Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sethy

Battlefield (seria)

Polecane posty

Za bardzo jeszcze nie wiem, czy można już w karkada grać ale mniejsza. Po nowym patchu gra mi się lepiej, strasznie zwiększyli dmg rakiet na samoloty, bo odejmuje aż 70 HP!

Jednak grać będe teraz trochę mniej, bo skyrim u mnie zagościł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno dzisiaj z patchem weszło takie coś że pociski recona są bardziej "nośne" ;d Już tłumacze ocb.

Przedwczoraj siedząc sobie na caspianie walnąłem 972m. Próbując strzelać w jakiegoś innego typa który był trochę dalej pociski znikały w locie.

Z tego co wyczytałem max limit był 975m dla m98b i troche mniejszy dla sv98. Czy może ktoś z was testował strzelać z m98b na dystans dalszy niż 1000m?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz podobno pociski sniperow beda mogly leciec ponad 1000m.

(swoja droga, sprawdzilem na moich statsach ostatnio ze moj najdluzszy hs byl zrobiony pistoletem :P 330m czy cos :D)

Ok ejstem po patchu. Helikoptery sa do dddd..... Bylem w nich dobry teraz wracam do latania jetami.

Po entym rozwaleniu mojego choppere hate quit na inny serwer. Wchodze na jakis prawie pusty serwer szwedzki wsiadam do jeta i zaczynam rozwalac.

Az tutaj nagle jakis gosc z przeciwnej ekipy zaczyna mnie zdejmowac. Raz za razem. Jego copilot tez bardzo dobry. Zaczalem z nimi gadac na chacie i sie pozniej okazalo ze miale przeciwko sobie tych dwoch:

1ron-tjunfisk i RZ-Burrem. ten pierwszy jest chyba w top 15 world, a ten drugi w top 10 w lataniu jetem.

Po prostu wymiatali. Pogadalismy z 2h. nauczyli mnie paru trickow ktore musze potrenowac na pustych serwerach.

Moral tej historii? Bez tego patcha nigdy bym nie rzucil w kat choppera i bym nie poznal tak super ludzi! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - no co ty? Zauważyłem, że po ostatnim patchu czołgi mocniej dają w kość helikopterom z małego działka, ale poza tym różnic w lataniu nie stwierdziłem, choć oczywiście teraz częściej piechota wali z rakiet. Jetów raczej nie polubię za bardzo, ale helikoptery (mysz plus wsad) to jest to. To co jednak mi się od początku nie podoba to fakt, że jako pilot dostajemy za zabicie przez strzelca nędzne 10 punktów. Tylko tyle za robienie cudów w powietrzu, żeby utrzymać maszyną w górze, uniknąć rakiet z ziemi i powietrza, manewrować za osłonami, ustawiać się tak by strzelec miał dobrą pozycję.... i za to wszystko nędzne 10 punktów. Skandal.

Jak ktoś nie lubił Szczytu Demawendu (podbój) to powinien choćby tylko z powodu scout helikopterów. Latanie nimi to sama radość, a i siłę ognia mają niekiepską.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Team Deathmache po patchu stały się niegrywalne ponieważ (dzięki noktowizji i kilku innym rzeczom które zostały usunięte/zubożone) straciły swą dynamikę. Teraz to jest mordęga nie gra...

Strzelbą też praktycznie nie da się grać, bo zostały zmniejszone obrażenia od każdego rodzaju ammo...

Reszta jest nadal świetna i już się doczekać nie mogę Powrotu do Karkand

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wczoraj ze strzelbą biegałem po Demavendzie i było git;] M1014 w garści, latarka i ammo ąrut i parę punktów reconem wpadło. Więc zbytniej różnicy w strzelbach przed czy po patchu nie widzę. Chat mi się za to podoba i jakoś tak od razu lepiej się do gry wchodzi. Generalnie teraz czekam na B2K i święta się zapowiadają dobrze:>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że poprawili ostatnio optymalizację wie ktoś może Która z opcji ustawić sobie na wyższy poziom żeby zwiększyć rysowanie obiektów? Chodzi mi oto że często grając na niskich mam to paskudne doczytywanie się obiektów skał, skrzyń czy o zgrozo pojazdów przeciwnika? nie jest to Field of View.

