Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sethy

Battlefield (seria)

Polecane posty

@kmm101

Biorąc pod uwagę, że można je teraz zestrzeliwać nawet z namierzanego RPG nie byłbym tego taki pewien. Rzeczywiście jednak czuć moc w śmigłowcach. Akurat ta mapa ma taki plus, że stosunkowo łatwo pilotom schować się w gąszczu budynków i uniknąć namierzania/ rakiety. Na innych mapach nie musi to być tak proste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ta beta jest początkiem końca. Choppery szturmowe są jeszcze szybsze niż były - 1 ogarnięty pilot i w miarę ogarnięty strzelec i mamy GGWP... confused_prosty.gif

Ciężej będzie być ogarniętym pilotem i posiadać jednocześnie w miarę ogarniętego strzelca. Owszem, są helki są teraz mocne, ale namierzyć je może prawie wszystko, do tego nowy system zarządzania amunicją i wraz z długimi cooldownami i od razu helki przestają się wydawać op.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mi snajpienie sprawia taką trudność? Zerować już umiem (aczkolwiek to jak to działa w 100% to wciąż nieco magia) ale trafienie celu od góry (z wieżowca) to jakaś magia. Celownik wyzerowany, strzał oddany - pocisk leci tuż obok typka, chociaż ten się nie ruszył o.O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie tylko tobie. Mi też. Problem w tym, że nawet nie wiem gdzie trafiam przez tą smugę od pocisku. Nigdy nie byłem dobrym snajperem, ale tutaj to jest kompletna klapa.

Pytanie z innej beczki. Czy Wam też znika pocisk od czołgu po odbyciu pewnej odległości? Przez to za nic w świecie nie wiem gdzie spada...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bycie snajperem to faktycznie masakra, kilka razy udało mi sie kogos trafić, z czego większość na dosyc bliski dystans (w każdym razie taki, ze każdy inny karabin tez by sobie poradził). Nie widzę zbytnio toru lotu pocisku, a większość strzałów trzeba oddawać w ciemno sugerując sie tylko ta lornetka czy co to jest. O co chodzi z tym zerowaniem? Jak to sie "włącza" (?)? Moze mnie cos ważnego pomija. Wytłumaczcie proszę :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się snajpi świetnie, lepiej i wygodniej, niż w BF3 :P

@zerowanie - Kiedy patrząc przez lunetę wciskasz "V", zauważ, że zmienia się dystans oznaczony liczbą na dole. Jeżeli ustawisz dystans 300 i faktycznie do celu będzie 300 metrów, to pocisk spadnie dokładnie tam, gdzie jest środek celownika. Odległość sprawdzasz oczywiście urządzeniem do namierzania celów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Exeosus, kliknij prawym na skrót do bf4 i wybierz właściwości, potem w zakładce "zgodność" odznacz (jeśli masz zaznaczone) "uruchom jako administrator" i uruchom ponownie komputer. Ja domyślnie nie miałem zaznaczonego, ale później jak coś sprawdzałem to przy zaznaczonym gra mi się nie chciała włączyć i miałem wczytywanie w nieskończoność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

870 MCS jest praktycznie bezużyteczny ze śrutem (nie wiem jak ze slugiem bo jeszcze nie odblokowałem) dmg ma mniejszy niż ten automatyczny. Jestem bardzo niepocieszony bo to była jedna z moich ulubionych broni w bf3.

PS. zauważyliście że winda jest zawsze otwarta jednocześnie na górze i na dole? Jeśli stoisz w windzie, a np przeciwnik wsiada z drugiej strony i wciska przycisk to zamieniacie się miejscami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe wieści odnośnie rozważań na temat optymalizacji i tłumaczeń "to tylko beta". Znalazłem screenshota z (wykasowaną już link) wypowiedzią kolesia z DICE, który jak sam stwierdził build na którym oparta jest beta jest bardzo świeży (różni się od finalnej gry zaledwie ciut większą ilością bugów, zaś mechanika i gameplay są te same) a nie jak sądzi wielu sprzed ponad miesiąca.

Link do obrazka

Zastanawia mnie czy są w stanie na niecały miesiąc od wydania gry doprowadzić ją do stanu używalności, czyli m.in.podciągnąć framerate do okolic bf3. Pozostaje mi tylko poczekać na opinie tych co kupią i powiedzą jak jest w praniu. Jeśli zostanie tak jak jest czyli u mnie ok 30fps na high przy 1680x1050 to bf4 mówię adieu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube....h?v=SBLQ8AOVlis

Dubstep, normalnie, kur.. dubstep!

Idą z trendami. Wiadomo, że większość graczy jakoś ultra wyrafinowanego gustu muzycznego nie ma, więc dubstep z racji tego, że jest modny; pasuje do całokształtu i klimatu produkcji i odpowiednio skomponowany "hartuje" (jeśli można to tak nazwać) przed walką, nadaje się idealnie.

