Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sethy

Battlefield (seria)

Polecane posty

Ja, tak jak Czyczy, nieco się zawiodłem. Oczywiście radocha ze strzelania jest, w końcu to Battlefield i strzela się ciągle tak samo dobrze, ale reszta gameplayu jest taka sobie. Sterowanie pojazdami to tragedia, choć zdaję sobie sprawę, że to beta, ale tym się jeździć nie da! Szczerze mówiąc to trochę liczyłem, że to faktycznie będzie oskryptowany multik i będzie się sporo działo, będzie dużo akcji, a tu taki klasyczny Battlefield, tylko zamiast flagi czy czegoś wojskowego, to mamy dolary, a zamiast żołnierzy policjantów i jakichś bandziorów. Nic specjalnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie pojazdami to tragedia, choć zdaję sobie sprawę, że to beta, ale tym się jeździć nie da!

Że co? Nareszcie naprawili kolizje, nie podskakuje się niekontrolowanie na wybojach przy skręcaniu, a Ty mówisz, że grać się nie da? Po raz pierwszy od BC2 jest normalny model jazdy i można normalnie jeździć.

@Edit: Ale że ręcznego nie ma to im nie daruję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nerv0 - u mnie to samo

Z ciekawości zerknąłem na forum EA i też jest tam już kilka tematów o braku maila i grze, która nie pojawia się w bibliotece. :/ Cóż, mam nadzieję, że mimo wszystko coś z tym zrobią i jakoś uda się ogarną tą betę. Nie zależy mi na tym jakoś wielce mocno, ale irytuje mnie fakt, że nie mogę wziąć w niej udziału przez jakieś idiotyczne problemy z rejestracją. Ech, jeśli EA już na tym etapie robi takie potknięcia, to nie wróżę tej grze różowej premiery. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pograłem może 4 godziny i wróciłem do czwórki. Przede wszystkim kompletnie nie widzę sensu w zmianie realiów jeśli nie idzie za tym żadna większa zmiana w gameplayu. Klasy są identyczne jak w poprzedniej części, pełnią te same role i dalej jesteśmy uzbrojeni jak regularne wojsko. Model jazdy jest ciut lepszy, chociaż bez ciężkiego sprzętu ciężko to ocenić, feeling strzelania jest prawie taki sam, może przy niektórych broniach nawet gorszy. Nowe mapy, zmieniony wygląd graczy i tryby gry, które opustoszeją tak jak wszystko co nie jest rushem i conquestem. Wyjątkowo zgodzę się z hejterami że jest to co najwyżej mod albo bogatszy dodatek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pograłem jakieś 6-7 godzin i co mogę powiedzieć o grze. Spotkałem się ze stwierdzeniem, że jest to mod do BFa 4 i... rzeczywiście. Jest to coś w stylu Vietnam do BC2. Sama zmiana realiów by mi nie przeszkadzała gdyby nie fakt, że w ogóle nie czuje się klimatu złodzieje kontra policjanci.

Z trybów grałem głównie Heist, mimo, że mapa w sumie mała nie jest to rozgrywka zawsze toczy się na bardzo niewielkim obszarze dookoła punktu z kasą. Do tego bardzo często trwa dosłownie kilka minut gdy złodzieje bez żadnego oporu przebijają się do celu (zwłaszcza gdy policja w 99% przypadków nie umie wykorzystać najcenniejszej broni - helikoptera, ale o tym za chwilkę). Gdy złodziej złapie kasę, wsiądzie do jakiegoś pojazdu to już praktycznie nie ma możliwości go zatrzymać. Mam wrażenie, że tryb jest generalnie nieprzemyślany, nawet po lepszych rundach nie ma tego uczucia "Tak, chcę jeszcze raz".

Nowa gadżety - fajnie, że je dodali, szkoda, że są prawie bezużyteczne. Kotwiczki można użyć tylko w kilku miejscach, linka zjazdowa tak samo, może to kwestia samej mapy, ale tu nie ma po prostu gdzie tego używać. Selfrevive - muszę komentować? Zabij gościa pobiegnij dalej ze swoim squadem i zostań zarżnięty chwilę później, bo gościu odczekał kilka sekund i się podniósł. Nowe miny dla snajpera, to akurat mi się podoba, taki mniejszy i uniwersalniejszy claymore. Ale oczywiście zabrali mi spot-kulkli i dali jakąś dziwną kamerkę, coś w stylu tugsa, ale jakoś nie udało mi się tego tutaj wykorzystać.

