Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sethy

Battlefield (seria)

Polecane posty

DICE zdradza nam zmiany w nadchodzącym patchu. Większość z nich dotyczy broni, oraz ich balansu. Więcej informacji w newsie - Zapraszam!

Jedną z najważniejszych zmian jakie będą to fakt iż karabiny snajperskie zabijać będą pojedynczym strzałem w klatkę piersiową z bliskich odległości, zapytano DICE - " Dlaczego? " Odpowiedzieli:

- Agresywny styl gry Recon'em był bardzo popularny (kontrowersyjny) w BFBC2, niestety nie występuje on w BF3, więc planujemy to zmienić.>

- Problemy z balansem gry istniejące w BC2 (amunicja Magnum zwiększająca zasięg możliwości zabicia 1 strzałem) nie istnieje w BF3, zasięg jest ustalony z góry i gracz nie ma na to wpływu. Ponadto 1 strzałowe zabójstwa nie są pewne w BF3, gdyż cel (głowa) jest mały i może być zablokowany przez ramiona gracza.

- Wszystkie klasy mają dostęp do wszelkiego rodzaju strzelb, które są o wiele mocniejsze niż broń snajperska, więc spotkanie z strzelbą jest zazwyczaj śmiercią dla snajpera.

>- Wreszcie, Recon ma zostać zauważalny w bliskich zwarciach.

icon_facepalm.gif

- Agresywny styl gry Recon'em? Niech zmienią kiwanie się na to z BC 2, bo mam wrażenie, że ten karabin próbuje utrzymać dziecko.

- Problem z balansem gry? Teoretycznie wzmocnienie karabinów snajperskich jest dobrym pomysłem. Ale zaczną się rushe i pozamiatane.

- Strzelby to naturalne, że śmierć gwarantowana. Ale mało kto lata ze strzelbami. Już częściej ginę od karabinów, bo za mały recoil.

- Zauważalny? A cóż to znaczy?

- Bliskie odległości. A dokładniej? 50 metrów? 1 metr?

Ogólnie: Pomysł z buffem snajperek nie jest zły, ale dużo zależy od samego wykonania. Jeśli odległość insta killa (nie zapominajmy, że w BC 2 był insta kill niezależnie gdzie się trafiło) w klatkę będzie wynosić około 5 metrów, powinno być dobrze. Maksymalnie 10 metrów. Bo inaczej strach będzie do Recon'a podchodzić, bo nuż zauważy i pośle kulą w grób. Albo zamiast buffować karabiny, niech zbuffują broń przyboczną typu M1911 z tłumikiem. W BC 2 broń przyboczna sprawiała wrażenie mocniejszej, a tutaj to chyba pistolet na kulki. I ten błąd, że oponent ma 0% hp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pamiętacie te filmiki na Youtubie, prezentujące kompilacje fragów z BF2BC, zdobywane przez snajperów przy walce z bliska. Grałem trochę snajperem w wcześniej wymienionej grze. Pamiętam, że z snajperem było trochę tak, że z bliska i to bez użycia lunety nie trzeba było jakoś specjalnie celować w głowę, wystarczyło że głowa była bardzo blisko środka celownika, a kula sama znajdywała 'bańkę'. Wymagało to pewnej wprawy, wyczucia gdzie się może znajdować środek ekranu i oczywiście refleksu. Mi też się zdarzało wpadać do jakiegoś budynku i "oczyszczać" go tym sposobem.

W BF3 już raczej ciężko o takiego fraga. Ale czy to źle? Boję się, że wkrótce zobaczymy wysyp filmów w właśnie takim stylu. Tylko zamiast oglądać popis pewnych zdolności, będziemy się przyglądać potędze snajperek. Już widzę tych amerykańskich "rikońców", wpadających na tył korytarza umiejscowionego przy B, pędzącymi w kierunku bocznych schodów i koszących wszystko co się rusza i znajduje się w zasiegu "One shot, one kill".

Więc mam nadzieję, że DICE nie przeholuje z ulepszaniem karabinów snajperskich (czyt. buffowaniem klasy). Najlepiej by było jak by zostawili wszystko jak jest teraz, bo przecież dają sobie radę w zupełności. I mówię to jako osoba która gra na co dzień snajperem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czegoś takiego ciężko być zadowolonym, po to recon ma również do wyboru pistolety maszynowe aby walczyć nimi na krótkim dystansie a nie ułatwiać im życie w postaci "1shot1kill" z bliska . W ten sposób okazuje się, że M40A5 będzie lepszy w zwarciu niż jakikolwiek shotgun (w normalnym trybie shotgun potrzebuje 2 trafień by zabić z bliska).