@latouffe hmm dziwne mimo iż filmik jest niezły to zauważyłem jedną rzecz u mnie gdy lecę jetem rozpoczynam ostrzał FAR jak na filmiku jednak zanim działko zaczyna strzelać mija mi z 2-3 u niego jest to tylko czas przełączenia.

PS dzięki za filmik wiem już jak skonfigurować sterowanie pod Jeta aby celnej strzelać :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez prosze bardzo :)

Ja zawsze latalem z takim samym configiem jak Burrem tylko mi dgofight nie zawsze wychodzil...

Wiec przemyslen ciagl dalszy -

1. FFAR w jetcie maja wedlug mnie teraz "bullet drop"

2. Tv missile choppera to jak plywanie w masle.

3. Wieksze obrazenia dzialka gunnera (ale po ****a to jesli pilot utrzyma choppera w powietrzu przez 30 sekund?)

4. O wiele latwiej jest teraz zestrzelic jeta gunnerem (szczegolnie jesli leci z przodu)

5. Wieksze obrazenia Tanka Dla choppera (potwierdzam)

Teraz tylko sprawdzic jak sie piechur sprawuje :P Bylem jak najbardziej za nerfieniem shotguna (sorki ale Usas strzelal jak bazooka), nerf irnv spoko - domyslam sie ze bardziej na plys niz na minus.

Znikajace miny eng. hmmm... szkoda teraz juz nigdy sobie nie wyrobie medalu :P Ale przynajmniej wiecej bedzie biegac z EOD albo z SPAWARKA!

I najwiekszy news :D Podwyzszona pulap na Noshahr Canals :D!

Tipsy dwa co do jetow:

Jak zmienia sie z ffar na dzialko - trzeba trzymac LPM

Jak sie wali z ffar to lepiej trzymac LPM. Ale nie spowalniac "S"! = latwy cel dla innych jetow albo aa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę dzisiaj (chwilka wolnego) Tylko niestety Moje lagi nie dają mi żyć o ile w piechocie i czołgach da radę to przeżyć to 98% czasu w powietrzu to turbulencje, ehhh czemu nawet jak człowiek ma kasę to nie da rady sobie podłączyć normalnego neta...

Faktycznie kiedy trzymamy przycisk automatycznie zaczyna się ostrzał z 2 broni :P

Pociski AA to masakra jakaś teraz 1 shot = 1kill jak przeciwnik nie ma flar albo przed chwilą zużył.

Smutna wiadomość dla mnie przed chwilą zmarł najlepszy przyjaciel był ze mną 5 lat razem zdobyliśmy tysiące fragów, ratowaliśmy ziemię. Dzisiaj odszedł mój gryzoń Logitech G5 [*]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno dzisiaj z patchem weszło takie coś że pociski recona są bardziej "nośne" ;d Już tłumacze ocb.

Przedwczoraj siedząc sobie na caspianie walnąłem 972m. Próbując strzelać w jakiegoś innego typa który był trochę dalej pociski znikały w locie.

Z tego co wyczytałem max limit był 975m dla m98b i troche mniejszy dla sv98. Czy może ktoś z was testował strzelać z m98b na dystans dalszy niż 1000m?

Nie wiem jaki był limit wcześniej ale teraz z M98 na pewno można strzelać z ponad kilometra. Później wrzucę screeny bo teraz nie mam mnie w domu :P

Nie wiem jak jest z M40 i SW-98 ale będzie trzeba sprawdzić :)

Shootguny znerfione? Co do USAS'a to fajnie ale takie 870 MCS i tak było niegrywalne... Dostawał typek z metra i i gościu biegał z 20% hp -.- Teraz nawet tego nie dotykam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krex - 870MCS nabiłem ponad 700 killi pomagając sobie granatami dymnymi więc do czegoś tam on się nadaje ;). Czasem zdarzało się, ale bardzo rzadko, że kolo przeżył strzał z bliska, ale to zawsze w sytuacji gdy nie przycelowałem spod oka. Tak jak mówiłem, wpadnij na metro conquest, obojętnie 32 czy 64 graczy wybierając serwery no rpg/smaw/m320 (dzięki za sugestię nanowaty), uzbrój się w granat dymny (nie zabij nim nikogo bo kicka dostaniesz) i zacznij ownić. Szczerze mówiąc nie wiem jak to wygląda po patchu, ale za jakąś godzinkę sprawdzę czy ta kombinacja nadal się sprawdza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już piszecie o dymnych to gdzie można ustawić sobie aby go mieć w ekwipunku ?

