Skocz do zawartości
niziołka

Studia

Polecane posty

Pytanie do ogarnietych programistow itp. Czy jak mam inzyniera dobra w sumie prace jako programista, to waszym zdaniem dobrym pomyslem bedzie porzucenie studiów i nie robienie juz magistra? Jaka jest wasza opinia na temat studiów u programisty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w maturalnej klasie i mam niemały problem z wyborem kierunku studiów. Chodzę do liceum, profil matematyczno-fizyczny. Ogólnie lubię matmę i czuję się w tej dziedzinie dobry. Gorzej z fizyką, mam nauczycielkę, której metody nauczania całkowicie odrzuciły mnie od tego przedmiotu. Ale wiadomo, na polibudzie tak czy siak z tą fizyką będę miał styczność.

Obawiam się troszkę tylko o mój poziom informatyczny albo jego brak. W LO miałem infę tylko w pierwszej klasie - na poziomie operacji w pakiecie office, więc wszystko co było już w podstawówce/gimnazjum. Z prawdziwym programowaniem nie miałem styczności.

Uściślając, idę na Politechnikę Poznańską.

Zainteresowały mnie kierunki:

- budownictwo

- energetyka

- mechanika i budowa maszyn

- automatyka i robotyka

- elektronika i komunikacja (trochę mniej, bo ponoć bardzo ciężki kierunek)

Mógłby ktoś z was coś powiedzieć na którykolwiek z tych kierunków? Znajdą się może nawet jacyś absolwenci?

Wolałbym raczej, aby na moim kierunku było więcej matmy niż fizyki. Sama nazwa budownictwo mówi mi, że będzie dużo fizyki, ale wrzuciłem tutaj, bo wydaje mi się to kierunek taki typowo ludzki. Nie wiem jak to lepiej ująć biggrin_prosty.gif

Oczywiście chciałbym po studiach mieć dobrą pracę, żeby godnie utrzymywać rodzinę. Jednocześnie nie chcę kierunku, na którym nie będę miał w ogóle życia prywatnego, tylko non stop nauka. Wiadomo, trzeba dać coś od siebie i się przyłożyć, ale ja mam dziewczynę, z którą znam się już długo i to raczej będzie jeden z fundamentów mojego życia. Chcę mieć dla niej również trochę czasu. Wiadomo koledzy czy coś również, żeby się nie odczłowieczyć.

Czy to, że kończę liceum a nie technikum mocno pogorszy moją sytuację na politechnice? Będzie mi o wiele ciężej?

Dajcie jakieś wskazówki, jak to wszystko rozplanować. Z góry dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w dobrym temacie, ale potrzebuje waszej pomocy!

W tym roku przypada mi napisanie pracy licencjackiej. I od razu zaznaczam: Nie chodzi o to, aby ktoś ją za mnie napisał!

To o co chciałbym spytać/dowiedzieć się, to jaką literaturę możecie mi polecić przy temacie "Porównanie husarii ze średnią jazdą serbską."

Podeślę od razu plan, żebyście mogli zobaczyć, jak konkretnie to widzę.

