Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sethy

Battlefield (seria)

Polecane posty

Jak twoja gra crashuje to tylko u ciebie. Jak crash jest u hosta to wtedy wszystko przepada i nie naprawili tego bo nadal przepada xp.

Na odwrót. Jak ty dostaniesz crasha do zapisują się statystyki, jak padnie serwer - przepadają. A mnie i tak najbardziej wkurza, że gra nie lubi się z Xfire - nie mam możliwości minimalizacji gry, gdyż wtedy się crashuje, zawsze.

@DOWN: Sorry, racja. Godzina zrobiła swoje :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ale jedna rzecz doprowadza mnie do "białej gorączki" -> "sniper fiesta" na każdej mapie.

Wiadomo, sniper też człowiek i musi coś upolować ale na większych mapach gdzie pojazdów jest niezawiele a ludzi sporo ,poruszanie się po odkrytym terenie to mordęga - dosłownie i w przenośni - dziesiątki sniperów! - mapki 64/64 to sniperska żenada!

Naprawdę odechciewa się grać. Szkoda że w opcjach wyszukiwarki serwerów nie ma jakiegoś " reduce snipers" - w końcu pojawią się takie serwery ale na razie gra z tłumem sniperów jest max wk....

no jest jeden plus takiej sytuacji , jak już, zginę 4 raz pod rząd od sniperskiej kuli i w końcu dopadnę jakiegoś snipera sam na sam to przyjemność z likwidacji gostka - bezcenna!jezyk1.gif

- za "przesnipienie map" gra ma u mnie duży minus

- za efekt pogodowy w trakcie sztormu na Paracelach - wielki plus , opad szczęki przy pierwszym razie i uśmiech na twarzy za każdym następnym icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czas na moje przemyślenia z oceną na moment obecny.

Jak najbardziej na plus mapki. Tylko 1 mi nie przypadła do gustu (Kurort Hajnan), 1 mnie rozczarowała (Operacja Blokada) a reszta jest co najmniej b. dobra.

Broń... IMO na minus, niby statystyki czytelniejsze, ale zabijają O WIELE za szybko. Dziś zabiłem gościa (pod nickiem pasek pełen) 5 kulkami z M416. Serio? Głowa ma teraz okrutnie mały hitbox (nie umiem snajpić, znów :x).

Helki są chyba wolniejsze niż w becie, a przynajmniej mam takie wrażenie, BWP-y, czołgi i reszta tego tałatajstwa na plus. Łodzie są genialne! Minusem do pojazdów jest kamera 3os. w jetach. Panowie, srsly? Jet zajmuje mi całą dolną część ekranu, więc nie widzę tego co pode mną w żaden sposób...

Nowy Battlelog to póki co wersja rozwojowa, czekam na resztę funkcji (i pewnie 2 zmiany layoutu) bo brak paru opcji (segregowanie wg celności itp.).

Z rzeczy ogólnych muszę zrzucić gromy na DICE. Serwery padają jak muchy przez co tracimy DUŻO punktów (inna sprawa, że boosty powinny zostać wywalone z gry, bo są chore).Cofki mimo dobrego pingu itp. zostawię bez komentarza, kod sieciowy ssie. Optymalizacja nie jest najlepsza (gram w BF3 na ultra w 80 FPS, tu na medium-high wyciągam ledwie tyle ze spadkami do 40...), ale pokazali już w becie, że jednym patchem to poprawią (w becie zanotowałem wtedy +/- 300% poprawy, z low na High-ultra) więc czekam.

Kiedy już da się pograć (64 graczy niegrywalne od 2 dni, przynajmniej u mnie) to gra się po prostu wyśmienicie. W Battlefieldy gram od BC2 (liznąłem demko BF2 tylko i mam pełniaka 1942) i widzę postęp. Wszyscy mówią że BF4=BF3,5, wg mnie właśnie nie - postać rusza się nieco inaczej, GRA SIĘ INACZEJ. Akcja jest nieco wolniejsza i, bo ja wiem, bardziej taktyczna? Camper festy i inne pierdy już mnie nawet nie ruszają. Za miesiąc będzie spokój i (oby) będziemy po patchu.

Plusy:

+audio jest genialne

+wciąż ma to, za co polubiłem BFy

+mapy

+dużo sprzętu

+LEVOLUTION!

+fajny singiel

Minusy:

-netcode do wymiany

-optymalizacja do poprawy

-balans broni (M416 FTW!)

-PB i Fair Fight posysają i latają sobie hackerzy...

-krótki singiel

Na chwilę obecną mogę wystawić maksymalnie 7+/10. Kampania mi się podobała, multi (jak da się grać) mi się bardzo podoba, ale właśnie - jak da się grać. Jak naprawią to wszystko, to myślę, że 8+ lub 9/10 osiągnie luzem.

EDIT: 02:45 a ja się rozpisuję jak powalony o.O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie spostrzezenie. Stealth jety i Bombers.

