Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sethy

Battlefield (seria)

Polecane posty

Blacko opsa pamiętam, tak samo jak wyższą ocenę MW2 od BC2. Pismo ogolnie lubie, ale no bez przesady, choć kampania była może i nudnawa, to mimo wszystko była fajna. Oni te wady wysysają z palca, sam grając w kampanie jakoś ich nie zauważałem. No ale coż, ważne, że gra się nam podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magg0t

Tutaj nie ma czego rozumieć, unikanie ataków poprzez takie skakanie to raczej objaw pomysłowości niżeli głupoty o ile ktoś to robi umiejętnie. Z tego co kojarzę w BF3 praktycznie nie da się tego robić, aczkolwiek niektóre uniki jeszcze wychodzą, ale za to w BC2 można unikać tak ataku na odległości 3m ;) Nie raz wygrywałem takie 1v1 mając w ręku pistolet a przeciwnik karabin szturmowy,, stojąc od siebie z 2-4m :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PeterCD44 - nie da się ukryć, że kampania jest w stanie agonalnym. W recenzji wspominają o niewidzialnym kierowcy w misji GRU w Paryżu, ja miałem niewidzialnego pasażera (i "lewitujący" pistolet w końcówce sceny samochodowej). A w zasadzie nie tyle "niewidzialnego" pasażera, co "nieobecnego", bo później, gdy to on miał w jednym miejscu prowadzić szturm, trigger skryptu się po prostu nie odpalał. Podchodziłem do tej jednej misji chyba pięć razy.

W jednej z misji amerykańskich cała moja drużyna przebiegła przez zamknięte drzwi ("wtopili" się w nie przebiegając). Ja oczywiście nie mogłem iść dalej, bo drzwi otwierał skrypt, a nie klawisz akcji. Po ok. 2-3 minutach usłyszałem jednak dawną rozmowę za plecami i moja drużyna przybiegła po raz drugi, odtworzyła scenkę i tym razem z sukcesem otwarła drzwi.

Do tego nagminnie "spóźniający się" pojedynczy żołnierze, którzy akurat mieli odpalać jakiś skrypt... A, no i scena z "nożowaniem strażnika" - skrypt odpalał się zbyt wcześnie, co skutkowało tym, że gdy kompan kończył mówić "użyj noża" zostawało za mało czasu by podejść do przeciwnika i go zabić, bo ten miał się odwrócić i zastrzelić gracza. Ponieważ jednak gracza wtedy jeszcze nie było za jego plecami, śmierć nadchodziła "znikąd". Jedynym rozwiązaniem był sprint po schodach i ustawienie się w odpowiednim miejscu jeszcze zanim kompan zacznie mówić tak, by móc atakować już w momencie, w którym gra przełącza broń na nóż.

Nie da się też ukryć, że misja w myśliwcu absolutnie wgniotła mnie w fotel, wybiła zęby i ogłuszyła patelnią. IMO najlepsza w całej kampanii. Na szczęście nie miałem z nią żadnych problemów, a na nieporuszające się stateczniki nawet nie zwróciłem uwagi - za bardzo pochłonęło mnie podziwianie podświetlonych słońcem zadrapań owiewki. ; )

Jednak musiałem np. ostatnio wyjść z jednego serwera z Operation Metro, bo zbyt często ginąłem po strzałach ludzi, którzy kryli się POD ziemią, sam wpadałem pod nią regularnie (szczególnie na kamieniach, tam po lewej stronie od pierwszego spawnu atakujących), a np. celować na leżąco, czy po kucnięciu się po prostu nie dało - postać (a więc i celownik) cały czas podskakiwały o kilkadziesiąt pikseli.

W MW3 nie grałem, ale biorąc pod uwagę wiek silnika jestem w stanie uwierzyć, że gra była albo całkiem pozbawiona błędów, albo miała je w stopniu nie wpływającym na rozgrywkę.