1 Na początku chciałbym uzasadnić taki a nie inny wybór pracy. Myślę że można tutaj wspomnieć o patriotyzmie itp.

2. Historia jazdy z Serbii. Twórcy, największe bitwy (wygrane i przegrane), uzbrojenie, taktyka.

3. Przejście jazdy do Węgier a następnie emigracja do Polski.

4. Początkowy rozwój husarii, ukazanie zależności między husarią a jazdą serbską, twórcy, bitwy, uzbrojenie, taktyka.

5. Porównanie obu jazd (taktyka, uzbrojenie), dodatkowo można przeanalizować największe bitwy i porównać je ze sobą.

6. Wnioski itp.

PS. jeśli zły temat, to prosiłbym albo o przeniesienie, albo po prostu o nakierowanie, wtedy sam się tym zajmę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już jestem po studiach. studiowałem logistykę, teraz pracuję w firmie spedycyjnej. studia to najlepszy czas w życiu człowieka, ale trzeba go rozsądnie wykorzystać. kiedy się bawiłem, to się bawiłem, ale przez większość czasu ciężko pracowałem. i dzięki temu nie miałem problemów ze znalezieniem pracy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są tu może jacyś byli lub obecni studenci filozofii? Zastanawiam się, czy nie wziąć sobie jako drugiego kierunku. Pytanie mocno ogólnikowe, ale czy waszym zdaniem warto się rekrutować? Miałem filozofie jako kurs humanistyczny na politechnice i był to jeden z ciekawszych przedmiotów:] Jakby ktoś mógł opisać, jak takie studia wyglądają, na co kładą nacisk itp itd byłbym bardzo wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Interesują mnie studia licencjackie informatyki (zaoczne). Problemy są jednak 2. Po pierwsze jestem humanistą i maturę zdawałem z WOSu. Dowiedziałem się, że na studiach, na które chcę iść, liczą się i są punktowane wyniki matury z informatyki i/lub matematyki. Ja z żadnego z tych przedmiotów matury nie pisałem. Są zatem szansę że się dostanę? Czy w Trójmieście są jakieś uczelnie które przyjmują bez spełnienia w/w warunków? A może muszę napisać jeszcze raz maturę ale tym razem z jakiegoś przedmiotu ścisłego? Z tym ostatnim byłby problem o którym piszę niżej.

I druga kwestia. Na studiach z informatyki jest też matematyka (algebra liniowa, analiza matematyczna, logika itd) Czy jako posiadający dyskalkulię humanista, który zawsze z matmy miał oceny na koniec semestrów/lat szkolnych wahające się między 2 a 3 i który pod koniec trzeciej klasy LO miał 3 z matmy i który chodził na korepetycje z tego przedmiotu, bo inaczej pewnie by nie zdał, dam sobie radę? Ukończyłem Policealną Szkołę Zawodową i mam zawód technika informatyka, tak więc nie zaczynałbym studiów od zera. Chcę dalej rozwijać swoją pasję do komputerów, nauczyć się programować i znaleźć pracę jako programista, developer, web designer lub administrator sieci.

Proszę o odpowiedzi, pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki związek ma matma z programowaniem? Liznąłem trochę C++ i Turbo Pascala, znam podstawy i umiem stworzyć w tym prosty program. Nigdy nie potrzebowałem do tego matmy. Do przeliczania liczb binarnych na zwykłe i na odwrót trzeba było trochę matmy, ale nie dużo i dało się tego nauczyć. Więc, myślę że trochę wyolbrzymiasz, szczególnie z tym poziomem trudności. Z tego co wiem to teraz poziom nauczania i trudność studiów raczej maleją. ;)

No a co z samym faktem przyjęcia mnie bez posiadania matury z jakiegoś przedmiotu ścisłego? Sprawdziłem parę uczelni w Trójmieście i nigdzie nie widzę takiego info.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się dostaniesz na MEiL to inne wydziały nie powinny Cię obchodzić biggrin_prosty.gif. Ostatecznie możesz iść na wspólny na Mechatronice, tylko będziesz musiał się uczyć przez parę semestrów, bo w trakcie studiów jest podział na kierunki mechatronika i AiR właśnie, a o ile dobrze pamiętam to w przypadku nadmiarowej liczby chętnych decyduje średnia ważona ocen (coś jak przy rejestracji na obieraki). Pewien nie jestem, ale mogę dopytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, zapewne jest tu wielu tegorocznych maturzystów, sam będąc w liceum czytałem cd-action regularnie w zwiazku z tym mam dla was fajna wiadomość :)

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego ma przyjemność zaprosić was na pierwszą edycję wyjazdu adaptacyjnego liderów.

Adapciak Liderów to tygodniowy wyjazd podczas którego będziesz miał okazję uczestniczyć w szkoleniu z dziedziny HRu, promocji, pozyskiwania partnerów czy liderskim. Zostaniesz wprowadzony w życie uczelniane i studenckie, pokażemy że USOS nie gryzie, a z dziekanatem można żyć w zgodzie i przyjaźni! :)Poznasz wielu nowych ciekawych ludzi. Będziesz mógł także dowiedzieć się jak działa największa organizacja studencka w Polsce, a wszystko to w atmosferze świetnej zabawy.Jeśli jesteś ambitny i chcesz szybko odnaleźć się na studiach, to idealne miejsce dla Ciebie!