Strasznie mnie irytuje, że jadąc we 2, nawet 3 osoby w czołgu żaden, prosząc nawet o to na czacie nie raczy namierzać celów laserem. Gdy przypadkowa osoba wejdzie ze mną do czołgu to tylko strzela z działka i na tym się kończy "spryt" . Muszę się przesiadać f3, f1 ciągle bo po co pomóc :/ . Inna sprawa to snajperzy którzy zabierają helikopter lub jeta tylko po to żeby znaleźć się w niedostępnym miejscu, często na granicy mapy. Oczywiście pojazd potem rozbija się niewykorzystany a snajper już tam kampi do końca mapy lub wykonuje identyczną akcję i nie obchodzi go co się dzieje między flagami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>- Wreszcie, Recon ma zostać zauważalny w bliskich zwarciach.

Kiedy snajper będzie używał osłon/chował się to automatycznie nad jego głową pojawi się WIELKA POMARAŃCZOWA STRZAŁKA . . . wskazująca jego położenie :trollface:

EDIT:

A tak bardziej serio, niech dodadzą tylko +5 dmg do M98B na odległość 10m i Recon zachowa jako taki balans, lepiej mieć jeden karabin który zadaje 100dmg niżeli praktycznie każdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KewL

Hmm. Rozwiązanie wydaje się najrozsądniejsze. Choć moim zdaniem inne snajperki powinny dostać minimum po 1 DMG. Zaś M98B jeszcze uszkadzać helikoptery, tak jak w przypadku M95 w BC 2. Ale koncepcja wydaje się, że by była najlepsza.

I kolejne wkurzenie przez plebs. Walą ogniem w oddalone cele, przez co snajperzy nie mogą im tam kulki między gały posłać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nano

To ja "płakałem" o M320. Ale za szybko z tym wyskoczyłeś bo chodziło mi o sytuację gdzie jadę HMV z kumplami i jakiś gościu ściąga nas na hita z tego szajsu (przynajmniej 2 zawsze pada, a raz zdarzyło mi się, że 4 na raz padło) a HMV dostaje 50 dmg.

Podczas gdy strzał z SMAWa/RPGa to 30 dmg dla HMV ale wszyscy żyją.

To jest DEBILIZM. I o takie znerfienie mi chodziło ^^.

@Holy

Podaj adres to Ci piwo wyślę.

@Equ

Musze się z tobą zgodzić co do snajperek jednak co do pistoletów to nie.

Jak paru z Was wie w BC2 latałem prawie zawsze z M1911 bo oferowała (wg. mnie) najlepsza charakterystykę odległość/obrażenia/szybkostrzelność.

W BF3 też po nią od razu sięgnąłem ale okazała się niewypałem (nawet z powiększonym do 9 naboi magiem).

Przerzuciłem się więc na M9/Gracha których obrażenia też wołają o pomstę do nieba ale przynajmniej szybkostrzelność jest ok.

Z .44/Rexem nie biegałem bo jakoś takich giwer nie lubię.

@Mati

Zgadzam się ale piwa nie wyślę :P

@Timex

Z tym M98 to byłby fajny pomysł ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podobają zmiany w walce myśliwcami - jest dynamicznie, działko zabójcze, wzmocnili stinger'y - nieźle. U mnie płynność dużo się poprawiła i nic nie wywala (wreszcie).

Też macie odblokowane wszystkie bronie z coop'a? Wchodzę sobie do niego aby znowu się zanudzić na śmierć robiąc 20 raz tą samą misję, a tutaj wszystko samo się odblokowało :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EjPii

Zmniejszyli limit punktów na broń z CooP prawie że dwukrotnie. Fajnie, że ja spędziłem tam sporo czasu, bijąc na stare punkty jeszcze.

Plebsu ciąg dalszy. Przejmują A na Metrze, ale nikt się nie cofnie, bo mu korona z głowy spadnie ... Więc chyba plebs nie korzysta z dobrodziejstwa, jakim jest radar ...

Zaś co do M1911 -> ja też latałem z tym pistoletem w BC 2, ale przesiadłem się na M9 lub jakiś inny, bo miał większy mag. Ale Colt ownił pod względem obrażeń. Zaś M95 potrafił jeszcze niszczyć helikoptery (co prawda niewiele DMG, ale amunicja .50 CAL swoje robi). A M98B ma w swoim opisie coś o niszczeniu sprzętu wroga, ale zadać minimalnych obrażeń helikopterowi to niet ...

Delikatny buff (1 góra 2 DMG) by się przydał dla pistoletów (typu M1911 itp.), bo G18 to jak w MW2, broń dla nieogarów moim zdaniem, a REX i Magnum .44 są idealne. Duża siła ognia w zamian za szybkostrzelność. A 1911 ma małą siłę ognia i proporcjonalnie nieciekawy firerate.

