Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sethy

Battlefield (seria)

Polecane posty

Pograłem trochę, muszę stwierdzić - że sama beta podoba mi się dużo bardziej od bety BF3 która była udostępniona 2 lata temu - tylko nie wiem czemu po patch #4 gra zaliczyła u mnie spadek płynności która to po patchu #3 skoczyła mi tak że spokojnie mogłem grać na ultra.

Jeśli chodzi o samą grę to gra się przyjemniej niż w BF3 tym bardziej że ZNACZNIE poprawiono problem z hitboxami (mimo iż zdarza się iż dalej możemy zginąć będąc schowani za jakąś przeszkodą - ale przynajmniej w moim przypadku to była naprawdę rzadkość). Sam system zniszczeń również mi się podoba - nie jest zbyt przegięty jak to miało miejsce w BC2, grafika ładna, wybuchy ładne, ulepszony system uszkodzeń pojazdów, lepsze animacje, nie jest to wg mnie BF 3,5 - tylko pełnoprawny sequel.

Co wg mnie jest na minus ?

Gracze którzy zazwyczaj nie czają o co chodzi zupełnie i o ile w trybie conquest to tego zbytnio nie widać - to np w obliberation to już wogóle ( pomijając fakt iż zdarza się że większość ludzi w drużynie to snajperzy i siedzą tylko na wieżowcach). Jeśli chodzi o sam gameplay to już od 2005 roku nie podobają mi się....SPADOCHRONY ! Nie wiem wogóle kto i po co to wymyślił ale ok - dla mnie IMO jest to zupełny bezsens, rozumiem że spadochron powinien mieć pilot śmigłowca, samolotu etc, ale praktycznie nigdy nie musimy uważać na fall damage, bo sobie spacyjką otwieramy spadochronik i lądujemy jakby nigdy nic. Wg mnie spadochron jako część ekwipunku powinna zajmować jakiś slot, ew powinna być dostępna lina jak w dodatku do BF2, tudzież w modzie do Project Reality. Poza tym jako, że jestem realistą i wiem że po 31 października będziemy musieli poczekać na kilka patchy to większych zastrzeżeń nie mam, i nie żałuję że zamówiłem preorder.

BTW. Wie ktoś na jakiej zasadzie ma działać ten nowy tryb Defuse (5v5 bez respawnów) ? Czy wyszukiwanie gry ma się odbywać na takiej samej zasadzie jak w CS:GO czy też będą serwery stworzone pod ten tryb, gdzie można sobie spokojnie wejść i wyjść, bo jeśli tak to wg nie ma to większego sensu (no ew dla klanów). No i jak ma być rozwiązany dobór klas bo znając życie to codziennością będą gierki 5v5 gdzie wszyscy grają snajperami - ew assaultem, bo on może kogoś podnieść raz na runde z tego co doczytałem....

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Potemps

Niech zrobią spadochron jak w pierwszym Crysisie to się wszystkim odechce skakać.

Defuse oprócz tego, że wiemy, że jest 5vs5 bez respawnów i medyk może 1 raz zreanimować to tryb ten jest wielką niewiadomą - znaczy reszta informacji, bo jak ma wyglądać (klasyczny CS, S&D z CoDa) to wiemy. Tylko nie wiemy jak będzie z dołączaniem i wychodzeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie : czy jest szansa , że pełna wersja gry będzie chodziła płynniej niż beta? Bardzo mocno zastanawiam się nad pre-orderem lecz aktualnie gra potrafi się przyciąć, albo spadają fpsy, a nie chciałbym kupić czegoś co może być średnio grywalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. Powinni go IMO nieco zmniejszyć...

Więc jutro (15.10, nie że rano 14.10) koniec bety, jakieś podsumowania?

Jak dla mnie (na 100% grałem od 10 października, więc wrażenia z 3 dni...):

-battlepacki do wyrzucenia

-co dostajemy za normalne lvle? tylko battlepacki? suabo

- NIECH SZYBCIEJ WCHODZI KILL Z NOŻA

- usunąć znacznik "F to cunter" i zmniejszyć czas na kontrę

- podbić odrzut broni

- zmniejszyć AoE dmg jako gunner choppera

- ogarnąć się z medalami (BF3 melee medal: 30 baretek, BF4 ten sam: 50 baretek) i dodać więcej nieśmiertelników

- ulepszyć nieśmiertelniki, póki co (patrząc w BLogu) mamy spory regres (wizualny)

- zwiększyć czas "vehicle mobility hit" (już jest długo, ale czołg bez gąsienicy raczej powinien się nie ruszać, nie?)

