Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

10-tki w CDA

Polecane posty

A za sterowanie? Za efekty wizualne? Poza tym czy klimat (nawet jeśli dobry) jest oddany perfekcyjnie? 10 nie daje się tak pochopnie, i nie za jedną rzecz.

Zgadzam się gra powinna wnosić coś naprawdę innowacyjnego a GTA San Andreas wniosło grafike rodem z klocków lego (do dziś pamiętam te rozsypujące się słupy) i już za to 10/10 się nie należy moim zdaniem.

A innych graczy (fanów HL2) "WKURZA" że gra nie dostaje oceny za to jaka jest, tylko za to że: miało lepszego/gorszego poprzednika, TY się spodziewałeś cudów na kiju, i za to że wyszła gra (dla mnie wcale nie lepsza) którą wszyscy "głaskają" bo nikt o niej nie słyszał.

Niestety reklamy i wielkie obietnice zobowiazują i prawie każdy spodziewałś się cudów na kiju których niestety gra nie spełniła w pełni. Poza tym jednak 10/10 daje się jak gra jest najlepsza z danego gatunku a nie jak ma jednak lepszego bądź równie dobrego poprzednika którym był w tym momencie Far Cry. Do tego (może nie jest to element samej gry ale wkurzyć potrafił) HL2 wprowadził dość upierdliwego Steama którego piraci i tak obeszli w ciągu paru tygodni i na początku zdziebko utrudniał życie (tutaj już odzielnie od tematu bo wiem, że to moja wina, będe zmudzony kupić sobie w przyszłości nowego HLa2 ponieważ głupio zrobiłem porzyczając go koledze który rozesłał po całej szkole i jakiś [beeep] zmienił hasło i oczywiście ja inteligentny zapomniałem jeszcze na jakim maiilu rejestrowałem grę :roll: więc hasło mam już praktycznie nie do odzyskania ale za to jaką mam nauczke 8) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety reklamy i wielkie obietnice zobowiazują i prawie każdy spodziewałś się cudów na kiju których niestety gra nie spełniła w pełni.

I o tym właśnie pisałem. To że Ty się spodziewałeś cudów to nie wina gry. A reklamy do samej grywalności/klimatu/muzyki/grafiki nic nie mają, przynajmniej nie dla mnie.

Poza tym jednak 10/10 daje się jak gra jest najlepsza z danego gatunku a nie jak ma jednak lepszego bądź równie dobrego poprzednika którym był w tym momencie Far Cry.

Źle mnie chyba zrozumiałeś. Chodziło mi o poprzednika, czyli HL 1! Bo i często obniża się ocenę grze za to że wcześniejsza odsłona była lepsza, nie podoba mi się to. I chodziło mi właśnie o to że wcale FarCry nie jest grą lepszą od HL 2.

(tutaj już odzielnie od tematu bo wiem, że to moja wina, będe zmudzony kupić sobie w przyszłości nowego HLa2 ponieważ głupio zrobiłem porzyczając go koledze który rozesłał po całej szkole i jakiś [beeep] zmienił hasło i oczywiście ja inteligentny zapomniałem jeszcze na jakim maiilu rejestrowałem grę Rolling Eyes więc hasło mam już praktycznie nie do odzyskania ale za to jaką mam nauczke Cool )

Nie chcę być upierdliwy, ale pożyczanie komuś gry nie jest do końca sprawą legalną...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie chyba zrozumiałeś. Chodziło mi o poprzednika, czyli HL 1! Bo i często obniża się ocenę grze za to że wcześniejsza odsłona była lepsza, nie podoba mi się to. I chodziło mi właśnie o to że wcale FarCry nie jest grą lepszą od HL 2.

A to przepraszam faktycznie ja tego też nie lubię.

Jest czy nie jest to kwestia gustu. Mi bardziej przypadła plaża Farcrya niż ruiny Half Lifa

Nie chcę być upierdliwy, ale pożyczanie komuś gry nie jest do końca sprawą legalną...

Hmm samo porzyczenie jest chyba legalne wkońcu nie nagrywam gry nikomu i nikt na tym nic nie traci poza tym w chwili zakupu gra staje się poniekąd moją włosnością (no w granicach rozsądku oczywiście) i jak chcę mogą nią nawet zaraz po wyjściu ze sklepu pieprz... ekhem walnąć o chodnik i przydeptać.

Poza tym nie wpadajmy w paranoję każdy kiedyś porzyczał gry wkońcu to nic tak strasznie złego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzje - subiektywne spostrzeżenia, wiadomo. Jedna dziesiątka trochę na wyrost, druga jak najbardziej. Ja może po prostu powiem co do dziś mnie boli w związku z tym tematem. Brak dziesiątki dla gry Mafia. Moim zdaniem gra lepsza od GTA 3, która w owym czasie najwyższą notę zdobyła w cuglach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawem, jaka następna gra będzie mogła się poszycić tak wysoką oceną w Cd-Action (bo przecież dawno nie uświadczyliśmy takowej)? Pewnie dopiero Crysis "trzaśnie" nam dyszką... :wink:

Crysis na 100% dostanie 10. Jeszcze jak Qnik to będzie recenzował. Grafika go oślepi i wad gry nawet nie zauważy :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie Crysis dostanie 9+ . Fakt grafika jest cudowna , fizyka świetna , ale jakoś nie wierzę w to że dotanie dyche . Najbardziej wkurza mnie AI , bo ono jest nawet gorsze niż to z FC :(

No tak tak, widzę, że już ze dwa razy przeszedłeś finalną wersję Crysisa. Możesz nam coś jeszcze o nim opowiedzieć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO Crysis będzie musiał być baardzo dobry, aby dostać 10. Wszaj HL2 jej nie dostał, a w wyjaśnieniu (była taka tabelka obok) było napisane, że gra była oczekiwana, spodziewano się po niej takiego poziomu itd.