Wkurza mnie też switching broni pokroju SWD i MK11 Mod 0 między stronami. Tak samo pistolety. Mogli by to w końcu naprawić. Zaś o zapamiętywaniu kamuflaży to nie wspomnę, choć równie to wkurzające.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie problem z boostem Recona taki jaki chcą zrobić polega na tym że nie ma jak kontrować tego 100dmg na 10m, w BC2 był perk który dodawał 10HP(??) i można było uniknąć śmierci, w BF3 nie ma czegoś co pomaga przeżyć ostrzał z broni palnej, jest tylko kamizelka, która chroni przed odłamkami materiałów wybuchowych.

To co teraz chcą zrobić miało by trochę sensu gdyby w grze był perk który np: redukuje dmg kul, lub zwiększa HP o 10 punktów. Trzeba będzie napisać o tym na forum BF'a dla świętego spokoju, może to coś da xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaś M95 potrafił jeszcze niszczyć helikoptery (co prawda niewiele DMG, ale amunicja .50 CAL swoje robi). A M98B ma w swoim opisie coś o niszczeniu sprzętu wroga, ale zadać minimalnych obrażeń helikopterowi to niet ...

Odpowiedź jest bardzo prosta:

-M95 - kaliber .50

-M89B - kaliber .338

Widać różnicę? Dla mnie wystarczy jeśli będzie można uwalić kierowcę w HUMMVE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych głupich perków na kamizelki a tym bardziej głupiej amunicji z większym dmg.

Broń ma mieć podstawowy dmg a nie ładować jakieś wspomagaczne na obrażenia - nie mylić z celnością/szybkostrzelnością.

@KewL

Kamizelka dodawała 25HP a amunicja magnum 25 dmg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KreX

Mój błąd. Czytałem opis, ale widać zapomniało mi się o innym kalibrze.

@KewL

Mi już wystarczy, że ciągle są te durne perki. Festiwal pt. "Kto ma jakie wspomagacze". Niech nie dodają nowych perków. Bo system perków w grach FPS wprowadza niepotrzebny brak balansu. Przykład: ja mam specjalizację na amunicję, ale mój oponent ma na dwa granaty. Prowadzi do tego, że on szybko mi rzuci po granacie sztuk dwie, i ja albo będę w pułapce z granatów, lub drugi mnie ubije, bo go nie zauważę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jeszcze była amunicja magnum, a w BF3 M98B używa docelowo amunicji typu Magnum. Tak czy owak zmiany dmg które proponowałem jak na razie wyglądają najbardziej obiecująco więc postaram się napisać na forum BF3 jak będę miał czas, może coś z tego będzie o.O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po grze na Metrze mój team vs totalne n00by (bezczelny baseraping, U-SAS 12 z amunicją odłamkową) na myśl przychodzi mi kilka rzeczy, wymienię te, które tutaj wymienić można:

- Nie wiem co za pacan programował amunicję odłamkową, ale powinni go powiesić za jaja, wcześniej sadząc mu porządnego kopa z glana. U-SAS 12 w połączeniu z tą amunicją to istny raj dla n00bów i innego ścierwa. Mobilna wyrzutna granatów. A w nadchodzącym patchu nie zamierzają tego znerfić ... Żenada. A o ile znerfić? Amunicję odłamkową o jakieś 50% co najmniej.

- Baseraping. Najbardziej drastycznym, ale i chyba najlepszym, było by ... unieśmiertelnienie członków danego teamu. W odpowiednich warunkach, jak np. wszystkie punkty przejęte. To by bankowo powstrzymało Baseraping, bo gnoje go praktykujące nie chciałyby sobie KD niszczyć ...

Chyba napiszę na stronie OldMenGaming, by na ten serwer wprowadzili zakaz tub lub U-SAS 12. Bo inaczej n00by mają tam używane.

I jeszcze kwiatek:

Gracz o nicku Gizko, na moją wiadomość "Gizko, your game style is very annoying" odpisał "So many whine".

