Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sethy

Battlefield (seria)

Polecane posty

Dobra Pany, teraz pytanie do was. Jestem posiadaczem Battlefielda 3 + premium, ale zastanawiam sie, czy by sobie nie sprawić Battlefielda 4. Od razu na starcie mówie, że BF3 mi sie NIE podoba z tego wzgledu, ze CAŁKOWICIE nie czuć tam klimatu Battlefielda. We wszystkich poprzednich (łącznie z BC2), czuło sie tego powera, ten klimat serii. W 3 odsłonie BF'a tego nie czuje. I w związku z tym zastanawiam sie, co sądzicie o BF4? Jest tam lepiej? Tak oglądam gameplaye z niego, to mapy wydają sie być dużo lepiej pomyślane niż w BF3 + pare innych bajerów, które też są nawet spoko.

Tak więc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam samą podstawkę i grałem na serwerach zawierających na liście mapy z DLC, z tym, że byłem zawsze wylogowywany z rozgrywki gdy taka mapa miała akurat wejść.

Tak mówię o BF 4.

może coś zmienili ostatnio ( nie gram od miesiąca), bo dotychczas było tak jak pisze @MrBulletproof - czyli jeszcze jedna chamska zagrywka ze strony DICE/EA - wiele serwów na których grałem ze świetnymi ekipami musiałem opuścić po wejściu SC i NS - serw nie wpuszczał jak na liście miał mapy z dlc którego nie miałem mimo tego że grana była mapa którą miałem, żenada

Coś nerv0 ściemnia. Dla sprawdzenia odpaliłem battleloga, wyszukałem serwer z caspian border (mam SA), spróbowałem dołączyć, no ale że Naval Strike też był na liście map to otrzymałem jedynie ultimatum "get premium / get naval strike". Kij im w krzyż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

No nie wiem, nie przyglądałem się temu uważnie, ale jak grałem z raz albo dwa na serwerach z głosowaniem na mapy i miała wejść jakaś której nie mam to zwyczajnie wyrzucało mnie z serwera...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, wróciłem sobie do bf 3 po paromiesięcznej przerwie i po paru meczach uswiadomiłem sobie dlaczego robiłem sobie przerwę. Czy Dice jeszcze zbalansuje te maszyny latające? Bo według mnie dają zbyt dużą przewagę nad piechotą. Leci sobie takie coś nad mapą, niszczy wszystko co chce, a gdy chcę się tego cholerstwa pozbyć to oczywiście odpala flary.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Chcesz grać na serwerach "bolt only", czy masz zamiar siedzieć na średnim dystansie, a może hen daleko w krzakach?

SR338 to w sumie bardziej DRM (półautomat, 50dmg do 10m/ 38dmg do 150m) niżeli typowa snajperka dlatego nie może konkurować z takimi wymiataczami jak M40A5, GOL, SRR-61, L96A1 czy nawet FY-JS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do SR338, to też wcześniej zastanawiałem się, dlaczego jest w snajperkach, a nie w karabinach wyborowych i przez dłuższy czas nie mogłem do tego dojść.

Dopiero, gdy zobaczyłem kaliber, olśniło mnie, że to właśnie on sprawił, że mimo tego, że SR338 nie jest bolt-action, jest zaliczone do snajperek, gdyż ten kaliber to .338. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

338-Recon też ma ten sam kaliber, ale zadaje o wiele więcej dmg'u i w sumie nie wiem po co SR338 jest w grze, skoro pomimo kalibru zadaje obrażenia jak pistolet na wodę - szyby tym wybijać, a nie do ludzi strzelać.

Ps. "Snajperka", a karabin wyborowy to to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko troszkę techniczne. Możliwe to jest, że Battlefield 4 na 6GB RAM nie daje rady i potrzeba mu więcej? Znajomy ma kompa z 6GB RAM i twierdzi, że mu BF4 muli tak jakby RAMu brakowało, w co ciężko mi uwierzyć. Sam co prawda w BF4 nie grałem, ale sam proces BF3 raczej nie zajmuje mi więcej jak 1,1-1,2GB RAM, a przecież BF4 różni się tylko kosmetyką, z tego co widzę na YT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mitrox

A jaka jest reszta konfiguracji i jakie sterowniki są używane?

Tak na marginesie gra wcale nie ma takiej skopanej optymalizacji skoro na moim 3,5 rocznym PC gram sobiue na średnio 50+ fps.

Ps. W sumie to chyba temat do "Czy pójdzie" (chyba).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Będą się musieli postarać żeby ktoś to kupił. Po buggerfieldzie 4 wątpię żeby ktokolwiek kto miał z nim styczność kupił grę przed premierą, a co dopiero kupił pre ordera. Tym bardziej że gra tworzona jest przez visceral, który od dawna nie stworzył naprawdę porządnej gry. Ciekawi mnie, czy to będzie 'prawdziwy' battlefield, czy gra nie mająca z nim nic wspólnego oprócz marki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wyjdzie cos w miare oryginalnego, albo bedzie klapa. Swoja droga dziwnie bedzie grac w BF bez uzywania czolgow i helikopterow bojowych (bo z tego co wiem policja takimi raczej nie dysponuje). Z drugiej strony moze zostawia nam chociaz wozy bojowe i lodzie motorowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają być helikoptery, radiowozy zwykłe, wozy opancerzone.