Jako ze moim ulubionym pojazdem w kazdym BF sa jety - jest to pierwszy pojazd ktory probuje wymaksowac. Polatalem juz troche i 5 malych rzeczy:

- Jety sa potwornie wolne! Wydaje mi sie ze leca o wiele za wolno w porownaniu z BF3 czy BF2

- Niektore mapy sa za male na jety (np. ta z linia kolejowa). Jeden pass by zniszczyc tanka i juz sie wylatuje poza limity mapy...

- Kompletnie niemozliwe zestrzelenie jetow dzialkiem od stealth jeta. Chyba nie ma punktu na HUD ktory pokazuje gdzie sie strzela

- Trafienie rakieta PZ z A10 w tanka robi bardzo malo damage.

- Flary g.... daja. Serio. Uzyje ich a i tak dostaje w tylek obie AA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latouffe

Właśnie nie są wolniejsze - na liczniku na wyświetlaczu mam te same wartości co w BF3. Inne jest odczucie prędkości i chyba jest ograniczenie prędkości do 400 na stealth, ale nie jestem pewien. Flary nic nie dają, bo musimy je teraz dać jak nas namierzają - jak rakieta w nas leci to przeciwnik musi mieć nas cały czas na celowniku....

Działko stealth na 100% dostanie buffa, bo obecnie jest bezużyteczne...

EDIT: jakie snajpy polecacie do kontrolowanego rushu? Tzn. bieganie od pozycji do pozycji + jakieś tam quickscopy biggrin_prosty.gif Mam dopiero Scouta Elite więc proszę się nie rozpędzać biggrin_prosty.gif

EDIT2: Dobra, mam dość. Przerwa, dopóki nie naprawią cofek (może wejścia na 1-2 meczyki) bo to można osiwieć. Ping 60, strzelam typkowi w łeb z M40 - LOL NOPE U MISSED! I to ja strzelam prosto w łeb, ale nagle wszystkich cofa do tyłu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje uwagi co do BF4.

Ostatnim moim BF był Bad Company 2. Niestety nie przekonałem się co do samej gry. BF4 to zupełnie inna bajka. Teraz widzę, że nie ma sensu porównywać jej do COD'a, to zupełnie inne gry. Może tylko tryb DM ma wspólne cechy, zresztą tu dynamika uległa znacznej poprawie.

Gra się w każdym razie miodnie.

Co do samej rozgrywki.

Gram na E8400 3GHZ, 4GB, GTX6502GB. Mam ustawienia niskie, aczkolwiek na średnich także da radę grać. Myślę, że wydany w przyszłości sterownik + patch coś jeszcze podciągną w FPS.

Najlepsze jest to, że na wszystkich mapach poza Operacją Shanghai mam ok 35-40 klatek. Nie ma większych problemów.

Na wyżej wymienionej mapie ilość klatek leci mi o 10-15 w dół. Tu robią się schody.

Ciekawe co na to ma wpływ.

Niemniej jednak gra jest warta wydanej na nią kasę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem akcelerację sprzętową Chrome i gra zaczęła jako tako chodzić ale nadal po jakimś czasie gry freezuje z zapętlonym dźwiękiem i CPU na 50% ;/ No nic to trzeba czekać chociaż to wyłączenie akceleracji coś tam dało o.O

.... NVM.... to był jakiś cud że działało przez 2h teraz znowu freezuje X_X

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: jakie snajpy polecacie do kontrolowanego rushu? Tzn. bieganie od pozycji do pozycji + jakieś tam quickscopy biggrin_prosty.gif Mam dopiero Scouta Elite więc proszę się nie rozpędzać biggrin_prosty.gif

No to idealnie, bo ten Steyr wydaje się być najlepszą snjaperką do takiego stylu gry - szybki pocisk, nieduży opad, nie zajmuje zbyt dużo miejsca na ekranie (takie M98 z tego co widziałem to bestia, przesłania pół ekranu), minusem jest to, że na dużym dystansie potrzeba 3 strzałó w tors aby zabić gościa. Ale spokojnie jest na to sposób - strzelaj w głowę smile_prosty.gif

EDIT2: Dobra, mam dość. Przerwa, dopóki nie naprawią cofek (może wejścia na 1-2 meczyki) bo to można osiwieć. Ping 60, strzelam typkowi w łeb z M40 - LOL NOPE U MISSED! I to ja strzelam prosto w łeb, ale nagle wszystkich cofa do tyłu...

Obejrzyj sobie to

To dopiero są jaja jeśli chodzi o snajpy, mam nadzieję na szybkiego fixa.

No i naprawili tego "buga" z utratą pocisków po przeładowaniu, a szkoda, teraz dalej będzie totalny arcade pod tym względem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o Systemie przeladowywania w pojazdach? Ze jak sie zuzyje 4 pociski w tanku czy te 24 rakietki w helikopterze to trzeba czekac wiecznosc? Jak na razie to mnie to wkurza. Jestem za bardzo przyzwyczajony do BF3 i czesto sie lapie na tym ze klikam LPM a tutaj nic sie nie dzieje. Patrze w dolny prawy rog a tam brak nowych rakiet/shells. Wiem ze sie do tego przyzwyczaje ale wkurza niemilosiernie.

