Jump to content
Sethy

Battlefield (seria)

Recommended Posts

@Ruhisu

Z tego co wiem to zawiera. Ale moze lepiej niech ktos potwierdzi. A dla mnie BF4 > BF3, gra mi sie w to przyjemniej niz w poprzednia odslone.

EDIT:

@nerv0

A jakie masz bledy? Ostatnio gram praktycznie codziennie, nie zauwazylem, zeby cokolwiek sie u mnie zmienilo na minus. Spadku wydajnosci tez nie uswiadczylem, a gre mam uruchomiona na wysokich w 2560x1440 i dziala plynnie...

Edited by Tesu

Btw. Taka konfiguracja. I5 4590, gtx770 twin frozr, 8gb ram - z czasem doloze do 16gb. W jakich warunkach taki zestaw mniej wiecej pozwoli mi grac?

Czy premium zawiera chinska nawalnice? Jak tak to faktycznie sie oplaca brac taki wariant niz edycja specjalna + premium

Premium zawiera wszystkie dodatki, więc również i Chińską Nawałnicę. Wniosek z tego taki, że kupowanie Edycji Specjalnej + Premium mija się z celem, więc opłaca się kupić zwykłego Battlefield 4 + Premium.

edit: @up - Ultra

Edited by Rudy12

Oczywiście, że warto. Te pierdoły o tym, że gra jest niegrywalna przestały mnie nawet nudzić już jakiś czas temu. Zresztą za czasów BF3 wszyscy mówili, że nie da się w to grać i BC2 było lepsze, teraz wszyscy narzekają na BF4 i wspominają jakie to BF3 nie było super.[...]

Bo zaraz po premierze, zarówno BF3 jak i BF4 (nie wiem jak BC2), były praktycznie nie grywalne. Przyznam się, że w przypadku BF3 zjadł mnie hype i nie zwracałem zbytnio uwagi na błędy, choć one istniały i część z nich dalej istnieje. Ginięcie za ścianą dalej się zdarza. To nie jest wina samego tickrate'u, tylko większej ilości czynników, które składają się, w skrócie, na skopany netcode.

Edited by Amasuke

A jakie masz bledy? Ostatnio gram praktycznie codziennie, nie zauwazylem, zeby cokolwiek sie u mnie zmienilo na minus. Spadku wydajnosci tez nie uswiadczylem, a gre mam uruchomiona na wysokich w 2560x1440 i dziala plynnie...

Problemy z dołączeniem do serwera, randomowe ataki Punkbustera, problem nagłego zerwania większości dźwięków (ponoć powszechny i znany od samego początku, ale mnie przytrafił się pierwszy raz właśnie po tym patchu). Jakieś jazdy na Battlelogu: pakiety bojowe, które dostaję z powietrza, bo nie gram (nie żebym narzekał :P), i błędy o których ktoś wspominał na poprzedniej stronie (niemożność dołączenia do gry, problemy z wczytywaniem zakładek, czy choćby forum). Nie wiem czy to już zostało poprawione, bo od kilku dni nie zaglądałem.

Oczywiście były też problemy związane z aktualizacją samego Origina, ale to się załatwiło po prostu wyłączając go w grze..

Ogólnie, czwartego BFa teraz po prostu nie tykam, bo grać się w toto u mnie na chwilę obecną zwyczajnie nie da. Do tej pory z przyjemnością przegrałem w niego chyba ze 140 godzin, a teraz jest po prostu lipa. :/

@nerv0

To ci wspolczuje, bo u mnie:

Problemy z dołączeniem do serwera
- nigdy nie bylo
randomowe ataki Punkbustera
- jw.
problem nagłego zerwania większości dźwięków
- nie mam dzwieku przez pierwsze 3-4 sekundy po wczytaniu sie nowej mapy
pakiety bojowe, które dostaję z powietrza
- "z powietrza" dostaje tylko pakiety zgodnie z kalendarzem bonusow w premium
niemożność dołączenia do gry
- czasami mialem w BF3, w BF4 nigdy
problemy z wczytywaniem zakładek
- dwa razy sie zdarzylo, ale tylko jak sprawdzalem battleloga na kompie w pracy
czy choćby forum
- nie wchodze na foruma BF4 :P
problemy związane z aktualizacją samego Origina
- nie przypominam sobie, u mnie zawsze aktualizacja przebiega szybko i sprawnie

Niby jedna gra, a zupelnie rozne doswiadczenia z nia...

- nie mam dzwieku przez pierwsze 3-4 sekundy po wczytaniu sie nowej mapy

U mnie też tak to wyglądało do tego ostatniego patcha. Po nim zaczęło zdarzać się tak, że w połowie gry znikała większość dźwięków i ostawały się tylko komunikaty np o przejęciu, czy utracie flagi. Tragedia. :P

A z Originem nie miałeś tak, że po jego ostatniej aktualce żołnierz często robił co chciał? Randomowo biegał, nie reagował na naciśnięte klawisze i inne głupoty? Wiele osób zgłaszało ten problem i rozwiązaniem okazało się wyłączenie Originu w grze.