I chyba największy problem tej gry, powtarza ona prawie wszystkie błędy poprzedniczek. I już nie chodzi mi nawet o błędy natury technicznej (ale tak, hitreg dalej jest skopany), lecz o założenia gry. Okropnie wolne pociski w snajperkach (głównie snajperem grałem), połączone z możliwością szybkiego strafe'owania i na dystansie 50 metrów nie opłaca się nawet próbować celować w głowę. Dodajcie do tego zbędą animację gdy jesteś postrzelony. Na przykład widzisz wroga, wycelowałeś mu w głowę, ale na chwilkę przed oddaniem strzału (wróg stoi nieruchomo) kolega z zespołu do niego strzelił i trafił, wróg odchyla się do tyłu i nie trafiasz, oczywiście u wroga wszystko odbyło się normalnie. Dalej, brak odgłosów tuptania. O wrogu, który biegnie metr za mną dowiaduję się zwykle w momencie gdy wystrzeli we mnie już ze dwie kulki. Tutaj jednak poszli o krok dalej i wyciszyli samochody. Tak, rozpędzonego Mustanga usłyszysz jak będzie jakieś 10 metrów obok ciebie czyli w momencie kiedy nie ma już w sumie czasu na reakcję. Wspominałem już jak łatwo rozwalić samochód zwykłą M16? Rozumiem przestrzelić silnik, samochód się zatrzymuje - ok, tylko, że on wybucha confused_prosty.gif

Na plus na pewno zwiększenie odrzutu w broni, nowy model jazdy i usunięcie przygwożdżenia. I tu znowu pojawia się ale. Chodzi o to jak bardzo ekran się trzęsie w różnych sytuacjach, a trzęsie się bardzo. W momencie gdy wali się dźwig można na jakieś dobre 10 sekund zapomnieć o jakimkolwiek strzelaniu się i tak w nic się nie trafi (chyba, że przeciwnik stoi 5 metrów obok, wtedy można się zastanowić nad oddaniem strzału).

Gra chodzi dużo gorzej, o ile w Czwórce na tym samym zestawie i tych samych ustawieniach graficznych gra chodzi tak na oko o jakieś 10-15 gorzej. W Czwórce nie miałem spadków do 27 fpsów. A i oczywiście co do ustawień graficznych, na najniższych celownik w snajperce ponownie jest rozmazany -.-

Na plus za to, że w końcu dają możliwość wyłączenie powiadomień na ekranie takich jak killfeed, wszystkie odznaczenia, baretki i service stary, podpowiedzi np. że trzeba przeładować. W końcu nie zmuszają mnie do zaśmiecania sobie ekranu. Jak dla mnie interfejs powinien być użyteczny, ale również jak najprostszy i przejrzysty - tutaj krok w dobrą stronę.

Jakby to podsumować, jak komuś nie zależy na graniu w klimatach policjantów i złodziei to niech zostanie przy Czwórce, bo w Hardline niczego nowego nie doświadczy, ani nie doświadczy tego samego ale lepiej.

A wracając do helikoptera transportowego, przeraża mnie, że ludzie nie potrafią go wykorzystać. Nie wiem czy to zwykła nieświadomość czy głupota, ale dwie osoby w helce mogą wygrać grę. Tutaj nie jest ona wsparciem dla piechoty, tutaj piechota odwraca uwagę aby w nikt nie strzelał w helikopter. Dwie osoby są w stanie kompletnie uniemożliwić dotarcie złodziejom do celu z kasą. Niestety, ludzi wolą za jej pomocą dostać się na dach/ dostać się na ulicę/przewrócić dźwig i ją stracić. A nawet jeśli ktoś będzie próbował użyć jej ofensywnie (czy raczej defensywnie) to często nie wie jak latać. Często za wysoko, nad celem albo prostopadle do niego gdy żaden strzelec nie ma możliwości się wykazać. A należy skupić się na jednym strzelcu i ustawiać się tak aby miał jak największe pole do ostrzału np. krążenie dookoła budynku, gdzie złodzieje desperacko próbują przenieść kasę jeszcze 15 metrów, lecz są niszczeni jak tylko pojawią się w polu widzenia. Miałem okazję uczestniczyć w czymś takim dwa razy i była to całkowita dominacja. Trzeba tylko trochę pomyśleć, wtedy nawet średni strzelec może się wyszaleć i wbić +20 zabić, ale niestety ludzie wolą iść na dach confused_prosty.gif

@EDIT: O rany, ale sięrozpisałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzela się nieźle, miło się snajpiło z dachu wieżowca tongue_prosty.gif

Zdarzają się fajne "battlefieldowe akcje", to po prostu niezła strzelanka. I tyle. Nie wiem dlaczego miałbym to kupić, skoro akurat BF4 zaczyna dobrze działać. A klimatu z filmów akcji czy atmosfery starć policji z rabusiami jest tutaj... zero. To po prostu wojenka w mniejszej skali. Twórcy bardzo chcieliby nas przekonać, że jest inaczej - stąd śmieszne i bezużyteczne gadżety tj. paralizator.

