Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

10-tki w CDA

Polecane posty

Wiesz tu nie chodzi o to by raczyć nas takimi sztampowymi tekstami. Byłoby o wiele lepiej gdybyś dodał kilka argumentów, albo przedstawił szerszą opinię niż tylko "zgadzam się z przedmówcą"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o dyszce dla No One Lives Forever 2? Bo chyba taka ocene dostalo i bylo chyba wiele glosow sprzeciwu przeciwko tej ocenie. Ktos tam sie w cda tlumaczyl ze dwojka miala 10 za to ze jedynka nie dostala bo to podobno pierwsza czesc zaslugiwala na ta ocene. Wedlug mnie w kazdym razie 10 dla dwojki to przesadzona ocena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem na 10 napewno zasłużył bioshock gra jest przednia grafika klimat interaktywność świata po prostu fenomen zupełnie nie rozumiem czemu GEM 10/10 nie postawił

Mam jeszcze kilku kandydatów do 10/10 u których takowej ocenyy nie było to:

PES 4

FM 2007

Medieval Total War

I pare zastrzeżeń że gra 10 dostać nie powinna

MONSTERS!!!!

Half-Life 2-Piekielnie fajny ale mial dużo wad i bugów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie 10 powinno dostac beyond good & evil a hut bodajze dal TYLKO 9 :oops: :twisted:

Za zielone usta... nie dziwię się ;) (chyba nie pomyliłem gier...)

moim zdaniem na 10 napewno zasłużył bioshock gra jest przednia grafika klimat interaktywność świata po prostu fenomen zupełnie nie rozumiem czemu GEM 10/10 nie postawił

Gem wyjaśnił dlaczego nie ma 10. Wytłumaczenie to jednak, mimo tego że jest jak najbardziej sensowne, po prostu do mnie nie trafia. Pewnie zdarzył się ze 2 razy na całą grę błąd w ragdollu (przez całe demo nic mi się nie rzuciło w oczy - nie grałem w pełną, ale wypowiadam sie na podstawie dema i kalibru minusów wymienionych przez gema przełożonych na mój system wartości :) ), może jeszcze jeden, dwa babole. Nie upoważnia to jednak do tego, żeby skrzywdzić (tak, skrzywdzić dziewiątką!) takie dzieło twórców (klimat po prostu mnie zwalił z nóg, toż to przebija F.E.A.R. i FarCry'a!). Myślałem że zacznę się modlić do monitora jak zobaczyłem genialne wykorzystywanie plasmidów (electric bolt dla wrogów w wodzie - woda dobrze przewodzi prąd, efekt - wszyscy w wodzie padają! Geniusz, powiadam), podskoczyłem aż jak wyskoczył na mnie pierwszy splicer, a ja miałem tylko klucz francuski... Dobra, koniec, ja mogę o tej grze pisać do u...nej śmierci. Dodam tylko, że grafika to mistrzostwo, świetna jest także optymalizacja kodu gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gem wyjaśnił dlaczego nie ma 10. Wytłumaczenie to jednak, mimo tego że jest jak najbardziej sensowne, po prostu do mnie nie trafia. .

Co do mnie to w czasie grania mialem co najmiej 5x wyskok do Windy, a to o 3 za wiele jak na moj poziom tolerancji, wiec prywatnue uwazam, ze 9,5 powinno byc MAKSIMUM za brak stabilnosci. A 9/10 tez dobra ocena. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale recenzja to raczej ocena POWER a nie ECO :) A Half-Life 2 był może jedną z najlepszych strzelanek 2004 roku (chyba drugie miejsce - po Far Cry'u, przed Doomem 3), natomiast przez ten czas wyszło już mnóstwo strzelanek lepszych od H-F2. Myślę, że ta dziewiątka była w sam raz - jest to coś, czego fan H-F nie może nie kupić. Ale ja fanem H-F nie jestem więc nie kupię :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kornel T.
Co do mnie to w czasie grania mialem co najmiej 5x wyskok do Windy, a to o 3 za wiele jak na moj poziom tolerancji, wiec prywatnue uwazam, ze 9,5 powinno byc MAKSIMUM za brak stabilnosci. A 9/10 tez dobra ocena. :)

Och, odetchnąłem z ulgą. A już byłem pewny, że to coś mój sprzęt się sypie. Też miałem wyskoki do Windowsa i to nawet częściej. Raz zadowolony dotarłem do końca levelu i nacisnąłem dźwignię, aby otworzyć drzwi. Nagle cały obraz się zamroził i... witamy na pulpicie! Potem już starałem się zapisywać stan gry jak najczęściej. Co do oceny BioShocka: nie, na 10 nie zasłużył, mimo wielu genialnych aspektów, których nie spotkaliśmy do tej pory w grach, ale ten plusik mógłby spokojnie dostać. W końcu dawno nie graliśmy w aż tak wielką grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z tego co pamiętam WoW dostał 10/10 w pełni zasłurzone . W TBC zabiłbym Blizzarda za wygląd itemów.

