Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sethy

Battlefield (seria)

Polecane posty

@2UP: No i co z tego? Z resztą z tego co pamiętam to w CoDzie nie odblokowujesz broni za wyzwania. Z resztą wyzwania w CoDzie były najlepszą rzeczą, nie obraziłbym się zobaczyć ich w Battlefieldzie. Jak kopiować to tylko to najlepsze :) A tych broni z co-opa nawet nie mam wszystkich. Znudziło mi się przechodzenie tych samych misji non-stop.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po lekturze recenzji BF-a i muszę powiedzieć, że jestem oceną zaskoczony. Mówiąc szczerze zupełnie nie rozumiem recenzenta, wiadomo było od początku, że single będzie tylko krótkim wprowadzeniem do gry w multi i jego ocena nie powinna mieć aż takiego wpływu na wynik końcowy jaki ma obecnie. Z drugiej strony uważam, że DICE powinno sobie kampanie darować i skupić się na multi i ewentualnie co-opie. Druga sprawa - minusy dla gry za wygląd wersji konsolowej. Jeśli są aż takie rozbieżności to może należałoby zrobić oddzielne recenzja dla każdej wersji? Nie od wczoraj wiadomo, że na dzień dzisiejszy konsole stoją za pecetami pod względem grafiki i gorszy wygląd na Xboxie i PS3 nie powinien nikogo dziwić (patrz także: Skyrim, Wiedźmin 2 itd.). Battlelog bywa upierdliwy, ale bez przesady - po pewnym czasie da się do niego przyzwyczaić. Podsumowując, dla mnie ocena powinna być wyższa o jeden punkt, 9/10 (1 punkt odjęty za babole słusznie wytknięte w recenzji) byłoby bardziej sprawiedliwą oceną (zwłaszcza, że MW3 dostało 8+... ocb?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kampanii to zgadzam się z Gregiem,że jest kiepska.Dodatkowo te podkręcanie graczy przez DICE,że będzie długa,różnorodna,ogólnie-fajna spowodowało kontrast z rzeczywistą rozgrywką.Natomiast uważam,że gra nie powinna obrywać za słabszą grafikę na konsolach,gdyż to jest pismo dla PeCetowców i jako tako nie powinno to być brane pod uwagę.Oczywiście pismo teraz zmienia leciutko kierunek do kogo kieruje (Nie mówię że to źle-sam mam PS3),ale Battlefield był już od początku kampanii kierowany z myślą na PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - stary, jak czytałem tą reckę to się zastanawiałem czy śmiać się czy płakać. Wytykanie bugów rzecz oczywista, ale Greg skupił się na wspominaniu na np. tak "ważnych" sprawach jak nieruszające się lotki odrzutowca w locie (SP) komentując to "czasem DICE podkłada się w żałośnie głupi sposób". Przyznam, że ja skupiłem się na niesamowitych widokach w momencie startu i na tym co potem, ale chyba głupi byłem, w końcu najważniejsze lotki. Rzuca się w oczy fakt, kolo nie grał w bf2, inaczej nie pisał by takich rzeczy jak "trudno sobie wyobrazić, ale rozmach starć jest jeszcze większy niż w bc2", którego następcą zdaniem Grega jest bf3. Co chwila mamy porównania do bad company 2, który jak wiemy był spin-offem, choć z którego oczywiście niektóre elementy przeniesiono do bf3 (tryb rush plus 4-osobowe drużyny). Albo tekst o nowości, w porównaniu do bc2 czyli odrzutowcach. Duh! Najlepsze jednak jak dla mnie było stwierdzenie, że battlelog ("który założeniami przypomina gry browserowe jak BF heroes") przegrywa z cod elite (tego drugiego nie miał okazji wypróbować, ale (uwaga) widział na zamkniętym pokazie), a że jedno jest na PC, a drugie na konsolach (i dam sobie ręce uciąć, że nigdy na blaszaki nie trafi) to kogo tam obchodzi... Recenzent dorzucał tu i ówdzie jeszcze nieco niepotrzebnego jadu "być w Paryżu i ani razu nie zobaczyć wieży Eiffla - takie atrakcje tylko w bf3" czy jakiś czarno-biały screen z podpisem "czy my tego już gdzieś nie widzieliśmy". Wie ktoś o co kaman z tym drugim?

