Skocz do zawartości
niziołka

Studia

Polecane posty

Czy są może na forum jacyś byli lub obecni studenci matematyki? Jestem ciekaw jak się ma materiał z matematyki do tego co mają studenci studiów inżynierskich. Oczywiście chodzi mi o pierwszy rok, dwa bo potem przyszli inżynierowie raczej przedmiotów matematycznych nie mają. Jak się ma taka analiza 2, czy algebra liniowa do tego co jest na matematyce, jest duża różnica w poziome trudności? No i czy studiujecie/studiowaliście na politechnice czy uniwerku? Bo już się naczytałem w internecie miliona opinii, że jak matematyka/fizyka to tylko uniwersytet, po "jak matma to polibuda, po uniwerku tylko kebab!!11!".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście nie zapominajmy o tym, o jakiej uczelni mówimy. PWR jeszcze jako taki poziom stara się utrzymywać mimo wszystko, a jakieś prywatne barachło raczej nie będzie robiło zaocznym wielkich problemów z wyrobieniem świstka.

Gdyby nie chodziło o PWr, to bym nawet nie pytał bo mniej więcej wiem jak to w szkołach prywatnych funkcjonujetongue_prosty.gif Zastanawiałem się tylko czy da się pogodzić pełnoetatową pracę ze studiowaniem tutaj, ale chyba nie będzie aż tak źle. Oczywiście jeśli się człowiek odpowiednio przyłoży. Dzięki za opinięsmile_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Wierz mi, że pracę da się nawet pogodzić z dziennym studiowaniem na pwr wink_prosty.gif Trzeba chodzić tylko na laboratoria i ćwiczenia, a wykłady można sobie odpuścić, więc nie jest nawet tak bardzo ciężko.

EDIT: No może się trochę za bardzo rozpędziłem. Nie doczytałem słowa "pełnoetatowa" :) Z tym na dziennych studiach już by było ciężej.

Edytowano przez Artorias
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są może na forum jacyś byli lub obecni studenci matematyki? Jestem ciekaw jak się ma materiał z matematyki do tego co mają studenci studiów inżynierskich. Oczywiście chodzi mi o pierwszy rok, dwa bo potem przyszli inżynierowie raczej przedmiotów matematycznych nie mają. Jak się ma taka analiza 2, czy algebra liniowa do tego co jest na matematyce, jest duża różnica w poziome trudności? No i czy studiujecie/studiowaliście na politechnice czy uniwerku? Bo już się naczytałem w internecie miliona opinii, że jak matematyka/fizyka to tylko uniwersytet, po "jak matma to polibuda, po uniwerku tylko kebab!!11!".

W sensie chodzi o porównanie studiowania kierunku "matematyka" na uniwersytecie i "matematyka" na politechnice, czy o porównanie przedmiotów matematycznych na kierunku "inżynieria czegośtam" lub podobnych na politechnice z analogicznymi przedmiotami na faktycznej matematyce na uniwersytecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o tym, ale od kolegi z SGH.

Studiuję informatykę, nasz wydział od kampusu centralnego oddziela niemały kawałek i wszystkie atrakcje typu zrzeszenia studenckie, samorządy, wybory przechodzą u nas bez większego echa.

Funkcjonujemy trochę w oderwaniu od reszty UW ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie. Niedawno pisałem maturę i teraz planuję studiować. Bardzo lubię angielski, interesuję się nim i chciałbym jak najlepiej go poznać, jednak nie wiem czy opłaca się iść na filologię. Czy to jest opłacalne, czy dużo mi to da? Ktoś studiuje/studiował? Możecie doradzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haloo. Znowu ja. :D Z pytaniem ofc. Czy po techinkum fototechnicznym będę mógł iść studiować grafikę komputerową bez większych problemów z dostaniem się? Ah, i jeszcze jaką sytuację miałbym po mat-fizie w LO na takich studiach? Patrzą tam w ogóle na szkołę, czy np. portfolio jakieś też trzeba pokazać i to głównie na nim się skupiają przy rekrutacji? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie. Niedawno pisałem maturę i teraz planuję studiować. Bardzo lubię angielski, interesuję się nim i chciałbym jak najlepiej go poznać, jednak nie wiem czy opłaca się iść na filologię. Czy to jest opłacalne, czy dużo mi to da? Ktoś studiuje/studiował? Możecie doradzić?

