Jump to content
Smuggler

10-tki w CDA

Recommended Posts

Co do dych dla hack and slashy - uważam , że Diablo 2 zasługuje na nią jak najbardziej

Zgadzam się, gra cały czas jest bardzo popularna :). Pamiętam, jak się w nią zagrywałem i dziwne jest to, że w ogóle mi się nie nudziła.

Co do Dungeon Siege- gra może prosta jak kij od szczotki, ale grywalnością bije na łeb wszelkie Sacredy czy inne Titan Questy, średniaki pokroju Fratra czy Space Hacka i crapowate Dawn of Magic i temu podobne. 10 się należy za tą moc przyciągania do monitora.

Cóż, oceny H&S trudno poprzeć jakimiś racjonalnymi argumentami, tu po prostu wychodzą indywidualne preferencje. Ja na przykład średnio lubię DS (10 w CDA), Dwójki DS absolutnie nie trawię (w CDA zdaję się 9/10), lubię Diablo 2 (10 w CDA), ale za najlepszą grę z gatunku uważam Evil Islands (9+/10 chyba dostało, ale gra jest mało znana i prawie zapominana) dlaczego? Nie wiem :) ale jakbym miał przyznać 10 jednej z tych gier to byłoby właśnie Evil Islands. Może to ze względu na klimat, może przez urozmaicenia? (jak etapy skradane). Swoją drogą H&S to chyba jeden z najlepiej ocenianych gatunków w CDA. Z innych rzeczy to od Space Hacka odrzuciło mnie po paru minutach, a w Fratera grałem z przyjemnością a te gry są prawie identyczne. Tak to już jest.

Co do dych dla hack and slashy - uważam , że Diablo 2 zasługuje na nią jak najbardziej choć sam bym jej nie dał. Gra jest wybitna, bawi ludzi mimo lat, są klany, zawody itd., teoretycznie ma wszystko, czego potrzeba dobrej grze tego typu. Ale jakoś saga Diablo do mnie nie trafiła. Teraz pewnie spytacie- a grałeś w ogóle? Otóż to. Grałem. I to nie raz. Dawałem grze wiele, wiele szans, ale dalej dla mnie czegoś tu brakuje. Czego? Sam nie wiem. Nie potrafię po prostu czerpać z niej przyjemności, choć rozumiem, że jest to możliwe.

Uzasadnienie dla Diablo II? A proszę bardzo ;). Nie grałeś najprawdopodobniej (skoro gra do Ciebie nie trafiła) na zamkniętym battle.net. Tego się nie da opisać - w to trzeba zagrać. Diablo tak jak napisałeś ma już 7 lat a mimo to cały czas jest w top 3 sprzedaży w najbliższym mi empiku. Bez przerwy dochodzą nowi, młodsi gracze mimo archaicznej grafiki i konkurencji. Serwery bn są przepełnione i nie widać na nich upływu czasu, dalej tysiące osób o każdej porze a i w tym wielu polaków. Z Diablo jest tak jak ze wspomnianym Dungeon Siege - grafika, efekty? To nie tu. Tu się liczy niepowtarzalny klimacik, świetna wspólna zabawa i ta niewyobrażalna grywalność. Chyba każdy fan Diablo II przyzna mi rację że niewiele tytułów przez całą historię branży "żyje" tak długo i wciąga w ten sposób...

No właśnie - siedem lat to czas w którym większość gier się schowała pod ziemię i nijak ich nie kupisz nawet w extra klasyce czy super cenie. Diablo II wciąż stoi 8 dych u mnie w sklepie więc nie kupie jak na razie.

Poza tym - mnie się Diablo II autentycznie nie podobał już w dniu premiery. Gra po sieci też nudnawa. Ale doceniam to że mimo że Diablo nie lubię jest to gra wybitna.

FC jest wg. mnie jak najbardziej wart 10. Niesamowita swoboda, inteligentni wrogowie, piękna grafika, dobry klimat i rewelacyjna fizyka- jak dla mnie- drugi najlepszy shooter, bo czegóż chcieć więcej?

Bardzo ciekawej i inteligentnej fabuły?

Jak na razie to tylko Half-Life 2 potrafił trzymać mnie przy monitorze przez kilka(naście) godzin ;]

I trochę Riddick EFBB ;)

edit. poprawiłem sens zdania ;d

Bardzo ciekawej i inteligentnej fabuły?

Jak na razie to tylko Half-Life 2 potrafił trzymać mnie przy monitorze przez kilka(naście) godzin ;]

I trochę Riddick EFBB ;)

edit. poprawiłem sens zdania ;d

Moim zdaniem FC jak na swój gatunek fabułę ma całkiem dobrą. Nie ma co oczekiwać wspaniałej wielowątkowej fabuły niczym z Final Fantasy bo to nie ten gatunek. Tu ma być akcja, wybuchy, i wciągające walki. Nie mówię oczywiście, że fabuła nie jest w ogóle ważna, ale nie jest też w FPSach najważniejsza.

Moim zdaniem 10 powinien dostać Maluch Racer :D . A tak na poważnie to uważam, że dychę powinien otrzymać Max Payne. Za to, że był piekielnie grywalny i miał klimat lepszy od najlepszego amerykańskiego filmu sensacyjnego.