Pozwolę sobie po raz pierwszy wyrazić własną opinię o bf3. Jak dla mnie SP jest bardzo dobry. Fakt, sekwencje qte są do bani, ale reszta jak dla mnie zdaje egzamin. Zdecydowanie tryb rozgrzewkowy przed multi. Tu zaś jest jeszcze lepiej, i choć do niektórych rzeczy będę musiał się przekonać i spróbować polubić to ten tryb oceniam na dzień dzisiejszy na 9/10. Jeśli mogę użyć porównania to porównałbym tryb multi do perfum. Jak to wyjaśniono w "Pachnidle" z czasem ich woń się zmienia, by w końcu dać utrzymujący się najdłużej, właściwy aromat. Podobnie jest z multi bf3. By właściwie poznać i go ocenić trzeba nieco czasu i cierpliwości, wtedy dopiero otrzymamy pełny obraz gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuchar

Bo widzisz, CDA zaczęło się bawić w pseudo obrońców uciśnionych (patrz MW3 i nastawienie Dice wobec IW), a zwłaszcza Hut i recenzja, a raczej "pojedynek" MW3 vs. BF3 to skutek tego wszystkiego. Wiele osób również uważa że BF3 zasługuje na 9/10, ponieważ jedyne co grze można zarzucić to słabawy (bugi skryptów/temp akcji), aczkolwiek poprawny i miejscami bardzo klimatyczny singiel z znakomitą oprawą audiowizualną. Gdyby tak zacząć wygrzebywać trupy z szafy MW3, całe to +8/10 stopniało by do jakichś 4/10 ponieważ wszystko co dobre w tej grze zostało już zrujnowane dennym wykonaniem.

@MrBulletproof

Z tym drugim chodzi o misję z MW1 gdzie osłaniasz swoich z samolotu uzbrojonego w 3 stanowiska ogniowe ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czechoslaw

Zobaczymy jak z tym modem będzie, jeszcze się na forum Battlelog'a nie wypowiedział nikt z EA/Dice. Chociaż z drugiej strony, ten mod nie modyfikuje plikó, a dodaje nowy, więc ingerencji w pliki jako tako nie ma, a PB też nie zabrania używania jego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cda, również, nie wspomniano o skopanym FoV w codzie na pc, które strasznie "dyskryminuje" małe monitory, czy nie wczytujące się miejscami tekstury (również na pc) ale kto by się tam tym przejmował, w końcu, najważniejsze są przecież lotki w samolocie, które się nie ruszają. Ogólnie, cda się tą recenzją, okropnie poniżyło, ale o tym temacie, była już mowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem się dziwią że im ludzie zarzucają iż ktoś płaci CDA za pochlebne recenzje dla danej gry xD Trudno, wjechali w bagno w dość idiotyczny sposób więc teraz będą obrywać po głowie, jak to mówią... life is brutal ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kewl - aaaa, to o misję "śmierć z nieba" chodzi? Rrrrrany, ale sobie znalazł. Tylko dlatego, że obraz noktowizyjny był w tym elemencie fragmencie biało-czarny (choć można było sobie przełączyć na kolor) to od razu stwierdził, że to kalka z coda? Jezusie Nazarejski.... Zahaczając o cod4 - właśnie takie misje jak "śmierć z nieba" (moja ulubiona btw) świadczyły i nadal świadczą o wyjątkowości tej gry i o znakomitych pomysłach jakie mieli wtedy ludzie z IW. A teraz? Ładują po prostu tabuny przeciwników prosto pod celownik okraszając obficie całość skryptami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, bardziej mnie rozbraja to że on się czepia tego iż "to już było w COD", a fakt faktem, obraz z kamer termicznych właśnie tak wygląda i siłą rzeczy nie da się tego inaczej przedstawić. Równie dobrze mógł się przyczepić że w BF3 tak jak i w MW3 też strzelają z karabinów xD xD xD

Najbardziej mnie rozwala fakt że Hut napisał artykuł jak to Dice gnoi IW i że jest po stronie tych drugich, a sam gnoił Dice'a w artykule MW3 vs. BF3, hipokryzja nic więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przestańcie kupować to pismo, które samo nie wie czy jest konsolowe czy PCtowe. Przy recenzji CoD: BO pisali, że powinien być już to ostatni CoD oparty na tej samej rozgrywce, a i tak chwalą to samo w MW3. Ja jako fan IW teraz kibicuję Respawn - bo to są ludzie którzy stworzyli CoDa, a nie ci najemnicy. Ciekawe co wymyślą dalej - pewnie BO2 na tym samym silniku, bo kto stworzy u nich coś nowego? Wtedy ilość bugów w nowym silniku będzie duża, a tak 8+ w CDA i innych pismach jest pewniakiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Właśnie kupiłem sam key na allegro. Mogę zrobić tak, że zamiast dać uzyskaj dostęp do gry i ściągać całą to pożyczę od kumpla płytę z grą (oczywiście orginalną ale bez klucza) i wprowadzę swój klucz?

taki problem spróbować?

Pewnie zanim ktoś da Ci 100% odpowiedź to już byś ją ściągnął/zdążył pójść po płytę i zainstalować.