Wedlug mnie TBC jest juz gorsze od podstawki. Nie czuc tego klimatu jak w poprzedniej czesci. Bardzo dobrze, ze nie dostalo 10/10, bo na to nie zaslugiwalo. Moze WoW WoL dostanie 10/10...

BTW spojrz, ze itemki jak T5, czy T6 wygladaja calkiem niezle. T4 bylo kiepskie dla WSZYSTKICH klas pod wzgledem wygladu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie TBC jest juz gorsze od podstawki. Nie czuc tego klimatu jak w poprzedniej czesci. Bardzo dobrze, ze nie dostalo 10/10, bo na to nie zaslugiwalo. Moze WoW WoL dostanie 10/10...

BTW spojrz, ze itemki jak T5, czy T6 wygladaja calkiem niezle. T4 bylo kiepskie dla WSZYSTKICH klas pod wzgledem wygladu.

Tak te najlepsze itemki wyglądały świetnie, ale zauważ, że mając powiedzmy T2 albo już T3 (najwięksi hardcorowcy :D) Musiałeś to zmienić na kolorowe fatałaszki... ja przez 3 lokacje nie mogłem znaleźc porządnej szaty (tzn, takiej która zakrywa nogi), a że miałem spodnie za honor warlockowe to dostałem od gildii radosny przydomek "Kaleson" :D

Moim zdaniem też oczywiście TBC nie zasługuje na 10/10 faktycznie to już nie ten klimat (chociaż to pewnie też przez to, że jak się zaczyna grać w WoWa to questy robisz z ciekawości i ogólnie z zauroczenia światem a w TBC questy robi się już tylko na zasadzie "jeszcze 2 questy i lvl" po prostu już to bardziej mechanicznie się robi).

Na 10 zasłużył moim zdanie BIOSHOCK za tą wyjechaną w kosmos grafę oraz realistyczność. Moim zdaniem jest to bez dwóch zdań HICIOR 2007 roku.

IMO Bioshock jednak nie zasługuje na 10/10 super wyjechana grafika to jednak za mało nawet dla FPSów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Half-Life 2-Piekielnie fajny ale mial dużo wad i bugów

Co to za bugi, chyba o czymś nie wiem. Właśnie w HL2 bez żadnych łatek ciężko jest się doszukać usterek.

A Half-Life 2 był może jedną z najlepszych strzelanek 2004 roku (chyba drugie miejsce - po Far Cry'u, przed Doomem 3), natomiast przez ten czas wyszło już mnóstwo strzelanek lepszych od H-F2. Myślę, że ta dziewiątka była w sam raz - jest to coś, czego fan H-F nie może nie kupić. Ale ja fanem H-F nie jestem więc nie kupię :P

A dla mnie był najlepszym FPS 2004 roku i od tamtej pory króluje (podobnie jak jedynka w poprzednich latach). Owszem te technologie są na porządku dziennym, ale minęły już 3 lata! Nigdy nie zrozumiem dlaczego "wielkie plansze" w Far Cry były dostateczną rewolucją by dać 10, a pierwszy działający system fizyki (na którym cały czas teraz gry są tworzone) to za mało. Może szukano gry idealnej, ale jeżeli HL2 nie jest strzelanką kompletną to czy FC nią było? Dla mnie nie, moje małe subiektywne zdanie. (I znów się włączam do dyskusji o HL =) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kornel T.
Dla mnie żadna gra nie powinna dostać 10/10. przynajmniej z tych w które grałem dotychczas :) Ciągle czekam na tą jedną która mnie powali na kolana. W każdym razie Wiedźmin był najbliżej jak na razie ;)