Nie chcę pisać czegoś w stylu "go STEM or go home", ale...

Dużo zależy od Ciebie (jak pracowity jesteś) jak i od uczelni, którą wybierzesz, no i od tego co chcesz po filologii robić.

Która ze specjalizacji by Cię interesowała?

Chcesz być nauczycielem czy tłumaczem?

Jeśli chcesz być tłumaczem to wolałbyś tłumaczyć teksty użytkowe czy literackie? Jeśli chcesz tłumaczyć teksty literackie to powiedz, że czytasz książki, zarówno w języku polskim jak i angielskim.

Ogólnie tłumacze mają gorzej od nauczycieli, ci też nie mają za różowo (chyba, że trafisz na UJ a potem nauczał w jakiejś chińskiej prowincji to zarobisz i zwiedzisz kawałek świata).

No i jaki jest Twój trzeci język?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haloo. Znowu ja. biggrin_prosty.gif Z pytaniem ofc. Czy po techinkum fototechnicznym będę mógł iść studiować grafikę komputerową bez większych problemów z dostaniem się? Ah, i jeszcze jaką sytuację miałbym po mat-fizie w LO na takich studiach? Patrzą tam w ogóle na szkołę, czy np. portfolio jakieś też trzeba pokazać i to głównie na nim się skupiają przy rekrutacji? wink_prosty.gif

Na ASP słyszałam, że potrzebujesz solidnego portfolio, jak jest gdzie indziej nie wiem. Ogólnie grafika to mi się kojarzy (może niesłusznie) z jakimś tam talentem do rysunku, popartym praktyką, a tego nie da ani mat-fiz, ani fototechnik.

BTW nie wiem jak w Rawiczu, ale w Wawie technikum fototechniczne to jest jakaś komedia i ogólnie bardzo, bardzo nie polecam. Być może tam jest lepiej, ale i tak przygotuj się na dużo rzeczy których wcale nie masz ochoty się uczyć (i nie, sól sodowo-żelazowa kwasu wersenowego to nie jest najtrudniejsza rzecz do zapamiętania).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, fotografia średnio mnie interesuje, chodzi mi głównie o rysowanie na kompie. Ale to już nie ważne bo jednak otwierają bliższy mi kierunek (organizacja reklamy) i właśnie tam się wybieram, w domu ciągle ćwiczę i wiem, że praktyka w domu da mi więcej w bazgraniu niż jakieś tam technikum w którym w niewielkim procencie na zajęciach ogarnę jakieś programy graficzne. Fajnie by było, jakby ktoś powiedział mi więcej o technikum organizacji reklamy, bo jak na razie wiem tyle, że jest to marketing + tworzenie reklam i jakieś inne pierdoły. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja właśnie zastanawiam sie nad zrezygnowaniem z dotychczasowego kierunku studiów (niestety wiem, że podjęcie go było błędem) na rzecz czegoś innego. Dowiedziałam się bowiem,ze na jednej z uczelni w Polsce (konkretnie WSNHiD w Poznaniu) otworzyli nową specjalizację informatyczną systemy i aplikacje mobilne. Dział bardzo się rozwija, zresztą każdy widzi i słyszałam,ze nawet na jednej dobrze stworzonej apce można sporo zarobić. Sama od jakiegoś czasu interesowałam się zagadnieniem tak więc wydaje mi się, że dobrze bym się tam czuła.

Co sądzicie o tym wyborze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, jak wygląda różnica między informatykami na PWr na wydziałach: Informatyki i Zarządzania a Elektroniki?

Bo jak ostatnio chciałem znaleźć plany dla WIZ, nie mogłem ich zobaczyć (gdy klikam tu: http://www.portal.pwr.wroc.pl/1870282,241.dhtml po rozwinieciu nic się nie pojawia)

Edytowano przez Milven
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Niedługo kończą się rekrutacje na studia, a ciągle mam dylemat między dwoma kierunkami, automatyką i robotyką oraz inżynierią biomedyczną. Czy może są jakieś osoby, które zechcą się podzielić opiniami o nich? I może wiece jak by było z pracą po owych kierunkach? wink_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakończył się etap wstępny rekrutacji i na informatykę się nie dostałem, jestem na liście rezzerwowej (299 miejsce a wchodzi 255)

Na szczęście dostałem się na AiR.

Jak myślicie, jaka jest szansa że jednak uda mi się dostać na informatykę z rezerwy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...