Po patchu nie ma już tyle osób z tym przeklętym USAS-12 na szczęście ale nadal uważam, że zasięg tej broni jak karabinu szturmowego to przegięcie. Dodatkowo amunicja odłamkowa i może strzelać na oślep po ścianach, podłodze i zabijać w ten sposób innych graczy.

Zdarzają wam się sytuacje, (na hardcore) że giniecie od jednego strzału np. z m911 ? To kwestia lagów, opóźnienia ? Dodam, że serwer miał ping 50.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@870 - To nie to co w BC2, tam też nie była jakaś super, ale brało się slugi i po małym opanowaniu na dystansie do 15-20 metrów wszystko ginęło na strzała, a tutaj z 2 metrów pakuję w gościa 2 strzały, a on w tym czasie rozwala mnie z karabinu. To nie dla mnie :)

Jak obiecałem tak robię - screen headshota z ponad kilometra. Dodam tylko, że w normalnej grze takie coś nie ma prawa bytu... Strzelać można z 500-600 metrów, ale kilometr to gigantyczna odległość i trafienie ruszającego się wroga graniczy z cudem. Ba nawet w stojącego jest problem trafić gdy nietrafienie to kwestia jednego milimetra w górę lub w dół.

http://img827.imageshack.us/img827/6381/bf...20621265088.png

Mój następny kamień milowy do osiągnięcia - trafienie w głowę z 2km. Tylko gdzie ja znajdę tyle miejsca? :D Chyba będę musiał między dwoma helikopterami strzelać :P

@DOWN: Koło swojej bazy, kawałek za widocznym MAV'em :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie był ten gość, że to aż kilometr? Ja zabiłem z SV98 gościa, który stał mniej więcej tam gdzie Ty na tym screenie, a sam byłem na tej górze po lewej od najwyższej wieży. I to było tylko 612 metrów. W każdym razie ładny strzał :)

A co do 870M to nie zgodzę się, że jest słabe. Mi się nim lepiej gra niż z M1014 czy nawet DAO. Saigi i USASa jeszcze nie mam, więc o nich się nie wypowiadam. Może zmieniłeś ammo na Flechette i stad niższe obrażenia? Mi najlepiej się grało na Buckshot, a ostatnio odblokowałem Slugi i gra się nawet lepiej. Większe obrażenia na dłuższym dystansie(chociaż do BC2 nie ma nawet co porównywać), a na bliski nie widzę różnicy. Każdy w odleglości do kilkunastu metrów pada na jeden strzał. Chyba, ze biegnie i nie trafię prosto w niego to wtedy trzeba poprawić, ale przeładowanie jest tak szybkie, ze to nie problem. Na TDM Noshahr ta broń niszczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rathgar

Cóż. Mogę tylko z Tobą dzielić ten ból, bo i mi wiadomo, co to znaczy zginąć przez laga. Zwłaszcza samoloty lub walka z kimś na pistolety Recon'em z bliska.

Zaś co do patcha. Kolejny zauważony spadek. Niewielki, ale jednak. Poza tym, podczas wybierania Regionu, opcje "OK" lub "Anuluj" zastąpione są eleganckimi fragmentami kodów strony ... Porażka.

Zaś mnie wkurza po prostu to, że nie umiem zabić nikogo z działka, cholera ;/ But training will make me a master. Or not.

A Battlelog to spaprana sprawa po całości, dlatego m.in. że zabiera moc procesora (171 480 k u mnie ...), a o przerywaniu skryptów to już nie wspomnę. Po prostu, Battlelog byłby dobry, gdyby nie to, że musi być odpalany przez przeglądarkę.

