Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sethy

Battlefield (seria)

Polecane posty

Oh God, DICE you win! Po 2 patchach (do bety xDDD) gra w końcu działa na ustawieniach jakie sobie wybrała (High-Ultra) w 60 klatkach ze spadkami do 45, użycie proca spadło ze 101% (nie no żart, tylko 100%) do ok. 50-80% - jest lepiej!

Obliteration <3 Cały czas wiadomo co się gdzie dzieje, IMO lepiej się gra niż w CQ. Tylko jeszcze ludzie do [beeep] grają. Na CQ wszyscy włażą na budynki, tu to samo ;_;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie po patchu odnotowałem wielki skok w wydajności. Natomiat po tygodniu gry w bete czas się podzielić wrażeniami.

Więc na plus:

- bieganie - jest cięższe jak w BF3, bardziej przypomina BC2.

- zeroing - pozwala na fajne akcje i w ogóle pomaga w kogoś trafić, ponieważ tor lotu w snajperkach jest dziwny, ale o tym w minusach.

- system dodatków - jest tym czym powinien być w BF3.

- paczki z amunicją ( duże i małe).

- levolution - niby są to same skrypty, ale jednak mapa ma 2 oblicza.

- dalekomierz z termowizją u snajpera.

- namierzanie + RPG vs heli - kilka killi gwarantowanych;D.

- latanie śmigłowcem, w ogóle prowadzenie pojazdów jest bardziej przyjazne.

Minusy:

- cały system egzekucji i kontr. Trwa to zdecydowanie za długo i wiele razy oglądanie tych (pięknych) animacji kosztowało mnie życie.

- tor lotu pocisku snajperskiego. Jest bardzo dziwny i za nic nie mogę go wyczuć, a ta smuga w tym nie pomaga.

- strzelanie Jest czymś pomiędzy Bf3 i Bc2, ale jak w tych grach strzelało mi się wspaniale tak tutaj wydaje mi się troszkę sztywne.

- nadal występuje bug "killed in action" ale już w mniejszych ilościach co w Bf3.

- bugowanie się postaci przy rozbitych szybach i na gruzowisku po zniszczeniu wieżowca.

- brak dźwięków ostrzegawczych w czołgu i śmigłowcu. Czasami przez moment nieuwagi można stracić życie.

btw. Ktoś coś wspominał o konkursie AMD. Nagrałem takie coś:

http://tylkowbf.pl/wideo/chwila

Na wygraną raczej nie mam szans, bo z "twarzo ksiązki" nie korzystam, ale zawsze miło jest się z kimś podzielić;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czysto techniczne.

Moj komp (sygnaturka) jest calkiem niezly. Moze jedynie 965 tworzy bottleneck dla GPU. Ale jakie bym ustawienia nie wybral (low/medium/high) i jakakolwiek resolution (1200x lub 1600x) to zawsze mam FPS z rzedu 25-35. Nigdy nie mialem powyzej 40. No i pomijam ze mam non stop lag spikes podczas strzelania do wroga (spada do 0).

Czy ktos moze powiedziec czego to wina? Driverow (mam ostatnie bety), CPU? (kupilem wlasnie nowe chlodzenie, moze to jakos pomoze), GPU?

Dzieki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni patch rzeczywiście znacząco poprawił wydajność i rozwiązał u mnie wszystkie problemy z przycinkami. Pograłem tylko kilkanaście minut, bo gra jest tak słaba, że nie mogę wytrzymać dłużej. W każdym razie najmniejszy FPS jaki zaobserwowałem to ok 75, a wcześniej było to 10-15. Średni też podskoczył gdzieś o 30, do ~90. Sterowniki 320.49, na becie nie da się w ogóle grać. Win7. W przypadku 8 ze sterownikami może być inaczej (odwrotnie).

Jeszcze trochę popracują nad optymalizacją, ludzie przetestują wszystkie możliwe ustawienia i z optymalnym configiem powinno udać się osiągnąć wydajność zbliżoną do BF3.