Drugie pytanie: nie sadzicie ze BF4 az sie prosi o zaimplementowanie gadzetow z BF2: Special forces? Mowie tutaj o Grappling hooks i zip lines. Wraz z levolution i vertical fights (na roznych wysokosciach) takie ziplines czy grappling hooks bylyby jak dar z niebios smile_prosty.gif

No i trzecie, ostatnie, pytanie: Cieszycie sie z wyboru map do drugiego DLC? Ja szczerze mialem taka cicha nadzieje ze wezma wszystkie 4 mapy z gry BF2 sad_prosty.gif. Ile bylo dobrych mapek w BF2! (w nawiasach pomysly na levolution)

Dalian Plants(wybuchajace zbiorniki), Wake(Pojawiajaca sie lodz podwodna smile_prosty.gif ), Daqing, Dragon Valley(! np. walaca sie pagoda!), Kubra Dam(tama....biggrin_prosty.gif ) , Tampa, Jalabad, Karkand. Fushe pass (Zniszczenie mostow i dac an tej mapie po 3 jety na kazda strone!).

Nie zapominajmy o genialnych mapach z dodatkow! Taki China wall( walacy sie mur chinski !), Ghost Town (mapa stulecia pomysl na levolution - walacy sie minaret), Perch (kawalek twierdzy odpada), Iron gator (az sie prosi z tym wielkim lotniskowcem!), Night flight (Startujacy Ac130), Surge (wystrzelenie rakiety), Smoke screen (zabawa dla jetow wsrod wiatrakow), Road rage (zniszczenie obwodnicy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarniam już (znowu x3) snajperki. Do rushowania (nie mam jak snajpić, bo duża mapa = 90% szans na crasha..) używam póki co M40A5 (nie podchodzi mi jakoś ten Scout Elite, mały DMG) z x8, bocznym mechanicznym i zamkiem dwutaktowym. Daje to radę, ale jest lipa na kontakt jak zapomnę o zmianie na celownik mechaniczny confused_prosty.gif

EDIT: nieoficjalne, wygrzebane w guglach i na forum przez jakiegoś użytkownika: patch 11 listopada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba, która uważa, że BF4 mógł być dodatkiem do BF3 na pewno w ta grę nie grała. To całkowicie inna gra, jestem właśnie po przegraniu godziny i jestem pod wrażeniem. Sporo zmian, fenomenalne mapy, bardzo dobra oprawa, super rozwiązania z rozbudową broni. Spodziewałem się słabszej gry, znacznie mniej wnoszącej zmian względem BF3 ale DICE się postarało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że wczoraj wieczorem był moment, że wszystkie serwery odwalały jakieś cuda, postanowiłem wrócić do kampanii. Tym razem na celowniku - 3cia misja. W skrócie:

- wciąż nuda i 4 misji już nawet nie chciało mi się zaczynać

- polski dubbing to tragedia

- miałem sytuację, gdzie przciwnicy zrespili mi się 3m za plecami

- pod sam koniec za szybko chciałem wejść na drabinę, zderzyłem się (?) z Irish'em i zostałem wystrzelony na kilkaset metrów w powietrze biggrin_prosty.gif

- czy tylko mi wydaje się dziwne, że

Kovic

spada z drabiny z wysokości kilku metrów i umiera?

Wracajac zaś do wczorajszych wrażeń z multi:

- DMRki dają radę, są bezużyteczne na małe odległości, ale na średnie/duże dystanse sieją spustoszenie, głównie dlatego, że efekt surpression nie sprawia, że chybiamy każdy strzał podczas wymiany ognia z graczami o szybkostrzelnych broniach. Ponadto nie zostawiają w powietrzu idiotycznej smugi jak snajperki.

- c4 zostało konkretnie osłabione. Nic dziwnego, że nikt nie biega supportem, oprócz ammo, które może też zrzucić commander, klasa nie ma nic do zaoferowania.

- sensory recona po rzuceniu nie pokazują na minimapie terenu jaki obejmują działaniem, co zmniejsza ich użyteczność

- SMAW - wreszcie wyrzutnia, którą można coś zdziałać. Leci szybko i ma płaski tor lotu. Przeciwko pojazdom tylko minimalnie słabsza niż RPG, ale wreszcie można tym sensownie postrzelać do helek. Swoją drogą nie rozumiem, po co miałbym używać RPG, które nie nadaje się praktycznie do niczego ze względu na słabe obrażenia i fakt, że pocisk szybuje zamiast lecieć.

Poza tym crashe, disconnecty, freezy, bugi. Czekam na patch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SniperV

Kovic dostaje serie rakiet z Helki i spada smile_prosty.gif, Po tym to raczej trudno przeżyć ^^

Zmyliło mnie to, że ta seria rakiet nawet drabinki nie urwała ;)

Btw, w multi assault/medyk kosi wszystko i wszystkich i zbiera chore ilości punktów za zabójstwa + podnoszenie poległych towarzyszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...