A z Originem nie miałeś tak, że po jego ostatniej aktualce żołnierz często robił co chciał? Randomowo biegał, nie reagował na naciśnięte klawisze i inne głupoty?

Nic u mnie takiego nie wystepowalo i (odpukac w niemalowane) nie wystepuje. Gram normalnie, zadnych anomalii nie mam i bawie sie dobrze.

Odnosnie ostatniego dodatku, to bardzo mi sie on podoba. Wreszcie mapki skupiaja sie glownie na piechocie, a nie na pojazdach. Umiejscowiona w Korei Polnocnej mapka Propaganda jest calkiem niezla. Dosc specyficznie sie tez czuje grajac na Lumpini Garden, bo dwa miesiace temu bylem w prawdziwym parku Lumpini w Bangkoku i smiesznie jest widziec podobienstwa i roznice tej mapki do rzeczywistej lokacji (panorama miasta jest podobna, Skytrain na betonowej estakadzie tez przejezdza kolo parku). Mapa Sunken Dragon srednio przypadla mi do gustu, ale za to na Pearl Market dobrze mi sie gra zaniedbywana wczesniej przeze mnie strzelba i wreszcie mam okazje, by odblokowac niedostepne jeszcze dla mnie modele shotgunow i dodatki do nich. :)

Jeśli chodzi o randomowe problemy to u mnie przy pierwszym odpaleniu gry na początku ładują się tylko tekstury o niskiej jakości i skopane hitboxy otoczenia, po kilku sekundach się to uspokaja i wraca do normy na cały dzień.

Jeśli chodzi o mapy z DT to nie lubię ich, np: Lumpini denerwuje mnie tym mostem, gdzie cała masa "pr0 graczy" kampi i nie ma przed nimi żadnej ochrony. Ogólnie mam wrażenie, że na nowych mapach jest znacznie mniej osłon w porównaniu do przednich.

Ostatnio dużo gram AK-12 - z ciężką lufą i chwytem pochylonym miażdży wszystko na średnim dystansie, nie jest może za szybkie, i ma standardowy model obrażeń, ale jest niesamowicie celny, jeśli ktoś użył go tylko do odblokowania kolejnego to polecam ponowne zapoznanie się z tą bronią.

Mi się Dragon's Teeth bardzo podoba. Dynamika, ciekawe mapki, fajny nowy tryb. Na plus, imo najlepsze z DLC do Battlefield 4.

Ok Rudy i reszta. Przekonaliście mnie i zakupiłem BF4 + Premium :D

Muszę przyznać, że multi jest naprawdę dobre. Rozegrałem kilka rundek = dostałem po tyłku po DŁUUGIEJ przerwie od BF. Raz wyszedłem nawet na + robiąc 14/12 - wstyd :D

Ale nie o tym mowa. Levolution świetna sprawa. Przyjemnie było zalać miasto i popylać między budynkami łodzią szturmową. Strzela się też jakoś inaczej, przyjemniej. Zainstaluję ponownie BF3 i porównam.

Do map się muszę przyzwyczaic co na pewno odbije się ostrym laniem od innych graczy.

Nie natknąłem się na coś co by mnie w sumie jakoś wkurzyło. Może faktycznie Bulldog ma pociski z kosmicznego smalcu co daje złudzenie OP, choć to pewnie moje odczucia jako nowego nooba w BF4 :D

Póki co daję Okejkę :D

• Upvote 1

Bulldog zly nie jest, ale nie odczulem, zeby byl OP, a obecnie gram nim tylko dlatego, ze jest nowym karabinem. Fajnie brzmi i wyglada, ale jesli ktos nie potrafi strzelac krotkimi seriami, to zbyt duzo ta bronia nie osiagnie. Jak mi sie znudzi, to wroce do moich ulubionych scar-h i ace 23.

@Ruhisu - ja pamiętam swoje dwa pierwsze mecze na Strefie Powodziowej. Krew mnie zalewała dosłownie, bo nie ogarniałem tej mapy (szczególnie centrum z dachami).

@Tesu - F2000 FTW. :P

@Rudy12

Nie lubie Famasa jako konstrukcji, nie tylko w BF4, ale ogolnie w grach. W BF4 doceniam jego szybkostrzelnosc, ktora sprawia, ze jest zabojczy na krotkim dystansie, ale ta bron po prostu mi sie nie podoba i grac nia nie bede.

@Rudy12

My bad, pomylilem sie. Chodzilo mi oczywiscie o F2000 - dla mnie jest on zbyt obly ksztaltem i tyle.

Ja za to mam na odwrót - lubię F2000 ogólnie jako broń. We wszystkich grach gdzie występuje zawsze lubię z tego postrzelać.

I kształt mi się właśnie podoba. :D

Do tego w BF4 mamy ten fabryczny celowniczek, który jest super.