II wojna albo sci-fi byłoby miliard razy lepszym pomysłem na "przejściowego" Battlefielda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem. Optymalizacja jest póki co średnia, ale nie ma tragedii. Ja mam to szczęście w nieszczęściu, że mam monitor 19 cali (1440x900), więc ta rozdzielczość nie jest przesadnie duża. Mój HD7770 w trybie Mantle na średnich detalach wyciąga te 40-60 fps w zależności od lokacji. Gorzej na wysokich, bo tam ok. 30, ale na upartego można też grać, natomiast w trybie DX11 juz jest słabo, nawet na średnich. Także coś ten Mantle jednak daje.

Co do samej gry, taka sobie. Ni to Battlefield, ni Counter Strike. Jednak wolę pełnoprawnego Battlefielda i pełnoprawnego CSa, a nie takie hybrydy. Raczej nie kupię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gameplay z ps4 zalicza ładne spadki:

Rozumiem, beta to beta (przepraszam, marketingowe demo). Optymalizacja nie jest jeszcze zrobiona, mają trochę czasu na dopieszczenie, ale gra nie wygląda lepiej niż poprzednie części, a chodzi znacznie gorzej. Do tego polecam obniżenie jakości tekstur do najniższych. Przepiękne widoki.

Podkreślam, że nie grałem po patchu, gdyż nie chce mi się ciągnąć kolejne 5 giga. Po za tym sam gameplay do mnie nie przemawia, a z grania w czwórkę mam wystarczającą satysfakcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, beta to beta (przepraszam, marketingowe demo).

To chyba jest pierwszy Battlefield, dla którego jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że jest to pełnoprawna beta. Demami, czy raczej trialami byłe poprzednie bety, które ogłaszane były na tydzień przed premierą. Teraz twórcy mają jeszcze kilka miesięcy na wprowadzenie poprawek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chwilę pograłem. I chce się podzielić moją opinią z innymi.

Powiem tak, jeśli oni faktycznie chcą to sprzedawać jako pełnoprawny nowy tytuł za sto kilka złotych, to to są chyba jakieś JAJA - 0 nowej mechaniki (strzelanie tymi linami było już w bf2), będzie kilka nowych trybów gry (ale w dlc bo bf4 też są), kilka nowych map, kilka nowych modeli, poza tym to kropka w kropkę to samo co bf4, wyobraźcie sobie teraz, że zamiast bandytów i złodziei biegają Chińczycy i Rosjanie...EA zmierza po kolejną złotą kupę - po linii prostej, nie wiem może dla nich to sukces ? A tak w ogóle, może mi ktoś racjonalnie wytłumaczyć - co robią spadochrony u bandytów i złodziei ?! Przepraszam za narzekanie, nie jestem jakimś antyfanem battlefielda, ale takie właśnie są moje pierwsze wrażenia po tym co właśnie zobaczyłem.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co można powiedzieć o Hardline:

1. To mod lub dodatek do BF 4, albo..

2. To nowy tytuł, tyle że doczepili mu nazwę Battlefield, żeby lepiej się sprzedawał (jakby nosił tytuł Hardline: The Heist to możliwe, że nie wywołałby takiego szumu, ale też i kontrowersji)

Chciałbym, żeby BF wrócił do czasów II WŚ. Byłby to świeży powiew dla serii, ale dziś liczy się efekciarstwo przede wszystkim, a obecnie jest więcej narzędzi zniszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo to chwilę pograłem, chwilę pomyślałem i konkluzja wyszła mi taka, że w sumie nie mam problemu z tym, że Harldine ma Battlefield w nazwie. No bo zasadniczo, jak wszyscy wyżej wspominacie (a ja się z tym zgadzam), to jest Battlefield. Nie mniej, nie więcej, a właśnie Battlefield. Nie zmieniło się w zasadzie nic prócz konwencji, a wszelkie inne modyfikacje to zwyczajna kosmetyka. Jest to więc jakiś spinn off serii, tak samo jak Battlefield Heroes, czy Bad Company. Nie widzę powodu by odmawiać Hardline prawa do tytułowania się Battlefieldem.

Inna sprawa, że nie uważam, by ten tytuł stał się zbyt popularny. Nie wiem, może to kwestia tego, że wciąż mamy do czynienia z betą, albo po prostu nie podpasował mi tryb Heist, ale zwyczajnie się tu nie odnajduję. Słabo wiem co mam w danym momencie robić, cele są jakoś marnie oznaczone i zawsze wyjadę gdzieś poza rejon jakichkolwiek działań. Jestem zwolennikiem typowego Podboju i coś takiego jak Heist w ogóle mi się nie podoba. Myślę, że będzie to właśnie jedna z takich ciekawostek, o której gracze szybko zapomną i wrócą do łupania w tradycyjnych trybach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z BC2? Sporo ludzi gra jeszcze?

Myślałem nad zakupem nowej wersji, bo stara przestała działać (klucz z Allegro...), ale nie wiem, czy się opłaca, jeżeli nie będę mógł serwów znaleźć, albo będą tylko np. wieczorami ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...