Więc Crysis naprawdę będzie miał długą drogę do 10

Crysis na 100% dostanie 10. Jeszcze jak Qnik to będzie recenzował. Grafika go oślepi i wad gry nawet nie zauważy

Wymień jedną grę, która dostała 10 tylko z powodu oślepienia grafą recenzenta. (chodzi oczywiście o tekst z CDA)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie Crysis dostanie 9+ . Fakt grafika jest cudowna , fizyka świetna , ale jakoś nie wierzę w to że dotanie dyche . Najbardziej wkurza mnie AI , bo ono jest nawet gorsze niż to z FC :(

No tak tak, widzę, że już ze dwa razy przeszedłeś finalną wersję Crysisa. Możesz nam coś jeszcze o nim opowiedzieć?

No to obejrzyj sobie filmiki z Crysisa i zobacz jakie tam jest AI .Może się to wszystko zmienić ale jak w finalnej wersjii będzie takie AI to dychy raczej nie dostanie . :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to obejrzyj sobie filmiki z Crysisa i zobacz jakie tam jest AI .Może się to wszystko zmienić ale jak w finalnej wersjii będzie takie AI to dychy raczej nie dostanie . :)

Nie jeden na podstawie filmików i screenów recenzje już pisał, ja się nie wypowiadam na takie tematy doputy, dopuki nie zobaczę tego na ekranie swojego monitora :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COMPANY OF HEROES zasługuję W 1000% na Dyszke...Szkoda że Gem jej nie dał bo gra zasługjuje na nią...

Pozatym myśl że Wolfeinstein Enemy Territory nie powinno dostać 10 lecz 9 może 8+.

A ja tam z oceną wystawioną dla COH się całkowicie zgodze . Fakt gra ma genialny silnik , fizyke AI , świtny Multi ale do gatumku nic nowego nie wznosła.Co do ET też mam wrażenie że ocena jest zawyżona

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COMPANY OF HEROES zasługuję W 1000% na Dyszke...Szkoda że Gem jej nie dał bo gra zasługjuje na nią...

Pozatym myśl że Wolfeinstein Enemy Territory nie powinno dostać 10 lecz 9 może 8+.

A ja tam z oceną wystawioną dla COH się całkowicie zgodze . Fakt gra ma genialny silnik , fizyke AI , świtny Multi ale do gatumku nic nowego nie wznosła.Co do ET też mam wrażenie że ocena jest zawyżona

Czy ja wiem. ET strasznie wciąga, IMO zasłużyło na 10. A w CoH nie grałem, więc się nei wypowiadam. Ale wiecie co, ta dyskusja zalatuje Vetem, więc nie ten topic :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crysis może powalczyć o dziesiątkę między innymi rewelacyjną grafiką, fizyką czy różnymi rozwiązaniami. Reszta (AI przeciwników) już najwyżej taka sobie. IMO najwyżej 9+, choć do premiery trochę czasu zostało i można wiele rzeczy tu i ówdzie poprawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiecie co, ta dyskusja zalatuje Vetem, więc nie ten topic :wink:

Imo w tym temacie mamy dyskutować o tym czy dana gra zasłużyła na 10 czy też nie i czy są gry, które niesłusznie nie otrzymały najwyższej oceny. Więc temat jak najbardziej właściwy.

Dyszkę powinna otrzymać Mafia, gra dużo lepsza od GTA 3. Wspaniały klimat, piękne miasto, cut-scenki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, jak na podstawie filmików można ocenić grę ? No dobra: grafikę można, fizykę czasami, ale AI ??? A może jeszcze ocenicie skuteczność poszczególnych funkcji "czarodziejskiej kamizeleczki" głównego bohatera ? To gorzej niż oceniać film po trailerze, gdyż na grę składa się więcej aspektów niż na obraz filmowy. Poczekamy, zobaczymy, oby tylko to nie było rozczarowanie, tak jak np. Infernal czy (chyba mimo wszystko) S.T.A.L.K.E.R.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test Drive Unlimited według mnie, bardzo sobie zasłużył na dyszkę. Sam na to liczyłem od momentu pierwszych zapowiedzi.

Ano, racja... ATARI ostatnio nie błyszczało, ale teraz... WIELKI COME BACK!! Też chciałem, żeby było 10/10... Jako fanowi samochodówek zależało mi na tym, bo NFS są świetne, ale przydałby się lekki powiew świeżości zarówno dla tej serii, jak i dla graczy... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten argument akurat nie jest zbyt trafny. TDU nie miało być symulatorem tylko właśnie grą arcade. To tak samo jakby krytykować jakiegoś hack'n'slasha, za to że nie jest rasowym RPG-iem. Recenzja robi wrażenie i wieżę Allorowi na słowo, że TDU na dychę zasłużyło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, jak to ma być tak, jak model łatwiejszy z ToCa 3 to świetnie. Tamten model był fantastyczny, nie całkowicie realistyczny, ale wiemy, że jedziemy samochodem, a nie jakimś dziwnym wehikułem a la Pan Samochodzik :) Ja tam kupuję TDU tylko jak wymienię proc (kwiecień), a sądząc z recenzji dyszka się należy. A na recce Allora nigdy się nie zawiodłem. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...