- wyrzucić smugi z pocisków snajperskich (mi bardzo ciężko przychodzi teraz ogarnianie opadu)

- zrobić strzelnicę (ten poligon) z różnymi zasięgami do uczenia się zerowania lunety

- zastanowić się nad tym M82 - 2 razy zdarzyło mi się rozwalić tym OPT (opancerzony pojazd transportowy)

- głośniejsze dźwięki w kokpicie śmigłowców (są dźwięki, ale BARDZO ciche)

- DZIE SĄ DŹWIĘKI NOŻA

- dać podstawową (po 1-2) pulę kamuflaży z każdej kategorii

Rozpisałem się, ale to jest moja opinia nt. Betafielda 4 w punktach.

EDIT: i patrząc na betę X360/PS3 to naprawdę się zdecydować, czy chcą tam wydać grę. Ja rozumiem, że pieniądze, ale widzieliście pomieszczenia na szczycie wieżowca na PC i PS3?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa piękna gra. Tryb Obliteration, zbalansowana gra, jakieś 15k punktów, staty 65/30 (czy coś takiego, grałem z M40A5) i.... crash gry :<

@UP: W części się zgadzam z tym co napisałeś. Ale wiesz czego mi bardzo brakuje? Listy kogo i ile razy pociąłeś jak w BC2. Robiłem sobie z resztą ekipy z =Grrrrr= pojedynki kto kogo więcej razy ciachnie i mieliśmy czarno na białym wyniki. W Trójce gdybym miał szukać ile razy kogo zadźgałem to chyba bym szybciej umarł ze starości....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm. Po najnowszym patchu (4 chyba) spadla mi wydajnosc... Zaczynam gre z 50 FPS czy max settings a pozniej powoli spada do 20.

Zakupilem silentium fortis 1225 do mojego 965BE (bo BF jak wiadomo uzywa duzo CPU) i troche lepiej mi sie gralo.

Teraz sie zastanawiam nad kupnem nowej 7850 by zrobic z tego crossfire :/ Czy moze jakas nowa karte (tylko ze cholera, wszystkie drogie :/) ? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ostatnie granie w BETĘ skończone ... czy kupie pełniaka? No chyba tak ... gra jest fenomenalna, ale też dlatego, że jak widzę zainteresowanie najnowszym CoDem wsród Was czy moich znajomych jest znikome. Co tam .. ogarniam nowego BF-a, wyszedłem z K/D 0.50 na 1.12 (:D), randomowi gracze potrafiają ogarniać, a dodatkowo można spokojnie przemieszczać się pomiedzy drużynami co sprzyja znalezieniu "tej odpowiedniej". Trzeba jednak faktycznie nanieść trochę poprawek, ale mają jeszcze 2 tygodnie + +-2 miesiące na poprawienie wszystkiego, co będzie towarzyszyło kryzysowi wieku dziecięcego.

Będzie jakiś klan z forum + znajomych forumowiczów (albo samego forum)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie jakiś klan z forum + znajomych forumowiczów (albo samego forum)?

Teoretycznie od nas z =Grrrrr= miało parę ludzi kupić. Jednak z pewniaków zostałem jedynie ja i może Elvis (ale on sam niech się wypowie). Niestety, ludziom przez najróżniejsze błędy przy włączaniu gry oraz opłakanej wydajności odechciewa się tej gry, a skoro teraz beta im nie chodzi to wątpię czy tak łatwo kupią ją w ciemno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko. Jak cos to na mnie tez możecie liczyć, a jeśli chodzi o umiejętności to wspomniałem ogarniam juz spokojnie (a do FPS ogółem zawsze miałem tego "skilla"), tylko początki były ciężkie :P A! No i helek jeszcze nie czuje, bo na padzie grało sie "lekko" inaczej ;)

Poza tym jestem kontaktowy, potrafię zarówno słuchać jak i trzeźwo myślec. No i mam troche kultury osobistej :D