@UP

Ja i tak gram korzystajac zazwyczaj z mojego ulubionego celownika Coyote, wiec ten z F2000 i tak bym wywalil. :P No ale o gustach sie nie dyskutuje, wiec niech kazdy sobie strzela i celuje z tego, co mu najbardziej odpowiada. Ja teraz sie mecze z Unica 6, wciaz zostalo mi jeszcze kilka headshotow do wbicia na niej, zeby odblokowac Deagle... :/

@up - głupie to przysłowie. Według mnie o gustach można sobie podyskutować, ale broń Boże nie narzucam Ci tutaj żadnych broni lub celowników. ;)

Po prostu można wymienić się opiniami co do uzbrojenia. Chociaż w tej kwestii wolałbym nie wdawać się w szczegóły, bo sam mam wiele różnych zestawów dodatków (jeśli mowa o broniach) w zależności od: samej broni, mapy, trybu, sytuacji. Zawsze staram się dostosowywać do tego co się dzieje na polu bitwy. ;P

Na przykład, jak używam różnych celowników na różnych broniach, tak na SG553 to moim faworytem pozostawały zwykłe iron sighty. Po prostu najlepiej się mi z nimi strzelało i nie potrzebowałem żadnych celowników lub lunet.

Co do Deagle'a, to wczoraj go w końcu odblokowałem, ale jeszcze z niego nie strzelałem. :]

Hah, a ja do Deagle dostęp uzyskałem po 3 godzinach nawalania w kamperów z Unica. Ale jednak zostaję przy M1911 i SW40 (i oczywiście Shorty, ale to inna bajka).

Bulldog jest op na Hardcore, gdzie aktualnie gram. 2 pociski i kill. Więc magazynek wystarcza na dość długo.

Moja ulubiona broń to:

ACW-R - tłumik, Coyote, laser,

MP7 - tłumik, Holo, laser,

AWS - kompensator, Holo, zoom 2x, krótki chwyt,

870 MCS - hamulec, Holo / PSO-1, laser, sabot,

CS5 - tłumik płomienia, M145 / PSO-1, optyka boczna, dwutakt,

M98Bravo - tłumik płomienia, 20x, 14x, dwójnóg.

Edited by Exeosus

Wczoraj spędziłem cały dzień na robieniu zadania Phantom Initiate. O ile 200 fragów z LMG poszło łatwo (chociaż wynudziłem się mocarnie, bo mam po 5 gwiazdek w ośmiu z dwunastu LMG), to z ładunkami wybuchowymi poszło gorzej. Chociaż Op.Locker pomógł i stawianie claymorów zarobiło swoje. Najgorzej poszło z roadkills. Silk Road i SUAV musiały być grane. Co ciekawe czasami zaliczało mi fraga jak minąłem przeciwnika a czasami przy czystym trafieniu w klatę nie naliczało punktów. Generalnie straszliwa mordęga ale się udało. Teraz mogę szpanować nieśmiertelnikiem z fazy pierwszej, farbką z drugiej i kamuflażem z trzeciej.

Nowe kamuflaże nie powalają. Przypominają bardzo mocno pustynne wersje a czaszek widocznych na miniaturkach prawie na ubraniu nie widać.

Teraz mogę znów sobie zrobić przerwę bo wszystkie assignmenty z Zębów Smoka mam zaliczone.

Z nowych pukawek - CS5 mi nie leży, wolę GOLa.

UNICA - najlepszy rewolwer moim zdaniem. Nie ma takiego opóźnienia przy strzale jak Magnum a mocą powala.

DEAGLE - ciekawy. Bardzo ciekawy. A robi się jeszcze ciekawszy jak się odblokuje jakikolwiek celownik, bo ten podstawowy przy ciemnych mapach jest mało widoczny.

BULLDOG - fajny, chociaż 20 pestek w magazynku powoduje, że trzeba się za amunicją nabiegać.

MPX - niezły, chociaż wolę AS VAL.

Nowe mapy są mniej fantazyjne niż w Naval Strike.

Pearl Market to taki ciaśniejszy Karakand. jest gdzie pobiegać po dachach i jest gdzie się zgubić na poziomi ulic. Ciasno, klaustrofobicznie i bardzo ciekawie. Propaganda w Chain Linku to mapa kanałowa (mało otwartej przestrzeni za to dużo strzelania między kontenerami i budynkami. Support z dobrze ustawionym lmg potrafi narobić szkód jak diabli. To samo moździerz. Jeśli się wyłapie skąd będzie wróg nadbiegał, to robi się jatka). Ogrody Lumphini na samym początku były pełne graczy brodzących po pas w wodzie i usiłujących odblokować Unicę, teraz się trochę uspokoiło i stały się królestwem dla snajperów siedzących na grzędach torów kolejowych). Sunken Dragon to znów mapa do popisywania się dalekimi strzałami - dachy, budki nad tamą, balkony knajpy, etc.

Generalnie Wojna na Morzu mi bardziej pasowała. Chyba dlatego, że atak na lotniskowiec jest bardziej widowiskowy niż łączenie ogniw łańcucha.

Edited by exkudlaty

Z okazji że można ściągnąć wersję próbną bf4 to udało mi się w to zagrać. Lagi są okropne ale że w ogóle udało mi się uruchomić na moim złomie to cud. Ogólnie wszystko jakieś takie mdłe i bf3 bardziej mi się podoba ale hej, nie widziałem jeszcze walącego się drapacza chmur. Na jakiej mapie można uświadczyć oszałamiające levolution?:P