Więcej informacji tutaj : https://www.facebook.com/events/1459942010976272/

11742864_980930065297575_2706015810208570220_n.jpg?oh=cb8220c464ff7fe671dc9f9ef8e324b9&oe=5654399E

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, nie wiedziałem gdzie to wpisać, ale...Wczoraj przeglądałem z nudów stronki gdzie różni "spece" piszą jak napisać "idealne CV". W kilku zwróciłem uwagę na dziwną rzecz: proponują wpisanie w dziale "wykształcenie" nie tylko uczelni i kierunku, ale też...promotora, ocenę z pracy i tytuł pracy! Jestem zdumiony. Po pierwsze dlatego, że to i tak znacznie powiększyłoby ilość tekstu w CV, a po drugie: którego niby potencjalnego pracodawcę będzie interesować mój licencjat czy magister?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No twój na pewno nikogo nie będzie interesować, skoro robiłeś o grach RPG XD

Ale temat pracy może mieć coś wspólnego z pracą wykonywaną na danym stanowisku

Nie ma znaczenia o czym. Natomiast u nikogo nie widziałem żeby takie rzeczy wpisywał do CV jak nazwisko promotora:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studiuje/studiował z was może ktoś japonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim? Matura zbliża się nieubłaganie, a o odpowiednim kierunku studiów myślę już od jakiegoś czasu i bardzo chciałbym studiować właśnie ten na wspomnianej uczelni (jednym z tego powodów jest też to, że mieszkam niedaleko Krakowa i ona właśnie mi odpowiada). Jestem w technikum informatycznym, ale jako, że totalnie nie czuję tematu i raczej brnę z klasy do klasy z przedmiotów zawodowych i matematyki z informatykę zbierając raczej mocno średni stopnie (z wielu wręcz koszmarnie słabe) to cokolwiek związanego z przedmiotami ścisłymi w moim przypadku odpada, a maturę rozszerzoną mam zamiar zdawać z angielskiego i polskiego, a z tego co widziałem i co pisał mi jeden znajomy to właśnie te przedmioty są tam najbardziej brane pod uwagę. Bardzo trudno się tam dostać? Wymagana jest znajomość języka japońskiego już na start (znam tyle ile liznąłem oglądając anime czy grając w jakieś gry po japońsku czyli raczej nie za wiele)? No i ogólnie jak wygląda nauka na tym kierunku? Niby w Internecie pisze co nieco, ale zawsze to lepiej dowiedzieć się od jakiegoś studenta czy absolwenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kiro Daruj sobie, już pomijając wysoki poziom dostania się na ten kierunek (poniżej 180 pkt, nie masz co szukać), niektóre uczelnie mają wstępne egzaminy w tym język, a oglądanie samego anime nie nauczysz się języka, co najwyżej na zasadzie "kali chcieć pączek" + jak nie masz żadnych powiązań politycznych to w ambasadzie pracy nie znajdziesz (chyba że jako sprzątacz), firmy zagraniczne to cienko, bo ile jest ich w Polsce? 3-5? tak po za tym w tych firmach sam japoński to za mało, często wymagają język dodatkowy (angielski, niemiecki, rosyjski lub francuski) no i oczywiście doświadczenie. Marzenia ambitne ale to kierunek dla bogaczy i niespełnionych marzycieli. Jaki kierunek ci zaproponować? z humanistycznych nic, rynek pracy już nimi jest tak nasiąknięty że wzdłuż i wszerz. Ewentualnie wybierz coś co jest pomieszane z humanem... np.Rachunkowość?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś zaczyna zastanawiać się nad kierunkiem studiów gdy "matura się zbliża", to może lepiej, aby w ogóle nie marnował tych 3-9 lat życia i złapał jakiś fach.

Część moich znajomych trudziła się po 5 lat na kierunkach z kosmosu, na których w ogóle nie powinni się znaleźć (prawo, historia, ekonomia, różne administracje i planowania przestrzenne), aby i tak w końcu znaleźć się za biurkiem jakiejś korpo klepiąc dokumenty przez EZD lub uzupełniając tabelki w excelu. Takie kompetencje to człowiek ma jeszcze przed maturą.

Edytowano przez Imachuemanch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie jest wasze zdanie na temat studiów podyplomowych? Warto, nie warto? Sam myślałem o "Ochrona informacji niejawnych", ale...no gryzę się czy jest sens:(

Moim zdaniem warto i to bardzo. Podnoszenie kwalifikacji jest bardzo dobrze postrzegane u pracodawców, szczególnie jeśli podyplomówka będzie ściśle związana z twoim stanowiskiem/zawodem. Jak masz okazję gdzieś iść, dostać na to dofinansowanie to bierz i się nie zastanawiaj - dodatkowy, "wartościowy" papier do twojego CV.

@topic.

Październik zbliża się nieubłaganie. Czasami zastanawiam się jak ja znajdę czas na pracę, studia i naukę oraz na prowadzenie własnych projektów ;_; Coraz częściej mam wrażenie, że sen w moim życiu to tylko strata czasu.

Edytowano przez HeXs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...