Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sethy

Battlefield (seria)

Polecane posty

przekleństwa są prawdziwe

twój synek jest taki mądry i rozumie, że piksele do siebie strzelają i nikomu nie dzieje się nic złego ale nie rozumie tego, że przekleństwa są tak "na niby" nagrane przez aktorów i nie wypada ich powtarzać?

pozatym gra ma oznaczenie PEGI 18 (jeśli nie wiesz co to oznacza to sprawdź sobie w encyklopedii) więc to ty jako pierwszy powinieneś puknąć się w głowę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dovankiin - Jak Ty mało rozumiesz. tu nie chodzi o to , że obawiam się iż synek zacznie naglę kląć jak szewc. Bo kulturę osobistą człek wynosi (albo nie ) z domu i żadna gra nie nauczy przeklinać dziecka jeśli w domu się nie klnie. Tu chodzi o to , że sam nie używając wulgaryzmów , a jestem żołnierzem tak się akurat składa - to uwaga do Enta, nie generalizujmy zatem , po prostu głupio sie czuję przy dziecku kiedy, z głośników lecą te wszystkie "ch..." i "k..." . Oczywiście wiem, że to gra od 18 lat co nie zmienia faktu, że w moim odczuciu przeginają z przekleństwami i tyle ... To wszystko co miałem do powiedzenia, bo to chyba nie jest temat o "zgubnym wpływie gier na dzecięce , niewinne umysły"....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. W polskiej wersji przeginają z ilością wulgaryzmów. Może w innych jest tyle samo, ale na angielskie mało kto zwraca uwagę.

Tylko u mnie srebrne wyzwania dla klas są takie łatwe? Np. brąz: 7 fragów, 16 napraw, srebro: 8 fragów 17 napraw. Dostaję brąz i 20 sekund później wpada srebro :/

Odblokowałem JDAM i jest trochę łatwiej, bo dostajemy monitorek podobny do tego w artylerii, ale bomby nie robią takiej rzezi jak w BF2.

Ciekawe kiedy zaczną wpadać srebrne battlepacki, bo widzę że za 20lvl znowu będzie złoty. No i dalej czekam na battlepack z muve i za weterana :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, teraz od paru godzin niemiłosierny lag w multi. Niezależnie od serwera, po prostu nie da się grać, bo postać chodzi, a pojazdy latają, przystając na moment co 3 sekundy. Takie rwanie i szarpanie, straszne.

To nie kwestia połączenia, bo ping mam 40, a inny gracze na czacie też narzekali. Porażka trochę, ten launch BF4 :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zdenio

Po prostu serwery nie wytrzymały naporu biggrin_prosty.gif Jak ktoś ma takie problemy cały czas i gra się crashuje na 64 graczach - idźcie na serwery dla 32. Na 5 gier na 64 miałem 2 crashe, na 5 gier na 32 graczy 0.

Veteran Battlepack zrobił jakiś błąd i EA/DICE go nie wysyłają aż nie naprawią błędu z nim związanego...

EDIT 21:08: robią coś z serwerami: NOTICE: WE ARE ROLLING OUT NEW GAME SERVERS TO ADDRESS STABILITY ISSUES, WHILE SERVERS ARE UPDATED YOU MIGHT BE DISCONNECTED FROM YOUR CURRENT GAME

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up w BF'ie wielu błędów nie naprawili przez 2 lata, więc... Gra się całkiem przyjemnie, bugi to nie jest rzecz, która odbywa się co rundę, jedynie na losowo wybranych serwerach. Dla przykładu podam moje kilka gier na Obliteration. Rozegrałem chyba 10 gier z rzędu i przy ani jednej nie dostałem crasha. Zmieniłem serwer na Conquest - prawie od razu. Później znowu wszedłem na Conquest i było bez problemowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co mam mieszane odczucia, przede wszystkim ze względu na crashe i spadki fps, a zdarza się, że i cały serwer osób dostanie disconnecta (zdarzyło mi się na 3 różnych serwerach). Powoduje to, że rozgrywka jest momentami bardzo frustrująca (nie ma to jak kilkusekundowy freez na sekundę po wybiegnięciu na czołg wroga), ale zaciskam zęby i gram ;)

Za singla zabrałem się tylko ze względu na problemy w multi. Skończyłem 2 misje i zrobiłem sobie przerwę, bo już nie mogłem wytrzymać. Zagmatwana fabuła, a rozgrywka sprowadza się do liczenia punktów brakujących do złota i siekania headshotów, by dostać 25p ekstra za wroga. Poza tym w pierwszej misji, podczas jazdy samochodem 3 razy spadłem przez tekstury mapy i musiałem restartować...