Co do Visceral - można nie lubić kierunku, w jakim poszedł Dead Space, ale pod względem jakości rozgrywki i wykonania technicznego DS2 i DS3 były bardzo dobrymi tytułami. Właśnie fakt, że to Visceral odpowiada za Hardline daje nadzieje, że doczekamy się BF-a, który nie będzie sprawiał wielu problemów.

Edit: Jest wideo - http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=826582

Nic im nie zostanie na E3 :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, tylko te helikoptery i samoloty bojowe sa niezbyt policyjne i oderwane od rzeczywistosci. Nawet SWAT nie ma A-10 na wyposazeniu, no ale moze ja sie nie znam... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobię tak jak w przypadku BF4, sprawdzę podczas "bety". Ale jestem zainteresowany, bardzo. Ciekawa zmiana kierunku w jakim poszła seria. Oby w najbliższym czasie wyszło więcej informacji, w tym data premiery. Obstawiam marzec 2015, ew. koniec października 2014.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem szczerą nadzieję, że ten policyjny BF to jakiś żart. Ja naprawdę nie wyobrażam sobie rozgrywki w battlefieldowskiej skali z udziałem policjantów i złodziei. Battlefield zawsze oznaczał rozległy obszar działań, na którym toczyła się otwarta wojna, wszędzie coś wybuchało, trupy padały często i gęsto, a niebo przecinały smugi rakiet i pociski. To była wojna i coś takiego wyglądało dość prawdopodobnie i realistycznie. Za to tutaj? No powiedzmy sobie szczerze, czy często zdarzają się napady na bank, w których bierze udział kilkuset (mówimy o respawnowaniu) sprawców i do których wyjeżdża dywizja policji i antyterrorystów z wyrzutniami rakiet, helikopterami i masą innego ciężkiego sprzętu po to by robić regularną rozróbę na ulicach zamieszkanych miast?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hardline nie będzie pewnie nawet dla 64 graczy, myślę, że 32 albo 24 dla takiej gry byłoby w sam raz. Zresztą, tryb napadów na banki może być 6 vs 6, ale już tryb pościgu może być 12 vs 12, a tryb walki o skarb 16 vs 16. To da się poukładać.

Fajny motyw z linkami z hakami, które będzie można zaczepiać w dowolnym miejscu.

No i ten. Lepszy taki spin-off, niż kolejny Medal of Honor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy taki spin-off, niż kolejny Medal of Honor.

To akurat prawda. Ale jednak Battlefield zawsze związany był z wojenną zawieruchą i imo takie szukanie nowych kierunków jest dosyć ryzykowne i rozwadnia serię. Niezbyt mi się to podoba. Wolałbym zobaczyć remake BF 2142, albo coś w tym stylu. Takie futurystyczne tematy chyba są teraz w branży na czasie, więc nie pogniewałbym się jakby i oni wstrzelili się w aktualną modę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekawy co z tego wyjdzie. Bo może to być całkiem ciekawy spin-off. Jakoś mnie nie ciągnęło nigdy do klimatów SWAT, ale myślę, że chętnie spróbuję tej części. Mam tylko dwie obawy. Mam nadzieję, że jeżeli chodzi o gameplay to dalej będzie to Battlefield, a nie zrobią z tego gry taktycznej (lub też wyścigówki lol, moje pierwsze wrażenie po zobaczeniu trailera było "Niby BF, ale jednak NFS" :)), ani też fakt pozbycia się czołgów czy wozów opancerzonych nie sprawi, że będzie to taki CS.

Druga obawa - tą grę robi nowe studio, możemy zakładać, że DICE dalej pracuje nad następnymi BFami, które jeżeli dalej będą wychodziły mniej więcej co dwa lata, to w połączeniu z BFem od tego nowego studia (jakkolwiek się ono nazywa, nie pamiętam) też co dwa lata da nam nową grę co roku i zrobi nam się drugi CoD, czego bardzo bym nie chciał. Jeżeli jest to jednak traktowane jako test dla "nowego" studia, bez planu wydawania nowej gry z serii to taka chwilowa zmiana klimatów może wyjść na dobre.

A ja dalej chcę BFa ze zniszczalnym otoczeniem w drugiej wojnie światowej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może zrobiliby coś podobnego jak kiedyś z NFS Shift. Gra okazała się sukcesem, ale tak odstawała od reszty gier z serii, że zrobili sequela, ale już bez znaku NFS. Może tutaj będzie podobnie? Ja mam tylko nadzieję, że nie będzie skopana pod względem błędów i optymalizacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...