Trudno się dziwić, skoro uprawiają bezczelny baserape z n00bskimi spluwami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, coś się boję, że snajperki dla niektórych będą teraz "shotgunami kamikaze". Jeśli się wpakujesz ze snajperką w grupę wrogów, to zabijesz 1, lecz czas przeładowania sprawia, że nie ma szans drugiego. Mimo wszystko, przy 1v1 (mimo wszystko jednak myślę, że rzadko będzie dochodzić do takich sytuacji, bo na mniejszych mapach, gracze zazwyczaj trzyamaj się grupą, a na mniejszych, wątpię, aby ktoś stosował tak snajperki) nie ma szans, żadnej obrony. Co do kamizelki +10hp, to, nie myślę, żeby to było dobrym pomysłem. Dawało by to przewagę, ale nawet nie o to chodzi. Taka umiejętność, nie mogła by być "grupowa" (ładunki wybuchowe itp. mogą być jednak dla całej grupy), zapewne 3/4 ludzi, brało by tylko kamizelkę, teraz ludzie, chociaż czasami mogą pomóc, właśnie poprzez dodanie takiego perka. Drugie co, to to, że dla niektórych klas, aby były przydatne, potrzebny jest pewien perk (tutaj np. ładunki wybuchowe na większych mapach dla inżyniera). Nie mógł by mieć przez to kamizelki, przez co ta klasa, była by jeszcze słabsza niż teraz, jeśli chodzi o większe mapy (wystarczą mi już szturmowcy i snajperzy którzy, mimo, że ich widzę, to nie mogę nic zrobić, bo bronie inżyniera, mają strasznie duży odrzut, zaś szturmowca, prawie żaden). Dochodzi jeszcze to, że owa kamizelka, była by wybitnie silniejsza od innych perków. Chociaż, jakby tak, zamiast tego 10 hp, dać 1, to pomysł mógłby by całkiem dobry (tylko do ochrony przed snajperkami). Tylko, czy wtedy nie był by potrzebny jeszcze jeden strzał z shotguna, do załatwienia kogoś?

Ostatnio wróciłem do znowu do bf3 (kilka dni przerwy od niego, a później jeszcze skyrim), jednak byłem tak przyzwyczajony, do tego sterowania (jak i wagi bohatera) z skyrima, że przez pierwsze 15 minut, wydawało mi się, że mam coś nie tak z czułością myszy, bo miałem wrażenie, jakby mój bohater nic nie ważył, trochę trudno się odzwyczaić.

- Baseraping. Najbardziej drastycznym, ale i chyba najlepszym, było by ... unieśmiertelnienie członków danego teamu. W odpowiednich warunkach, jak np. wszystkie punkty przejęte. To by bankowo powstrzymało Baseraping, bo gnoje go praktykujące nie chciałyby sobie KD niszczyć ...

Chyba napiszę na stronie OldMenGaming, by na ten serwer wprowadzili zakaz tub lub U-SAS 12. Bo inaczej n00by mają tam używane.

Grałem kilka razy na OldMenGaming, i nigdy, jakoś nie grało mi się dobrze. Kilka razy, zostałem oskarżony o cheatowanie, kiedy dobrze sobie radziłem, i zabiłem admina (może nawet kilka razy pod rząd), reszta przypadków, do albo ludzie strzelający mi pod nogi rpg, albo latający z latarką, czy niszczący własne pojazdy na respie (ew. wrogowie campiący w bazie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnśnie USAS 12 to jego skrót tłumaczy się bardzo prosto - U Suck At Shooting (12 to prawdopodobny wiek gracza). Po patchu mniej widzę szczyli z tym latających, ale mimo wszystko jeszcze się trafiają.

I tak na marginesie widzę, że link do filmiku z superkillem wstawiony przeze mnie parę stron temu, wtedy z zaledwie paroma tysiącami wejść ma ich już co najmniej 1.449.968 (wynik z wyszukiwarki YT, na stronie klipu licznik wskazuje jeszcze ponad 700K). Nieźle jak na 3 dni. I niech ktoś spróbuje coś takiego upolować w codzie, choć pewnie greg i tak uważał by to za bug (chyba na klipie też się lotki nie ruszały :trollface:) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś się boję, że snajperki dla niektórych będą teraz "shotgunami kamikaze". Jeśli się wpakujesz ze snajperką w grupę wrogów, to zabijesz 1, lecz czas przeładowania sprawia, że nie ma szans drugiego

Ja tak robiłem jeszcze przed patchem do tego jest broń samopowtarzalna, bo i poco do snajperek odblokowuje się kolimatory lub tłumiki (o latarkach już nie mówiąc), właśnie do walki agresywnej.

@ Dedexus

Za każdy przecinek w twojej wypowiedzi powinieneś teraz dostać heada :E

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak robiłem jeszcze przed patchem do tego jest broń samopowtarzalna, bo i poco do snajperek odblokowuje się kolimatory lub tłumiki (o latarkach już nie mówiąc), właśnie do walki agresywnej.

Chyba tylko te dwie pierwsze (ew. SKS i M39 EMR, ale ich nie miałem więc nie wiem) nadaje się do takiej gry. Nie lepiej już wziąć szturmowca/mechanika/support, niż latać ze snajperką do walki na krótki dystans?

@ Dedexus

Za każdy przecinek w twojej wypowiedzi powinieneś teraz dostać heada :E

Późno już było i byłem zmęczony, lepiej więcej przecinków niż za mało ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: Nie mów, że te snajperki też będą podatne na tą zmianę. Ja rozumiem, snajperki typu M95B, ale nie takie jak chociażby Mk11 czy SVD. Gra zmieniła by się w istną maskarę. Banda ludzi, ganiała by za sobą, ze snajperkami bawiąc się w rewolwerowców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...