@latouffe

A możesz napisać, jakież to tricki ;) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sikam po prostu sikam na ta gre. chyba jej nie tkne przez dluzszy czas.

Dzisiaj o malo nie dostalem zawalu albo wylewu przez tego cholernego patcha.

1. W najlepszych momentach (na ogonie jeta. w trakcie startu. lockon itd) crash do windowsa (jak mi sie to przytrafilo po raz 8 to mialem ochote Pier***** monitor)

2. Lag taki niemilosierny czasami, ze widzialem jak moj samolot skacze do przodu, ni akmery nie dalo sie zmienic nic, lecial w strone skaly i boom.

3. Walniety bullet drop (przy FFAR) w Jecie. Jest teraz choerlnie trudno rozwalic tanki/aa.

4. Tv jak w budyniu. Ani razu mi sie nie udalo trafic. Zawsze jakies 2-3 metry od celu walilem w ziemie.

5. Co czlowiek wskakiwal do choppera to od razu gleba bo jety.

i ostatnie. Nie wiedzialem ze ludzie sa takimi NOLIFEAMI ze juz smigaja po serwerach colonele lvl 14? albo 28? albo 32?

Jak taki jest na serwerze to nawet nie warto zaczynac gry tylko od razu zmieniac serwer.

EOT. Zabieram sie za nauke, trzy kierunki to nie zart a patch jest do kitu. Mam teraz tylko nadzieje ze nie wsiakne w AC, skyrima albo po raz kolejny w ME... :P

EDIT: dla tych co chca tipsy do jetow.

(Tips od nich)

1. przy dogfighcie jak sie robi skrety to predkosc naszego jeta pomiedzy 280-300 km.

2. Mozna unikac lecace rakiety poprzez skrecanie w bok.

(tipsy ode mnie)

3. flary albo ext. jak chcesz. Flary sa dobre gdy czesto Cie namierzaja. Ext. jest dobry gdy w przeciwnej ekipie jest dobry pilot albo aa

4. (oczywistosc) nie kierowac sie nad baze wroga.

5. (oczywistosc) uzywac terenu. Podaje sytuacje: ma sie ext., 30% zycia i leci za nami rakietka. mozna zrobic :

a) robic unik skrecajac (trudne)

b) leciec bardzo nisko ziemi i czasami rakietka w nas nei walnie ale w piasek (srednie, bo czasami jak w nas walnie to moze nas skierowac w strone ziemi - ktora jest 2 m od nas)

c) wleciec za gore (proste) mapa khan albo firestorm.

6. Spowalniac przy atakowaniu choppera albo tanka na wlasne ryzyko. Czasami sa to ogarnieci ludzie ktorzy zrobia z naszego jeta ser szwjacarski (mi sie pare razy udalo tankiem zestrzelic jeta)

7. Air radar + flares/ext + FFAR (aczkolwiek teraz z patchem warto brac air missiles, bo flary sa tak znerfione ze to az strach)

Milego latania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym, co zaczyna odpier ... niczać Battlelog i Battlefield 3, tak moja nienawiść do autora poronionego pomysłu odpalania Battleloga i Battlefielda 3 przez przeglądarkę rośnie (sam Battlelog nie jest zły, ale na cholerę obciążać procesor dodatkowym procesorem przeglądarki kur ... ka)

Parę moich wniosków o patchach pacanów z DICE:

- nie umieją zrobić dobrej optymalizacji, mało tego, jeszcze ją paprzą. Dziś miałem prawie że pokaz slajdów,a co za tym idzie, KD poszło w dół, czego bardzo nie lubię.

- Snajperki, które z odległości 3 metrów nie mogą zabić strzałem w tors. Po prostu dla mnie tu spier ... niczyli sprawę. Dystans większy niż, powiedzmy, 10 metrów rozumiem, ale 3 metry? Proponuję ich ustawić i strzelać odpowiednio najpierw z 10, a potem z 3 metrów z karabinów ASG/Paintball. Zobaczymy, z jakiej odległości bardziej zaboli.