Z pewnością Wiedźmin według mnie mniej zasługiwał na 10 niż inne hity, które otrzymały maksymalne albo zbliżone do niej oceny. Może przedstawiasz taką opinię, bo jesteś świeżo po graniu w ten tytuł? Wszyscy chwalą sobie Witchera, ale domyślam się, iż jest to głównie spowodowane tym, że to Polska i cholernie dobra produkcja. Za granicą już nie wypowiadają się o niej tak pozytywnie. Za same błędy, których jest dosłownie i w pełnym słowa tego znaczeniu tysiące, powinna być obniżona ocena. No ale rozumiem, że gra ci się podoba. Ja też byłem kiedyś tak zauroczony World in Conflict, że mało nie rozszarpałem CDA, gdy to dało "tylko" 9. Teraz wiem, że była to na prawdę zasłużona ocena. Trzeba spojrzeć na dany tytuł z perspektywy czasu i zauważyć błędy w mechanice gry (już nie mówię o reszcie bugów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie żadna gra nie powinna dostać 10/10. przynajmniej z tych w które grałem dotychczas :) Ciągle czekam na tą jedną która mnie powali na kolana. W każdym razie Wiedźmin był najbliżej jak na razie ;)

Z pewnością Wiedźmin według mnie mniej zasługiwał na 10 niż inne hity, które otrzymały maksymalne albo zbliżone do niej oceny. Może przedstawiasz taką opinię, bo jesteś świeżo po graniu w ten tytuł? Wszyscy chwalą sobie Witchera, ale domyślam się, iż jest to głównie spowodowane tym, że to Polska i cholernie dobra produkcja. Za granicą już nie wypowiadają się o niej tak pozytywnie. Za same błędy, których jest dosłownie i w pełnym słowa tego znaczeniu tysiące, powinna być obniżona ocena. No ale rozumiem, że gra ci się podoba. Ja też byłem kiedyś tak zauroczony World in Conflict, że mało nie rozszarpałem CDA, gdy to dało "tylko" 9. Teraz wiem, że była to na prawdę zasłużona ocena. Trzeba spojrzeć na dany tytuł z perspektywy czasu i zauważyć błędy w mechanice gry (już nie mówię o reszcie bugów).

Ja mówię tylko, że Wiedźmin to gra, która była najbliżej 10 w mojej prywatnej skali. Przeszedłem tę grę chwilę temu (pre-order) i właśnie przechodzę drugi raz :) Owszem ma masę błędów ale rekompensuje to fabuła i świat gry. Nie interesuje mnie to czy gra powstała w Polsce czy nie, po prostu patrzę czy mi się podoba. No i jestem fanem twórczości ASa więc chyba wyłapałem większość nawiązań i smaczków do jego twórczości, a to pozwoliło mi na lepsze wczucie się w klimat gry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie gra taka jak Half Life 2 powinna dostać 10.

A dlaczego bo żaden z powstałych FPS-ów nie miał takiego klimatu-fabuły-grafiki-fizyki i grywalnośći jak ta gra.

W grze przynajmniej dla mnie nie liczy się tylko strzelanie są też w grze kilka kwesti logicznych jak się dostać lub przedostać do danego etapu rozgrywki.

I ten klimat jest wspaniały poprostu czuje się w tej grze nie jak Gordon Freeman tylko ja uczestnik i główny bohater tej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie żadna gra nie powinna dostać 10/10. przynajmniej z tych w które grałem dotychczas :) Ciągle czekam na tą jedną która mnie powali na kolana. W każdym razie Wiedźmin był najbliżej jak na razie ;)

Hmm, rzeczywiscie CDA za czesto daje 10. Wedlug mnie dziesiatka powinna byc zarezerwowana dla gry ktora naprawde powali mnie na kolana jak to napisales :) WoW byl bliski tego 9+/10 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, rzeczywiscie CDA za czesto daje 10. Wedlug mnie dziesiatka powinna byc zarezerwowana dla gry ktora naprawde powali mnie na kolana jak to napisales :) WoW byl bliski tego 9+/10 :D

I taka gra prawdopodobnie nigdy nie powstanie bo trafić w czyjś gust idealnie jest praktycznie niemożliwością. Moim zdaniem 10/10 powinny dostawać gry ponadczasowe, które mimo tego, że np. mają już słabszą grafiką to wciąż potrafią przykuć graczy i wciąż ma wielu fanów oraz strony internetowe i tak na tą ocenę zasługują moim zdaniem WoW, HoMM3, Starcraft, D1 i 2 Warcraft 2 i 3 no i może HL, chociaż tutaj taki pewny nie jestem. Oczywiście gra nie może mieć rażących błędów ale jak wiadomo powstają gry z malutkimi bugami ale na ocenę 10/10 nie zasługują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...