Licz się z tym że mogą Ci zablokować konto. (pomijam brak B2K)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przestańcie kupować to pismo, które samo nie wie czy jest konsolowe czy PCtowe.

Wiesz pismo posiada różne działy i o ile ktoś nie czyta już recenzji w CDA to warto pisemko kupić dla innych rzeczy. Ja osobiście przestałem wydawać te kilka złotych bo nie mam zamiaru płacić całej sumy za magazyn w którym interesuje mnie 1/4 treści tam zamieszczonej ;) Ogólnie pożyczam od znajomego, przeczytam co mnie interesuje i tyle na ten temat.

Mam pytanko. Właśnie kupiłem sam key na allegro. Mogę zrobić tak, że zamiast dać uzyskaj dostęp do gry i ściągać całą to pożyczę od kumpla płytę z grą (oczywiście orginalną ale bez klucza) i wprowadzę swój klucz?

Nabywając legalny klucz, nabywasz też prawo do posiadania kopi owej gry, a pożyczenie od kogoś oryginalnej gry w celu jej zainstalowania z użyciem uprzednio zakupionego klucza jest jak najbardziej legalne. W końcu pobieranie gry od producenta to też "pożyczanie", tyle że nie od kumpla, a od producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem obu serii i w tym samym stopniu kibicuje zarowno BF jak i COD. Jednak czytajac recenzje/pojedynek MW3 vs. BF3 ja tez nie moglem oprzec sie wrazeniu, ze BF3 obrywa za wszystko jak leci, a MW3 jest traktowany z pewna taryfa ulgowa, tak jakby jego wady, wyglad, powtarzalnosc i ograniczenia byly czyms naturalnym dla serii i przez to nie powinno sie ich uwazac za wady, a jedynie przejsc nad nimi do porzadku dziennego, bo ?COD to COD?. Gram w obydwie gry, przeszedlem obie kampanie singleplayer i gram w multi. Owszem, MW3 ma bardziej dynamiczna kampanie, ale nie jest ona niczym nowym ? przez 3/4 czasu jej trwania niczym mnie nie zaskoczyla i prawde mowiac az do misji w Paryzu granie w singla MW3 mi sie po prostu dluzylo. Wedlug recenzji MW3 graficznie wciaz daje rade i nie wyglada zle. A mnie sie wydaje, ze mamy tu do czynienia z taryfa ulgowa, albo ocenianiem gry tylko w kryteriach produkcji na konsole. Prawda jest taka, ze silnik w COD zestarzal sie juz niemilosiernie, a to co mi sie kilka lat temu podobalo teraz nie robi juz zadnego wrazenia. Wybuchy, ogien czy efekty swietlne sa przestarzale (na co zwrocil uwage nawet Hut) i moim zdaniem umieszczenie ich w takiej formie w grze AAA wola o pomste do nieba. Takze sama architektura poziomow, ktore sa po prostu waskimi, ciasnymi korytarzami strasznie rzuca sie w oczy. Moze mi sie tylko wydaje, ale przed premiera nowego MW3 dla przypomnienia sobie fabuly przeszedlem ponownie MW2 i chociaz poziomy tez byly tam tunelowe, to mimo wszystko oferowaly wiecej miejsca i przestrzeni. Natomiast kampania w BF3, choc niezbyt oryginalna, byla w stanie mnie zainteresowac. Przynajmniej bylo to cos nowego pod wzgledem graficznym i nie wygladalo jak kopia poprzedniej odslony cyklu, takze w kwestii gameplay?u. Nad silnikiem graficznym, animacjami i efektami nie ma sie co rozpisywac, bo kazdy kto je widzial na ultra wie, ze robia wrazenie. Architektura poziomow, choc tunelowa, to daje wrazenie wiekszej swobody ? duzo na nich otwartej przestrzeni i przynajmniej ja nie mialem wrazenia poruszania sie w waskim korytarzu, z ktorego wszelkie potencjalne odnogi sa blokowane przez gruz/zamkniete drzwi/siedzaca na schodach osobe

(jak bodajze w drugiej misji w MW3, gdzie uciekamy z kryjowki z rannym Soapem)

.