Nie zmienia to faktu, że multi w BF3 nie ma sobie równych. ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alaknar

Tak czytam Twoja wypowiedz i to co od czasu do czasu pisza inni forumowicze o bugach wystepujacych w BF3 i zastanawiam sie, czy mamy te same gry. Kampanie singleplayer przeszedlem juz praktycznie dwa razy i nie spotkalem sie z wymienianymi tu bugami. W moim przypadku wszystkie skrypty uruchamialy sie bezproblemowo, nie doswiadczylem na wlasnej skorze znikajacych NPC, zamknietych drzwi czy problemow z poprawnym wyswietlaniem grafiki. Z multi tez jest u mnie wszystko ok ? jak dotad spedzilem w nim ponad 50 godzin i ani razu nie zdazylo mi sie zapasc pod ziemie ani widziec nikogo innego, kto mialby z tym problem. Nie wiem czy fakt kupienia mojej kopii BF3 w UK ma tu cos do rzeczy czy nie. Ja tez nie zwrocilem uwagi na nieruszanie sie lotek w czasie misji lotniczej, bo w tym czasie wciaz bylem pod wrazeniem piekna przedstawienia startu z lotniskowca i walki powietrznej. Chociaz ta misja jest bardzo pasywna jesli chodzi o udzial gracza, to wrazenia audio-wizualne sa po prostu niesamowite. :)

Co do MW3 ? bugow w kampanii singleplayer nie mialem zadnych, a jedyne wpadki w multi z jakimi mialem do czynienia, to sporadyczne glitche. Wczoraj mi sie zdarzylo, ze jeden koles z mojej druzyny wszedl w sciane i bedac w niej schowanym zabijal kazdego nieswiadomego przeciwnika jaki sie pojawial w jego zasiegu, samemu bedac nie do ruszenia. Na protesty ludzi i zarzuty, ze oszukuje, stwierdzil, iz wykorzystywanie tego typu bledow w konstrukcji mapy nie jest zadnym oszustwem, bo przeciez nie zmodyfikowal w zaden sposob gry i nie korzysta z hackow. Dla mnie to zwykle lamerstwo, gra nie fair i psucie innym zabawy. Moze silnik uzyty w MW3 ma swoje lata i brak w nim jakichs wiekszych bugow, ale takie glitche nie sa niczym nowym ? identyczny motyw z chowaniem sie w scianie byl tez na jednej z mapek w Black Ops.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na protesty ludzi i zarzuty, ze oszukuje, stwierdzil, iz wykorzystywanie tego typu bledow w konstrukcji mapy nie jest zadnym oszustwem, bo przeciez nie zmodyfikowal w zaden sposob gry i nie korzysta z hackow.

Gość jest... Niemądry : ) bo każdy regulamin gry w dzisiejszych czasach zawiera zapis zakazujący wykorzystywania błędów w celu uzyskania przewagi nad innymi graczami oraz zaleca zgłaszanie tych błędów devom.

Co do błędów - mam na koncie pewnie z górką połowę tego czasu gry, co Ty, a te, które wymieniłem, są chyba wszystkimi błędami, z jakimi miałem do czynienia. To nie jest więc tak, że program jest niegrywalny, po prostu są pewne błędy, które mogą zostać zauważone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciekły mapy z B2K, z tego co mówią pany weterany to duże są. Więcej info i widok mapek:

http://forums.electronicarts.co.uk/battlef...aps-leaked.html

Ja wiem czy wyciekły, dziś jest premiera dodatku Back to Karkands tyle że nie na PC tylko na PS3 z tygodniową wyłącznością więc nie wyciekły tylko ktoś już patcha na PS3 pobrał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jest... Niemądry : ) bo każdy regulamin gry w dzisiejszych czasach zawiera zapis zakazujący wykorzystywania błędów w celu uzyskania przewagi nad innymi graczami oraz zaleca zgłaszanie tych błędów devom.

