Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Spilner

Najfajniejsze bronie w historii gier

Polecane posty

W tym temacie przedstawiamy najbardziej oryginalne bronie, z jakimi spotkaliśmy się w grach.

UWAGA! Wyróżniamy tylko wyjątkowe, żeby nikt nie pisał typu AK 47 itp. Rozumiecie? To fajnie.

No to ja wymienię swoją listę:

1. Glaive z Dark Sector - tego nie trzeba nikomu przedstawiać. Choć zaczerpnięto to z serii Zelda, dopiero tutaj udało się w pełni wykorzystać potencjał dysku.

2. Linka z hakiem od Just Cause 2 - duma studia Avalanche i w lutym też nasza :) Chyba jeszcze w żadnej grze nie było takiego gadżetu, który służy również jako doskonała broń. Ci co oglądali filmiki, wiedza, o co chodzi.

To moje typowania, teraz wy przedstawcie swoje.

Zapraszam wszystkich forumowiczów do dyskusji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak?

A co powiesz na kuszę, która zamiast bełtów miała kurczaki z dynamitem w d...kuprze? :P

Oczywiście z Redneck Rampage Rides Again...;)

Ze staroci wypada wspomnieć również o gustownych widłach z Blood, które pozostawiały równie gustowne dziury w plecach przeciwników.:)

A z nowszych produkcji?

U mnie na pierwszym miejscu jest Plasma Cutter z Dead Space. Broń może mało wyszukana, ale za to dostarczająca wielkiej frajdy i zaspokajająca mroczne, sadystyczne zapędy tkwiące w człowieku...:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASMD_Shock_Rifle.jpgshockrifle.jpgsb9HHFig.png

Shock rifle z serii Unreal Tournament. Oryginalna, z mnóstwem zastosowań. Jedyna broń, która sprawdza się na każdym dystansie, potrafi zdjąć przeciwnika schowanego za rogiem/ścianą... Wystarczy tylko mieć dobrego cela. Pierwszy strzał to hitscan, drugi - kulka plazmy, a trzeci... TEH SHOCK COMBO!

240px-Biorifle-ut.jpgut2004-bio.jpg240px-UT3-biorifle.png

Bio-Rifle, także z UT. Nie wiem, co brali twórcy, tworząc tę broń... Ale to musiało być dobre. Broń tak niekonwencjonalna, tak oryginalna, że... łomatko.

railgunevolve.jpg

Railgun - to jest dopiero giwera. Jako młodziak miałem sporo problemów z rozszyfrowaniem nazwy... Nie dość, że jednym strzałem zabiera całe 100 HP, to jeszcze przechodzi przez przeciwnika, wskutek czego na strzał może załapać się drugi... trzeci... czwarty...

portal-gun-whoa-rm-600.jpg

No i ostatnie (choć nie wiem, czy można to zakwalifikować jako broń) - Aperture Science Handheld Portal Device, a.k.a Portal Gun z Portala. Kto grał, ten wie, co to cudeńko potrafi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Gatling Laser z Fallouta! Ogniwa żre jak smok, ale pięknie przepoławia wszystko, co się zbliży. Idealna broń do ostatniej walki na tych upierdliwych supermutantów spawniących się z korytarza.

2.Ellon, gadająca różdźka z Orcs & Elves. Gdzie indziej można znaleźć coś takiego? : P

Dobry temat! Akurat dzisiaj rano sobie myślałem, że przydałby się taki na forum :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śpiewający miecz z Baldur's Gate i moja najulubieńsza broń - gitara w kształcie topora z tej samej gry. Uwielbiałem granie tymi dwoma broniami:D

Poza tym - Szpon Beliara z Gothica 2. Świetna broń, świetny wygląd. Cudeńko:D

Szpon_Beliara.gif

Ostrze mrozu War3 - wspaniałe, cudowne, uwielbiane przeze mnie. Nigdy nie widziałem piękniejszego miecza, z piękniejszą historią.