Jesli chodzi o multi, obie gry maja inny charakter i o tym, ktore multi jest lepsze zadecyduja subiektywne preferencje graczy. Ja osobiscie lubie intensywne walki z pojazdami oferowane przez BF3 na rowni z zabawa w berka strzelanego, ktory jest charakterystyczny dla COD. Owszem, w multi BF3 zdarzaja sie czasem przestoje, zwlaszcza jesli sie gra w 32vs32 na Conquest Large i przez przypadek gracz zrespawnuje sie w poczatkowej bazie zamiast gdzies blizej akcji. Jednak wlasnie dlatego na takich mapach racje bytu ma ciezki sprzet jezdzacy i latajacy. W COD wystarczy, ze ktos dostanie killstreak w postaci helikoptera czy nalotu i juz zaczyna sie rzeznia, na ciasnych mapach nie da sie byc poza zasiegiem, chyba ze uda sie schowac w jakims budynku (chociaz de facto dalej sie jest wtedy w zasiegu, a ochrone zapewnia jedynie dach). W BF3 latac/jezdzic mozna po calej mapie w poszukiwaniu celow i nie jest to atrakcja zarezerwowana jedynie dla osob z wysokim killstreakiem. A wracajac jeszcze do dynamiki rozgrywki w multi BF3 ? zadnych przestojow nie zauwazylem w trybach Rush lub w malym Conquest, gdzie caly czas cos sie dzieje. Multi MW3 jest szybkie, tak jak zawsze. Jednak mimo obietnic IW i deklarowanego przez nich uwzglednienia uwag graczy w projektowaniu multi, w dalszym ciagu powtarzane sa bledy z poprzednich odslon gry. Mimo prosb graczy nie usunieto z gry znanej z MW2 taktyki polegajacej na G18 akimbo i nie naprawiono mechaniki karabinow snajperskich, przez co quickscoping nadal sie sprawdza w walce na sredni/krotki dystans. Mapki w BF3 sa calkiem udane, ladnie zaprojektowane i wykonane (maly Conquest w Metrze, ktory zazwyczaj zamienia sie w rzeznie w okolicach srodkowej flagi nie jest wywazony, jednak nie zmienia to faktu, ze wiekszosc graczy go uwielbia). Z kolei mapki w COD troche mnie rozczarowaly swoim wygladem. Grajac na nich mialem wrazenie braku soczystosci barw a takze ich malej szczegolowosci i hermetycznosci w porownaniu do mapek z MW2.

Jak dla mnie obie gry rzeczywiscie moga sie podobac, jednak biorac pod uwage ich niedorobki oraz mniejsze i wieksze wady w singlu i multi, z tego pojedynku to BF3 wychodzi obronna reka. Nie jest gra idealna, ale moim zdaniem na mocne 8+ czy nawet 9 spokojnie zasluguje. Jednoczesnie w przypadku MW3 ocena, jaka bylbym w stanie wystawic to gora 7+. Kampania singleplayer nie porywa, caly czas robimy w niej praktycznie to samo i interesujaco zaczyna sie robic w niej dopier pod koniec. W dodatku silne uczucie ograniczenia, jakie nalozyli na nas tworcy gry, mocno wyeksploatowany, wyraznie juz odstajacy od dzisiejszych FPSow silnik oraz multi, ktore jest praktycznie identyczne z tym co widzielismy w poprzednich odslonach serii nie przemawiaja na jej korzysc jako produktu nowego, ktory mial swoja premiere pod koniec 2011 roku. Naprawde bym chcial, aby kolejny COD zaskoczyl nas czyms swiezym i byl zrobiony na nowym silniku. Jednak pozostaje realista i podejrzewam, ze z obecnym silnikiem wykorzystywanym w grach z serii COD pozegnamy sie nie wczesniej niz po ukazaniu sie na rynku nastepnej generacji konsol (2013? 2014?). Powod? Nie sadze, zeby Acti chcialo inwestowac w stworzenie nowego i wydajnego silnika jeszcze w obecnej generacji konsol. Po pierwsze, moc przerobowa konsol juz ledwo nadaza za rozwojem technologicznym, a po drugie wcale nie musza tego robic. Wyniki sprzedazy MW3 sa doskonalym przykladem na to, ze wiekszosci ludzi nie przeszkadza COD w obecnej formie i tresci, niestety..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu tak przeżywacie tego COD'a. Gra jest według mnie cienka, ale mam to w nosie, bo niektórym to się podoba. Jedni lubią techniczne nowinki (tutaj brawa dla Dice bo silnik jest fajny), a niektórzy po prostu lubią postrzelać do ganiających się małp-komandosów. Dlaczego małp? Zacząłem nazywać tak ludzi grających w CoD'a (wyjadaczy), bo co w MW2 próbowałem kogoś postrzelić na multi to zaczynał skakać jak małpa >.> Strasznie mnie to wkurzało... Co do samego BF'a 3. Czuję się lekko wycyckany. Bo kampania jest cienka, CO-OP gra się tylko dla broni na multi (oezu), ale za to multi jest świetnie. Tylko to zniszczenie - okroili to do minimum. Większości budynków wcale nie da się rozwalić, tylko ściany, gdzie w BC2 rozwalaliśmy doszczętnie wszystko. Czekam na Back to Karkand, gdzie to zniszczenie ma być "wydatniejsze".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...