Ja to wiem, Ty to wiesz, ale w multi gra tyle osob w roznym wieku, ze czesc z nich nie ma jakichkolwiek skrupulow, zeby wykorzystac kazda okazje do zdobycia przewagi nad innymi graczami. A koles rzeczywiscie robil niemadrze, bo z tego co pamietam z Black Ops Treyarch zanim poprawilo mapki rozdalo pewna liczbe czasowych banow graczom, ktorzy wykorzystywali glitche w trybie multiplayer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bad Company 2 jak doczepic do broni jakis dodatek ? I jak go odblokowac ? Bo w pierwszej broni dla szturmowca celownik jest po prostu tragiczny : D chcialbym wiec zamontowac jakis kolimator czy cos w tym stylu

Jeszcze pytanie: czy dla kazdej klasy/broni dodatki do broni odblokowuje sie oddzielnie ?

I czy bronie mechanika maja tlumik zalozony od poczatku, tak ze nie mozna go zdjac ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znerfione miny...

A właśnie na jakiej zasadzie to dokładnie działa, bo dochodzą do mnie różne wersje. Podobno podłożone ładunki znikają od razu po zgonie, a nie 20 sekund później tak jak jest to napisane w newsie na battlelog.

W sumie nie wiem czy jest to potrzebna zmiana. Niektóre mapy stawały się co prawda polami minowymi, ale przecież je widać doskonale nawet na ciemnych mapach. W miny wjeżdżają tylko i wyłącznie osoby, które są nieuważne. Tacy gracze raczej zasługują na kilka zgonów od min. Sam na prawie 200tys. punktów w czołgach zginąłem w ten sposób zaledwie parę razy w ciągu kilkunastu pierwszych godzin gry. O ile pozostawienie claymore po zgonie byłoby problemem, bo ich zza rogu faktycznie nie widać i mielibyśmy tragedię na takich mapach jak Bazaar, ale przeciwczołgowe miny były raczej łatwe do ominięcia.

Trzeba będzie nosić palnik w takim razie. Ten jednak jest często niepotrzebny, bo zanim zdołam dojść do czołgu to ten sam magicznie zregeneruje pancerz. Ja rozumiem, że w pojazdach latających jest to całkiem dogodne uproszczenie, ale na lądzie większego absurdu nie dało się do gry wprowadzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam Mina PP w BC2 nie rozbrajała ci 100% sprawnego czołgu na strzępy. Zresztą jak się ma termowizję to miny widać jak na dłoni. Jeden strzał i ich nie ma co do Claymorów to tez nie problem bo można koło nich przejść a teraz są w dodatku spotowalne :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie "Back to Karnkad" z Origin (ze strony), płatność zrealizowana.

Mail z kodem zostanie wysłany w dniu premiery, tak? I kiedy jest ta premiera :mellow:?

--

A żeby nie było, że mało wnoszę do tematu to też się wypowiem o samej grze.

Singleplayer mnie znudził, jakoś nie chce mi się w niego grać (jestem chyba na 4 lub 5 misji), natomiast Multi jest wg. mnie świetne. Mimo, że niekiedy objawiają się skutki słabego procesora to optymalizacja jest dobra. Gra się nie tnie, a na Low i tak wygląda dobrze.

Denerwujący są gracze strzelający z RPG do piechoty, ale jakoś da się ich znieść.

Mój ulubiony build to:

Snajper: SW-98 + Celownik x12, Laser

Szturm: M416 + ACOG x4, Dwójnóg

Wsparcie: M249 + ACOG x4, Dwójnóg | C4 (tym można tak kosić ludzi :D)

Technika nie ma, ponieważ mało nim gram i nie mam dużego wyboru broni :(

Jeżeli ktoś chciałby to możecie mnie zaprosić do znajomych, nick: Thelleo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magico

Tyle ze to jest temat poswiecony BF i zajrzenie do niego tylko po to, zeby napisac iz pierwszy OFP jest lepszy troche mija sie z celem. Owszem, Operation Flashpoint Bohemii byl gra zacna i klimatyczna, ktora przeszedlem wraz z dodatkami kilka razy, ale jej czas sie skonczyl. Zobaczymy, czy ARMA 3 jej dorowna, chociaz watpie w to.

@Thelleo

A doszedles juz do misji z samolotami? Takich widokow prozno szukac u konkurencji... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...