FRSTMRNE1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SC 20K!! Ze Splinter Cella! Najnormalniejszy, choć i tak napakowany. Doskonałe narzędzie do cichej, lecz zabójczej infiltracji! I mam tu na myśli tą najlepszą wersję, z Chaos Theory!

SC-20K.JPG

Cichy, duży zasięg, luneta snajperska, różne tryby strzelania, wmontowany granatnik z możliwością użycia zróznicowanych pocisków(tasery, przylepne kamerki), możliwość zmiany zastosowań przez dodanie odpowiednich nasadek...Mógłbym mówić bez końca...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołkownica(Painkiller)/Kusza(HL2)/Snajperka(Strider mountain) i inne bajery dzięki którym wróg poczuje się nieco przybity.

Wunderwaffe DG 42 a szczególnie po modyfikacji w "Der Reise"

http://i427.photobucket.com/albums/pp355/T...WonderWaffe.jpg

http://www.codaddicts.com/images/games/cod...rwaffe_dg-2.jpg

http://www.lizmichael.com/swissgun.jpg

:-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BFG10K - (Quake III: Arena) broń, którą można spokojnie obrócić w pył masę przeciwników. :3

Skoczna bomba - (Giants: Citizen Kabuto), czyli przeogroooomna bomba, z którą latanie było przewie że niemożliwe. Potrafiła niszczyć olbrzymie stalowe bramy czy... Imprezownie przeciwników ^^ a do tego wybuch wywołuje fajną falę uderzeniową.

Teraz pora na kilka broni z Half-Life'a:

Robaki http://xdominik.webpark.pl/pliki/hl/bronie/5_4.gif - małe, szkodliwe, które na dodatek po pewnym czasie wybuchają.

Barnacle, czyli jęzor. Mam złe wspomnienia związane z nimi :P

Broń obcych http://xdominik.webpark.pl/pliki/hl/bronie/of/7_2.gif - potworek strzelający radioaktywnymi odpadami. Słodki jest :3

Kolejny wytwór obcych http://xdominik.webpark.pl/pliki/hl/bronie/4_4.gif Strzela małymi muszkami, które same naprowadzają się na cel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery bronie, które zapamiętałem najbardziej.

1. Łom z pierwszej części Half-Life :D Hehe, miało nie być prostych, ale tego nie sposób nie wymienić.

2. Gravity Gun z HL2

3. Armata, którą znikąd wyciagał Tommy z Vice City (nazwy nie pamiętam)

4. Ten granat z Wormsów, przy którego wybuchu słychać ALLELUJA! i ropierdziela pół mapy.

Dobra, wiem że to takie proste i zwyczajne, ale mi najbardziej utkwiły w pamięci :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BioRifle z UT - jedna z moich ulubionych taktyk, naładować do pełna i czekać aż ktoś wejdzie na linię strzału

Karabin plazmowy z Fallouta 3 - świetnie wyglądający efekt zamieniania się w kupkę zielonego gluta po strzale krytycznym :)

Święty Granat Ręczny z Wormsów - wygląd i odgłosy tej broni są po prostu świetne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienię kilka broni - kolejność przypadkowa:

1.Armata z Serious Sama- świetna broń, którą można zabić kilku wrogów jednym strzałem

2.Język Smokera z Left 4 Dead- grając zainfekowanymi jako Smoker, możemy wciągać ofiary naszym językiem. Świetne! Dodatkowo tego nieszczęśnika może uratować tylko inny Ocalały.

3.Broń Obcych z Crysisa- fajna broń z nieskończoną amunicja. Niestety się przegrzewa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam konkretnej listy, ale na pewno wbija się w pamięć Gravity Gun z Half-Life 2. Potem na pewno fajną bronią jest Reedemer czyli mini-bomba atomowa z UT. Piła z Gears of War robi naprawdę krwiste wrażenie (najlepsze na wrogach... ;P). Poza tym, uwielbiam M16/M4 w CoD4 za - w pierwszym przypadku - doskonałą celność a w drugim za niezły firepower oraz celność :=)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...