Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sethy

Battlefield (seria)

Polecane posty

Kolejny dzień (w sobote mnie nie było) i wrażenia coraz lepsze. Grafika zaczyna mi się na prawdę podobać, no .. i zaczyna mi iść, a co za tym idzie: powoli się do gry przekonuje biggrin_prosty.gif

Dzisiaj standardowo w trybie dla dominacji grałem. Widać bardzo jak przegrane godziny dają kopa. Np. podstawowy karabin medyka -------------------milion mil--------------------> Scar. Chciałbym się teraz odnieś do noża o którym mówił kmm - faktycznie czas na skontrowanie oraz animacja są zdecydowanie za długie. U mnie to wyszło na plus, bo gdy ja kosiłem nożem nic mi nie przeszkodziło, natomiast gdy koleś zaatakował mnie, ja mimo, że zdezorientowany w ogóle co się dzieje (!) zdążyłem przeczytać komende o kontrze i spokojnie się do niej zastosować. Tak samo jak ściągnąłem gościa który wbijał nóż mojemu team kompanowi gdy ten był przy końcu, też bez rzadnego ładowania magazynku na oślep byle by uratować mojego. Tak jak mówię - mi dziś to pomogło, ale wiem jak może to być irytujące gdy atakującemu się to przytrafi.

PS. Gra mi chodzi fantastycznie dalej, mam wszystko na High oprócz tekstur na ultra. Jutro popróbuje na ultra wszystko może, ale ogółem spadków płynności nie doświadczyłem prócz jednego, wcześniej opisanego razu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma problem z grą która ładuje się w nieskończoność "Czarny obraz i napis loading" to można to rozwiązać kilkoma sposobami:

- Windows musi mieć wszystkie najnowsze uaktualnienia (każde!),

- Ręcznie uaktualniony Punkbuster (DL pliku pbsetup ze strony PB + dodanie gier i actualizacja),

- Reinstalacja Direct'ów (chociaż to ponoć bajka xD),

Mi po reinstalacji Windy gra utkwiła w ekranie ładowania i pomogło uaktualnienie Windy i PB ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ni ma dużej apteczki to ni ma, można odblokować tylko to co widzisz w dostępnym sprzęcie. Imo obecne medpacki są wystarczające, leczą baardzo szybko i można ich rzucić aż 3 czyli na jedno w sumie wyjdzie czy małe czy duże O ILE duże w ogóle jeszcze są w grze xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheEquinoxe

25 to za dużo, teraz jest za dużo expa za nabicie leveli (no beta) ale 25lvl za +/- 350k expa? To trochę mało, przynajmniej ja tak myślę.

Odnośnie dziwnych odblokowań dogtagów - 2 dni temu za trafienie (quickscope!) za CS-LR w łeb dostałem... chyba 8 nieśmiertelników typu "master dog tag" za bronie o.O

EDIT: teoria pada, zdobywając 8 lvl dostałem taga za 50 lvl o.O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie coś im się w battlelogu sypie bo za 10lvl dostałem dogtag 75lvl i mam ~20 dogtagów za bronie, których nigdy nie widziałem. W grze też co chwilę wyskakują mi tagi i medale za rzeczy, które nie są dostępne w becie.

Mam nadzieję że zlitują się nad nami i dodadzą Paracel Storm, bo kończą mi się rzeczy do odblokowania. Na początku ilości exp wymagane do kolejnych lvli wydawały mi się kosmiczne, ale teraz dochodzę do wniosku że wcale nie jest tak źle.

Dobiłem do złotego battlepacka i mogę powiedzieć że system jest podobny do tego co mamy w ME3. Złoty battlepack od brązowego różni się tym że zawiera 5 przedmiotów, z gwarancją otrzymania przedmiotów wyższej klasy, chociaż nie wiem czym różnią się przedmioty z poszczególnych poziomów. Ja dostałem farbę, camo, tłumik, obrazek do wykorzystania w emblemacie i exp 25%, ale niektórzy dostawali np 4x exp 25% i farbę.

Zastanawia mnie jak będzie działał system losowania zawartości. Battlepacki dostajemy przy wbijaniu kolejnych lvl, ale czy to oznacza że każdy ma określoną pulę exp boostów, unlocków itp a wraz z ostatnim lvl i battlepackiem odblokujemy ostatnie unlocki i losowa jest tylko kolejność odblokowywania? Czy może po osiągnięciu max lvl dalej będziemy otrzymywać kolejne paczki co ileś exp? A może (uwaga czarny scenariusz) będziemy musieli odmówić dzieciom kolacji i kupić paczki na Originie?

Lubię "przechodzić" multi na 100%, ale nie zamierzam wydawać kasy na nic poza podstawką i premium, więc mam nadzieję że EA w tym roku odpuści sobie start do "Złotej Kupy".