Mapki w multi raczej przyjemne, za to zbalansowanie klas i pojazdów na chwilę obecną wygląda kiepsko. Pojazdy w tej chwili raczej nie muszą obawiać sie piechoty, bo startowa wyrzutnia inżyniera to kiepski żart (21% obrażeń na trafienie, wolny pocisk). Zarówno stingera i rpg dostejemy dopiero po kilku godzinach grania. W ogóle popularność klas wydaje mi się dziwna. Inżynier dostaje kilka nowych, ciekawych zabawek, podobnie recon, który może teraz korzystać z karabinków i nowych gadżetów,a mimo to obserwuję, że dobre ~70% osób biega assaultem. Ciężko mi to wytłumaczyć. Poza tym support bardzo cierpi na tym, że c4 musi sobie odblokować dopiero po dłuższej grze.

Pojazdy - tutaj też się cuda dzieją. Po pierwsze latajki - mam wrażenie, że jeszcze potęzniejsze niż w BF3. Zadziwiają wytrzymałością, jet potrafi przyjąć długą serię z AA, lub 2 rakiety i nie robi to na nim wrażenia. Little bird z inżynierami naprawiającymi go w locie jest prawie nie do zabicia. Pojazdy naziemnie prezentują się lepiej, oprócz AA, które kiepsko sobie radzi przeciwko celom latającym. Tutaj też kolejny absurd - dizałko AA jest świetne przeciwko pojazdom opancerzonym, piechocie, nawet czołgom. Wygrałem kilka pojedynków z czołgami, ze względu na jego szybkostrzelność. Polecam wskoczyć do AA i ruszyć na czołgi wroga - ciekawe efekty ;]

W skrócie tak wyglądają moje pierwsze wrażenia. Jeśli ktoś się zastanawia nad kupnem, radzę się wstrzymać do czasu wydania patcha, który poprawi płynnośc gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapki w multi raczej przyjemne, za to zbalansowanie klas i pojazdów na chwilę obecną wygląda kiepsko. Pojazdy w tej chwili raczej nie muszą obawiać sie piechoty, bo startowa wyrzutnia inżyniera to kiepski żart (21% obrażeń na trafienie, wolny pocisk). Zarówno stingera i rpg dostejemy dopiero po kilku godzinach grania. W ogóle popularność klas wydaje mi się dziwna. Inżynier dostaje kilka nowych, ciekawych zabawek, podobnie recon, który może teraz korzystać z karabinków i nowych gadżetów,a mimo to obserwuję, że dobre ~70% osób biega assaultem. Ciężko mi to wytłumaczyć. Poza tym support bardzo cierpi na tym, że c4 musi sobie odblokować dopiero po dłuższej grze.

Co do klas nie wiem. Ja gram dużo każdą, zależy od mapy, aczkolwiek chyba najwięcej gram zwiadowcą. Szturmowcem jak i wsparciem gram na mapach mniejszych (lub jak nie chcę grać zwiadowcą), a technikiem jak widzę, że jest dużo pojazdów.

Pojazdy są do rozwalenia. Niszczę je jako... zwiadowca. Rzeczywiście, wyrzutnią jest strasznie trudno, ale jeśli podejdziesz z C4 do jakiegoś pojazdu (2 C4 na BMP wystarczą, na czołga 2-3) to kabum! Idzie ładnie rozwalać, IMO klasy są jeszcze lepsze niż w trójce.

Jeśli chodzi o crashe i freezy to polecam Obliteration. Nie ma tam ŻADNYCH crashy, freezów, lagów.

Gram na średnich w 50 FPS'ach. Podczas bety było tyle na niskich + tekstury na średnich. Stwierdzam poprawienie optymalizacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiastun second assault: http://www.youtube.com/watch?v=pQPEqjOySDs i levolution na caspianie: http://www.gram.pl/news/2013/11/02/dlc-second-assault-do-battlefield-4-z-mapa-caspian-border-pierwsze-wideo.shtml wieża znajduje się teraz przy fladze D, a przez mapa jest podzielona wysokim murem. Mnie najbardziej cieszy powrót Gulf of Oman i wielka burza piaskowa :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja osobiście wcześniej tak sobie myślałem, że lepiej jakby w Second Assault były następujące mapy:

-Kaspijska tak jak jest

-Szczyt Demawendu zamiast Metro

-Wyspa Chark lub Kanały zamiast Ognistej Burzy

-I jeżeli jedna z B2K musi być, to już Półwysep Sharqi zamiast Omanu

Ale

Jak zobaczyłem trailer, to jednak stwierdziłem, że i tak jest super! biggrin_prosty.gif

Burza piaskowa jest mega!

I ogólnie destrukcja i interakcja z otoczeniem na mapach cieszy (gaszenie świateł, wysuwanie jakichś barykad, czy coś tongue_prosty.gif).

Aha, i jeszcze F2000!

I winda na Metrze!

