Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Zagadki muzyczne

Polecane posty

Regulamin zabawy :)

1. Regulamin FA i Netykieta ponad wszystko.

2. Tutaj poruszamy czułe struny forumowiczów - zagadki dotyczą bowiem muzyki.

3. Forma zadawania - dowolna. Zagadką może być ciekawostka/fakt o zespole/piosence, klatka z teledysku, fragment okładki płyty, zdjęcie któregoś z członków zespołu, lub całej formacji, ewentualnie kawałek piosenki zamieszczony na legalnym hoście. Możecie dać nawet kości pamięci RAM i kamień jako rebus dotyczący Rammsteina :) Nie wklejamy tekstów, bo zabawa zmieni się z Googlefest.

4. Nie przesadzajmy z poziomem trudności zagadek. Nie dawajcie kapel, o których tylko Wy słyszeliście. Wykonawca powinien mieć jakiś rozgłos!

5. Jeśli zagadka nie będzie rozwiązana w ciągu 24h zadający musi dać podpowiedź bądź rozwiązanie.

6. Jeśli ten, kto odgadł zagadkę, nie zada następnej w ciągu 24 h od odpowiedzi, przechodzi ona na pierwszego chętnego.

7. Uzasadnienie nie jest niezbędne, jednak mile widziane, w szczególności w przypadku mniej znanych zespołów/piosenek.

8. To NIE jest Królestwo Metalu, więc wszystkie gatunki są mile widziane :)

Regulamin by Sedinus + malutka poprawka by Rankin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, oglądałem teledysk na jednym blogu. Tak charakterystyczne, że poznałem po pierwszych nutkach gitary. A zagadka, tak? To wyobraźcie sobie coś takiego.

Czarny hotrod pędzi autostradą, wyprzedza go nagle jakiś perkusista ze swoim sprzętem(no, perkusja na kółkach z prędkością 100km/h), wołający pewną Beatę.

Może być trudne, ale jakiej to piosenki jakiego zespołu jest ten teledysk, którego fragment wam wyżej opisałem? Skojarzcie "Beatę" :)

BTW- ha, byłem I, który odgadł zagadkę muzyczną! Ha!

Podpowiedź dot. zespołu, bo może być trudno:

Co to jest po angielsku? No, spójrzcie w link...NO!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wokalista na końcu śpiewa, że nigdy się tak nie czuł, co zresztą nie dziwi bo trochę jądrową energią powiało. Tylko żeby rzeka nie wylała!

Kawałek zwie się jak cała płyta.

Podpowiedź: inny kawałek tego zespołu użyty został(dość niedawno) w reklamie pewnego batona, gdzie owe batony miały być metodą na podryw. Niestety została tylko "Przyjaźń" i "Wolność".

No to jeszcze druga podpowiedź, finałowa - tytuł samego utworu związany w jakiś sposób z telefonem, lub wezwaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...