EDIT: Właśnie zassało mi jakieś 60mb patcha. Może zabrali się za poprawę wydajności?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, wywaliło mi ustawienia w kosmos (haha, nie mogę nic zmienić bo gra się laguje i taskmanager dostaje "brak odpowiedzi" ;_smile_prosty.gif, ale mapa się szybciej ładuje. Wygląda na to, że usprawnili nieco optymalizację.

EDIT: jeszcze nigdy się tak nie myliłem. -10 FPS, dzięki DICE, piep.... nie dokończę.

Komp który ciągnie BF3 z frapsem na ultra w 70 FPSach tu łapie zadyszki (freezy wróciły <3) w ledwie 40-50, tylko tekstury high... GJ, DICE, wypuścić build z czerwca, który był ogrywany na najnowszych radkach w SLI...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem patch... i gra stała się niegrywalna xD Cały czas możę 5fps i proces bf4 chodzi na min 70% non-stop xD

Jak wrócę z roboty jutro to obadam inne stery niż te 13.10 beta2 Caty :S Coś mi się jednak wydaje że ten patch wszytko spartolił lol.

EDIT:

Po zmianie serwera jakoś gra działa normalnie i nawet lepiej niż do tej pory chociaż okazjonalnie zwalnia do 10fps na 2-3sec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto jak gra wygląda na xbox360

Obrazek

No tak... po co nam te blaszaki skoro możemy kupić tanią konsolę, a grafika to kwestia drugorzędna wink_prosty.gif

edit: DICE łaskawie zauważyło problem z niegrywalnym dla większości frameratem, 100% użyciem CPU w trakcie grania i poprosiło o podanie specyfikacji pecetów plus screenshoty z gry po wpisaniu "wydajnościowej" komendy, by na 3 tygodnie przed wypuszczeniem gry (wysyłać zaczną do sklepów jeszcze wcześniej), próbować rozwiązać problem. Tłumaczą się, że u siebie w studiu mają highendowe podzespoły w swoich piecach, na których problemy nie występują, i nie są w stanie przewidzieć wszelkich możliwych konfiguracjiLink.

Alfa była jak rozumiem po to by przetestować serwery i ich zachowanie na oprogramowanie nowej gry. Co do bety to chyba wszyscy myśleliśmy, że to zwyczajne demo, bo nikt przecież nie robi prawdziwej bety z niedokończoną grą na niecały miesiąc przed premierą. A jednak...

Chyba będą jaja na początku listopada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, po tym patchu na jednym serwerze gra chodzi całkiem dobrze, a na niektórych zaczyna lagować 5fps już pod koniec ładowania mapy i tak zostaje xD Czyli na jednym serwerze chodzi dobrze, a na innym nie da się grać o.O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo jak KewL, na jednym serwie chodzi tak jak chodziło (to, że beta automatycznie ustawia mi Ultra/High detale to pominę) a na innym -10 FPS, o którym to spadku już mówiłem.

Zaczynam ogarniać snajpienie (opad jest przekomiczny!), zerowanie wydaje się mieć więcej sensu niż myślałem ^^

EDIT: gra po wykryciu sprzętu ustawia Ultra/High, a Nvidia Expierence bezlitośnie uświadamia mnie, że to beta i mam mieć wszystko na minimum xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taka faza po tym ich patchu że w czasie gry jak już zacznie lagować 5fps może to dopiero jak zginiemy to fps wraca do normy biggrin_prosty.gif

A tak z innej beczki to się zaczynam wkurzać bo jak wychodzą jakieś kozackie akcje to akurat nie nagrywam =.=" Tak jak teraz na czuja helke pociągnąłem z całą załogą przez pół mapy i co i nico Dxtory miałem uruchomiony, a nagrywania to ja nie włączyłem rofl

PS. W końcu odblokowałem MK11 MOD 0... ohh jak on cudnie brzmi... po prostu poezja i mam nadzieję że z tłumikiem brzmi tak soczyście jak w BF3 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia aktualizacja dodała nieco kopa w optymalizacji bety. Na początku gra ustawiła mi ustawienia na medium (pewnie po wykryciu dość na dzisiejsze czasy słabej karty). Efekty? 60 fps. Po ustawieniu na Ultra, gra nadal śmiga płynnie, ale jak jest już większa zadyma, lub więcej gostków, to potrafi zwolnić do 25 fps. Ale większość błędów jeszcze nie naprawiono i pewnie już nie ma co, bo to w końcu beta. Nagrać już się nagrałem i zostaje jeszcze przy trzeciej części, a na czwórkę zerknę dopiero po obniżeniu ceny, oraz po wymianie GPU.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe wieści. Aż do końca roku nie będzie możliwości tworzenia plutonów w battlelogu bf4. Mają to naprawić gdzieś przy początku roku przyszłego, ale nie wiadomo na razie bliżej kiedy miało by się to stać. Pędzili na łeb, na szyję z wydaniem tej gry i takie mamy efekty. Reszta kwiatków wyjdzie po 1 listopada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...