ja wiem, że niektórzy nie mają kasy, ale sorry, za 1500zł można kupić porządny sprzęt, który będzie ciągnął wszystko na najwyższych detalach (ponownie odwołuję się do mojej konfiguracji).

Odnośnie tematu tego topiku: w tym roku żadna gra nie zasługiwała na 10 (według mnie). Gram w gry już dość długo i się trochę orientuje w sytuacji poszczególnych tytułów. A już takie gadanie, że Wiedźmin, Crysis czy CoD4 zasługiwali na maksymalne oceny mija się zupełnie z sensem. Poprzyjcie swoich faworytów odpowiednimi argumentami, a nie piszecie "gra powinna dostać 10 i tyle!". Czy któraś z nich była rewelacyjna / rewolucyjna? Nie. Czy o którejś będziemy pamiętać przez lata? Nie. I tak można pisać bez końca. A Kane&Lynch nawet na osiem nie zasługuje; porównanie go z klimatem kina Tarantina to już zupełny kretynizm (uwielbiam Tarantino!) ale rozumiem, że niektórzy mają odmienne zdanie.

Nie będę już więcej pisał, dlaczego Wiedźmin nie zasłużył na 10, bo już dość przedstawiłem argumentów w różnych topikach o grach na różnych forach. Wiele osób się ze mną kłóciło, ale w większości przypadków kończyło się na mojej wygranej :D Wiedźmin to dla mnie dość kontrowersyjny temat, niby idealny, a jednak mocno ograniczony w rozwoju i na dodatek z dużą ilością bugów technicznych (których, o dziwo, nie zauważyłem, no ale to już problem tych, co o tych błędach pisali, bo jak się zwykle okazywało, posty te pisali dzieci w wieku 12 lat - typowi nabywcy Wiedźmina).

Dobra, nic już nie piszę o tej grze, zamykam się!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sprzęt kupiłem za 1000zł + 100 zł za dodatkowy RAM, który nabyłem przedwczoraj :) Crysis na medium chodzi dla mnie wystarczająco płynnie (a zaznaczam że gram tylko w rozdzielczości 1280x1024). Wiedźmin na maxa. Bioshock na medium->high. Wszystkie gry z czasów prev-gen (Far Cry, Oblivion, TDU) chodzą po maksach. Naprawdę, trzeba tylko pomocy kogoś, kto się świetnie zna na składaniu kompów i efekty są znakomite :)

Dla mnie mimo wszystko Wiedźmin to gra na dychę. Bo Oblivion dostał dychę, a Oblivion < Wiedźmin. Długie loadingi ? Jak dotąd najdłużej wczytuje mi się Wyzima Handlowa. 15-20 sec MAX. Mimika twarzy ? Ale przynajmniej to nie są tak skrzywione paszcze jak w Obku. Zaznaczam, że Obliviona też bardzo cenię i wg mnie 10 to była zasłużona ocena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...