- Długie loadingi. Kolejna spaprana sprawa.

- Respawny nadal są <eufemizm>niedopracowane</eufemizm>. Co najmniej dwa razy zaliczyłem respawn pod lufą wroga. A o cofaniu w stronę bazy na Conquista Grande nie wspomnę. Denerwujące to. Delikatnie pisząc.

Teraz czas na żale o mapach i ich budowie od bardziej technicznej strony:

- Metro, wróg na rurze siedzi. Walę do niego ze snajperki. Niewidzialna ściana/rura hits. On wali do mnie. Trafia. Efekt wkurzenia is on.

- Mapy typowo snajperskie. Wychylam się zza kamienia. Invisible war: u got problem bro :trollface: ? Na pożegnanie ściana znika, a ja dostaję kulkę od typa, co go chciałem rozwalić. It's a kind of magic.

- Szczeliny między kamieniami, na Grande Bazar np. Ja walę w głowę. typa ubić nie mogę. On wali we mnie, ale trafia. Choć i tak magia działa, bo nie trafia w głowę, mimo, że przysięga (radośnie mnie pozdrawiając na czacie), że jego cel to głowa.

- Baseraping. Tu już DICE powinno wnieść fabryczne ustawienia banowania takich delikwentów i wysyłania ich do pokoju bez klamek lub na tortury. Air baserape lub baserape na Conquista. THIS IS MADNESS!

Podążając za latouffe i Rathgar, gra ta coraz bardziej zaczyna mnie wkur ... zać. Ogólnie pojęty plebs na serwerach, ukłon w stronę graczy latających jak ze sraką z karabinem i rażenie wszystkiego o czerwonym nicku z tekstem "BWHAHAHA, a ja mam karabin, co Cię zdejmie na 3 strzały, a ty ze snajpy nie oddasz nawet strzała" (nie chcę nikogo urazić, jakby co). BC 2 ceniłem sobie za dość spokojną rozgrywkę. Ale Battlefield 3 poszedł w stronę CoD, by przyciągnąć więcej graczy (Tylko jak? Spieprzona optymalizacja i niższe wyniki sprzedaży mówią za siebie).

A teraz podążę odrabiać inne zadania do szkoły, bo zdenerwowanie nie pozwoli mi zasnąć.

Kończąc, wyśmiewam ten news o "zabranych udziałach".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@upy - no to chyba jestem wyjątkiem. U mnie wzrosła radość z grania, crashe zdarzają się dużo rzadziej, a dołączenie do serwera udaje się w 99% przypadków za 1 razem. Jeśli snajperów znerfili to nie uronię nad nimi ani jednej łezki. Optymalizacja od początku była dla mnie ok więc jest dalej tak samo. Gram na ultra 1680x1050 z wymaksowanymi ustawieniami plus wyłączonym MSAA. Pr0cek amd x4 955 niepodkręcony plus msi 9650 twin frozr III 2b, 3,25 gb na pokładzie (win 7 32 bit) - to wystarcza do średniego ~60 fps. Wczytywanie map, ciut długie, ale przejdzie, nie wiem co to za przerywanie skryptów więc się nie wypowiem. Minus który pojawił po patchu to chwilowa nibyzwiecha kompa w momencie wyjścia z serwera, ale zawsze trwa to ok 10 sek więc włosów rwać nie będę. Gierki w żadnym razie póki co nie odstawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh posiedziałem dzisiaj za sterami myśliwca całe 3 rundy ze statystykami 18/2, 20/7 13/3. Szczerze teraz pociski AA są przekoksane 1 pocisk i samolotu nie ma, używając ich w myśliwcu nawet nie trzeba było się wysilać działkiem... Jednak znalazłem manewr który zawsze gubi pocisk jednak nie wykonamy go nisko nad ziemią.

Jak dla mnie patch dużo poprawił, teraz mogę grać na niskich/średnich przynajmniej do wymiany kompa na mocniejszego. Zwiech, DC, ani błędów podczas podłączania się do serwera, czasem tylko przymuli na początku rundy ale później idzie elegancko bez zacięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...