GTA San Andreas ocena 9+

powinna dostać 10 bo przecież

była dużo bardziej grywalna od GTA 3 i Vice City

GTA San Andreas ocena 9+

powinna dostać 10 bo przecież

była dużo bardziej grywalna od GTA 3 i Vice City

GTA 3 w dniu premiery miało wymiatającą grafikę. Vice City w dniu premiery miało również ponad przeciętną grafiką. San Andreas w dniu premiery miał już grafikę średnią a niestety w tego typu grach jeśli ma byc 10 to grafika musi byc bardzo dobra.

A co powiecie o Heroes V, jak dla mnie gra-ideał. Grafika-świetna. Grywalność-tjw.(gram w to z rok i mi się nie nudzi), muzyka-pasuje do tego typu rozrywki. Jedynym, jak dla mnie minusem jest chodzenie w podziemiach, ciagle trzeba przekręcać kamerę.

Wole "trojeczke" wg mnie najlepsza czesc. 5 na drugim miejscu w mym rankingu.

1.Po pierwszym miesiącu grania w HOMM V też tak myślałem, ale potem wszystko się zmieniło.

2. Ale co myslicie o 10 dla HOMM V.

IMO HV nie zasługuje nawet na 7. Ta gra odrzuciła mnie od siebie - zero klimatu. Nawet 4 jest lepsza od spapranej 5.

IMO HV nie zasługuje nawet na 7. Ta gra odrzuciła mnie od siebie - zero klimatu. Nawet 4 jest lepsza od spapranej 5.

Nie przesadzaj, żadna częśc nie jest gorsza od Homma 4. Piątka zamiast bawic się w jakieś głupie udziwnienia typu populacja codziennie, wróciło do starych sprawdzonych rozwiązań tyle, że w lepszej oprawie i to było moim zdaniem dobre posunięcie... niestety posunięcie, które blokuje drogę do oceny, 10/10 bo o ile powrót do przeszłości był dobry względem serii to nie można dac 10/10 grze, która nie wnosi nic nowego a jedynie powiela stare patenty. Dla mnie 9/10 jest dobrą oceną.

A najsłusznejszą dyszkę dostał wg. mnie "System Schock 2" :) (choć nie pamiętam czy to właśnie dostał).

Dać mu wódki, bo dobrze gada. System i Herosy, plus może Diablo ( nie przepadam za tą grą, ale jest ponadczasowa jak cholera ) to jedyne zupełnie słusznie postawione dychy w CDA. Poza tym jeszcze pierwszy Half Life i Fallout2 powinny dostać, bo to są gierki na które nie ma bata i czuć w nich geniusz.

Cóż, oceny H&S trudno poprzeć jakimiś racjonalnymi argumentami, tu po prostu wychodzą indywidualne preferencje.

No niekoniecznie. DS miał świetny engine, ale był straszliwym krokiem wstecz w stosunku do wydanego sporo wcześniej Diablo, dlatego ja tam tej niby cudownej grywalności nie widziałem i nie widzę. W drugiej części dodali skille, rasy, rozbudowali zwierzaki i system questów i od razu grało mi się bardzo przyjemnie. Brak czegokolwiek poza możliwością klikania myszką w stworki jest moim zdaniem "całkiem" racjonalnym argumentem, by nie wystawiać grze 10.

A H&S w który grało mi się najfajniej było Hexplore, ale dychy bym tej gierce nie dał za chiny i takcool.gif

Co do Herosów numer 5 to jest to zubożona kopia wydanej lata temu trójki z mocno ( i nie zawsze umiejętnie ) przypudrowaną grafiką. Magia serii nadal działa, ale to raczej nie jest zasługa twórców, ja bym wystawił 7+.

Dla potworow to tak na ladne oczy, bo to wtedy byla pierwsza tak dobra gra na podstawie bajki. dla farcry'a to owszem. bardzo dobra gra z ladna oprawa, ale o unrealu nic nie napisze bo niezasmakowalem.

Wiele gier zasłużyło na 10. Wymienie więc jedną-TDU. Nie ma co, dziesiątka to minimum dla tej boskiej samochodówki. :wink: Spełnia wszystkie nasze oczekiwania, nawet te o których nie wiemy. :)

Wiesz tu nie chodzi o to by raczyć nas takimi sztampowymi tekstami. Byłoby o wiele lepiej gdybyś dodał kilka argumentów, albo przedstawił szerszą opinię niż tylko "zgadzam się z przedmówcą"

A co sadzicie o dyszce dla No One Lives Forever 2? Bo chyba taka ocene dostalo i bylo chyba wiele glosow sprzeciwu przeciwko tej ocenie. Ktos tam sie w cda tlumaczyl ze dwojka miala 10 za to ze jedynka nie dostala bo to podobno pierwsza czesc zaslugiwala na ta ocene. Wedlug mnie w kazdym razie 10 dla dwojki to przesadzona ocena.

moim zdaniem na 10 napewno zasłużył bioshock gra jest przednia grafika klimat interaktywność świata po prostu fenomen zupełnie nie rozumiem czemu GEM 10/10 nie postawił

Mam jeszcze kilku kandydatów do 10/10 u których takowej ocenyy nie było to:

PES 4

FM 2007

Medieval Total War

I pare zastrzeżeń że gra 10 dostać nie powinna

MONSTERS!!!!

Half-Life 2-Piekielnie fajny ale mial dużo wad i bugów