Dzisiaj miałem drugie podejście do gry. O wiele lepsze, bo wszedłem w tryb ten dla 32 osób (mały conquest?) i wreszcie to nie było denne uciekanie przed czołgami (które są jak na mój gust mocno OP, i jest ich przede wszystkim za wiele na mapie) i innymi ustrojstwami. Mi samemu też szło o wiele lepiej, bo mapka mniejsza i bardziej dynamiczna (co znowuż pokazuje, że jednak CoD na dłuższą metę będzie dla mnie, ale jeszcze, jeszcze nie mówię "na pewno"). Zauważyłem, że jak jestem healerem to gdy rzucam apteczkę "zbiera się" ją, co oznacza, ze starcza dla jednego gracza. Jak jest w BF3? W BC2 było to obszarowe leczenie i chyba moim zdaniem było trochę lepsze. Aczkolwiek tutaj nie ma problemu z rzucaniem jej w odpowiednie miejsce. Po prostu koledze z zespołu się podrzuca, a temu zdrówko wraca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam problem z instalacją bety. Otóz wszystko ładnie pobieram sobie z origina i gry klikam instaluj w zakładce moje gry to na ułamek sekundy wyskakuje pasek z napisem instalacja,a potem znika. Nie wiem w czym problem, próbowałem klikać w to setki razy, za każdym to samo. Mam system windows 7 64 bity.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kmm101

A widziałeś jak teraz Stingery się szybko namierzają i docierają do celu? Śmigłowce owszem trochę mocniejsze są, ale AA przebudowali żeby to kontrować. Zanim przeładują się flary w helce dostaniesz przynajmniej dwa stingery w zadek, a żeby zniszczyć helke trzeba 3 w sumie. Czasami wystarczy jeden stinger żeby śmigłowiec siedział za osłonami i nie wychylał się. Poza tym teraz RPG'i namierzają się na cele oznaczone przez Recon laserem :D = helki mają przechlapane w BF4 na całej linii xD

@Gunwiarz

Spróbuj może Orogin przeinstalować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, raz się zasadziliśmy odziałem na dachu nad B i mieliśmy support z odblokowanym już Ammo Box'em (tak gwoli ścisłości Ammo Pack nie odnawia materiałów wychuchowych, ktoś pytał o to odnośnie amunicji do Airburst'a) i sytuacja wyglądała tak że dwóch recon'ów tagowało laserem, a ja i inny koleś RPG'ami kosiliśmy każdą helkę, czołg i łódkę. Z wsparciem kolesia z Ammo Box'em mieliśmy nieograniczoną ilość RPG'ów i przeciwnik nie miał szans żeby nawet tknąć punkt C XD

PS. RPG jest chyba słabsze niżeli w BF3 i to samo tyczy się AA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jeszcze ma problemy z fpsami to polecam takie rozwiązanie

1. włącz gre

2. włącz menadżer zadań

3. wybierz zakładkę "procesy"

4. znajdź bf4.exe i ustaw priorytet na niski

mi pomogło na tyle, że teraz moge grać na ultra zamiast na high (chociaż klatek i tak za mało)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mocnych, już wiem, że Reconem będę grał najwięcej, podoba mi się bardziej, niż Eng :) Czuję się o wiele bardziej przydatny w teamie.

Odblokowałem pierwszy karabin DMR, jest niezły i brzmi świetnie. Strasznie dobra decyzja, że te bronie będą uniwersalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz info dla innych nożowników. Nabiłem 1szą gwiazdkę dla noża, rzucę przemyśleniami.

- kill wchodzi O WIELE za późno - dochodzi do sytuacji, że już po wyjęciu kosy i popchnięciu typka dostajemy kulkę i typ dalej żyje ;_;

- na 101 wbitych kos, 2 razy kontrowałem i kilkukrotnie (mniej niż 10, tak myślę) zostałem skontrowany. Na kontrę jest zbyt dużo czasu i napis jest zbyt duży IMO

- animacje są długie...

- nieraz zdarzy się, że w ferworze walki (nożownicy wiedzą o co chodzi) wejdzie kosa boczna, ale przeciwnik widzi ją jako frontala = może kontrować -.-

- zdarza się, że pojawia się dodatkowy przeciwnik - na nożowanym dalej można się spawnować... (epicki dabl mi dziś wyszedł - boczny jak ten z traileru Paraceli i potem frontal z przebiciem kontry ^^)

Na razie tyle, wracam polować!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zdenio

RFB to praktycznie to samo co QBU-88 z BF3, a przynajmniej ma nieziemsko podobną budowę tyle że QBU-88 w 3'ce jakoś taki lżejszy jest jeżeli chodzi o jego obsługę. Mnie najbardziej obchodzi jak wyszedł MK11 MOD 0 w BF4, jutro będę katował DMR'y żeby go odblokować.

@km101

Pomijając faktycznie małe problemy z nożowaniem to mi się o wiele lepiej to robi w 4'ce niż w 3'ce. Teraz jak chce nożem kogoś sieknąć to to robię, a nie czekam na bóg wie co aż animacja zaskoczy, a nie daj boże jakiś lag między mną, celem i zamiast ataku wychodzi zwykłe machnięcie lol Teraz jest o niebo lepiej wykonywać ataki nożem, przynajmniej dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wychodzi machnięcie tylko wtedy kiedy nie "celuję" bezpośrednio w kolesia, a tak poza tym to doskakuje do typa i zawsze wychodzi takdown no chyba ze kontrę zrobi. Poza tym liczy się jeszcze odległość od przeciwnika w momencie kiedy używamy noża wink_prosty.gif TO nie jest CoD gdzie atakując nożem teleportujemy się do przeciwnika w magiczny sposób X_X Jeżeli jesteś ciut za dalego od przeciwnika to gra nie rejestruje ataku jako takedownu i wychodzi zwykłe machnięcie ot i cała filozofia nożowania w BF4 xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmiki wrzucać wrzucam, chociaż nie na konkurs smile_prosty.gif

Jak uda mi się nagrać jakąś pojedynczą, nieziemską akcję to wtedy spróbuję. Trochę ciężko nagrywać przy obecnej optymalizacji, straszne spadki animacji są mimo posiadania nie najgorszego sprzętu.

@Edit: Ja osobiście korzystam z Mirillis Action. W porównaniu do takiego frapsa, praktycznie w ogóle nie wpływa na wydajność (frapsem nie byłem w stanie nagrywać w trójce w 60 fpsach, miałem sporo mniej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...