I puste części anteny, a nie zabetonowane w środku są przynajmniej. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokowałem inżynierem RPG, licząc, że wreszcie będę mógł konkretnie powalczyć z pojazdami. Efekty niezbyt powalające:

- opad pocisku wciąż niedorzeczny

- prędkość pocisku słaba

- obrażenia w granicach 21-31 w zależności, w którą część pojazdu trafimy

- w zasadzie opłaca się strzelać tylko w tył pojazdu, ale jeśli inżynierem mam kombinować jak dostać się na tyły czołgu, by rakietą zabrać mu 1/3 życia, to już chyba lepiej wziąć recona z c4

Jestem poki co rozczarowany wyrzutniami. Liczyłem na to, że Dice pójdzie po rozum do głowy i zafunduje nam wyrzutnie takie jak w BC2, zamiast tych stworzonych w BF3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokuj ostatnią wyrzutnię - sraw. Czołgom zadaje z przodu ok 22% obrażen, ale można strzelićw tył czołgu strzelając od przodu. I inne wałki można nim robić. Filmik

Helki scouty i atakujące rozwala na hita, z naprowadzeniem uszkadza 95%.

edit: dziś bf4 niemal niegrywalny, lagi wprost nieziemskie

edit 2: posiłkując się linkiem z poprzednich stron udało mi się "zangielszczyć" grę, było by fajnie jednak mieć do wybory także audio rosyjskie, nie tylko polskie i angielskie. Muszę też pokombinować jak mieć interfejs polski, a audio do wyboru, na razie wszystko eng.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulletproof. Uwazaj na to zangielszczenie. Ja gram w singla po angielsku ALE na battlelogu nie bedziesz mial ukonczonej kampanii! W BL mam wciaz Start the campaign a w grze jestem juz na 6tej misji (gdzie sie zablokowalem poprzez crashe do pulpitu).

EDIT: Jak sie pozniej podmieni exe (z tego angielskiego na PL) i odpali raz kampanie poprzez battleloga z wyborem (zapamietaj moje savy na cloud) to wtedy pokaze nam sie nasz progres w Battlelogu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest o niebo lepsza od 3 części.

Pograłem trochę na serwie CDA, ale laguje niemożliwie.

Zabić kogoś przy takich lagach, to nie lada wyczyn.

Ułatwili sterowanie pojazdami latającymi, ale wciąż nie potrafię się nauczyć obsługiwać tych maszyn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że zawczasu nie informują że gra nie będzie miała ANG plików i możliwości zmiany języka na ang. zaoszczędził bym sobie kłopotów i po prostu zamówił z Amazon'u wersję ang. ;/ Z drugiej strony jakby informowali to taki gram.pl czy inni nie sprzedali by prawi ani jednej kopii gry lmao =) Nic to czekać tylko na gwiazdkę z nieba w postaci oficjalnego pakietu językowego X_X

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netcode w grze jest do wymiany. To jest masakra. Ping mam cały czas w granicy 80 (najwyżej 90, najniżej 38) i cofa niemiłosiernie. To już nie są problemy serwerów. A więc, czekamy na patcha dalej (jak myślicie, ile by ważyła zmiana netcodu?...

Gra się wyśmienicie, poza tymi cofkami i optymalizacją (znalazłem wczoraj typka z Titanem, który cierpi na takie same spadki FPS jak ja...) na kartach Nvidii. Tylko tych boostów niech się pozbędą, w 2 dni skończyłem drzewko szturmówek (prócz ACE23, zadanie w toku) i medyka :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie gra się dobrze tylko mi osobiście freezuje grę po kilku minutach na niektórych serwerach i BF4 zacina się na 50% CPU XD Ponoć inni też mają ten problem więc czekam na jakieś patche bo tak to grać się sensownie nie da ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operation Locker = Operation Farmer. Rzuciłem apteczkę w tłum na C... 13 baretek za apteczkę w ciągu 5 minut... Tu jest gorzej niż na Metrze na 64, mapka INF only (Commander może zrzucić quada cheesy.gif) a syf większy niż na Metrze - walka o C jest beznadziejna, na Metrze punkt B można zdobyć taktycznie do tego podchodząc, a tu jak nie podjedziesz, zginiesz.

Crashe pojawiają się coraz rzadziej. Może się serwy stabilizują? Btw, DICE wie już o problemach z netcodem, serwerami i optymalizacją; pracują nad patchem.

Mapki jak najbardziej na plus, Wroga Transmisja jest genialna - helka dostępna dopiero jak zdobędziemy poboczny cel - PURE AWESOMENESS! Przynajmniej można sobie polatać samemu, a nie ze strachem że nagle nas coś zdejmie (inna helka w domyśle) prócz jetów. Lata mi się świetnie ^^

Dobra, reckę odwalę kiedy indziej (jak naprawio netcody!) a teraż wracam na dominację, bo mecze dłuższe niż dominacja mi crashują :C

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...