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz w polityce DICE, a właściwie EA. Z jednej strony chcą za wszelką cenę upodobnić BFa do CODa. Widać to po mechanice strzelania, DLC do trójki, Domination i innych drobnostkach typu emblematy. Tylko w takim razie dlaczego wprowadzili tak beznadziejny i powolny system poruszania się postaci? Nawet ja usypiam zanim dobiegnę gdzieś na średniej wielkości mapie, jaką jest Shanghai. Jak w takim razie gracze CODa mają się do tego przekonać? Nie bardzo to rozumiem, bo niby starają się "przyspieszyć" akcję, a ostatecznie jednak zdecydowania spowalniają ją w stosunku do BF3. Dla mnie osobiście akcja w trójce była całkiem szybka (wiadomo, że nie tak jak w Quake, ale na pewno nie mniej niż w COD czy CS), a i tak wiele osób twierdziło, że jest za wolna. Oni jeszcze bardziej ją spowolnili. Gdzie tu logika?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sama logika jak w trybie który tworzą z myślą o E-sporcie gdzie są losowe spawny i przeciwnicy respią się na twoich oczach, ewentualnie za twoimi plecami. Już nawet w oryginalnym domination na Close Quarters nie było tak pogrzanych odrodzeń. Tak jak już pisałem Reg tak samo boleśnie odczułem uproszczenie i spłaszczenie mechanizmów strzelania. Kiedyś mogłem normalnie manewrować podczas strzelaniny wiedząć, że przeciwnik nie ma tak dobrze opanowanej kontroli odrzutu, nie potrafi tak strzelać i dzięki temu spokojnie wygrywałem mimo gorzej płynności czy pingu. Tutaj nie potrzeba żadnych umiejętności i działa to tak, że kto wystrzeli pierwszy, ten wygrywa. W tej kwestii też mi się zdarzyło kilka dziwnych przypadków, kiedy to spokojnie zaczynałem strzelać pierwszy i padałem niemalże od razu, mimo pingów oscylujących w granicach 30-40ms. Bardzo nie lubię jak czuje, że gra działa przeciwko mnie.

Mam jedno pytanie odnoście "Leaderboards" otóż czy w rankingu np. PL brani są pod uwagę wszyscy nasi rodzimi gracze, czy tylko ci którzy umieścili się na mapie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ci co zaznaczyli, fajny ten ranking można sobie sprawdzić jak radzisz sobie w grze na tle ziomków z miasta.

Po tygodniu gry jestem pewien że przy 4 spędze wiele godzin.

Plusy:

- system uszkodzeń pojazdów

- gadżety i przemyślany ekwipunek

- nareszcie optyka

w pojazdach ma oddzielny slot

- DMR dla wszystkich

- obliteration

Minusy:

- perki

- ciężko wyczuć opad pocisku u snajpera

-trochę za długa animacja nożowania

@ to prze telefon ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze Wam przyznac racje. Normalna gra wydaje sie jak Hardore. Pada sie od 2-3 strzalow i jest to wkurzajace.

Ale najbardziej dla mnie BF4 upodabnia sie do COD poprzez te "killstreaki" czyli porozrzucane super bronie. Przeciez to czyste Arcade.

Ale co by nie mowic, Domination jest slodkie. Wlasnie mialem akcje gdzie moj squad mate i ja na jetski uciekalismy przed 6-7 wrogami by pozniej podlozyc ostatnia bombe na terytorium wroga. Adrenalina jak malo :D

@UP: Oj trudno jest wyczuc snajperki. BArdzo trudno. Ale cos czuje ze po paru tygodniach wszyscy beda wymiatac.

PS; "Troche ZA_DLUGA animacja...";)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nożownicy, powracam z nowymi wieściami!

Animacje (frontalna na kucającym i leżącym <3) są Z-A-R-Ą-B-I-S-T-E! Gdyby nie to, że kill wchodzi tak późno - używałbym TYLKO noża. No i też niemiła wieść - ludzie kontrują, aczkolwiek im koleś ma mniej HP, tym większa szansa, że nawet nie ogarnie kosy :D

Kolejna wiadomość - głównie dla tych, co nie lubią być kosowani - ludzie kosują DUŻO częściej niż w BF3. W samej tylko becie wyrwałem więcej kos (70% z kontr) niż W CAŁYM BF3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latouffe w Domination nie ma bomby, może chodziło Ci o Obliteration? W każdym razie popieram Twój post.

Teraz ja wypisze + i - :).

Plusy:

- Obliteration

- Interface

- Normal stał się pół hardcorem z czego się cieszę :).

- Feeling strzelania.

- Modele.

- Poprawione hit-boxy.

- Czat po zakończeniu rundy.

- Strzelanie i nurkowanie w wodzie.

Minusy:

- Ten wieżowiec powoli staje się nudny.

- Za długi czas na kontrę.

- Nasza postać często zacina się przechodząc po gruzach budynku.

Złożę pre-order :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziony ciekawością co też ten nowy patch zdziałał zainstalowałem betę/demo ponownie. Efekt - wzrost o ok 8-10 fps plus brak drastycznych spadków do 6-10 fps. Czyli na chwilę obecną fps w granicha 39-49 fps, w heli ciut lepiej - do 57. Nie widzę poprawy w grafice w stosunku do bf4 więc skąd ten spadek wydajności? Ciągle na nie, a czy kupię to zdecyduję jakieś 2 tygodnie po premierze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kmm101, TheEquinoxe, jak je zdobyć to akurat wiem, ale co one dają? Ten cały flak armor i reszta tych bonusów automatycznie się dodaje do mojego zespołu?

EDIT:

Właśnie mi się pobiera kolejny patch do battlefielda 4. Tym razem 54,78MB. Podobno poprawia inne rzeczy i zwiększa wydajność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...