Używajcie TS, Mumble czy co? Jest tez jakiś komunikator w grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanika nożowania, czas trwania animacji itp. zdecydowanie muszą być poprawione. Wczoraj miałem taką sytuację że zacząłem kroić wrogiego snajpera, animacja już prawie się skończyła i nagle zmieniła się w animację, w której to ja jestem krojony przez wrogiego szturmowca. Oczywiście snajper przeżył, a ja nie. Wniosek? Jak jest więcej niż 1 przeciwnik to nóż nie ma sensu... bieda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zapomniałem dopisać o mojej ukochanej sytuacji - nożownicy, kojarzycie akcję, gdy w BF3 obskakujemy typka (on do nas strzela i się wierci) i chociaż powinna wejść frontalna animacja to wchodzi boczna (od prawej)? Tu mamy to samo z tym, że gra czyta to jako frontalną - tak, możemy być skontrowani. Wygląda to komicznie, koleś dostaje strzała w szczękę, nóż w klatkę i nagle nasza ręką z nożem się buntuje i dostajemy kontrę. GE-NIA-LNE kurde bela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wgl non sens jaki zauważyłem to, Eh, musze opisać:

Atakujemy nieprzyjaciela nożem, wbijamy mu nóż w klatkę piersiowa i chłopaka "odstawiamy" na ziemie nic wiecej nie robiąc (chyba, ze sie mylę, ale watpię ...) po czym zalicza nam killa. Druga jednak sytuacja jest taka, ze podczas animacji juz wbilismy komuś nóż (czyli biorąc pod uwagę wcześniejsze kolega juz nie żyje), ale po tym dostaliśmy kilka kulek w plecy i padamy. Przeciwnik ktorego przed chwila zaszatkowalismy dalej żyje.

Nie doj, ze irytujące to nielogiczne I niespójne z mechanizmami zastosowanymi w grze.

@UP Widzę, ze podobny absurd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 dni grałem w betę BF4 i co tu dużo gadać - największa szkoda że na rynku nie ma co najmniej 3 takich gier , wtedy byłby sens mówić co dobre a co złe... w tej sytuacji i tak nie mamy wyboru , trzeba grać w to co dają i już.

Trochę to żałosne i zaczyna przypominać Świat Wilekiego Brata - jedna wyszukiwarka (google), jeden system (win), jeden "you tube", jeden fps (w stylu battlefieldowym) - tylko nie wyskakujcie z pomysłami i w stylu "no są inne OS-y, i wyszukiwarki, i ...." - ja tu mówię o liczbach a nie o procencikachtongue_prosty.gif

Wielcy zajęli miejsca i nikt im nie podskoczy, wolność wyboru spośród .... jednegoicon_frown.gif

Grę kupię ale nie dlatego że jest fajna tylko dlatego że po 2 latach po prostu znudził mi się poprzednik - czy to dobra rekomendacja? a mam inne wyjście? chyba tylko .... nie grać, mówiłem ...żałosne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@le_Fey

W teorii, gdyby nie "ucodowienie" Crysisa, to mielibyśmy teraz 3 graczy na scenie, nie 2.

BF3 opuszczam głównie ze względu na przygwożdżenie. Przez 2 lata od premiery nie dobiłem 100 orła (s***bucket) i nawet nie chce mi się już dobijać orzełków.

@TheEquinoxe

W teorii (nie wiem, czy w 100% prawdziwe) można to sprawdzić na bf3stats.com w zakładce Dog Tags bodajże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stało się dokładnie to co podejrzewałem. Ukończyłem zadanie Recon Expert, pokazało mi ładnie w grze, że odblokowałem tą Chińską snajperkę i co się stało? Nie mogłem jej wybrać w menu :)

Gdzieś czytałem, że będzie można przenieść staty z bety do pełnej wersji, jeśli to prawda to może nie będę chociaż musiał bawić się w odblokowywanie tego od nowa. Ciężko jest (przynajmniej na obecnej mapie) znaleźć nie ruszającego się wroga na odległości minimum 250 metrów (a jak się rusza to przy obecnej prędkości pocisków i temu jak ciężko jest ją ogarnąć wymaga sporo farta).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...